Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Navodila za iskanje na Luninem forumu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
29 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. december 2003, 13:13

*
POPULARNO

Za iskanje je najbolje, da startas s 1. - osrednje strani foruma - NAJDI.

Potem vpises KLJUCNO BESEDO - ne bodite prevec dosledni, vzemite samo del besede, samo koren.
Primeri:
Ce iscete predmet/temo Sobota, je morda ze odprta, a je odprta pod naslovom Ali imate radi sobote?
Tako je najbolje vstaviti v vrstico iskanja sobot - koncnice ne poznamo (ker ne vemo, kako je avtor naslovil obravnavano temo), tako jo 'odrezemo'.
Res je iskalnik tu zelo natancen, in ce isces sobota in je postavljeno sobote, je iskalnik ne bo nasel.
Ce iscete temo Homogenizirano mleko, je iskalnik ne bo nasel, ker je odprta tema Nevarnost homogeniziranega mleka. Torej das v kljucne besede homogeniziran (ali mlek). :)

Potem gres v Nastavitve za Iskanje - spodnje okno in si nastavis v vrstickah:
* Najdi v VSEH KATEGORIJAH - oznaci to pri kategoriji
* Najdi v VSEH ODPRTIH FORUMIH - oznaci 'all open forums'

Potem oznaci spodaj krogec - najdi SAMO V NASLOVU TEME.

Potem se premaknes na desno stran in oznacis v okencu Med objavami od... - KADARKOLI (ali od zacetka).

Potem das Najdi.
In dobis vse rezultate.

Upostevajte tudi sumnike - jaz jih denimo ne uporabljam, tako ce boste iskali temo Življenje, je iskalnik ne bo nasel, ker je odprta tema Zivljenje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. december 2003, 17:36

... hm ... dozdeva se mi... ne, celo - grem stavit 100 milijonov ne vem cesa, da si tole postnil - prec letel postnit - brez prebranja! :mad2:

Prve tri...
... ali lahko :sori: :o|o: xrolleyesx :V: preberes tamle v enaki temi.....
:>) ;>) Asc Ast Lun Par ... ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. december 2003, 17:54

... hm ... dozdeva se mi... ne, celo - grem stavit 100 milijonov ne vem cesa, da si tole postnil - prec letel postnit - brez prebranja!  :mad2:
Prve tri...
... ali lahko  :sori:  :o|o:  xrolleyesx  :V:  preberes tamle v enaki temi.....
:>) ;>)  Asc Ast Lun Par ... ...

Ha ha ha x:Dx x:Dx

in se .. (ali homogeniziran mlek).

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. december 2003, 18:25

marsa, odprla si dve enaki temi? :eek:

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. december 2003, 18:54

Z NAMENOM.
Obvestila sporocila... obicna... tu boste komentirali morda celo...
In obvestila urednistva - tle ziher ne boste in boste zignoriral...
Nekdo, ki isce (utopija?), bo sel direkt v forum urendistva, ker bo tam pricakoval, da bo dobil pomembne info (utopija?).

Malo sem servirala dvojno.
Namenjeno je bilo tako kot obvestilo urednistva, da pliz, kmon...
... kot tudi apel, prijazno napotilo so-clanu. x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. maj 2004, 16:52

Vidim, da ni odvec spet tegale malo osveziti.

Pliz, ravnajte se po tem, pa boste VSE nasli, kar obstaja tu. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. maj 2004, 17:08

Hvala vam, ker vas je vec tole upostevalo in ste v dveh dneh nasli in osvezili ful dobrih, starih, a se vedno aktualnih tem. x^x x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 13. maj 2004, 08:10

Da bo imela naša urednica :wub: manj dela z nepotrebnimi opravki x;)x x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2004, 08:40

Thanx, Janja!
Vendar ni samo zato, da bom jaz imela manj dela, pac pa je za vse to kul...
Ce bomo imeli 10 tem Glasba (kot v bistvu imamo :|||), v katero pa naj zdaj novi clan komentira?
Ce je ena, kul, to je to, ce jih je pa 10, ratas morda preciznejsi in ni nobena postavljena CISTO TAKO, kot si si ti zamislil - pa odpres novo... :o|o: xrolleyesx
To v bistvu razbija teme, energije debat.

Tem Poroka (in drugih) imamo ful, ena je bila zelo aktivna, zdaj je ze druga tako aktivna...
Ampak ker smo eni govorili po vec strani ze v prvi, se nam morda v drugi ne da vedno istega (svojih enakih stalisc, dogodkov, nasvetov... ... ...) 100x pisati vsakemu novemu, ki uleti.

Samo potem si pa tecen, tezis, upostevajo te itak ne, kolikokrat pride Tina ali jaz in po novem Janja in Mateja in tudi Coccinele (in najbrz se kdo, zadnjic sem videla, da je Aliana uletela z linkom) - meni se to zdi nefer do vseh, da ne upostevate, ko se nekdo potrudi za vas, najde (namesto vas), si vzame cas (namesto vas - *Mateja se konekta prek telefona, a mislite da ima vec casa in casha, da lahko poviseva tule in isce za ne vem koga eno temo, ki bi jo moral poiskati sam, saj zanima njega)...
Ne, ignorancija na celi crti, ne sljivite, lepo se ne pustite motit in stepate dalje.

