Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#51 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 2. julij 2004, 18:59

BTW, ko smo se ravno danes pogovarjali, postal sem lastnik njene zadnje knjige. Imenuje se Spremeba v srcu.

#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. julij 2004, 19:58

Rachek saj to pa se jaz vem, da si 'fan' Sanje Rozman. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:02

Jaz tudi čakam, da mi njene knjige pridejo v parklčke x:px , če se prav spomnim, je imela ona težave na tem področju, zdaj je pa prava znalka x:)x :palec: .

Pismu cenim ljudi, ki se poberejo in iz priložnosti naredijo čudeže xwizardx xokx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#54 Sonce33

Sonce33
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 5. julij 2004, 11:35

JanjaK

"Pismu cenim ljudi, ki se poberejo in iz priložnosti naredijo čudeže "

Se podpišem pod tebe. xDDx

#55 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 5. julij 2004, 12:09

Rachek saj to pa se jaz vem, da si 'fan' Sanje Rozman.  x:)x

Ah, če je tale "fan" bil ironično mišljen, se opravičujem, ampak - NE! Nikakor NE. Mi je pa asica. Težka. x:)x x;)x

#56 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 28. december 2005, 10:03

Sem naletela na tole temo, ko sem ravno razmišljala o masivni evforiji v trgovinah...
Mislim, da nas je ta potrošniški način razmišljanja popolnoma zasvojil x!x (ne vse, ampak večino)

Neprestano se govori samo o tem kaj se bo komu kupilo, za koliko denarja in koliko se bo od drugih dobilo x!x
Mi postane slabo, ko pomislim, da smo ljudje tako nesrečno zasvojeni z materialnimi stvarmi in iščemo srečo v minljivih malenkostih, ki večinoma sploh nimajo realne vrednosti...

Veliko več mi pomeni, če mi kdo podari doma narejeno pecivo, kot pa npr. kupljeno bomboniero.
Včasih sem razmišljala drugače.
Moram priznati, da sem bila kar močno odvisna od nakupovanja, od tega kaj imam, kako izgledam... Vse našteto sem povezovala s tem, da me samo "POPOLNO" ljudje sprejmejo.
Bolj sem polnila omare, bolj prazno sem se počutila. V tem obdubju sem tudi zelo shujšala...

Taka zasvojenost s tvarmi lahko izhaja samo iz ran, ki jih nosimo v srcu.
V našem času se je težko upreti takim "lekadol" zdravljenjem duše...
Mogoče je ta praznični čas pravi trenutek, prava priložnost, da ponovno obudim vrednote, tiste prave, ki me vodijo daleč stran od odvisnosti x!x

Odvisnost je zlo, ki človeka napade takrat, ko je najšibkejši, ko doživlja največje stiske. Da se lahko obranimo tega zla je potrebna maksimalna iskrenost, poštenost in neprestano ogledalo: Kdo sem, kaj želim, kam grem?

Vsekakor je tole veliko lažje pisati, brati, kot pa uresničiti...
Sem dala čez kar nekaj odvisnosti in zato vem, da smo nekateri veliko bolj nagnjeni k takim obližem.
Zato pa je treba stati na svojih nogah in odgovarjati za svoja dejanja...Prevzeti odgovornost

Zase nikoli ne bi mogla reči, da živim asketsko ali kaj podobnega, rada bi samo opozorila, da nas včasih zavedejo, ker nismo pozorni, ker sledimo črednim nagonom, ker postanemo vzorec in pozabimo kdo smo.
Ponavljam, da nekateri niso nagnjeni k takemu bačino delovanja, razmišljanja...
Nas je pa mnogo, ki smo veliko bolj dovzetni, zato pozor x!x
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#57 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. december 2005, 15:57

Ljudje so odvisni od čuda stvari. Najprej se je potrebno ozavesti svojih odvisnosti in jih ovrednotiti. Nekatere odvisnosti so škodljive za razvoj. Izpostavil bi napr. odvisnost od odnosov ali odvisnost od rutine. Nadalje so razne tehnične odvisnosti (odvisnost od TV, mobilnega telefona, računalnika,...)
Za obvladovanje tega niso dovolj samo knjige (odvisnost od duhovnega čtiva x:o)x ), temveč je potrebno kar dobro pljuniti v dlani, kamor se je treba vzeti...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#58 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. december 2005, 22:31

Ljudje so odvisni od čuda stvari.

