Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Andski opal


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
56 komentarjev na to temo

#1 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. januar 2004, 20:29

Pred časom me je neka deklica vprašala po andskem opalu (ne vem, v kateri temi že), pa nisem znal odgovoriti. Torej - hvala za vprašanje; če ga ne bi bilo, še danes ne bi vedel o andskem opalu nič. Tako pa:

Modrozeleno barvo mu da primes bakra. Nastaja v fazi, ko kremenica z vsebnostjo bakra izgublja vodo. Če je prisotnost bakra v tej fazi zelo velika, lahko iz vsega skupaj nastane hrizokol.

Andski opal imenujemo tudi chrysopal. Simbolizira morje (to bo nekaj za Staneta), razdalje in "pot k domovini duha". V Južni Ameriki ga še danes uporabljajo v magijskih postopkih za urejanje "srčnih zadev".

Učinki:
- eliksir: krepi regeneracijsko moč jeter, razstruplja, blaži vročinska stanja.
- obeski in ročni kamni: osvobajajo čustva iz okov mentalne kontrole. Pomaga nam tudi, da smo odprti za nove vtise (da znamo tudi poslušati, ne le govoriti).

Tralalero - lalala :zoro: :wOOt: :zoro: :wOOt: :zoro: :cry: x;)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. januar 2004, 21:42

Jaz vem v Makedoniji za cel hrib opala, amorfnega silicijevega dioksida, ki ga meljejo v prah in prodajajo kot polnilo.
Ko sem bil davno prvič tam, sem bil prav razočaran, ker sem imel predstavo, da bom videl sijoč hrib dragega kamna, pa je bilo le vse belo in zaprašeno.
Vidiš, kako zna narava iz istih atomov delati tako različne izdelke, da so enkrat lepotice, drugič pa krave.

#3 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. januar 2004, 21:51

Jaz vem v Makedoniji za cel hrib opala, amorfnega silicijevega dioksida, ki ga meljejo v prah in prodajajo kot polnilo.
Ko sem bil davno prvič tam, sem bil prav razočaran, ker sem imel predstavo, da bom videl sijoč hrib dragega kamna, pa je bilo le vse belo in zaprašeno.
Vidiš, kako zna narava iz istih atomov delati tako različne izdelke, da so enkrat lepotice, drugič pa krave.

Ja. Visoko ceno imajo le opali, pri katerih prihaja do prelivanja barv. Navadne belkaste opale pa sploh ne uvrščamo med okrasne kamne. Še z nekaterimi kamni je ravno tako - obstaja npr. vrsta gručastega ali protastega belega kalcedona, ki ga prav tako ne uvrščamo med okrasne kamne. Da o aragonitu selenitu in podobnih mineralih sploh ne govorimo - pogosto končajo kot gradbeni materiali. :xx!:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. januar 2004, 22:13

Je pa res, da ima ta opalit dokaj visoko notranjo površino in proste OH skupine, kamor se lahko prilepi marsikatera informacija v obliki drugih ionov. Je nekaj podobnega, kot pravijo za živo vodo, ki vsebuje nekaj amorfnega silicijevega dioksida, med katerega strukturo se lahko vgnezdi marsikaj.
Take aktivne substance uporabljajo tudi v živalski krmi, kot nosilce raznih zaščitnih sredstev.

#5 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. januar 2004, 00:47

Je pa res, da ima ta opalit dokaj visoko notranjo površino in proste OH skupine, kamor se lahko prilepi marsikatera informacija v obliki drugih ionov. Je nekaj podobnega, kot pravijo za živo vodo, ki vsebuje nekaj amorfnega silicijevega dioksida, med katerega strukturo se lahko vgnezdi marsikaj.
Take aktivne substance uporabljajo tudi v živalski krmi, kot nosilce raznih zaščitnih sredstev.

