Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zdrava Sol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 4 x ocenjeno
2324 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 21:27

Volk, a se čudiš, zakaj je Tesla tako končal, če še danes nekateri trdijo, da je bil sicer velik znanstvenik, da pa je trdil, da je človeško telo stroj, nak, kaj takega mu pa ne odpustijo.
Kako si je kaj upal trditi, da človekove in nosorogove noge poganja enak stroj :xx!: x^x :sori:

#77 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 22. februar 2004, 21:42

Nosorog!

Včasih se sprašujem kako perfektno je sestavljeno človekovo telo. Vsak del ima nek pomen in se veže na drugega. Nadomestek za kri še vedno niso izumili, medtem ko proteze rok nog, srca ledvic so že dolgo v praksi.
Od vseh variant človekovega začetka obstoja človekovega telesa mi je še najbližlje tista Ruegeljova. Ah, kaj pa vem kako se Francoz piše, ki ima vesoljsko ambasado. Saj veš, tisti novinar.

No greva naprej. Mišice na nogah, torej stegna so neprimerno bolj močne kot tiste na rokah. Zanimivo da je to ravno na človeškem telesu, saj hodimo seveda z nogami in tam močne mišice morajo biti.

No in če tako gledaš en organ za drugim boš vedno našel povezavo, da se ti organi med seboj vežejo, delujejo skupaj. Gre torej za stroj, ki potrebuje neoporečno olje.


Andres

#78 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. februar 2004, 23:33

Nikakršne potrebe ne čutim, da bi svojemu zadnjemu tekstu še kaj dodal; ne eden, ne drugi nista dodala niti enega argumenta, ki bi vajini tezi podkrepil, oziroma ki bi se sploh ukvarjal z mojo. Ker tega v glavnem ne počne niti ortodoksna znanost, je rezultat ta, da npr. več kot 50% Nemcev išče pomoč pri zdraviteljih. To pa je storil tudi J. Drnovšek, ko je zbolel za rakom, pa četudi je imel dostop do prav vseh najboljših zdravnikov ortodoksne medicine.

Stane - pri tvojem sklicevanju na Teslo (ki ga sicer zelo obrajtam), pa bi ti rad citiral misel E. Kardelja, ki je ena redkih komunističnih misli, ki mi sedejo: "Nič nam ne sme biti tako sveto, da ne bi skušali narediti bolje!"

Pa še eno, fizika dr. Davida Bohma:"Do resnice se ne more prikopati znanost, ki deli svet na kose."

Nočko! :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#79 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 22. februar 2004, 23:58

Nosorog!

Še enkrat razčleni vprašanje.

Zanimivo, da si do zdrave soli, ali kakršne koli druge soli, ki ni iz Mercatorja skeptik, sam pa v nekem X postu priznaš, da se vodi industrializacija. In kaj dela industrija. Kopije artiklov. Če želiš narediti kopijo artiklov moraš uporablat razne substance, saj le tako podjetje lahko preživi.
Me je prijatelj opozoril, da je bilo pred petimi leti nekaj po TV o neki soli. Več kot o neki soli ni znal povedat. Ta sol pravi je veliko dražja in veliko bolj zdrava.

Andres

#80 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. februar 2004, 06:10

Nosorog!

Še enkrat razčleni vprašanje. 

Zanimivo, da si do zdrave soli, ali kakršne koli druge soli, ki ni iz Mercatorja skeptik, sam pa v nekem X postu priznaš, da se vodi industrializacija.

Za obračanje besed si ravno tak strokovnjak kot Stane. Kvalitativno "zdrave soli" nikoli nisem primerjal z Mercatorjevo. Govorimo vendar o tem, ali človeka lahko obravnavamo kot stroj. Uporaba bolj ali manj zdrave soli je le kamenček v mozaiku zdravega življenja, ne pa univerzalno čudežno zdravilo za vse živo - o tem govorim.

Mislim, da si se ujel v klasično past materialističnega pojmovanja sveta - najino debato jemlješ kot tekmovanje. In v želji, da bi imel "zadnjo", se od jedra izmenjave mnenj oddaljuješ. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#81 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. februar 2004, 10:29

Nosorog, nehaj ga srat in mi podtikat nekaj, česar nisem nikoli izjavil, da je zdrava sol zdravilo za vse.
Poglobi se najprej v trditev, da je jodirana sol strup in zakaj in te bo ob spoznanju, da je to res, minila vsa volja do prepirov z mano.

