Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Meditacijski kroglici


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
46 komentarjev na to temo

#1 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. februar 2004, 20:38

Danes sem si nabavil dve meditacijski kroglici!
Zanima me, če ima kdo, kakšne izkušnje z njima in to, po kolikšnem času, ker navodila zraven so zelo skromna, le to, da naj bi bila potrebna vsakodnevna uporaba za večji efekt.
Bom vesel vsakega mnenja. HVALA :palec: x;)x


#2 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. februar 2004, 21:30

Žal slike nimam, to so dve kitajski kroglici za relaksacijo.
Obstajajo iz kamna, no jaz sem si vzel kovinske/mavrične, ki jih premikaš po dlani ene in nato druge roke v smeri urnega ali kontra kazalca.
Pomembno je, da se kroglici med seboj ne dotikata prevečkrat.....v navodilih piše, da naj bi odpravljali artritis, za uravnavo pritiska, še posebej visokega, za mnoge kronične bolezni, za izboljšanje spomina.....to je teorija, dobro povem, čez par mesecev za svoje izkušnje. Verjetno se bo našel kdo, ki mu ni to tuje. x:)x


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2004, 22:05

Jaz tegale nimam, poznam pa in sem si vedno zelela. x:)x
Po mojem deluje - sicer kar malo spekuliram, a bi presodila, da naj bi te kroglice vplivale na revmaticne tezave in utegnile bi goditi tudi srcu oz. ugodno delovati pri tezavah s srcem - da ne govorim o stresu in nesproscenosti.
Ce drugega ne, umirja in ze to je zelo pozitivno, kajne?
Pa je nek nacin meditacije in to je lahko samo kul. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2004, 22:29

Sem slišal, da nekateri kar z roko v žepu neke kroglice sučejo, pa se ne spomnim, čemu že to pomaga :sori:

#5 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 4. februar 2004, 22:31

Boris

Jih imam tudi sam.

Delo z njimi prekrvavi ves zgornji del telesa, sem pa o njih slišal tudi slabe glasove.
Kljub temu si bom omislil še dve, da jih bom lahko hkrati vrtev v obeh rokah.

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#6 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2004, 23:10

Ja, relax sediš in jih vrtiš v roki- obe v eni. Zraven pa najbrž meditiraš.....
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#7 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. februar 2004, 23:44

vojko, kakšne slabe glasove ? xrolleyesx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#8 mala

mala
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 5. februar 2004, 09:47

ej boris čau,

jst mam te kroglice ze dolgo, pa nisem vedela, kaj z njimi počet. do nedavna, ko sem jih čist tko med gledanjem tv vzela v roke in se mal igrala z njimi. probala sem naredit kakšno vrtenje obeh hkrati, ne da bi mi padle z dlani... ampak to bl tko, brez razmišljanja zraven, sej sem gledala film. in ti povem, da jih po petih minutah vrtenja nisem mogla več dat iz rok! dlan postane topla, prsti se razmigajo, napetosti v zapestju popustijo :-) pa še moje kroglice tko prijetno cingljajo zraven! no, sej zato sem jih tud začela vrtet na tak poseben, nežen način, da bi lepo zvenele :-) ker če jih ne vrtiš prav, ne cingljajo :-))))

potem mi jih je ukradu lubi in na koncu sva se skor stepla zanje :-))))) morm nabavt še kakšne!

skratka, moja izkušnja - kitajske kroglice: ZAKON! sploh če cingljajo :)))) je še maček čist očaran...

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. februar 2004, 09:50

:palec: Mala x8Dx

Ja, Vojko - kaksne slabe?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. februar 2004, 10:05

mala haj in welcome x:)x

to si tko lepo napisala, da bom še sama svoje odkopala....nekje morajo bit v eni omari al na policah. cingljajo. baje x:Dx . bomo videli, če mi bo uspelo x:Dx x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. februar 2004, 10:15

je še maček čist očaran...

Pri nas pa se Mimi nikakor ni mogla sprijazniti z duholovci. :eek:
Enkrat sva to spedenala po vsem stropu, naslednji dan jo vidiva, kako ogorceno in nejeverno se pritozuje proti stropu, spleza na najvisji fotelj, na polico, in sika tja gor nanje, ko so cingljali, selesteli in se skratka premikali... x:Dx
Zdaj pa tega jasno niti opazi ne vec.
Ampak kaj je delala! x:Dx x:o)x x:Xx

Da bi ji revi s kakimi kuglami uletela, po mojem se ji zmesa! x;)x x:px

Tole si tudi jaz zelim, samo potem sem pa izbircna...
Ali pa smo vedno za koga drugega kupili za r.d. ali N.l. ipd.
Sem pa sicer imela 'zivcke' - ful sem jih imela (to so te 'verizice' iz razlicnih materialov, ki jih vlacis po rokah, Grki so vcasih temu rekli 'zivcki', da fino sounde povzrocajo - to tako pac vrtis po roki, to je zelo fajn zame, ker moram skoz nekaj prckat... Saj, 'zivcki' pac.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 mala

mala
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 5. februar 2004, 10:18

hihi, haj vsem skupi x:Dx

a veste, da sem se še neki spomnla - pika nogavička ma tut ene kroglice... kako že gre?