Lahko tud od tega foruma :cry: x:o)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#59 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 29. december 2005, 15:30

Zaenkrat ti vodiš za cca. 200 prispevkov. x:o)x x:o)x x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#60 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. december 2005, 19:09

Se mi zdi, da sem tud mal prej začel pisat. x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#61 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 29. december 2005, 19:35

Ljudje so odvisni od čuda stvari. Najprej se je potrebno ozavesti svojih odvisnosti in jih ovrednotiti. Nekatere odvisnosti so škodljive za razvoj. Izpostavil bi napr. odvisnost od odnosov ali odvisnost od rutine. Nadalje so razne tehnične odvisnosti (odvisnost od TV, mobilnega telefona, računalnika,...)
Za obvladovanje tega niso dovolj samo knjige (odvisnost od duhovnega čtiva x:o)x ), temveč je potrebno kar dobro pljuniti v dlani, kamor se je treba vzeti...



Jest sm mišljenja da če neko stvar počneš intenzivno (recmo drkaš računalnik 10 ur na dan) potem pa pride dan/dnevi ko tega ne moreš (opravki) in delaš (opravki) to brez problema, se mi zdi da je ena taka merca da zmeriš svojo odvisnost na določeno stvar.

Jest pr seb vidm da recimo 3 mesece junij.julij.avg. ko sem delal na morju in kompa nisem imel ga sploh nisem pogrešal, čeprav sem ga prej uporabljal vsaj 2 let 2 do 3 ure dnevno.

Mah sej men je itak vseen a mam kej al ne....če je...je pa tok bol hehe

#62 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. december 2005, 11:32

Se mi zdi, da sem tud mal prej začel pisat.

x:Dx x:Dx Potem pa imam upanje, da postanem večji forumski drogeraš, kot si ti. :onfire: xracx
Indigo, glede tega, kar si napisal se strinjam s tabo. Je pa silno tanka črta med potrebo in odvisnostjo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#63 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. januar 2006, 09:15

x:Dx x:Dx Potem pa imam upanje, da postanem večji forumski drogeraš, kot si ti. :onfire: xracx .

Zakaj pa ne? Upanje umira zadnje x:Dx


Sem med prazniki prebral knjigo Kodrlajsast piton. Na pol avtobiografski roman o narko-sceni. Je še vseen bol bit odvisn od lunineta, kot na igli :sori: .
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#64 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. januar 2006, 11:28

Je še vseen bol bit odvisn od lunineta, kot na igli

:palec:
Vsekakor, prijatelj! Branje o narkičih najbrž ni preveč lepa, je pa gotovo poučna izkušnja. POznam nekaj tipčkov, ki so boga našli v igli. Ko njih gledam vem, kaj nočem nikoli postati. Narko nebesa so v celofan zavit pekel.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#65 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 5. januar 2006, 13:07

:palec:
Vsekakor, prijatelj! Branje o narkičih najbrž ni preveč lepa, je pa gotovo poučna izkušnja. POznam nekaj tipčkov, ki so boga našli v igli. Ko njih gledam vem, kaj nočem nikoli postati. Narko nebesa so v celofan zavit pekel.


Še kšna druga nebesa so pekel v lepi embalaži. Alkoholna recimo - tle so Slovenci že nasploh v vodstvu. Pa razne sekte - tud te najbrž napravijo nebesa v glavah svojih članov, da se imajo potem ti za edino pravoverne in "nekaj več".(ne vem k nism nikjer član x:)x )

Vse to pa so očitno samo tolažbe za lenuhe - lažje je seveda se napit al pa zakadit, kot razmislit o vzrokih za razna trpljenja....

xrolleyesx :vio:
cosmic dancer

#66 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. januar 2006, 13:33

Pa razne sekte - tud te najbrž napravijo nebesa v glavah svojih članov, da se imajo potem ti za edino pravoverne in "nekaj več".

Pravzaprav skoraj vsaka sekta, duhovnost ali kakor jo že imenujemo, ki ne pozna delujoče učinkovite poti osebnostne rasti, zaigra na človekovo najlažje obvladljivo lastnost - željo po biti sprejet, željo po pripadnosti in seveda željo po biti del elite. Stvar postane nevarna, ko se začne z izključevanjem zunanjega sveta. Ko ti sekta (ali kar je že) začne dirigirati način mišljenja, življenja in seveda postane lastnik vsega, kar si in kar imaš. Tudi v Sloveniji je nekaj takšnih združb, od katerih se nekatere skrivajo pod plaščem alternativne medicine, pomoči ljudem v stiski ipd. Nekatere pa niti ne skrivajo svojega militantnega elitizma. Ljudje, ki notri padejo, postanejo lutke v rokah vodij. Obljubljajo jim rešitev vseh težav. A cena, ki jo plačajo, je strahotna.
Vsekakor kemijska in duševna sredstva, ki služijo pobegu iz realnosti, iz človeka naredijo najbednejše brste sužnja. Ves čas tudi na tem forumu opozarjam, da samo branje duhovne literature in filozofiranje o njej še ne pomeni resničnega naprdka in soočenja s samim sabo. Branje in filozofiranje pove o osebnostni rasti toliko, kot osamljena mastrubacija o izkušnji seksa s seksualnim partnerjem. Ni težko sebe zadovoljiti, težko je zadovoljiti partnerja (partnerico).
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#67 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 5. januar 2006, 15:28

