Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bolečine ob menstruaciji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
174 komentarjev na to temo

#1 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 17. februar 2004, 19:48

Pozdravljene.

Ker imam sama težave z bolečinami ob menstruaciji bi si zelo želela izvedeti za kak koristen napotek, kako jih odpraviti ali omiliti. Tu mislim naravne metode, kot npr. čaji, razni pripravki....

Za vaše odgovore sem vam že zdaj hvaležna...

#2 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 17. februar 2004, 21:32

Poskusi z vajami za drugo čakro (sakralno).

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2004, 21:32

Zivjo, sory, ker te napotim drugam, a ker sem ze pisala, mogoce ti kaj pride prav... :palec:

Mocne in bolece menstruacije

Pa gotovo bo se kdo kaj dodal semle.
Cimmanj bolecin zelim, socustvujem. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 17. februar 2004, 21:43

evo mene...ravnokar po celem dnevu v postelji z vsemogocimi krci in bolecinami in petimi ibuprofeni.... :sori:

ne vem, jaz imam to ze od prvic, in je vsakic zelo bolece, do tega, da skoraj ne morem hodit, ali pa, da mi je izjemno slabo ( vkljucno z bruhanjem)...ponavadi sem ves dan dobesedno bolana. sicer pomaga toplota, pocite, caj iz tavzentroze, ampak ne bistveno. mislim: se pocutis bolje, ampak bolecine niso manjse.
sem poskusila ze: sport, seks (pred/med), raztegovanje, masazo, tibetanske vaje, pa evening primrose oil...ne vem. meni najbolj pomaga evening primrose oil kapsule ( je to tavzentroza...?), pa teli tibetancki tudi niso od muh dolgorocno gledano. v bistvu mi tudi pomaga, ce se rahlo napijem rdecega vina, ko cutim, da je cas...oz. mi to telo dobesedno zahteva (skupaj s prsutom, ampak..tukaj ga ni trenutno!). pa skrbeti za zelezo, pomaga tudi ce redno pijes koprivin caj in sok rdece pese.
ne vem, zelim ti cimmanj bolecin, jaz sem ze navajena, pa ...baje je po porodu lazje! :8): xrolleyesx

imam knjigo o tem, je kar zanimivo, vsi aspekti mesecne cisce ( The power of menstruation je naslov) pa zal ni nasvetov za manjsanje bolecin...je pa mnogo razlage o pomenule-te, in imas kaj brati, medtem, ko trpis! x:)x x;)x



pa dobrodosla, Tinqa! se ze dolgo nisi oglasila... x:)x

pa dobrodosla in cimmanj trpljenja!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2004, 22:00

Tule pa se link na temo Menstruacija - ciscenje, kjer govorimo o menstruaciji, tam je tudi link na clanek, ki ga je fino prebrati - govori o menstruaciji, ki jo avtorica imenuje kot 'neprostovoljna joga, ki je bila zenskam dana od Boga.'
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 17. februar 2004, 22:27

Vsem vam, zenskam,( ki razumete kako je...) se res zahvaljujem za odgovore. Bom poiskusila čaj iz tavžentrože, zaenkrat pa sem na Lekadolu. :xx!:


P.S.: Tinka, jaz se sam vsake tolko oglasim, forum pa redno prebiram...
Moram rečt, da je to eden redkih forumov, kjer ni ljudi, ki bi hoteli za vsako ceno uveljavit svoj prav.Go on !

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2004, 22:43

Tinqa, fino. :)
Samo da te 'opozorim' - tavzentroza je svinjsko grenka, ampak ti svetujem, da jo pijes v bolecino direkt notri (in ne kot da okusas)... Odmisli, da je grenka, pomisli, da bo ful pomagalo (res neverjetno pomaga, ne mores verjeti, sploh za VES ta predel, tudi za moske, ma, idealna zel za krce in napetosti v vsem zelodcnem predelu)... :palec:

Res je zdaj bolje, manj bolecin (po porodu), vendar pa niso cisto minile, se zmeraj imam dokaj podobne - mocne, kratke in bolece.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 18. februar 2004, 00:53

...baje je po porodu lazje!  :8):  xrolleyesx

Ja, pri meni se je že po prvem porodu popolnoma nehalo s temi bolečinami, tako da sem čisto pozabila, kako to zgleda... Ampak vseeno sočustvujem s Tinqo in ostalimi, ki prenašate te bolečine!

#9 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. februar 2004, 04:56

tam je tudi link na clanek, ki ga je fino prebrati - govori o menstruaciji, ki jo avtorica imenuje kot 'neprostovoljna joga, ki je bila zenskam dana od Boga.'

x:D x:Dx x:Dx x xegox
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#10 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. februar 2004, 04:58

Tinqa, fino. :)
Samo da te 'opozorim' - tavzentroza je svinjsko grenka, ampak ti svetujem, da jo pijes v bolecino direkt notri (in ne kot da okusas)...

s tem se zelo strinjam...je podobno kot z gornikovimi listi, ko te boli mehur, ali z zajbljem...tele grencice res zadanjejo v zivo, ko je treba! pa brez plahosti in usmiljenja! :palec: xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. februar 2004, 10:05

... in potem marsikdo noce piti tega...
Moja sestra, npr. - ni sans (za info, strelec, kot ti, Tinka), ji recem, pa daj, VES KAKO POMAGA, pravi, ne morem, ker je tako grenko.
Jaz: "Potem pa crkavaj." - nisem prevec blaga, ne? x;)x :8):

Med boljsimi zadevami, je pa zascitena (tavzentroza), tako da je ne nabirajmo, pac pa jo kupimo v lekarnah ali zeliscnih lekarnah.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 18. februar 2004, 10:12

Ne, js sm sicer ljubiteljica zelišč. Kakršnihkoli. In tut vem kako zgleda tavžentroža. Je pa v isti družini kot encijan...tko da ni čudno, da je tko grenka.

