Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

In memoriam


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
894 komentarjev na to temo

#26 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 27. januar 2004, 11:34

Res, odpuščanje je temeljnega pomena, da lahko gradimo na poti svoje duhovnosti.

xsrcx

Helena


#27 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. januar 2004, 18:31

.prej sprijaznit, velikozvočno´pozabit x:o)x

#28 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. januar 2004, 19:11

Marsikdo misli, da ima dobro srce, a ima v resnici samo slabe zivce. x;)x
(pozabila avtorja, tale rek sva imela v enem od koledarckov).
Vcasih velja tole tudi zame.  :8):

:onfire: x:Dx x:Dx ....tega pa še nisem slišal........pa se mi zdi, da včasih velja tudi zame x:Ix .....s poudarkom na včasih x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#29 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. januar 2004, 02:31

He he...tole za slabe živce bi veljalo tudi zame. Kar nekajkrat sem tako rekla(recimo, ko me je prodajalec pri katerem sva vzela skoraj ves material za hišo, poskušal oguljufati za stikala), daj mu ta usran keš pa roka...in ga je postalo sram x:Ix . In se potem brž spomnil, kam jih je založil x^x in še je tega..

Izven teme :vragec: sori...

V bistvu se me smrti dotaknejo v določenem hipu. Tako...gledam pač..kot nekaj neizogibnega. Mogoče zato, ker skoraj vsi meni ljubi so živi. Skoraj.

Ampak je tam nekje črna luknja in enkrat že pisala vanjo. Čeprav obljube ne izpolnila. Ne vem zakaj ne. Drži pa tole.
Izjočite vse neizjokane solze..ker jih je vedno več. In se bojim, če bom začela jokat, da zlepa ne bom nehala. In pogrešam res. Drobne stvari..se v mislih pogovarjam. Včasih čutim navzočnost...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#30 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. januar 2004, 12:42

razmišljam mau ob tvojih besedah,Natal..pa si mislem,Jest sm pa ful svoboden, pa nič takega ne čutm..A ni to dobr? Drgač pa menim,da se tut hitar pomirm...rad pa govorim o tem, kakšn je bil človek, spomini, kaj je doprinesel :8):

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2004, 12:46

Ja, POkowc, jaz tudi tako nekako - ko sem tam ugotavljala, ce je zdaj to 'hladno'... v bistvu res ni cisto tako kot je morda videti... bolj v smislu... lepo se jih pac spominjam...

Nekateri pa so imeli ze vseskozi nekaksen... 'tak sij'... da mi je bilo kar nekako jasno - me sploh ni presenetilo, recimo (nekateri so npr. umrli od overdose-a), zalostna pa sem (pa tudi nekoliko jezna) zaradi tistih, ki so naredili samomor. :V:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 28. januar 2004, 13:21

:V: ......ja, overdose......si me spomnila na eno zelo prijetno deklico.....veliko let nazaj sva nekaj časa bila tudi intimna prijatelja........in takrat se horsa ni niti dotaknila.......kasneje pa se je popolnoma izgubila.......In bila je zelo nežna, prijetna deklica, s tako lepim, razigranim nasmehom.........nasploh se mi zdi, da je med intravenoznimi narkomani veliko občutljivih ljudi.....heroin jim otopi čutila........jim kao "olajša" življenje......in tudi ona je bila nežna, občutljiva.......mogoče malo preveč za ta včasih tako krut svet. Po parih mesecih potem, ko sva se razšla......(zelo sem se zaljubil v drugo dekle s katerim sem še danes x;)x ).......sem jo srečal na bencinski črpalki.........z zenicami kot pikicami, totalno stond :xx!: ..........ni bilo možnosti, da bi kakšno rekla, le z očmi sva se srečala........in nikoli več po tem je nisem videl.......Ne vem, še danes mi je hudo, ko se spomnim nanjo.......včasih pa me je tudi vest pekla, ker je zabredla kmalu zatem, ko sem odšel od nje........še danes imam neprijeten občutek......bil sem veliko močnejši in bi lahko vplival na njeno drugačno življensko pot, pa je usoda hotela, da sem srečal nekoga komur se nisem mogel, hotel upreti xsrcx

S.......še vedno si živa v mojih mislih..... :V: x:)x .....in še vedno sem besen, da si dovolila, da odideš na tak način........in da toliko fajn ljudi iz takšnega ali drugačnega razloga veliko prehitro odide....... :V: :V: :C:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#33 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. januar 2004, 13:26

Prišla sta do križišča, kjer sta se razšla, sledila vsak svojim lekcijam, ničesar ji nisi mogel prihraniti, njeno življenje so njene lekcije in njene bitke, tvoje pa tvoje. :sori:

#34 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 28. januar 2004, 13:30

Ja......saj sem to ščasoma ugotovil.........ni pa bil fajn.......občutek, da bi mogoče lahko preprečil...... :V: ali še huje, da sem s tem, ko sem jo zapustil, veliko pripomogel, da je ponovno zapadla v to sranje........brez veze......neprijetni in boleči spomini :V: :C:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#35 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 9. februar 2004, 18:15

