Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Larimar


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
59 komentarjev na to temo

#1 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. januar 2004, 09:45

x:)x Iz Dom. rep. sem prinesla s seboj kamenčke larimar-je. Prej nisem za ta kamen nikdar slišala.. je od zelo belo modre do svetlo modre barve...
A ma kdo kej pojma o njem.. in takole kot za ostale kamne.. se ve kaj o njem?
Mushi

#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. januar 2004, 09:55

O Larimarju sem nekaj napisal v temi izkušnja s kristali. Če nisi zadovoljna, oz. ni dovolj, povej. Bom pa še kaj dodal x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#3 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. januar 2004, 10:50

Tnx! Veš da se nisem niti spomnila da bi kje že pisalo.. oz. sem mislila da je to bolj tema o opalih, onix-u, ametistu.. jst larimarja prej res nisem poznala.
Mushi

#4 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 14. januar 2004, 10:56

Larimar:
Ime po Lari, hčerki Miguela Mendeza, ki ga je odkril. Najdemo ga samo v Dominikanski republiki. Raztaplja blokade, stimulira samozdraviteljske procese, blaži ekstremna čustvena stanja in raztaplja strahove. Odkrit šele 1975, zato ni znana trad. uporaba. Na trgu cenovno precenjen, saj je v bistvu navaden pektolit, le da so barve malce specifične. x;)x


x:o)x
Objavljena slika

#5 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. januar 2004, 11:10

Tnx Tinca x!x
Jst tam že vse pogledala, pa sem misla kaj čem pripopat, ta tema se bo tko ukinla...
x;)x
Mushi

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. januar 2004, 09:45

Še zrnce ali dva v zvezi z Larimarjem.
Običajno je svetlomoder ali svetlozelen , od tu izvor druge polovice imena - se pravi delno izvira njegovo ime iz imena odkriteljeve hčere (Larisa, ali Lara - eni viri pravjo tko, drugi drgač), delno pa iz besede "mar" (morje). Pri uporabi v meditaciji, ga polagamo na pleksus (hiperaktivni ljudje), prsa (vzpostavlja most med mislijo in čustvenim odzivom nanjo), sli čelo (razumevanje energijskega ozadja vedenjskih vzorcev in transformacija. đ
Aktivira procese samozdravljenja. xokx (heh - zdj sm pa najdu tegale tipčka s palcem)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. januar 2004, 16:53

A vidiš, da je zadaj vedno morje xokx x:Dx x:Dx x:Dx

#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. januar 2004, 20:37

A vidiš, da je zadaj vedno morje

In v morju je sol in v morju so alge in sol z algami dobite pri Stanetu!!! lalala x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. januar 2004, 20:39

:vragec:


in morje je modro....
jao...neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........
boris mir!!!


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 19. januar 2004, 09:21

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Mushi

#11 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. februar 2004, 08:02

Zakaj pa rečejo Larimarju tud atlantidski kamen?

:inocent: x:)x

#12 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. februar 2004, 13:28

Sem medtem tole že sama razvozlala x:Ix (kao, da je to kaj hudo zapletena uganka)... Dom. republika je namreč ena tistih, za katere menijo, da je bila včasih del Atlantide ... ouyeah

Kamenček sem si kupila v četrtek in se prav hecne stvari dogajajo ... xwizardx xpresentx

#13 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. februar 2004, 19:29

Zakaj pa rečejo Larimarju tud atlantidski kamen?

:inocent:  x:)x

Mateja!

Mislim, da se motiš. Še nikoli nisem slišal, da bi Larimarju kdo rekel atlantidski kamen. Tako pravijo sintetičnemu modrikastemu kamnu (v njem najdemo tudi zelenkasto in rdečkasto barvo), ki ga ponujajo največkrat pod imenom trindit, druga imena, s katerimi poimenujejo ta kamen pa so še Shangri-la, divinit, esoterit, gemma deorum, lapis miraculosus, pesudoesoterit, sacrum, sanctit, spiritualith in zeitgeistein.

