Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kajenje med nosecnostjo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#26 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 14. april 2004, 16:31

Vse, kar vam bodo dohtarji svetovali, spoštujte, le tega ne, da omejite elektrolite :angry:

:angry: a si jezen? x;)x

#27 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. april 2004, 16:43

Vse, kar vam bodo dohtarji svetovali, spoštujte, le tega ne, da omejite elektrolite :angry:

:angry: a si jezen? x;)x

Da, ker poznam mnogo primerov, kaj se zgodi, če se otroci že rodijo podsoljeni :angry:

#28 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 14. april 2004, 17:28

Vse, kar vam bodo dohtarji svetovali, spoštujte, le tega ne, da omejite elektrolite :angry:

:angry: a si jezen? x;)x

Da, ker poznam mnogo primerov, kaj se zgodi, če se otroci že rodijo podsoljeni :angry:

:angry: x;)x

#29 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 14. april 2004, 21:42

Jaz vidim v tem drug problem, niti najmanj kajenje. Da kajenje ne koristi zdravju, to vemo vsi. Bolj nevarne so navade (naši miselni vzorci, ki jih imamo zapisane), prav ti vzorci se po mojem mnenju prenesejo tudi na novorojenčka in, ker je kajenje odvisnost in ta zapisana, je veliko možnosti, da bo otrok kadilke tudi kadil. Tisti pregovor, da jabolko ne pade daleč od drevesa resnično drži. Naši miselni vzorci se projecirajo tudi na novorojenčka, torej tudi vse ostale odvisnosti, ne samo kajenje. Sicer je veliko pogojeno tudi kasneje z vzgojo in okoljem in razmerami (kak vzorec se lahko tudi zapakira), kjer otrok odrašča, vendar potencialno možnost razvad in navad dobi že v materinem trebuhu. Torej je prav vsaka odvisnost in posebnost prav tako nevarna kot kajenje. Tu ne potrebujemo soli, sol je za druge namene.

Marsa pravi, da ji ni pasalo, ja ker je zapakarila je svoj miselni vzorec z svojo sugestijo oziroma veliko željo po zdravju svojega otroka, ta čas miselni vzorec ni bil prisoten in zato ni kadila, zato ji ni pasalo, ko je ta nevarnost minila se ji je vzorec zopet odpakiral.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#30 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. april 2004, 21:51

Se pravi, da je moja mama med nosečnostjo imela čisto drugačne miselne vzorce kot pred in po nosečnosti. Ker jaz in mama se v vsem, razen po zunanjosti, ful razlikujeva. Sicer ne vem za kajenje (če je kadila med nosečnostjo ali ne), ampak mislim na druge miselne vzorce (pogledi, navade...).

xrolleyesx Ja, pravijo, da jabolko ne pade daleč od drevesa. Ampak naša jablana je menda zrasla na klancu. x;)x x:Dx

#31 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 14. april 2004, 22:06

Se pravi, da je moja mama med nosečnostjo imela čisto drugačne miselne vzorce kot pred in po nosečnosti. Ker jaz in mama se v vsem, razen po zunanjosti, ful razlikujeva. Sicer ne vem za kajenje (če je kadila med nosečnostjo ali ne), ampak mislim na druge miselne vzorce (pogledi, navade...).

xrolleyesx Ja, pravijo, da jabolko ne pade daleč od drevesa. Ampak naša jablana je menda zrasla na klancu.  x;)x  x:Dx

Tamara logično razmišljaš, kaj pa če vzorcev zavestno ne poznaš, ali jih pa mami ni pokazala. Popolnoma sem prepričan, da je v mojem postu dosti resnice, iz čistega "firbca" se že nekja let ukvarjam z takimi razmišljanji. Nekajkrat smo preizkušali posamezne miselne vzorce in jih analizirali, res pa je, da tudi tisti, ki so zapakirani pod določenimi pogoji kaj hitro pridejo na dan, predvsem, če so bili plod nekega stresa ali bolečine, in velikokrat se to odpre prav takrat, ko najmanj rabiš.