"drage kroglice pregelk,
nikdar nočem biti velk"

hihi...

sej nima veze, sam tko... fajn gre skupi tale švedska pika pa kitajska filozofija x:Dx x:Dx x:Dx

mejte se!

aja sej res, kaj naj bi blo slabga v kroglicah, ki ti pomagajo ostat mlad, vojko? to me pa ful zanima... k zdej je ze mal prepozn, se bo težko odlubit :2src: no, če je kaj res groznga... dej povej, pliz :sori:

ajt čau xDDx

#13 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 6. februar 2004, 19:54

Vojko, a boš napisal kakšne slabe lastnosti imata kitajski krogljici, da bomo bolj pazljivi x?x preden jih začnem uporabljati. :eek:

#14 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 7. februar 2004, 01:41

Ja, valda, to so kitajske kroglice, katere vrtiš v roki eno okrog druge s prsti.Ena je jin ( višji ton, moški princip), druga pa jang( nižji ton, ženski princip), tako, da slišiš še zvok harmonije zraven. Ko boš natreniral vrtenje kroglic, boš lahko to delal skor mimogrede. Če kdaj slišiš kak zvok bolj izrazit, pomeni, da bodi bolj pozoren na bolj usklajeno vrtenje kroglic.Poskusi delati z levo in desno roko. Potem poskusi s tremi- ko boš že star maček. Dobro je, da si kupiš še kakšne, manjše ali večje, da boš tudi velikost malo menjal ( saj mislim, da niso tako drage)

Fora vsega skupaj pa je ta, da ko jih vrtiš v roki, masiraš akupresurne točke na roki. Te točke pa so povezane s celim telesom. Zato v bistvu masiraš celotno telo, notranje organe, vpliva tud na koncentracijo... Škodovat pa zihr ne more.

Uspešno meditiranje!! x:Dx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#15 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. februar 2004, 19:37

Hvala, nekako mi z levico bolje uspeva, čeprav sem desničar x;)x :palec:

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. februar 2004, 19:39

Jaz bi imela zelene s cisto tenkcanim zvokcem, ne da mi nabija na usesa... si jih prav predstavljam, ej moram nujno tole si koncno res (se zase) nabavit. x^x

Sem nekako 'oboje' - levicar in desnicar. Po potrebi pisem z levo, sicer pa vec stvari pocnem z levo - oz. z obema...
pri natakanju pa se se pritozujem, kako trapasto so naredili, potem pa postekam, da je pac narejeno za desnicarje...
Samo morda imam vseeno bolj gibcno in mocno desno.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 7. februar 2004, 20:26

Ja, valda, to so kitajske kroglice, katere vrtiš v roki eno okrog druge s prsti.Ena je jin ( višji ton, moški princip), druga pa jang( nižji ton, ženski princip), tako, da slišiš še zvok harmonije zraven. -

Tole ne drži čisto ...

YIN je ženski princip in
YANG je mošk princip

xyiyax
Objavljena slika

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. februar 2004, 20:47

Pa res!! x!x Tenx, Tin.
Sploh opazila nisem... x:Ix
Pa kar nakladam... kar kaze, da (zadnje case) kar povrsno berem tole.. x:Ix
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. februar 2004, 21:14

ohja kje mam jay \e tiste kroglce, najbrž so ostle v wajdušni, hm, :) ehja, kje se dobi to?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#20 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 7. februar 2004, 21:20

kupil bi si jih? Vem da jih majo v Inki impex, Om Ezoterika...........Malo poglej .......še v kaki cvetličarni se najdejo x:Ix x;)x

#21 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. februar 2004, 21:21

V prodajalneh s kitajskimi stvarmi, takšne so pa v sklopu velikih trgovin.....tam, ko boš zagledal, kjer visijo iz stropa mobili
( zvonci.....) tam boš 100 % našel, ampak Vojko mi še ni odgovoril glede stranskih učinkov x?x x;)x


#22 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 7. februar 2004, 21:47

Jaz jih tudi imam, pa res jih je ful luštno vrtet v rokah... Nekje zgoraj sem zasledila napisano, da naj bi se med vrtenjem čimmanj dotikali? Jaz imam ful velike, pa bolj majhno roko, tako da si tega ravno ne morem privoščit, se skoz dotikata... Je to ful pomembno? V mojih navodilih namreč nič ne piše o tem... :inocent:

Drugače sem jih pa dobila ene sedem let nazaj od mojega bivšega... Noro, tip je izbiral ful dobra darila, takšna brezčasna... Kroglice sem do sedaj imela samo za okras, v zadnjem času jih pa kar vzamem v roke in avtomatično se s tem obudi tudi lep spomin nanj. Ful lepo. x:)x
Kar verjet ne morem, takšna majhna pozornost, pa ti tako polešpša dan... xsrcx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#23 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 7. februar 2004, 21:52

Ja, valda, to so kitajske kroglice, katere vrtiš v roki eno okrog druge s prsti.Ena je jin ( višji ton, moški princip), druga pa jang( nižji ton, ženski princip), tako, da slišiš še zvok harmonije zraven. -

Tole ne drži čisto ...

YIN je ženski princip in
YANG je mošk princip

xyiyax

Ja, hvala, za tole opozorilo. Pri tem se moram vedno znova ustavt pa posmislit, ne vem, zakaj mi bolj paše ženska-sonce pa moški-luna :palec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#24 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. februar 2004, 22:03

Pozdravljeni!

Jaz sem napisal, da se naj ne bi smele dotikati med premikanjem v roki, to mi je striktno zabičala prodfajalka, ko sem jo pa vprašal zakaj :eek: , je pa zmankalo tona, no slika in nasmeh je pa le ostal.....sicer Sončna Vila....majhno-srečno, saj je strup tudi v majhnih flaškah....lep večer x;)x :palec:


#25 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 8. februar 2004, 08:52

a da se nesmeta dotikati med vrtenjem? uf, ne vem če mi bo to glih šlo. ja, sem jih našla včeraj in tud sprobala. zvok ful OK, sam tole z nedotikanjem pa ni šlo xrolleyesx

bo treba še mal trenirat x^x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0