Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravljenje, izboljšava vida


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
99 komentarjev na to temo

#1 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 3. februar 2004, 20:25

V dosedanjih temah še te nisem zasledila (mogoče sem spregledala). Zanima me, če ima kdo izkušnje s kakšnimi tehnikami za izboljšanje vida? Menite, da je možno izboljšati vid z aktiviranjem ustrezne čakre in katere? Logično se mi zdi, da tretjega očesa, čeprav sem zasledila, da ste omenjali neko povezavo z jetri.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. februar 2004, 20:58

O, fino, Tiana, da si odprla tole temo (in prav zdaj!)!
Mislim, da je se nimamo. :) ;)

Ja, po taoisticnem sistemu so oci povezane z jetri oz. so oci 'odprtina jeter'.

Obstajajo razlicne vaje za izboljsanje vida, najbolj znana je ocesna vaja, kjer krozis z ocmi gor in dol, diagonalno in pocez, vse to usklajujes z dihanjem.

Vaja, ki je zelo ucinkovita in ki jo med drugimi opisuje tudi Mantak Chia v svojih knjigah, je 'potocitev solze', kjer toliko casa gledas v neko tocko in ne trznes, ne zapres veke, da ti pride solza na oci...
S tem se oci cistijo in po tao prepricanju se s tem 'izzgejo' strupi.

Drugih se zdajle ne spomnim.
in dobim se obisk - saj bo se kdo kaj povzel v tej dbest temi!
Super, Tiana! x^x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. februar 2004, 21:38

Poskusi telovaditi z očmi!
Mogoče se bo komu zdelo smešno, ampak deluje, če večkrat dnevno, pa še posebej, če ko oči utrujene telovadiš z očmi......jaz sem si pred leti nabavil očala, pa jih po tej izkušnji sploh ne uporabljam, pa pišem v realnem življenju zelo z majhno pisavo, sicer čitljivo, ampak za večino premajhno pa največ pri umetni svetlobi, ko oči najbolj trpijo.
Ne spomnim se iz katere knjige sem tole zvedel ali prebral, ampak telovadba poteka, da poljubno število ponavljanj krožiš( glava miruje!) v smeri urnega kazalca in potem kontra smeri urnega kazalca......nato jih s prestavljaš s pogledom po diagonali levo zgoraj in desno spodaj ter desno zgoraj in levo spodaj, pa še enkrat s pogledom proti stropu in nato proti tlom. Deluje, poskusite, smisel je itak, da se oči premikajo in niso sredotočene na določeno točko, zato pomaga tudi trening s pogledom na bližnjo in odaljeno točko parkrat. To je vsa umetnost :palec:


#4 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2004, 00:05

Seveda se da vid izboljšati (ne ravno ozdraviti...?), predvsem kadar gre za dioptrijo.

Že veliko let nazaj sem bila na tečaju za izboljšanje vida po Bytesovi metodi, vodil ga je nek ruski zdravnik.

Dobili smo tudi navodila in vaje. Moram jih prepisat in jih dam Marsi v objavo, ali pa jih objavim kar tu na forumu.
Gre za prehrano- en mesec naj bi naredil kuro z vitamini- točno piše katere in koliko.
Potem jutranje prhanje in sončenje oči :O:
Telovadba za oči... xrolleyesx
In kaj vem kaj še... :eek:
Takrat nisem imela priblemov z vidom in se mi ni ljubilo nič od tega.
Sedaj, ko pa sem začela uporabljati očala za branje (EMŠO...), sem se spomnila nanje, ker se mi ne ljubi vlačiti očal sem in tja.... K svoji jutranji telovadbi sem dodala tudi vaje za oči in moram reči, da skorajda ne rabim več očal. x^x

Bytes namreč pravi, da če so oči sicer zdrave, gre samo za lenost mišic in da se da to strenirat. In na lastne OČI sem videla, da je to res! Ljudje so po njegovi metodi dosegali menda tudi po več stopenj dioptrije izboljšanja (tja do 8).

Bytes je svojim tečajnikom najprej vzel očala in jim jih pohodil (???), nato so se učili.... To sicer ne vem, če je res, res pa je, da ko delaš te vaje, moraš nositi očala z vedno manjšo dioptrijo, da se ti oči ne razvadijo nazaj...
Pravi tudi, da zdrave oči ne rabijo sončnih očal x8Dx razen v ekstremnih pogojih (sneg, visoke gore ipd...), da morajo zenice opravljat funkcijo zastiralke. In da so očala, ki jih nosimo, po večini še bolj škodljiva za oči, ker niso zastrta ob straneh in pri strani spuščajo žarke v (zaradi očal) razširjene zenice.... To zelo drži. Z malo vaje in "sončenja oči" po navodilih, človek res ne potrebuje nobenih sončnih očal...

Stvar deluje!

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2004, 10:50

V očeh se fotonski signali spremene v elerktrične in potujejo v možgane. Če cel sistem ni dobro prevoden, vidimo slabše in če očesne mišice iz istega razloga niso dobro krmiljene, vidimo megleno, neostro.
Prevodnik vseh teh signalov pa je zdrava sol.
Pomanjkanje opazimo tudi po suhih in vnetih očeh, ker ni sol-z.
Za boljše dojemanje problema pa si preberi knjigo, ki jo najdeš na spodnjem naslovu.