Pa lep dan, x:)x

#13 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. februar 2004, 10:16

Tudi čaj materine dušice pomaga. Daši recimo ublaži bolečine ravno ta čaj, medtem, ko tablete proti bolečinam sploh ne 'primejo'. Tudi moja sestra pravi, da ji materina dušica pomaga.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. februar 2004, 10:22

Kul, Tinqa, potem pa si hitro obvladaj! Res, dam roko v ogenj za tavzentrozo. xsrcx x:)x

Mateja, dbest, ko si podala, verjamem - takole je mene ena od ex gazdaric 'kurila' za majaron...
Jaz pa sem si mislila, ja, OK, hvala, samo bom jaz kar na tavzentrozi - zakaj preizkusati karkoli drugega? Ce mi to tako pomaga?
Sem pa 'vzela na znanje' in tudi tukaj pridno porocala. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. april 2004, 20:10

Evo, še ena, ki sva jo z Dašo preverili in deluje :palec: ... namreč LABRADORIT x^x ... v knjigi Tomaža Pretnerja sva prebrali, da ta kamen pomaga ublažiti te bolečine. Zanimivo je bilo, da sva tole brali malo pred prihodom menstruacije in ugotovili še, da imava ta kamenček že doma...
mislim --->YESSSSS!!!!, kako deluje tole :palec: :palec: :palec:

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2004, 20:22

O, ko glih omenjas kamne, super, ker si podala, mateja, sem zdajle opazila, da nisem napisala aventurina!!! :eek: :eek:
Meni najbolj pomaga aventurin - ne samo pri menstrualnih, pac pa celo pri posegih in drugih tezavah na podrocju zenskih organov. Zakon. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. april 2004, 20:40

HVALA x:Xx
informacije ki jih rabim kr dežujejo... pomembno druge težave na področju ženskih organov. grem preverit tale kamen kako izgleda x;)x

#18 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 11. april 2004, 18:12

Globoko socustvujem z vsemi, ki imate te bolecine. :palec: :palec:
Jaz jih imam samo takrat, ce se slucajno premrazim tik pred zacetkom ciklusa.

Kaj mi pomaga?
Od prvic, ko me je od bolecin zvilo in mi je nona dala en bicerin (stampercek) brinjevca- to je moje zdravilo.
Pomaga mi vedno. Spijem na eks in potem v posteljo prespat. Ko se zbudim, ni vec sledu o bolecinah.

Se pa spomnem se iz srednje sole, da so sosolke, ki so imele take tezave pile vnaprej balargine, ces, da ko se vsa rec razboli- ne "nuca" vec nic
:O: xcivx :C:

#19 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 11. april 2004, 19:35

Evo, moj prvi dan menstruacije, zaradi nekaterih dejavnikov imam ful močno, in kaj se mi je zgodilo...

Tibetančki so mi zapasali in šele ko sem bila že na polovici z njimi, sem se spomnila, da smo nekje omenjali, da tibetančkov med menzesom ne bi delalo.. :inocent: No, kkljub temu sem jih naredila do konca, ker so mi danes zares ležali, popolnoma, zdaj me pa zanima... Ali kdo ve, zakaj se jih ne bi smelo delat med menstruacijo?

Sama namreč mislim, da če imam filing, da mi pašejo, s tem ni čisto nič narobe xsrcx

Spomnim se, da ste mi predlagali kot odgovor na tole moje vprašanje (nekje v tibetančkih temi), naj si preberem knjigi Mantaka Chie, Prebuditev zdravilne energije in potem še Nega ženske seksualne energije. No, prvo sem prebrala, druge pa verjetno še nekaj časa ne bom imela časa brat, tako da se obračam na vas, če slučajno poznate odgovor... Zanima me pa tudi, kako doživljate recimo izvajanje tibetančkov ob menstruaciji, če jih izvajate?

Hvala vam x;)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. april 2004, 19:42

Vila, si mislim, da tudi Tibetanci med menstruacijo ne seksajo :xmas: :unsure: :fiju:

#21 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 11. april 2004, 20:45

Vila, si mislim, da tudi Tibetanci med menstruacijo ne seksajo :xmas: :unsure:  :fiju:

Ehehehehe.... x:Dx x:Dx x:o)x

:inocent: :vio: ... hmmm le zakaj ne...? :inocent: :inocent: :eek:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. april 2004, 20:59

Vila, si mislim, da tudi Tibetanci med menstruacijo ne seksajo :xmas: :unsure:  :fiju:

Ehehehehe.... x:Dx x:Dx x:o)x

:inocent: :vio: ... hmmm le zakaj ne...? :inocent: :inocent: :eek:


Sončna Vila

Zato, ker so racionalni x:Dx x:Dx x:Dx

#23 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 11. april 2004, 21:53

radionalni :eek: bi razvestlili mojega duha, zakaj racionalni...

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. april 2004, 22:07

radionalni :eek: bi razvestlili mojega duha, zakaj racionalni...

Se mi zdi, da sem nekje bral, da ženska med menstruacijo ni plodna :8):

#25 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 11. april 2004, 22:18

aha plodna , seks samo za ploditev aha jasno pa še salatko s zdravo soljo sem si privoščila... evo jasno vse :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0