Zelo dobro x;)x :palec:

xsmx
cosmic dancer

#68 lilita

lilita
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 7. januar 2006, 00:01

x:px olla1
Jaz postajam odvisnica od računalnika...Meseca novembra sem dobila internet in semposkušala kako to gre pri računalniku.Raziskovala sem na dolgo in široko :eek: in ugotovila v teh letih,da me to pravzaprav veseli!Koneckoncev sem prišla v stik z zunanjim svetom...Nisem več tako zamorjena in kar je najvažnejše enostavno se mi ne da se več ukvarjat z neko osebo,ki je visela ob meni in mi črpala energijo.Moji otroci so bili v začetku malo paff,nato kar zadovoljni,ker mama obvlada računalnik.Pozneje sem s tem pretiravala:prevzelo me je znanje,ki sem ga našla v google..Kot,da sem se znašla sredi raznoraznih igrač,ali sredi nebes.Kmalu so moji ugotovili,da se jim ne posvečam več kot prej ...in začelo se je trenje za računalnik.
Sedaj ,grem na računalnik,ko me nobeden ne vidi,ali ko ne "škodim "nobenemu...Aniway:rešla sem se tipa,ki mi je srkal energijo...
Morda ima omenjena prijateljica težave z možem,ki pa se je tako izolirala,da se je "vrgla"v računalnik...Mnogo žensk je namreč še vedno nemočnih ob možu...Pa saj se je situacija morda že medtem razrešila. xchatx
Živi in pusti živeti!!!

#69 mirnamirna

mirnamirna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 85

Objavljeno: 16. januar 2006, 09:37

Najprej: Pozdravljena Marsa in vsi na forumu - dodala sem namreč novo ime med člane!


V tej temi se javljam zato, ker iščem nasvet, kako pomagati osebi, ki ima že vse življenje (to je 35 let) preveč kil. Gre za mojo sestro, trenutno je na porodniški, zredila se je nenormalno (168 cm, cca 90 kg) in se še vedno, je slabovoljna, stresa jezo na svojega starejšega otročka... Kasneje, jo pa zaradi tega zgrabi še slaba vest, katere rezultat ni trud za spremembo obnašanja, ampak samoočitanje in posledično še hujša slaba volja. Vem, da ni vzrok le v kilah, ampak so kile posledica nečesa. Prepričana sem, da bi se morala enkrat soočit sama s seboj in odkriti vzroke. Je že trikrat shujšala po eni metodi dr. iz Šiške, a nikoli za dolgo. Moža ima neskončno potrpežljivega - za zdaj. Mu od srca privoščim eno malo bolj šlong, predvsem pa ljubečo in dobrovoljno ženko, vsekakor pa eno bolj prijazno mamico.

Me lahko kdo kam napoti? Ali ste o tem govorili že kje drugje?
Sonček naj vas greje!

#70 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 16. januar 2006, 09:45

Mirnamirna, pogovori se s sestro, če ima željo po uspešnem-zdravem življenju, se mi lahko oglasiš na e-pošto. Lahko ji pomagam Ali pa poišči kakšno drugo pot. Tukaj na forumu boš našla kar nekaj uspešnih alternativ.
Pa veliko sreče ! :palec:
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#71 lilita

lilita
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 16. januar 2006, 10:16

Če mati rodi otroka proti svoji volji,ji tega ne more nihče vsilit...Potem se pa vidi v splošni nezadovoljnosti v življenju,ko ne najde svojega smisla v življenju.Naj najde tisto,kar jo duhovno bogati v življenju,pa bo imela potem tudi energijo za družino. :inocent: xnckrivx
Živi in pusti živeti!!!

#72 mirnamirna

mirnamirna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 85

Objavljeno: 16. januar 2006, 10:53

Hvala za odgovore. Verjetno sem premalo razložila o njenem življenju pred otroci. "Okrogla" je bila vse življenje, pa tudi ubogljiva - do starejših in hkrati zelo jezična in ukazovalna (ko ji je prišlo do vrha) do nas otrok, zaščitniška do staršev (v smislu: zakaj vi drugi nagajate, zakaj ne obogate, takoj ko vam kaj rečeta), nevoščljiva, materialno usmerjena. Ob hrani je bila srečna. To je edini tak primer v sorodstvu! Vsi otroci v družini smo bili zaželjeni - tudi ona, rasli smo v enakem gnezdu, vsak se je na nek način znašel v kakšnem objemu odvisnosti od ... , a vsi (mlajši in starejši) smo te zadeve pustili nekje v začetku svojih dvajsetih let za seboj.