Druga resnica, ki sem jo zapisal pa je, da se to tudi pogojuje z načinom vzgoje, okolja in načinom v katerem otrok odrašča. Te razlike med vama z mamo je verjetno iskati drugje, ne v miselnih vzorcih, bolj v kakem vratarju naše zavesti.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#32 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. april 2004, 22:26

Ja, tomazslo, saj ti ne oporekam. Nimam tega znanja, ki ga imaš ti. Samo "naglas" razmišljam, zakaj se z mamo tako razlikujeva v vsem - in ob tem tvojem komentarju sem razmišljala, kaj za nekaj se je dogajalo z mojo mamo med nosečnostjo... Vem le to (kot mi je sama povedala), da je to svojo tretjo nosečnost jemala zelo na lahko, češ: "itak ni nič posebnega, o nosečnosti že vse vem..." Tako da je v tej nosečnosti (ko je mene nosila) šla prvič h ginekologu na pregled šele, ko je bila že 7 mesecev noseča - glih toliko, da jo je dal v evidenco, da bo kmalu prišla rodit. xrolleyesx

Drugače se pa strinjam, da zelo veliko poberemo od svojih staršev ter vzgoje in okolja, v katerem odraščamo. Nisem si pa še prišla na čisto z vsemi mojimi zadevami... :xx!: :inocent:

#33 Vreme kje spotakne

Vreme kje spotakne
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 89

Objavljeno: 15. april 2004, 17:46

Poznam eno zensko, ko je kadila med nosecnostjo pa kavo pila pa vino pa je bil otrok cuden. sploh ni bil podoben ne mami ne ocetu. Bil je res cuden. Za to ne tega delat!

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. april 2004, 17:51

xrolleyesx x:Dx x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 Vreme kje spotakne

Vreme kje spotakne
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 89

Objavljeno: 15. april 2004, 17:53

xrolleyesx x:Dx  x:o)x

Kaj pomenijo tile znakci? A mi ne verjames? Iz Ljubljane so pa so bili na televiziji, ker je ona imela probleme z ledvicami. Pa je bila ravno na klinicnem, ko so delali anketo o tem koliko se caka v vrsti na urgenci. Pa je bil otrok zraven. A si gledala ta porocila?

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. april 2004, 17:58

Kaj pomenijo tile znakci?

Uporabi domisljijo?

A mi ne verjames?

Ne.

Iz Ljubljane so pa so bili na televiziji

Neverjetno, a res? :eek:

, ker je ona imela probleme z ledvicami.

Boga, ja, skoda - a si brala mojo napoved, ko pravim da bomo imeli tezave z izlocanjem, no to je to...

Pa je bila ravno na klinicnem

Uganka zate, ki si brihtne sorte - ali je to dobro ali slabo?

, ko so delali anketo o tem koliko se caka v vrsti na urgenci.

In kaj so ugotovili?

Pa je bil otrok zraven.

A se je dolgocasil in kako mu je bilo ime?

A si gledala ta porocila?

Ne - sicer bi vedela, a ne?
Kaksno neumno vprasanje. xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 15. april 2004, 18:00


Kaj pomenijo tile znakci?

Uporabi domisljijo?

A mi ne verjames?

Ne.

Iz Ljubljane so pa so bili na televiziji

Neverjetno, a res? :eek:

, ker je ona imela probleme z ledvicami.

Boga, ja, skoda - a si brala mojo napoved, ko pravim da bomo imeli tezave z izlocanjem, no to je to...

Pa je bila ravno na klinicnem

Uganka zate, ki si brihtne sorte - ali je to dobro ali slabo?

, ko so delali anketo o tem koliko se caka v vrsti na urgenci.

In kaj so ugotovili?

Pa je bil otrok zraven.

A se je dolgocasil in kako mu je bilo ime?

A si gledala ta porocila?

Ne - sicer bi vedela, a ne?
Kaksno neumno vprasanje. xrolleyesx

hihi Marsa... x:)x xDDx x:Dx
Kako se ti da? x;)x

#38 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 15. april 2004, 18:54

Tale tema se bo malo razsirila, ker ni vec samo o kajenju, ampak vseeno..
Dajmo se nekaj reci o sportu med nosecnostjo.. Kaj ste ve pocele, ve ki ste ze rodile..
Koliko teka na dan je priporocljivo, ce ponavadi preteces 6 km na dan.. Je to prevec za med nosecnostjo?

#39 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 15. april 2004, 19:04

Tale tema se bo malo razsirila, ker ni vec samo o kajenju, ampak vseeno..
Dajmo se nekaj reci o sportu med nosecnostjo.. Kaj ste ve pocele, ve ki ste ze rodile..
Koliko teka na dan je priporocljivo, ce ponavadi preteces 6 km na dan.. Je to prevec za med nosecnostjo?

ta post je bil danes s tvoje strani že objavljen in zbrisan, zdaj pa še enkrat objavljen

le v čem vidiš smisel takega početja
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#40 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 15. april 2004, 21:27

Znova, po mojem kar po počutju. Če se čutiš, da lahko laufaš, laufaj, če pa te začne kaj špikati ali kaj podobnega (kako pritiskanje v trebuhu), pa je bolje odnehati.