#82 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. februar 2004, 10:57

Nosorog, nehaj ga srat in mi podtikat nekaj, česar nisem nikoli izjavil, da je zdrava sol zdravilo za vse.
Poglobi se najprej v trditev, da je jodirana sol strup in zakaj in te bo ob spoznanju, da je to res, minila vsa volja do prepirov z mano.

Tudi tebe moram spomniti, da govorimo o tem, ali je smiselna obravnava človeka kot stroja, ki mu ravnotežje uravnavamo z biokemičnimi sredstvi, ali pa je to le delček, ki pomaga k človekovem psihofizičnem ravnovesju.
Od kje le si zdaj spet jod potegnill?
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#83 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. februar 2004, 11:23

Kje si ti mene videl govoriti o kakšnih biokemičnih sredstvih, za vsa ta sredstva trdim le, da so surogat zdrave soli.
In ker človeka obravnavam ravno kot celovitost, trdim tudi, da ima vso avtoregulacijo vgrajeno že v sebi, tudi um in dušo, ki pa je ravno odgovorna, da fizičnemu telesu daje, kar potrebuje.
Telo in duša skupaj šele tvorita celovito osebnost in ne le eno ali drugo.
Ko pa me sprašuješ o jodu, vidim, da lupaš, brez da bi se potrudil in prebral, kaj pišem o tem.
Da pa podprem malo tvojo lenobo in še čigavo, ti povem že stotič, da je jedilna sol v Sloveniji zadnja tri leta petkrat prejodirana, prej pa je bila dva in polkrat, torej polovico manj.
Taka pa je tudi korelacija porasta obolevnosti.

#84 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. februar 2004, 12:00

Telo in duša skupaj šele tvorita celovito osebnost in ne le eno ali drugo.

Čestitke. Sem se že bal, da ne vidiš niti milimeter iz svojega slanega sveta. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#85 jasinti

jasinti
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 20. april 2004, 18:46

Seveda, da to ze imamo El Nino! x;)x
...sem nenehno v pricakovanju....

#86 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 20. april 2004, 18:51

Nosorog, nehaj ga srat in mi podtikat nekaj, česar nisem nikoli izjavil, da je zdrava sol zdravilo za vse.
Poglobi se najprej v trditev, da je jodirana sol strup in zakaj in te bo ob spoznanju, da je to res, minila vsa volja do prepirov z mano.

Tudi tebe moram spomniti, da govorimo o tem, ali je smiselna obravnava človeka kot stroja, ki mu ravnotežje uravnavamo z biokemičnimi sredstvi, ali pa je to le delček, ki pomaga k človekovem psihofizičnem ravnovesju.
Od kje le si zdaj spet jod potegnill?

Sstane ne mi zamerit, a ta tvoja sol se pojavlaj čisto v vseh temah, to je narobe, osredotoči se na temo z imenom soli....tu dam nosorogu čisto prav, nič nimam proti tvojim znanjem okoli soli, samo dejansko to ni alfa in omega vsega, v zadnjem času se pa to pojavlja prav povsod, kakor da ves svet stoji samo na soli....resnično sem mnenja, da si preveč agresiven v ponujanju svoje resnice, čeprav ne trdim, da ni pravilna....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#87 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 20. april 2004, 19:20

Taka pa je tudi korelacija porasta obolevnosti.

haha.... no f... way :) hudo tole... hm sori ker sem tam odpru temo.... sam meni res ne seže par mesecev nazaj upam da mi marsa oprosti (al pa se mi je že iztekel bonus ko je bla zelo prijazna okrog mojga rojstnega dneva.... x:Ix )

Torej, prejodirana.... aha pol pa kul, mamo notr jod, ni zmleta..... hja dam pa nekaj prav, stisneš skupaj tole sol na en kos kruha, (zrnce ali tri) solatko čez pa mal sirčka in si sit, namest običajnih treh kosov kruha... me pa skrbi da ne bom shujšal...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#88 Palček Smuk

Palček Smuk
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 21. april 2004, 08:20

Ko pa me sprašuješ o jodu, vidim, da lupaš, brez da bi se potrudil in prebral, kaj pišem o tem.
Da pa podprem malo tvojo lenobo in še čigavo, ti povem že stotič, da je jedilna sol v Sloveniji zadnja tri leta petkrat prejodirana, prej pa je bila dva in polkrat, torej polovico manj.
Taka pa je tudi korelacija porasta obolevnosti.