Hehe - od kod si pa opalit potegnil. Malokdo je sploh že slišal zanj. Nimam podatka, koliko vode vsebuje v primerjavi z običajnimi opali, tako da množine prostih OH skupin ne bi komentiral.
Je pa bolj zanimiva "živa voda". Nisem prepričan, da je za njen spomin pogoj silicijev dioksid (amorfni mu niti ne moremo reči, saj je to izraz za način, kako je fizično nastal oz. v kakšni obliki ga najdemo), saj ga verjetno v marsikateri vodi, ki velja za živo (pod tem pojmom smatram informirano) ni. Za spomin silicij ni obvezen - res pa je, da je treba v primeru, ko silicija ni, informacijo večkrat obnavljati. Ahn, Weinacht in Bucksbaum (Michigan Institute of Technology) so eksperimentalno dokazali, da je podatke moč fazno kodirati v fotonsko vsebino elektrona. Zaključili so, da je teoretična sposobnost kodiranja in vračanja informacij enega elektrona takšna, da bi vanjo lahko shranili vsebino trdega diska povprečnega računalnika, če bi le podatke fazno kodirali v osnovni režim njegovega nihanja. Poskus pa je tudi dokazal, da je hranjenje inf. le začasno in jih je treba obnavljati.
Za vodo je znano, da inf. najlažje sprejme pri 37 oC, najdlje pa zadrži pri 4 oC. Vsebnost silicija ni pogoj. xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#6 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. januar 2004, 07:41

Za tiste, ki ne vedo kako izgleda x;)x
Objavljena slika

#7 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. januar 2004, 07:53

Tina!

Matr si faca. Enkrat me morš naučit, kako se to nardi - kako se slikco od kje prenese v forum pa tist, k si izvedla učeri: da nardiš iz enga teksta link, ki ga pol daš kamor hočeš. Jaz sem namreč za te stvari tako glup, da ni čist za nikamor. xokx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#8 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. januar 2004, 08:02

Hvala x:)x

Seveda, ti tekom dneva natipkam in pošljem xracx

x:o)x x:Dx

Takole natipkano, poslano :switz: xzobkox

To temo je popravil/a Tina: 26. januar 2004, 08:28

Objavljena slika

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. januar 2004, 08:30

Tina!

Matr si faca. Enkrat me morš naučit, kako se to nardi - kako se slikco od kje prenese v forum pa tist, k si izvedla učeri: da nardiš iz enga teksta link, ki ga pol daš kamor hočeš. Jaz sem namreč za te stvari tako glup, da ni čist za nikamor.  xokx

... še ena taka tuki :wacko: :sleeping:

#10 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2004, 11:27

a lahko še jaz pristavim lonček, tina? :eek: :inocent:


xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:37

Amis, še zame ga pristavi, ga bova enkrat skup spila. Kafe x:Dx x:Dx x:Dx :palec:

#12 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2004, 13:00

:xx!: :xx!: :xx!:

vljudnost gor ali dol.......sam niti iz vljudnosti je ne spijem..........kave namreč :xx!:

sstane, nič ne bo x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2004, 15:23

Res ne piješ kave? Kaj pa se ti je tako zamerila? :sori:

#14 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:21

Tina - malce pozno...a še imaš to kje natipkano?? Nas je takšnih...neznalcev očitno več x:Dx

Sicer pa zanimivo branje tole o opalih :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:29

Se jaz - se ena taka tukaj (smo meni najbrz ne boste verjeli). :)

Tale opal imam jaz morda doma, majcen.
Vsekakor pa bi imela se kaksnega. x;)x
Nekako mi je med najljubsimi, opal... :8):

Ma ce niso kamni, kristali, nekaj najlepsega?
Res, jaz cisto shizim, ze od nekdaj, tako velicastno se mi to zdi od narave. x:Xx x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:41

:vragec:


no pa naj vam bo...che zhe glih shizite x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:42

:vragec:

No.2:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#18 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:45

I je, skoraj bo Velika noč xwizardx xrainbowx xloveyx

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:47

Huuudooo!
Ma, quelle structure!!
Mesche - ma, itak, opal je zakon! :palec: x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:49

Nic - pa kaj potem, ce sem ze - res sta nora, no, si zasluzita se kaksen navdusen komentar.
Oh, opalcek... bel, sinjemoder, crn, vsak, no...
Se posebej pa mi je vsec ribje-skorpijonski (z modrim pasckom in sicer rdeckast) - drugi na fotki.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:52

Samo da ta je Sonce/Luna sco, asc pa v ribi ( x:)x x;)x - nic me resno jemat, malo se hecam, asociiram)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. januar 2004, 16:58

:vragec:


black:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 17:00

U, ta je pa divji, glih zame - rdecezelen, ma noro, razturas, Aakhut!!! :palec: :palec:
To je prava uporaba moznosti fotk!!! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 17:00

x:o)x x:Dx x:Dx xDDx
Ta je glih zame, pa un je tud glih zame - da strnem - vsi so glih zame. x:o)x x:Dx :o|o: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. januar 2004, 17:02

:vragec:


hihi x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0