Jaz sem se pred nosečnostjo ukvarjala z aerobiko. Ko pa sem zanosila, mi je bilo v začetku ful slabo, še posebno ob kakih fizičnih naporih, tako da sem takrat odnehala. Zgleda, da je telo rabilo počitek, saj se mi je noč in dan ful spalo... Kasneje pa sem bila že iz forme, pa večja teža... itd., tako da sem aerobiko čisto opustila.

Moja sestra pa je športnica in jo je ginekolog opozoril, da športnice običajno težje rodijo, ker so bolj mišičaste in med porodom težje sprostijo te mišice... Ne vem, koliko to drži. Mogoče se bo oglasila kaka športnica, ki je rodila, in bo kaj povedala iz svojih izkušenj.
(Za sestro vem, da se je kar matrala pri porodu - ampak mogoče tudi zato, ker je rodila doma brez vsakršnih "umetnih popatkov" in ne vem kakšnih dodatkov v žilo, ki ti jih običajno dajo v porodnišnici.)

#41 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 15. april 2004, 23:07

Tale tema se bo malo razsirila, ker ni vec samo o kajenju, ampak vseeno..
Dajmo se nekaj reci o sportu med nosecnostjo.. Kaj ste ve pocele, ve ki ste ze rodile..
Koliko teka na dan je priporocljivo, ce ponavadi preteces 6 km na dan.. Je to prevec za med nosecnostjo?

ta post je bil danes s tvoje strani že objavljen in zbrisan, zdaj pa še enkrat objavljen

le v čem vidiš smisel takega početja

a? :eek:

#42 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. april 2004, 23:14

ZNOVA, to je zaradi tvojega potresa x:Dx x:Ix :inocent:

#43 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 15. april 2004, 23:19

ZNOVA, to je zaradi tvojega potresa x:Dx  x:Ix  :inocent:

a? Sstane res nic ne razumem.. xrolleyesx
x;)x

#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. april 2004, 23:24

Pardon, sem te zamenjal z eno drugo, ki se je hvalila s silnim org azmom x:Ix :inocent: :vio:

#45 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 15. april 2004, 23:32

Pardon, sem te zamenjal z eno drugo, ki se je hvalila s silnim org  azmom x:Ix  :inocent:  :vio:

ajej.. Jaz pa glih vem, da ti v eni temi komentiras drugo.. x:)x

#46 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. april 2004, 23:48

ajej.. Jaz pa glih vem, da ti v eni temi komentiras drugo..  x:)x

Pa je bil res tak potres :8): x:Ix :inocent: x:Dx

#47 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 16. april 2004, 02:07

Moji bivši ženi je zdravnik rekel, da naj kar naprej kadi. Normalna stvar. Točno je vedel, da je že po naravi depresivna. Za zarodek bi bilo še slabše, če bi med nosečnostjo še kaditi nehala. Je pa vsaj zmanjšala.

Andres

#48 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 16. april 2004, 11:21

Vse, kar vam bodo dohtarji svetovali, spoštujte, le tega ne, da omejite elektrolite :angry:

Mislim, da je največ narejeno za novorojenčka, če so misli pozitivne in čiste in, da nosečnica počne samo tisto, kar ji v tistem trenutku najbolj paše, da ni nasilno odrekanje nečesa. Če ne bo kadila, če bo to na silo, bo naredila več škode kot koristi, če se bo odpovedovala kavi, pri tem pa po njej hrepenela, bo rezultat isti. Živeti brez blokad je največ kar lahko damo novorojenčku, ta zapis mu ostane in tudi sam bo tak. Skratka, če si zaželiš domače klobase z zaseko, jo pojej in nikar ne razmišljaj, da se boš zredila, ker se ne boš, boš se samo, če boš o tej debelosti premišljevala.....Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#49 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. april 2004, 11:34

Tomaž, imaš popolnoma prav, le da je v vseh klobasah po zakonu jodirana sol :angry:
Še sreča, da cigarete in kofe nista v naprej soljena x^x :xx!:

#50 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 16. april 2004, 11:48

Tomaž, imaš popolnoma prav, le da je v vseh klobasah po zakonu jodirana sol :angry:
Še sreča, da cigarete in kofe nista v naprej soljena x^x  :xx!:

Nikakor ne trdim, da tudi sol nima določenih pozitivnih učinkov, ti pač to poznaš in o tem govoriš, jaz pa vem, da soli zaužijem samo toliko, pa naj bo jodirana, morska ali katerakoli, kolikor jo moje telo potrebuje. Tudi slučajno ne razmišljam, kaj je dobro in kaj ni, enostavno vzamem kadar začutim, da mi to manjka. Tako živim in nimam prav nobenih problemov, bom jih pa imel takoj, ko bom o tem pričel razmišljati. To je edina resnica alternative oziroma mejnih ved.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0