Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Plodni dnevi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
181 komentarjev na to temo

#1 piscanecPP

piscanecPP
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 2. januar 2004, 18:21

Menstruacijo sem dobila 2. januarja in jo imam redno na 28,29 dni. Zanima me kako izracunam plodne dneve.. hvala za odgovore.

#2 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. januar 2004, 23:02

Plodni dan (ovulacija) naj bi bil v sredini med 1. dnevom ene menstruacije in 1. dnevom druge menstruacije. Se pravi, če jo imaš na vsakih 28 dni, je plodni dan 14. dan po 1. dnevu menstruacije - to bi bilo v tvojem primeru tam okrog 16. januarja (2+14=16) - za rojstni dan od moje hčerke x:Dx x;)x .
Pa veselo na delo, če hočete kaj naročit! x:o)x x;)x (Seveda, če je partner pravi! :fiju: )

#3 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 20. januar 2004, 01:39

Najtočneje jih boš določila z merjenjem temperature pod jezikom vsako jutro preden vstaneš iz postelje....

Na dan ovulacije (ki je verjetno pri tebi nekje od 12.-14. dneva) bo temperatura padla, nato pa se dvignila. Recimo (govorim iz lastnih izkušenj- tudi moji ciklusi so bili redno na 28 dni): 1- 12. dan po menstruaciji je bila moja temperatura 36,5 do 36,6... nato je za en dan padla na cca 36,3 do 36,4, tudi 35,2.... potem pa naslednje dni do menstruacije bila nad 36,7, tudi do 36,9.... Na dan padca in še kake tri dni potem so plodni dnevi. Možnost zanositve je bila pri meni (ciklus 28 dni) pretežno 13. do 14. dan. Zadeva je malo tudi individualna, zato mislim, da ne gre enostavno sešteti in deliti dneve itd...
Stvar je enostavna- toplomer pod jezik zjutraj, preden vstaneš iz postelje (temu se reče bazalna temperatura) za 5 minut in za kake dva meseca tam od 8 do 18 dneva, redno si zapisuj, pa ti bo hitro jasno kako in kdaj to deluje pri tebi...
Če imaš reden ciklus, zadeva deluje v obe smeri - ( v smeri preprečitve nosečnosti sicer ne 100% ).
Pri nas smo tako "naročali" vse tri otroke x^x x^x x^x in vsakič je ratalo že prvi mesec (seveda se je partner hvalil, da je to njegova zasluga, jaz pa sem si mislila svoje, saj sem skoraj do ure točno vedela, kdaj sem plodna- metodo sva nekaj časa uporabljala namreč tudi v obratno smer...).

Bolj kot zanimivost in ne kot znanstveno dejstvo pa še tole:
pravijo, da so moške smenčice (XY) hitrejše kot žensle (XX). Tako naj bi na dan, ko je točno ovulacija, bilo več šans, da bo narejen fantek. XX pa so menda bolj vztrajne in vzdržljive, zato se v dnevih pred ovulacijo (čakajo v zasedi baje tudi precej ur) naredi več punčk... Stvar pa je labava... to sem izvedela pred tretjo zanositvijo in špekulirala na punčko (ker so vsi hoteli še eno punčko- jaz pa sem si želela fantka), pa me je ovulacija prehitela... Ko smo jo "delalli" kao dosti "zgodaj", je takoj naslednji dan padla temperatura... in imamo fanta...! x^x x^x x^x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2004, 09:09

Seveda, saj cutis, kdaj imas ovulacijo; tudi jaz imam od vsega zacetka redno menstruacijo, na 28 dni. A ovulacije pa nimam vedno ravno okoli 12. - 14. dne - vcasih je ze prej. Pocutje pa je vcasih podobno kot med (ali bolje - tik pred) menstruacijo.

Kul, da sta napisali, Tamara in Daisy... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 21. januar 2004, 08:31

piščanec PP,

obstaja ena čudovita knjiga "NARAVNO IN ZANESLJIVO" izšla sicer že pred leti...vendar drži kot pribito...sprobano...ti rečem...vredna ogleda ali branja..

Govori o treh načinih urejanja rojstev..enega izmed njih ti je čudovito opisala Daisy in človek bi ji kar mal zavidal .....zraven temperature lahko določaš plodne dneve tudi preko sluzi in odprtju materničnega vratu...jaz osebno sicer čutim, ko imam ovulacijo oz. mi folikel poči me v jajčnikih zaboli - podobna bolečini pri menstrualnih težavah.

Sluz pa spremljaš vsak dan in je ponavadi "neopazna" oz. bela, gosta...ko postane vlecljiva in zelo zelo podobna beljaku potem JE PRIŠEL DAN D....VESELO NA DELO...