A vam moram zaklenit teme kot otrokom.

In se nekaj - nekje sem videla, da je Mick napisal - a ta tema je TUDI zbrisana?
Kar seveda daje sklep, da brisem teme.
IZBRISALA sem edino temo splav (*pa se to imam shranjeno) - kaki dve temi pa sta UMAKNJENI (ena od njiju je Muslimani). In to je to.
*(ker smo pac natancni) Izbrisane pa so tudi teme, ki je v njih slo samo za reklame v bistvu (npr. vabila na svoje dogodke, ki so ze zdavnaj se zgodili, ce niso ponavljajoci in ce ni v temah nihce komentiral) in se to zgolj ce so bile stare vec kot leto.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 13. maj 2004, 08:53

Marsa, se strinjam... x^x ..prav to je tisto, kar mene moti... :xx!: ...sem pač že med "starejšimi člani"...po stažu tule, da ne bo pomote.. x;)x ..in se vedno spomnim, pismo, o tem pa smo že pisali... grem iskat...in včasih ful cajta porabim, ker poskušam vse variante...

In res je tudi...da se mi ne da...tristopetindvajsettisočič...pisat o tem, o čemer sem že pisala... xrolleyesx


Astra
Per aspera ad astra

#11 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 13. maj 2004, 08:56

x;)x ...to sem napisal na temi "glasba" bolj za hec.....v opozorilo.....ker tak nisem mogel verjeti, da bi ti takšno temo izbrisala.....o mjuzi :2src: Sicer pa sam tud kaj zaj......(npr. kondomi x:Ix ), mal kaj ne najdem, mal pa se zanašam, da imam večino tem v glavi...... xrolleyesx x:Dx

Aja, mačona, ker je tvoja tema že closed.....ti tu odgovorim......napisal sem ti pripombo kot Airi (Euorosong), ker imaš ful odgovorov na temo, ki si jo odprla in te torej zanima, že kar v nekaj temah......ne rabiš bit devica :vragec: , da jih najdeš x;)x x:Dx Faith no more pa so :palec: , sicer pa je to stvar okusa, marsikomu so verjetn :xx!: ...kakim oboževalcem Eurosonga na primer. x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2004, 09:13

Ja, saj za to gre ravno, Astra, jasno, sploh ni stos, da meni kaj kdo olajsuje...
Za VSE je to dobro, ce bi mislila nase, bi morda bilo drugace vse.

Mick - saj to vem, samo ena nekoliko nespretno navrzena beseda - v tem primeru TUDI - da lahko nickoliko asociacij in jaz vem, kako folk razmislja, in ko takole kdaj utemeljujem in popravljam, to ni zato, ker se opravicujem, temvec ker hocem takoj razjasnit, ker imam eno tako natancnost.

A glasba je TUDI izbrisana - meni kot nakljucnemu opazovalcu lahko daje pomisel, da na tem forumu veckrat takole brisejo teme.
Tudi ce je kar takole bilo receno...

Ves kaj se vse sprozi.....
Nekdo me vidi v stari Ljubljani. Pove drugemu. Ta pove tretjemu, da so me videli tam okoli magistrata nekje, cetrti rece, morda pa se bo porocila, peti pa me vidi z bratrancem in sesti sklene, da imam ocitno pac novega tipa, s katertim se bom porocila in sedmi, da sem pac vec kot ocitno potem noseca. x:o)x
Tako zal deluje cloveski um, ker se vsi, namesto s sabo, toliko ukvarjajo z drugimi (zato da pobegnejo pred svojimi tezavami ali pred svojim dolgocasnim lajfom).

Tako jaz takoj povem, razjasnim, ce je moznost, sicer pa potem navadno vec ne razlagam in ne utemeljujem, ce je ze pase'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 13. maj 2004, 09:18

:palec: ...sem pa pmislil, da si formulo dol butnla, ker je res so f...borring trenutno, da si obupala x;)x x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2004, 09:34

Ja, saj... muhasta in nepredvidljiva in nekoliko 'pikantna' kot sem, bi res morda prej dolgocajtne kot pa 'perece' teme dol butnila... x;)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 13. maj 2004, 09:36

Itak. x:o)x x:Dx :vragec:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2004, 08:00

Tko.
Precej novih clanov se je nabralo, pa ni odvec nekoliko osveziti tele teme.
Nanovo se odpirajo teme, ki smo o njih ze velikokrat govorili, celo v vecih temah, postavljajo se vprasanja, na katera smo ze stokrat odgovarjali...
Vcasih preprosto nobena tema ni primerna za tocno to, kar hocemo -nanovo- odpreti, a najveckrat pa se seveda da preprosto prikljuciti k ze obstojeci temi oz. eni od podobnih.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. september 2004, 21:30

Ja.Dobro tole.