Dragi Miha,
danes bi James Dean in ti praznovala. Tvoj bi bil 39. rojstni dan.
Ponosen na to, da si Vodnar, da si poseben, nekaj extra.
Lepo nama je bilo. Danes si spet tu z mano.
Spomin zaživi in slike se vrtijo pred mano pa to želim ali ne...
Odštekan čas debat, prepirov, smeha, vsega...
Toti tvoj žlehtni nasmeh slišim. Tvoje Doorse, Rollinge...
Če bi se danes srečala...še vedno bi klepetala kot da niso
vmes minila leta, to vem. In vem, da se bova ponovno srečala.
Vem, kako me boš imenoval in ti veš, kako bom jaz tebe x;)x
in oči se bodo malo zaiskrile

Seveda si za vedno poseben v naših spominih ostal,
rada te imam
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#36 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 17. februar 2004, 11:31

Draga botrca, kjerkoli si, vedi, da si v mislih še vedno z mano. Pogrešam tebe, tvoje petje in dobro voljo, predvsem v zadnjih dneh, preden si tako nepričakovano odšla - večkrat me je ob tvojih besedah prevzela slutnja, da se na nek način poslavljaš od nas. Morda si slutila tudi ti.

Zbogom in vedi, da kadar se dobimo pri Zdenetu, tvoj duša ostaja v naši sredi!
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#37 Blue*Star21

Blue*Star21
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 2. marec 2004, 17:47

Mami...., vem, da se si ob meni, vem,
da si moj angelček, pa vem, da me čuvaš...
Mami moja, pogrešam te!

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:02

Zivjo Bluestar, dobrodosla, oprosti, ker se vtaknem v tole intimno sporocilo, obcutljivo... a prav zato sem se morala...
Tako zalostna si 'slisati'...
Lepo, ko si tole se tukaj ubesedila! xsrcx
Zelim ti cimvec angelskih napotkov in zascite s strani tvoje mami, ki te ziher cuva zgoraj. xhypnox
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:05

Ko smo pa ze pri teh temah...
V zadnjem casu sem se zelo velikokrat spomnila (s posebno lepim obcutkom) na Roka Petrovica.
Blazno super clovek, sportnik in osebnost.
Ogromnokrat se spominm nanj, pa ceprav se je najina pot sekala samo dvakrat.
Lepo se je spominjati ljudi s tako prijetno in pozitivno energijo. x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:15

:vragec:


hmmm marsa.....a je kdo kje k ni najin skupni znanc x;)x
ja...rok je biu fejst dec...
smo skupi tauhal...pa njegova mama me je likovni uchila (ona je pa chist KULSKA, sej zato je verjetn tut rok biu takshn x:)x )


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:21

O, fino, ja, a ni kul, ko se takole potem spomnis, ko koga poznas? Me veseli, ko si komentiral na tole, Roka imam res v izredno dobrem spominu, imam pa kaj zanimivega za povedat, pa ceprav sva samo en vecer prezivela skupaj (aja, slisi se dvoumno, pa ni bilo nic takega, ce je 'takega' kaj... ekscesnega... x:o)x xDDx - je pa sicer bilo 'takega', ker ga ne bom nikoli pozabila). x:Xx
Cisto ga imam tule pred sabo.
Aja, saj res!!!! Nisem ga samo dvakrat videla, kar mravljinci mi grejo, kako sem lahko 'pozabila', seveda, sanjala sem ga tudi, torej sva se srecala tudi v sanjah.
Zanimivo je bilo to, ker je bilo natancno tako kot v sanjah, samo da ni bilo pri meni doma.
Aja, in kaj je fino? Ko sem tak nakladac, da imam vedno potem price tudi...
(npr. ko povem, da sem sanjala R.P., kako to in ono - in potem se zgodi oz. ko se srecam ali kaj takega... in ko recem, to sem sanjala, vsi recejo, saj res. x;)x xDDx).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:33

:vragec:

aja x:)x
rokovi mami ime ZDENKA...se aktivno ukvarja z jogo
zhenska mora bit zhe jako precej v letih,
zgleda pa k bi jih mela 35 x:)x


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:38

Biti mladosten je prvotno stanje duha ------------> potem pa vse pride.
Ce sklepam familiarno, po Roku, potem se itak sploh strinjam.
Rok - tak ceden tipcek, tedaj je ravno bil v vrhuncu, zmagoval, a preprost, vecni mladenic, zelo dostopen in pozoren, res, v samih superlativih ga lahko opisem... umrl pa je sicer v cudnih okolicinah, a z nasmehom na obrazu.
To je bilo tam nekje v blizini, kjer sem jaz nekoc slisala kita (nekje sem pravila)... pa sem se tudi nanj spomnila - in ko sem prisla z morja, sem pri frendici odprla revijo in notri obsezen prispevek o Roku in vse tole notri... odstekano... ker je bilo ravno v tem casu.
Ja, starsi so ziher bili kul, ker je imel vrednote razvite mocno, pa tudi se spomnim, ko sem kje kaj zasledila in tko, da mi je vedno vtis bil pozitiven. x:Xx x:)x :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:47