Kdo pravi, da je drugo ime za larimar atlantidski kamen? (zihr kkšen trgovc) x:Dx x:o)x x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#14 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. februar 2004, 19:36

No, ta je pa lepa! Ja, zihr, da trgovc, sej tam jest gledam in kupim kristale. Na listu v Ahatu sem dobila opis od tega kamna, zraven pa, da ga imenujejo atlantidski... potem sem po internetu brskala in spet našla to Atlantido ob tem kamnu... xnckrivx

Ja, hvala za informacije, Nosorog x^x :palec:

#15 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. februar 2004, 20:17

Opise kamnov, prav tako tudi astrološke povezave piše v Ahatu lastnik - g. Pišek. Se sicer trudi, ampak ma pač svoj prou (kot nš Stane x:Dx ) - pred časom, ko sem še mislil, da bo kaj zaleglo, sem Ahatovce občasno opozoril na kakšno napako, napačno uporabljano ime ..., pol sm pa pač nehal, k ni blo efekta.
Tudi on je najbrž našel povezavo larimar - atlantida na internetu. Vendar pa - larimar je bil odkrit šele leta 1975 in torej z Atlantido ne more imeti nikakršne zveze. To je verjetno maslo kakšnega "instant kanaliziranja". :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#16 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. februar 2004, 20:35

x:Dx

ampak kamen je pa vseeno eno malenkost starejši kot borih 30 let.... predvidevam x;)x xzobkox

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2004, 20:48

Nosorog, ti še to ne veš, da so vsi kristali, razen dveh, soli, pol bi pa rad Piškovi Mateji možgane kravžlau :eek: :8): x^x x:Dx

#18 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. februar 2004, 20:55

Piškovi Mateji

na, zdej pa mam :sori:, k tolk sprašujem xcivx

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2004, 20:56

A nisi njegova, ko si pa kar naprej tam x:Dx

#20 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. februar 2004, 21:13

x:Dx

ampak kamen je pa vseeno eno malenkost starejši kot borih 30 let.... predvidevam  x;)x  xzobkox

Ker je bil odkrit pred 30 leti in je takrat dobil tudi ime, ga je nesmiselno povezovati z Atlantido. O Atlantidi so najbolj obrajtani teksti Herodota, ki pa je eventuelno omenil kak modri kamen, ne pa konkretno larimar. Nasploh je težko točno govoriti o tradicionalni uporabi nekaterih kamnov, saj so jih definitivno pogosto "zamešali".

Pa tudi - če bi larimar že prej poznali, pa makar pod drugim imenom - zakaj bi naenkrat nanj pozabili.

U glavnem - tale povezava (larimar - atlantida) ne pije vode. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#21 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. februar 2004, 21:15

tnx, Nosorog x:)x :palec:

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. februar 2004, 21:19

Nosorog, ti še to ne veš, da so vsi kristali, razen dveh, soli, pol bi pa rad Piškovi Mateji možgane kravžlau :eek:  :8):  x^x  x:Dx

Ponovno si resnico prikrojil precej po svoje. Še enkrat si oglej, kako sem tvojo trditev, da so v glavnem vsi kristali soli komentiral v temi "surovi kristali".
Razlika je le o tem, da sem jaz govoril o mineralih (za katere je značilna razporeditev atomov v kristalno mrežo) ti pa o kristalih (tako pa pravimo mineralom, pri katerih se kristalna mreža ob določenih pogojih nastanka odraža tudi v pravilni obliki). In pri ledu ni nujno tako. Ali morda trdiš, da npr. samorodni baker nima kristalne strukture? :eek: :eek: :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2004, 21:41

Vse v trdem stanju ima kristalno strukturo :xx!:

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. februar 2004, 22:11

Vse v trdem stanju ima kristalno strukturo :xx!:

Niti slučajno. Trdne anorganske snovi amorfne sestave nimajo kristalne strukture (rečemo jim tudi mineraloidi). Tako nima kristalne strukture opal, obsidian ...
:vragec: :vragec: :vragec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. februar 2004, 22:16

:vragec:


nosohorn... :palec: x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0