Pri materičnem vratu je zadeva bolj zapletena in zahteva več potrpežljivosti ....vrat je načeloma zaprt...in vsak dan sproti s prstom preverjaš kako je "vratom" - za pomoč naj ti bo merjenje bazalne temperature ali sluz...

pa še nekaj o temperaturi: če nimaš redne menstruacije nasvet: jaz jo imam tudi na 38 dni in več...odvisno ...tudi od psihe itd... takrat je vendo ovulacija okrog 20.tega dne...

Mnogo malih "piščančkov" ti želi



:detelca: AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#6 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 26. januar 2004, 08:34

Točno do dneva pa se zračuna tako:
moraš si redno zapisovat zadnjih 6 mesecev, nato zračunaš tako:
najkrajši ciklus-18 dni
in
najdaljši cilkus - 11 dni;

PRIMER;
NAJKRAJŠI 27 DNI-18 DNI=9 DAN
NAJDALJŠI 32 DNI -11 DNI=21 DNI
SE PRAVI PLODNI DNEVI SO MED 9 IN 21DNEVOM.
BOLJ KOT JE CIKLUS NETOČEN, VEČ JE PLODNIH DNI.

#7 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 1. februar 2004, 22:06

Zelo sem vesela za vse zenske ki svoje izkusnje delite z nami, ki smo se dokaj neuki.
Prosim se za kaksno izkusnjo na to temo...
Pa lep pozdrav, in cimmanj virusov

#8 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2004, 08:38

Uf....sem se "dol znucal" :switz:, da sem našel, upam, primerno temo x^x Ob prebiranju starih ND (08.02.2004) sem naletel na ta članek - skrajšano : " Zmanjšana plodnost je vse večji problem sodobnega sveta. Dr. Eugen Jonas je že pred desetletji odkril naravno in preprosto metodo zanesljivega ugotavljanja plodnih dni žensk. Baje je pomagal k rojstvu že več kot milijon otrok, potrdile pa so jo ugledne znanstvene ustanove, dr. Jonas pa je bil v sedemdesetih predlagan za Nobelovo nagrado. Dr. Jonas je segel po starodavnem znanju o vplivu lune na plodnost žensk, ki jo je potrdila tudi sodobna znanost. In dognal, da na plodnost žensk vpliva položaj lune v času njihovega rojstva. Pomembna sta datum in natančen čas rojstva. Ženska je plodna v tistem znamenju lune, v katerem je rojena. Mnogo žensk je s to metodo določanja plodnih dni rodilo zdrave otroke, čeprav so imele velike težave z zanositvijo. Metoda ne more zdraviti neoplodnosti, pomaga le določati plodne dneve, in je pri tkim. primarni neplodnosti 98% uspešna. Manjše število spermatozoidov in zmanjšana moška plodnost nista odločilna, dovolj je že en spermatozoid v pravem času, da oplodi jajčno celico. Metodo so prevzele številne države (Češka, D, ITA, H, ROM, AUS, JAP itd.) in center z njegovim imenom deluje tudi na Hrvaškem (tel.št. 00385/48-682292, gsm 091/506-77-07). Poskusiti ni greh." x;)x

No, mogoče pa ta članek pomaga kdaj tudi kakšnemu lunatku, lunatki.....Kaj pravite?
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#9 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:44

Ce hoces zanosit, potem racunaj...ce noces, potem si meri temperaturo. Na menstrualni ciklus namrec vpliva veliko dejavnikov, zato te lahko kak stres malo vrze iz tira (ciklusa), cela stvar se zamakne in...mladicki so tu. Knaus-Oginova metoda (z racunanjem) je precej nezanesljiva, tudi ce imas redne menstruacije, ce nimas, pa itak.

#10 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:48

:vragec:

ti se chim vech natikej...k bo ratal pach bo


666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#11 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:50

Hm ja.....metode gor ali dol......natikanje pa je neizogibno :vragec: x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:52

:vragec:

temu se reche:
ZDRUZHITI PRIJETNO S KORISTNIM

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:05

Seveda, saj cutis, kdaj imas ovulacijo; tudi jaz imam od vsega zacetka redno menstruacijo, na 28 dni. A ovulacije pa nimam vedno ravno okoli 12. - 14. dne - vcasih je ze prej. Pocutje pa je vcasih podobno kot med (ali bolje - tik pred) menstruacijo.

