Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dosje gaucho


  • Prijavi se, če želiš komentirati
106 komentarjev na to temo

#101 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. september 2004, 19:25

Ne jaka nisem agronom sem pa absorbiral kar nekaj tečajev in mam en kup certifikatov in potrdil sem kmet ali ''kmetavzar'' bil do izpred 11 let, ko sem se poročil in preselil. Torej nekako poznam iz prakse žuljev ta del drugače pa sem po poklicu tesar in se ukvarjam z izdelavo ostrešij itd...

Kot sem omenil dokler ne bo 120% sledljivosti vsakega panja ozirma družine z neko registrsko številko in nadzorom veterinarja kaj in kako se zdravi do takrat ne moremo nič spremenit. Vse to ali vsaj en del sem opisal tudi skozi moja navodila v reviji čebelar ali vsaj poskušal med vrsticami napisat kolikor mi je pa uspelo naj presodijo bralci sami.

#102 jaka

jaka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 27. september 2004, 11:58

Točno, se popolnoma strinjam. Edino z izrazom kmetavzar ne. Danilo, kaj pa ti misliš o proizvodnji zdravil in prodaji čebelarjem. Poznamo tavečje proizvajalce (Š., M.) , poznamo prodajalce ( D. - dodatki terapevtskih sredstev........). Kako bi naj tu, po tvojem, ukrepali pristojni organi. :vragec:
LP

#103 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. september 2004, 13:47

Tu glede te ''čarovniške'' prodaje je zadeva po moje dokaj rešljiva. za vse kar ni registrirano se nima kaj prodajat, če se je protizakonito ( trenutno vsa alternativa) Določeno mora biti kaj lahko prodaja nek ''mazač'' in kaj veterinar vse kar se v panje daje brez recepta ali dovoljenja veterinarja ne sme biti v panj dano niti kakorkoli nabavljeno. Vsak bo moral ali bi moral predložit tudi račune, kje, kdaj, koliko in od koga je določene zadeve kupil sedaj pa imamo čisti kaos.
Primer Debevc on ni registriran za prodajo kakršnihkoli zdravil zato jih nebi smel prodajkat vse to mora preit v veterinarski nadzor oziroma vetrinarske trgovine, ki se z tem lahko ukvarjajo pa še bi lahko naštevala koliko je teh prodajalcev.

Se strinjaš?

#104 jaka

jaka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 28. september 2004, 13:36

100 %. Če bi bil v moji pristojnosti, jih več ne bi prodajal. Misliš, da bi se dalo kaj o tem komentirati tudi v Čebelarju?
Podobno, kot velja za ffs pri vrtičkarjih, so po mojem ljubiteljski čebelarji še hujši v svoji vnemi.
LP

#105 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 28. september 2004, 13:45

Ja mislim, da sem nekaj o tem omenil za 11 št sem se kar dotaknil te problematike vendar bo moraš še kdo drug kaj napisat kontaktiraj Vladota on pripravlja članek za 11 št na temo zdravila, registracija, prodaja naj se on podrobneje razpiuše. Meni so ravno na njegovo pobudo odrezali del članka kajti bo on o tem pisal upam zadovoljivo

#106 jaka

jaka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 5. oktober 2004, 07:07

V tedniku Dela VEČ, 1.10.2004 M. Šoštarič navaja zanimive ugotovitve, res za pokomentirati. Dokaz, da je za čebelarstvo res 5 minut pred 12. uro.
x;)x

#107 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. oktober 2004, 17:10

Ja je moč najti članek na netu???




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0