IN MEMORIAM, v spomin tistim, ki so odsli

Naslov teme, ki me je asociral na "očeta". Človeka, ki me je spočel. In me spreleti...zakaj asociacija nanj, ko je še živ (kot mi je znano).
Mogoče zato, ker je zame - v moji duši - mrtev.
Ker mu ničesar nisem mogla reči, ne odpustiti, ne.... NIČ.
Nikoli me ni priznal (razen na sodišču) in vsak moj poizkus je že v kali ubil...
Iščem besede, ki bi mu jih rekla...sedaj...pa jih ni.
Nekje živi sam...., brez družine..."edina sem mu"...pa vendar, nikoli ni poiskal poti do mene...

Popolnoma ravnodušna sem, ko pomislim nanj....

Nekoč bom mogoče prižgala svečko na njegovem grobu in mu zaželela v prihodnjem življenju otroka, ki ga bo hotel objeti...

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 20:02

...Popolnoma ravnodušna sem, ko pomislim nanj....


Sanjalica - zelo zelo podobno sem jaz govorila prej.
Sory - nic nocem s tem, nikakor ne soliti pameti ali kaj podobnega... samo sem navezala... ker je res.
Ko je pa umrl, me je pa celo presenetilo, ker sem dejansko jokala malo in bila zalostna.
Pa nekako bolj v egoisticnem smislu, kot kaj jaz, ko sem se spomnila nase, kot na majhno puncko, ki sem ga mesece cakala na oknu, ces, da bo prisel... In zelo necastno je pravzaprav ravnal...
A vseeno... xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2004, 20:12

x:)x Marsa...mogoče ti je tvoj oče dal vsaj trenutek možnosti, da si ga spoznala...
Moj mi te "pravice" ni dal. Niti za uro, dve...

Poznam ga...kot tujca (nepoznanega Človeka na cesti), ki pa mi je dal verjetno tudi precej lastnosti...

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 20:14

Ja, to je pa res - tisto minuto me je imel blazno rad. x:Xx :vio:
Kar sem hotla... Pa nekaj je zelo pomembno za moj vtis - vedno je bil dobre volje, tako nekako hudomusen, pa na spidu, skoz zur... Mi je dal to neko... ljubezen do lajfa, pa da cez meje se lahko seze. xcivx x:Xx

p.s. celo tistole 'necastno'... ko bi morda kdo utegnil pomisliti, da bogve kaj... pravzaprav pa seveda ni bilo nic tako strasnega... gre le za to, da imam visoke standarde... sicer pa je bil pac clovek, ki je tako hrepenel po vsem mogocem, da bi ga to (zivljenje v tem okolju in zal v tej druzini) ubijalo, pa se je posluzil pac prirocnih fint... Ce gledamo nekoliko bolj lezerno in z njegovega zornega kota...
Poleg tega pa je samo do nas, naju z mamo, 'ravnal' takole - sicer si se nanj lahko zanesel, pravzaprav so ga imeli ful radi ljudje - zaradi pripravljenosti pomoci, inteligence (govoril je skoraj 10 jezikov, sele na pogrebu sem izvedela, da je bil pa tudi profesor francoscine - ker je studiral raznorazne stvari, pa nisem vedela, da se je kasneje se izpopolnjeval oz. nadaljeval studij) in duhovitosti... To je bila skoz akcija, zur, smeh.
To je vseeno dobra dota, pravzaprav. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. marec 2004, 14:12

PRIJATELJU

Bil sem... zdaj sem,
nov in svež,
se učim in upam,
da pride dan,
ko okoli vratu ti priznanje dam.

Sem slutil a ne znal,
da v kriku globine
bi luč ti prižgal.

Na poti učenja
polagam ti misel,
razgrne ti mit,
tvojo lastno bit.
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#49 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 9. marec 2004, 23:36

Danes en tak žalosten dan. 1 pogreb in en odhod za vedno. Spomnila se še vseh ostalih ljubih, ki so odšli, taki dnevi me vedno opomnejo o naši človeški minljivosti, o vseh bolečinah, veselju, napuhu, ljubezni, sovraštvu....kako se izravna- izniči vse z zadnjim izdihom in odidemo za vedno, ...za nami pa ostanejo praznine, luknje, lepi spomini, bolečine.....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#50 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 1. maj 2004, 17:18

Saj ne vem, če tole čisto spada semle, a vseeno...
Danes mineva 10 let od smrti Ayrtona Senne :V:
In z njegovim odhodom je formula 1 izgubila še tisto malo romantike, ki jo je imela do tedaj...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0