Kul, da sta napisali, Tamara in Daisy...  x:)x

Kako cutis ovulacijo? Jaz se vedno pocutim enako, nobene spremembe. Res.. :inocent:

#14 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:06

Tudi, ko se natakneš........ne? :vragec: x:Dx x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:08

Neverjetno, Mick - kaksna intuicija!!!! x^x :eek:
Kdaj ti NAJDE (!!!) temo Plodni dnevi!!!!
He.
Kul - 15., 16. - blazotno plodni dnevi za zemeljske, vodne znake. :palec: :palec: x:Xx

Znova - kako cutim?
napetost, podobno kot med ali tik pred menstruacijo, lacna, pozresna, Bvitamni primanjkuje... zelezo...
Tecna... Eroticno razpolozena... hmm.. :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:08

To leti name?
Ko se nataknem ( kot ti temu pravis ), cutim, ampak ne ovulacije!! xrolleyesx

#17 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:10

Neverjetno, Mick - kaksna intuicija!!!!  x^x  :eek:
Kdaj ti NAJDE (!!!) temo Plodni dnevi!!!!
He.
Kul - 15., 16. - blazotno plodni dnevi za zemeljske, vodne znake.  :palec:  :palec:  x:Xx

Znova - kako cutim?
napetost, podobno kot med ali tik pred menstruacijo, lacna, pozresna, Bvitamni primanjkuje... zelezo...
Tecna... Eroticno razpolozena... hmm..  :8):

.. zanimivo .. Jaz pa nic.. Morda je tudi to, da med menstruacijo ne cutim nobenih pretiranih bolecin.., nimam PMSja, nic.. :vio:

#18 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:13

To leti name?
Ko se nataknem ( kot ti temu pravis ), cutim, ampak ne ovulacije!!  xrolleyesx

Joj, kak si ti tečna in zadrta pi.kica xrolleyesx Vseskoz se počutiš napadeno, ko se kdo mal pošali, po drugi strani pa se na vsakega obregneš, ko le imaš čas x;)x Mah....glavno, da čutiš, ko se natakneš.... :vragec: ....ker drugač pa ti "čutenje" gre bl švoh :o|o: x:Dx x:Dx No, zdej pa se le jezi.....Znova x!x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:13

Blagor tebi potem... sem glih razmisljala, ko sem postnila odgovor, da sem jaz kar dojemljiva za svasta... Tooooliko vode, od zemlje pa ravno venera in ravno v biku... in ravno v takih aspektih... da ni cudno, da jaz vse to mocneje cutim...
A mislim, da gre tudi za spremljanje sebe - za stos chekiraj, ko bos blazno pozresna lai kaj takega... magari si zapisi...
Preseneceno bos morda ugotovila, da je to bilo na dneve ovulacije ali pa tik pred menstruacijo - torej v casu pms.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 sportnica

sportnica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:15

ZNOVA... ja, smo opazili ... xrolleyesx :xx!: :o|o:

#21 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:16

To leti name?
Ko se nataknem ( kot ti temu pravis ), cutim, ampak ne ovulacije!!  xrolleyesx

Joj, kak si ti tečna in zadrta pi.kica xrolleyesx Vseskoz se počutiš napadeno, ko se kdo mal pošali, po drugi strani pa se na vsakega obregneš, ko le imaš čas x;)x Mah....glavno, da čutiš, ko se natakneš.... :vragec: ....ker drugač pa ti "čutenje" gre bl švoh :o|o: x:Dx x:Dx No, zdej pa se le jezi.....Znova x!x

xDDx xDDx hahahaha.
Jaz se se nikoli nisem razjezila.. Se samo zabavam..
Na svetu je toliko stavri zaradi katerih se upraviceno jezimo in forum ni ena izmed njih..

Saj vem kaj je problem.. Stvar napisem v saljivem tonu, a ne dodajam toliko smile-jev, ker se mi enostavno ne da. Evo, se za nazaj... : x:Dx x:Dx x:Dx x:px x:px x:px x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx

#22 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:18

Blagor tebi potem... sem glih razmisljala, ko sem postnila odgovor, da sem jaz kar dojemljiva za svasta... Tooooliko vode, od zemlje pa ravno venera in ravno v biku... in ravno v takih aspektih... da ni cudno, da jaz vse to mocneje cutim...
A mislim, da gre tudi za spremljanje sebe - za stos chekiraj, ko bos blazno pozresna lai kaj takega... magari si zapisi...
Preseneceno bos morda ugotovila, da je to bilo na dneve ovulacije ali pa tik pred menstruacijo - torej v casu pms.

Zmenjeno Marsa.. Porocam, ce bo kaj drugace, ker tudi mene zanima... xDDx

Mick: Hvala za lepe besede, pickica ipd. :palec:

#23 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:18

Naj ti bo, pi.kica.... xrolleyesx ...ups...napačen smeško :vragec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#24 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 16. marec 2004, 16:58

Heh, a voda je tista x?x ..
Jaz ne rabim nbenga koledarčka...TOČNO vem...

Astra
Per aspera ad astra

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2004, 17:53

Heh, a voda je tista x?x ..
Jaz ne rabim nbenga koledarčka...TOČNO vem...

Astra

:vragec:

tochno vesh....de ni vech x:Dx :xx!:

666 :xx!:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0