Stane, saj pa znamo brat in smo že v kakšnih 5 temah zasledili kako jodirana je slovenska sol, celo cifre že imamo, pa saj nismo neumni, v vsakem trtjem postu pišeš podobno ali pa se ponavljaš.
Vsi ostali pa po tvoje "lupamo" nekaj brez veze, ker pač o stvareh govorimo na drugačen način in imamo svoj pogled v katerem pač sol ni poglavitna in nas boš težko prepričal v drugo smer.
:xx!: x^x x:)x :vragec:

#89 Palček Smuk

Palček Smuk
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 21. april 2004, 22:02

Stane sol je en problem sladkor pa drug, no in tukaj je vrjetno nekdo, ki da na sladkor isto teorijo in vztrajnost kot ti na sol. Morda bomo pa kombinacijo naredili - sol - sladkor - jin jang. x:)x

"Sladkor -- čist, bel in smrtonosen"

Se drogirate? Pravite, da ne? In kaj, če vam povem, da vsako leto zaužijemo v povprečju 30 kg kemikalije, ki so jo kakšno stoletje nazaj prodajali v lekarnah in je stala na isti polici kot heroin in kokain? Slednji dve snovi so kasneje proglasili za mamili in ju prepovedali, prva pa je našla pot v malone vsako gotovo jed, ki je na voljo v trgovinah. Danes si brez nje ne moremo več zamisliti življenja. ...

Znanstvene raziskave, s katerimi je sladkorna industrija poskušala dokazati neškodljivost sladkorja, so potrdile prav nasprotno:
- da je sladkor glavni povzročitelj zobne gnilobe
- da je glavni povzročitelj sladkorne bolezni
- da je eden poglavitnih vzrokov debelosti
- da spremeni pH črevesja in tako spodbuja glivične infekcije
- da povzroča acidozo, ki vodi v neučinkovito cirkulacijo krvi in kopičenje strupov v telesu
- da povečuje tveganje za razvoj alergij, zaprtja, koronarne tromboze, kožnih izpuščajev, prebavnih motenj, posredno pa tudi za razvoj mentalnih motenj, kot so depresije, nihanja razpoloženja, šizofrenija, nasilno vedenje itn.
Tudi predavanje ima na to temo:
http://www.zdravduh.org/predavanja.htm

#90 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 21. april 2004, 22:38

sem spet prebrala celo temo...
se vedno nisem dosti bolj pametna glede te soli...bo mogoce to kaj imelo zveze z mojim spolom :8):
sem pa poskusila to sol, ker nam jo je stane podaril na izletu, in lahko povem samo to, da je okusna, upam, da ni kake vegete notri x;)x je pa porabim malo, ker je mocna, bo ze imelo kaj z algami zveze, je okusna stvar! toliko v stanetov prid, ker je koncno v zivo povedal malo bolj konkretno kaj misli,
oz. kaj je bistvo njegovih pridig.

nosorog : :palec: zanimive debate tukaj, hvala!

palcek: se vsaj vsi strinjamo, da je sladkor slab!!! x;)x x:Dx x:Dx

glede limonovih listov itd...za vsako bolezen rozca rase, je rekel kosobrin... x;)x samo od cesa bodo
pa koncerni ziveli...? ce bomo vsi zdravi?

lepo noc vsem xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#91 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. april 2004, 00:44

Stane, saj pa znamo brat in smo že v kakšnih 5 temah zasledili kako jodirana je slovenska sol, celo cifre že imamo, pa saj nismo neumni, v vsakem trtjem postu pišeš podobno ali pa se ponavljaš.
Vsi ostali pa po tvoje "lupamo" nekaj brez veze, ker pač o stvareh govorimo na drugačen način in imamo svoj pogled v katerem pač sol ni poglavitna in nas boš težko prepričal v drugo smer.
:xx!:  x^x  x:)x  :vragec:

Palček Smuk, ne ponavljam se zaradi sebe, ampak zaradi tistih, ki želijo priti resnici do dna.
Žal mi je, da nisi med njimi in da še nisi spoznal, da sladkor ni sol.
V nobenem pogledu.
In ne prepričujem vseh, ampak odgovarjam tistim, ki hočejo razumeti.
Ti pa ne beri, če se ti zdijo dialogi neumni.
Jaz preberem vse.