Ker tamle neka duhovnost ponovno odprta..ampak bi ful rada pripisala... da je res, kaj je ona tam rekla - kar nekaj folka iz zaprtih ustanov piše. Je pa res, da se prej ali slej izdajo. To pa moram sem pripisat ker tam - v novo odprti duhovnosti ne bom...pa me jezik srbi in nekam pač moram.
Torej - novinci x;)x Nikomur ne bo nič škodilo, če prej kaj pogleda..evo, primera zdaj..ker jaz ne morem sokomentirat.. :vragec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. september 2004, 14:23

Nataly, fino da si komentirala, se dobro, da sem sla nekoliko starejse teme pogledat.. :palec:
Ja, stekam, potem je on (kot sem postekala, je katalinka tip) svoj komentar pac podal v drugo temo - mislim da materializem in duhovnost ali nekaj takega...
... a ti pa pac te svoje ugotovitve nisi mogla podat tam, ker ni pasalo, stekam..
Ampak ga lahko das v katerikoli primerni temi (saj tam so linki) in lahko das celo citat - katalinkin, pa naprej komentiras.
Preprosto pa se mi ni dalo imeti se ene enake, podobne... teme, ki pa je povrh vsega se povsem nekonstruktivna, ker ze apriori zavraca dialog - kolikor toliko ploden, seveda.

Na tole pa imam seveda komentar...
Ja..
Tak in tak % pristopa iz ...
Tak in tak % od ...
Tak in tak % iz ...
in tak in tak % pac iz dolocenih ustanov...
Ful nas je skratka tule na plejsu temle - in en dolocen % je tako tudi diabetikov, rakavih bolnikov, bodisi ozdravljenih bodisi potencialnih sele, toliko in toliko depresivcev in samomorilcev (saj, gre pac za slo forum).
V eni zlici juhe najdes vse sestavine juhe. xDDx xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 24. oktober 2004, 18:10

Marsa, živio! Če dovoliš, jaz bi samo rada vprašala, zakaj ne uporabljaš šumnikov? Ali jih nima tvoj računalnik? Tako sem mislila doslej, zdaj pa sem zgoraj prebrala, da si lepo s strešico napisala -"življenje". Saj ne zameriš vprašanju, kajne? LP

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:49

Ja, to je moja osebna odlocitev.
vsakdo, ki bi zracunal 5000 horoskopov pes, tako da bi moral se iskati koordinate denimo za Hercegov%&#"?"!+*ak, bi tudi razmislil, ali bo uporabljal sumnike v lajfu.

Ker pa je splosno povprasevanje taksno, bo seveda komplet LN s sumniki - zacela sva to z domeno Moje zdravje.

Ko kdo odpre novo temo s sumniki, jo moram obvezno popraviti.

Pises sms-e s sumniki?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:53

moj racunalnik jih ne bere, in jih zato tudi ne pisem...so potem vsi posti taki: ?%#&...itd.

tudi, kadar so stresice, so posebej, torej najprej S in potem se stresica gor...ne pomaga ravno... :o|o:


tako, da meni je lepse brez, ker vas lahko vse berem x;)x x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2005, 18:45

Uporabljajte Iskalnik.
Ce nocete dobiti prevec rezultatov (ce niste bili prevec specificni pri iskalnem pojmu), kliknite na link na iskalniku 'Vec moznosti'.
Potem ukrepajte po zgoraj omenjenih napotkih.

da sem denimo zdajle nasla tole temo, sem sla v iskalnik, vec moznosti, in dala pojem iskanja: iska (*ker sem hotla najti temo, ki ima naslov priblizno tak: iskanje na LN forumu, uporaba iskalnika itd.).

Bodite pozorni na okence - 'najdi samo v naslovu teme' in oznacite to, sicer boste dobili rezultate vseh tem, ne samo naslovov.

Vcasih ste v specificnem forumu, in ce kliknete na iskanje od tam, isce v tem forumu - tako morate nastaviti moznost - vsi forumi.
Ce pa veste, da je v konkretnem forumu, pa oznacite, saj boste pospesili iskanje. :)

Itd.

Skratka - poskusajte. :palec:

Vcasih zelo dolgo isce - to lahko pomeni, da je hkrati na LN denimo 1000 ali vec ljudi, lahko pa pomeni tudi, da ima tolk za obravnavo (iskanja), da preprosto zato tako dolgo traja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. april 2005, 09:50

Ravno tolk casa nam vzame, da temo najdemo z iskalnikom, kot ce se trudimo z odpiranjem nove.

tako da - :att: uporabljajte iskalnik in ne odpirajte tem vsevprek (ker je velika verjetnost, da tema ze obstaja, saj forum stoji ze vec kot 3 leta in je zelo dejaven)! xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 2. julij 2005, 12:02

:!: Pa še enkrat super navodila za iskalce tem ... xracx
Objavljena slika

#25 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 2. julij 2005, 12:38

Hihi, to rabmo :palec: x:Xx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0