Izvor njenih težav ni v osnovni družini, ampak gre najbrž za nalogo v življenju - kako prekiniti vse zgoraj naštete vzorce in še črnogledost, odvisnost, usmerjenost nase... Že od njene pubertete ven, sva vsakič prišli do zaključka - to je v trenutkih hude krize sama izrekla: da ni zadovoljna sama s seboj glede izgleda; da jo nekaj sili v kontroliranje vsega (vseh) okoli sebe; da bi bila rada drugačna do soljudi, a se ne zna premagat; da ji je vsakič, ko koga prizadane kasneje grozno žal; da si želi shujšat, a ne ve kako... V obdobju, ko se je krasno počutila v svoji koži (zaljubljenost, poroka), je izgubila 25 kg in več brez težav, bila je krasne volje, povsem druga oseba. A ta obdobja so v vsem njenem življenju obsegala le 1/10 življenja...

Boli me, ko jo gledam, kako je nemočna, vem, da nisem jaz tista, ki bi se smela namesto nje odločati, kaj je zanjo najbolje. A tokrat je na kocki preveč, kasnejše obžalovanje ne bo dosti pomagalo ne možu ne otrokoma.

Odium.p., kakšna je tvoja metoda? Ja, pogovorila se v kratkem vsekakor bom z njo. Zbiram energijo. A bi ji rada ponudila konkretno rešitev. Odločena je, da tiste diete, po kateri je hujšala do zdaj, ne bo uporabila, 90 DD ne želi poskusiti,... Še enkrat: prepričana sem, da ni čar le v dietah, ampak v enem preklopu v mišljenju, čustvovanju... Sem mogoče jaz tu zato, da ji pokažem smer na pot duhovnosti? Ne verjamem, ker se držim načela, da tisti, ki bi jim lahko pri tem pomagala, sami najdejo do mene. Ne vem veliko, a če tisto kar vem, komu pomaga, je to to. A v primeru moje sestre, to ne funkcionira.
Sonček naj vas greje!

#73 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 16. januar 2006, 11:50

Mirnamirna Osnova za začetek je zavedanje...nje same in vseh vas, ki jo imate radi. Zavedanje, da je na določeni stopnji duhovnega razvoja, kakor smo mi vsi, da je življenje pot za doseganje višjih nivojev zrelosti in duhovnega razvoja-ljubezni. Moje delo s človekom se torej vedno prične tukaj. Osnova vsega je razumevanje in sprejemanje življenja takega kot je.
Naprej skupaj z prisotno osebo poiščeva, obelodaniva in se soočiva z njeno osebno resnico, torej vzrokom njenih težav. Za tem, kot zadnje pa pride na vrsto rast na osnovi novih pravih prepričanj, na osnovi novih spoznanj.
Vzrok za njen vedenjski vzorec je po mojem prepričanju skrit globoko v njeni podzavesti in se ga po mojem niti ne zaveda.
In osnova za odstranitev simptomov-pomankanje samozavesti, občutki krivde, pretirana želja po hrani-je spoznati pravi vzrok. Za to je kar nekaj tehnik-podzavestno pisanje pri stanju lahke hipnoze...povzročanje sanj ali fantazij...regresija itd.
e-pošta: hipnoza@cultos.net
:palec:
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#74 mirnamirna

mirnamirna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 85

Objavljeno: 16. januar 2006, 12:14

Hvala za odgovor, se bereva naprej po mejlu.

A kakšne predstavitve na spletu pa vaše društvo nima?
Sonček naj vas greje!

#75 mirnamirna

mirnamirna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 85

Objavljeno: 16. januar 2006, 13:13

Ja, Valkira, točno to je srž problema, vem. Kako pa ona dojema svoje probleme sem pa napisala: površinsko ali pa površno - ozira se le na končni rezultat svojega početja, nikoli pa se ni vprašala po vzrokih. Do točke, da bi se poglobila vase in odkrila začetne vzroke, ni nikoli prišla.
In prav tu bi ji rada pomagala: če že misli, da so problem kile, naj se jih loti (kje, kako je bilo osnovno vprašanje), a hkrati naj stori še kaj za svojo dušico, ki do danes še ni prišla na plano v pravi obliki. Ali imamo sestre sploh pravico
usmerjati, kako naj druga živi? Je sploh prav, da se čutim poklicano, da ji nekako pomagam? Mar ji nisem že prevečkrat in bi se morala enkrat znajti sama?

Vprašanja so (tako kot vzroki) večplastna (Kot že rečeno: Vem, da ni vzrok le v kilah, ampak so kile posledica nečesa. Prepričana sem, da bi se morala enkrat soočit sama s seboj in odkriti vzroke.).
Temo sem pa začela res zgolj zato, da bi dobila nasvet na kakšen način se lotiti kil, saj še vedno upam, da se bo enkrat tudi vse ostalo začelo razpletati.
Sonček naj vas greje!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0