#92 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. april 2004, 00:49

glede limonovih listov itd...za vsako bolezen rozca rase, je rekel kosobrin... x;)x  samo od cesa bodo
pa koncerni ziveli...? ce bomo vsi zdravi?

lepo noc vsem  xsrcx

Tinka, zadela si žebljico na glavico.
Ampak zaradi nekaj pametnih lunatkic in lunatkov koncerni vseeno ne bodo propadli.
Prehitro x:Dx :palec:

#93 Palček Smuk

Palček Smuk
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 22. april 2004, 11:18

Eh Stane, kdo govori da je sladkor enak kot sol, mogoče pa res je za tistega, ki se je tako zavzel za njegovo raziskovanje kot ti za sol. Jaz nisem govoril o tem da je sladkor enak kot sol!
Pravilno je da odgovarjaš. Jaz želim priti resnici do dna vendar mi to ne bo uspelo samo z pomočjo soli in temeljnim znanjem o soli - tebi to deluje meni pa tudi če bi jo poznal tako dobro kot ti ali pa še bolje ne bi bilo dovolj, 100 ludi 100 čudi :).
Dialogi se mi zdijo zanimivi in jih bom tudi bral - spet nisem govoril o tem da so dialogi neumni ampak o tem da ljudje niso tako neumni in si veliko zapomnijo!

#94 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. april 2004, 13:01

DANES JE DAN PLANETA ZEMLJA IN KRISTALČEK ZDRAVE SOLI NI NIČ DRUGEGA, KOT ZEMLJA V MINIATURI, OPLOJENA S SONČEVIM ŽARKOM. xsrcx x:Xx :inocent:

#95 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. april 2004, 21:01

Hm razmišljam o tejle soli.... ima v bistvu dve bisteni prednosti... khm tri, jod je primerno doziran, okusna je, nasitna je... hm čeprav to se mi zdi relativno... nevem ne morem sodit, mislim da sem se mal zredil od kar jo jem... sicer pa sem ugotovil da v bistvu sladkorja sploh ne jem.. tud tole čokolado se probam spravit nanjo mi sploh ne gre... :xx!:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#96 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. april 2004, 00:55

Stane, neki moram pra[at...kakšen je bil ustni jezik; spremenjen morda? ali se je pozdravil kmalu ,ko si začel uživat Novo Sol? si opazil pri sebi morda kakšno Vidno spremembo? da ima jezik pravilne˝zdrave barve ..?
(press, se ne zezam)

#97 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. april 2004, 10:46

Pokowc, še dobro, da si povedal, da te zanima barva jezika v ustih in ne barva jezka kakšnega slovenskega narečja.
Torej, zdrav jezik v ustih ne sme imeti belih oblog, da bi izgledal kot smučarski stadion, niti razpok, kot izsušena njiva.
Barve naj bi bil take, kot izgledajo nenašminkane, vlažne, privlačne ustnice.
Tudi kak drug jeziček in kake druge ustnice telesa naj bi bile take.
Če to pri osebi, ki jo opazuješ, ni tako, ji še vedno primanjkuje elektrolitov zdrave soli.
Pa saj to lahko vidiš tudi pri sebi, če le nisi Nove Soli le opazoval, ampak jo tudi uporabljaš.
Stegni jeziček in se poglej v ogledalo, sam sem to spremembo na sebi najprej opazil. x:Xx x;)x

#98 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. april 2004, 21:52

no vidiš, da opazim vsak Novi detajl..mega ej :rolleyes: :palec:
hja, neki razpok je še, ampak farbaa je tista, za kar sm vidu nekaj o.k. x:o)x
(povem še kakšno spremembo naprej..)

#99 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. april 2004, 14:21

moj jezik je še vedno kot razorana njiva ;) hehe, sicer prave barve kot vedno, sam ne vem kaj bi to pomenilo tazga mam že od vedno, nobene spremembe tukaj....

ahja sem pozabil dodat, še vedno me zanima zakaj za vraga je zdaj jod škodljiv ko uradna medicina zagovarja da bi ga blo treba dodat še več....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#100 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 27. april 2004, 16:55

Nino temu se reče zemljevidast jezik in je podedovan.Ne bo se ti nikoli spremenil, pa če narediš ne vem kaj. x:Dx Verjetno ga ima tudi kateri izmed staršev ali starih staršev.Kar prečekiraj! x8Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0