#6 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. februar 2004, 11:56

pa to ni res.

sol je zdravilo za vse tegobe sedanjosti in preteklosti :vragec: x:Dx in za vse bolezni :vragec: x:Dx .......itak

kakšne izkušnje imate lunatki ki to uživate? to vprašanje je pa čisto resno. čeprav mogoče ne sodi v to temo. a ker se je sol že itak razpasla po vseh temah, mogoče tudi s tem vprašanjem na tem mestu ni čisto nič narobe x:Dx x:)x x;)x


pa en neslan pozdrav x:Dx :vio: x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#7 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 4. februar 2004, 13:03

Kaj pa povezava čakre in oči? Bi vedel kdo kaj o tem?

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2004, 13:15

pa to ni res.

sol je zdravilo za vse tegobe sedanjosti in preteklosti  :vragec:  x:Dx  in za vse bolezni  :vragec:  x:Dx  .......itak

kakšne izkušnje imate lunatki ki to uživate? to vprašanje je pa čisto resno. čeprav mogoče ne sodi v to temo. a ker se je sol že itak razpasla po vseh temah, mogoče tudi s tem vprašanjem na tem mestu ni čisto nič narobe  x:Dx  x:)x  x;)x


pa en neslan pozdrav  x:Dx  :vio:  x;)x



Si pa res sladka, vse bi morali drugi namesto tebe narediti.
Sama poizkusi in če mi z dnevnikom dokažeš, da si nisi uspela nobene težave odpravit, ti vrnem denar x;)x

#9 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. februar 2004, 15:02

xsrcx tole s poskušanjem ne bo šlo. enkrat za spremembo x^x








sladka sem pa res xflirtx

x;)x




tiana:
oči so po tradicionalni kitajski medicini povezane z jetri, jetra pa s čustvom jeze. kar se čaker tiče pa s "tretjim očesom" oz energetskim vrtincem, ki se nahaja med obrvmi in rahlo navzgor proti lasišču. barva je opredeljena različno od avtorja in vira: osnova je indigo modra ali pa vijolična

o kristalih povezanih s to čakro ti pa lahko pove kaj več nosorog

(ali pa sstane in sol x:Dx x;)x )
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#10 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 4. februar 2004, 16:50

O, fino, Tiana, da si odprla tole temo (in prav zdaj!)!
Mislim, da je se nimamo. :) ;)

Ja, po taoisticnem sistemu so oci povezane z jetri oz. so oci 'odprtina jeter'.

Obstajajo razlicne vaje za izboljsanje vida, najbolj znana je ocesna vaja, kjer krozis z ocmi gor in dol, diagonalno in pocez, vse to usklajujes z dihanjem.

Vaja, ki je zelo ucinkovita in ki jo med drugimi opisuje tudi Mantak Chia v svojih knjigah, je 'potocitev solze', kjer toliko casa gledas v neko tocko in ne trznes, ne zapres veke, da ti pride solza na oci...
S tem se oci cistijo in po tao prepricanju se s tem 'izzgejo' strupi.

Drugih se zdajle ne spomnim.
in dobim se obisk - saj bo se kdo kaj povzel v tej dbest temi!
Super, Tiana!  x^x  x8Dx


jogijska vaja imenovana trataka ,izredno regenerira oči.

V sedečem stanju(lahko v lotosu,lahko na stolu,postelji....) fiksiramo pogled na kakšno majhno točko na zidu,pred nami.Oči ,moramo,imeti stalno odprte in z vsakim dihom in izdihom, usmerjamo življensko energijo naravnost v oči.Šele ko nas oči zapečejo ,jih za trenutek zapremo in vežbo ponovimo...ponavljamo toliko časa,da nam uspe,brez mižikanja,imeti odprte oči od ene do pet minut.

Z zavestnim dihanjem dosežemo,da življenska sila(prana) prihaja v oči in jih vitalizira.Kri,napolnjena s kisikom,cirkulira skozi arterije in odstranjuje toksine.
Ta vežba,izvajati jo moramo pravilno, zdravi vsa očesna obolenja.Poleg tega pa povečuje našo samozavest.

Vse v redu in prav...samo ,ko ne bi bila tako presneto lena,da se 'spravim' in jo vežbam.

Priporočam pa jo vsakemu,ki ima težave z vidom.


P :eek:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#11 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 4. februar 2004, 21:32

xrolleyesx vesela sem ker ste odprli to temo ki zanima tudi mene in tebe daisy bi prosila če poiščeš to kar priporočaš in nam napišeš dieto ter vaje..hvala vsem :2src: ,,

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2004, 21:54

...
Dobili smo tudi navodila in vaje. Moram jih prepisat in jih dam Marsi v objavo, ali pa jih objavim kar tu na forumu....

Daisy - najbolje kar oboje! x:)x :palec: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2004, 21:57

Kaj pa povezava čakre in oči? Bi vedel kdo kaj o tem?

Gre za 6. cakro (tretje oko) - cakre neverjetno sovpadajo z ustreznimi organi - tako je jasno, da gre za to cakro.
Tezave z vidom so predvsem in tudi blokade seste cakre.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2004, 22:02

o kristalih povezanih s to čakro ti pa lahko pove kaj več nosorog

(ali pa sstane in sol  x:Dx  x;)x )

Napogosteje tej cakri pripisujejo ametist - logicno, ker naj bi odpiral tretje oko, vplival na intuicijo in videnje.
Manj znan pa je fluorit - ki tudi ustreza tretjemu ocesu. :palec:

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Aja, ko smo pa ravno pri oceh in pri kamnih - tudi aventurin deluje zelo dobro na oci.
Masazo z njim pa sem tudi sama preizkusila. Zelo blagodejno, definitivno deluje!! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2004, 22:49

Najboljše so pa na koncu le špegle x:Dx x:Dx x:Dx x^x :sori:

#16 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2004, 23:03

Ko smo že pri soli..... Danes je s sončno pošto prišel tale link:


http://novice.svarog...php?Novica=1096
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2004, 23:14

Hvala, Daisy, da mi pomagaš ljudem odpirati oči. Jodirana jedilna sol je strup x!x

#18 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 5. februar 2004, 08:43

Zanimivo, da so oči povezane s šesto čakro. Od vseh čaker mi ta namreč najboljše deluje (opravila sem tisti čakra test, pa tudi drugače se mi zdi) vidim pa zelo slabo.

#19 Pytia

Pytia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 5. februar 2004, 09:41

Zivjo!

Kar se tice caker, nimam pojma. Obstaja pa ena knjiga, ki jo lahko kupis v knjigarni Vale Novak, priblizen naslov se pa glasi Lepse zivljenje brez ocal ali pa nekaj v tem smislu. Kolikor sem jo lahko prelistala - sicer ze pred nekaj leti - je notri ena rec, ki jo nalepis na zid, tocno pise koliko metrov stran, in potem imas tisto za kontrolo - taka tabela kot jo imas pri okulistu :eek: , a ves, s crkami. In zraven mislim, da pise koliko imas dioptrije, ce vidis tisto velikost crk, ki so v tisti vrsti na doloceni oddaljenosti od tabele.

Potem so pa v knjigi vaje za oci :8): . Pa ne vem kaj se. Ampak avtor naj bi garantiral, da si pocasi izboljsas vid.

Jaz sem jo hotela kupiti pa nisem prisla do tega, ceprav bi mi pri moji dioptriji koristila, ce seveda deluje. Bi bila prav vesela ce bi se mi vse skup popravilo, da ne bi bila vec tako odvisna od lec in ocal.

Imejte se fajn!!!! x:Dx


#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. februar 2004, 09:45

Zivjo Pytia in dobrodosla! x:)x :palec:
Fino, ko si tole podala, skoda, ker ne ves tocnega naslova (tudi jaz sem slisala za taksno knjizico, se mi megleno dozdeva, samo tudi jaz nic ne vem konkretnejsega o tem). Morda se kdo spomni, ko bo zagledal tole.

Tiana - moznih je vec razlag; morda si pac mocneje razvila 'notranje' videnje kot zunanje ali gre za kako drugo blokado ali kaj desetega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Pytia

Pytia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 5. februar 2004, 09:52



Hello!

Hvala za dobrodoslico!

Ja, skoda, ker se ne spomnim naslova, ampak je pa sigurno v Vale Novak in mislim, da imajo samo eno knjigo s takim ali podobnim naslovom.

(S)mejte se!!! xDDx


#22 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 5. februar 2004, 10:21

Boljše življenje brez očal; vaje za izboljšanje vida po metodi dr. Batesa, Celje, Mavrica.
Jo pa imajo tudi v večini knjižnic.


:madpro: xflirtx
Objavljena slika

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. februar 2004, 10:22

Smejanje do solz resnično pomaga, Pytija x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx :C: :C: x:Dx x:Dx

#24 Pytia

Pytia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 5. februar 2004, 10:56

[FONT=Arial][COLOR=green]

Tina: možno, da je to tisto!!! To je knjižica bolj majhnega fiormata, a ne? Če jo imaš doma - a deluje? Ful me zanima. Mislim, da sem takrat oklevala z nakupom, ker nisem bila sigurna v delovanje.

sstane: Če ne nosiš očal, nimaš pojma za kaj gre in tvoji komentarji prav zares niso na mestu. Če jih pa, dobro, pač drugače čutiš o tej zadevi kot mi ostali.

Pozdravček! xDDx

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. februar 2004, 11:29

Pytija, čutila so pa res pri vseh ljudeh enaka, tudi moja niso drugačna od tvojih in tako tvoje kot moje oči namakajo solze, ki se sproščajo ob smehu. In zdrave oči morajo biti vlažne, če pa malo slabše vidiš in nosiš očala, pa tudi ni ne vem kakšna tragedija. Problem pa je, če vidiš slabše zaradi slabe prevodnosti sistema, toda ta problem se pokaže tudi v debelosti ali bolezni, na primer. Na to sem opozoril in nič več.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0