Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bolečine ob menstruaciji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
174 komentarjev na to temo

#26 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. april 2004, 22:24

aha plodna , seks samo za ploditev aha jasno pa še salatko s zdravo soljo sem si privoščila... evo jasno vse  :palec:

Selene, lahko si predstavljam tvoj bes nad Tibetanci x:Dx x:Dx x:Dx :wub:

#27 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 11. april 2004, 22:26

nene se motiš meni Tibetanci prav všeč... čeprav meni bolj všeč Peru... how, govorila sem x:Dx

#28 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 12. april 2004, 02:34

Mah... kaj se tu greste za eno krivo vero :eek: ... tibetanci med menstruacijo ne seksajo zato, ker je nimajo x:Dx x:Dx x:Dx ... s tibetankami je pa čist druga zgodba :vragec: sstane a boš ti povedal x:Dx x:o)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#29 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. april 2004, 07:25

x:Dx :palec x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#30 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 12. april 2004, 07:37

x:Dx Sončna, so racionalni x;)x dobro jutro x:Xx

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. april 2004, 10:33

Soncna - zakaj pa si nisi ze prvic zapomnila? :o|o:
Oz. - kaksno potrditev bi zdaj rada, saj pravis, da si delala in si se pocutila OK, kaj potem zdaj rabis se?

Tibetanci so mocne vaje, ki energizirajo, kar v bistvu v casu menstruacije ni najbolj kul (vendar v dnevih, ko je krvavitev najmocnejsa ali jo spremljajo bolecine).
Sicer pa vsebujejo vaje, kjer so noge nad telesom in to ni kul.

Ce si se pocutila, si jih pac naredila... nic takega - ce pa bi jih veckrat ali vedno tudi v casu menstruacije, pa bi morda bilo drugace in to bi sama videla pri sebi, ce ti kaj ne bi pasalo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 kiki7

kiki7
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 118

Objavljeno: 12. april 2004, 20:10

Strinjam se z Marso, da tibetanci niso najboljši za izvajanje med menstruacijo. Mislim, da niso priporočljive kakršnekoli vaje, kjer se obremenjujejo mišice trebuha, predvsem spodnjega dela trebuha.

Ena izmed asan, ki lajšajo težave, je tudi mačka. Bolj je primerna kot tibetanci.

Mogoče bi poskusila še s tem.

#33 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 12. april 2004, 20:16

Kaj pa vem, jaz jih delam tudi med menstruacijo, samo ponavadi zmanjšam število ponovitev (npr. 15 namesto 21).
Mačka je pa dobra vaja, jo včasih tudi dodam (sicer pa mislim, da je tudi Marsa nekje priporočala tole kot protiutež tibetančkom x;)x )

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. april 2004, 20:20

Macka je dbest za kriz in medenico, izrazito ugodna za zenske, zdaj ze dejstvo (prej sem samo pri sebi to postekala, zdaj pa je skoz potrditev). :palec:
Ce jih delate, jih pac delate - vsak najbolje ve, kaj mu sede... Konec koncev si ocitno ze 'stara macka' xDDx, Coccinelle, ce delas 21 ponovitev... bos ze najbolje vedela zase.
Priporocajo oz. svetujejo pa se ravno ne.
Predvsem pa je to misljeno v prvih oz. 'najmocnejsih' dneh.
Menim, da bi pravzaprav lahko bil ucinek tak, da bi bila krvavitev mocnejsa. ...

p.s. Poleg tega pa ni kul, ko gre kri 'nazaj' (v primeru poz, ko so noge dvignjene).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 12. april 2004, 20:30

Ja, saj vem :palec:
Imam pač srečo, da z menstruacijo nimam kakih težav x:)x
Drugače smo pa v tistih časih, ko sem aktivno trenirala, dali skozi marsikaj, tako da sem glede tega kar utrjena in mi aktivnost v 'tistih dneh' ni nikoli bila problem. x;)x

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. april 2004, 20:35

Saj meni tudi ne, namrec vedno plavam - ko gremo na morje, ce je ravno 'v tistih dneh', me sploh ne gane...
Pac pa se zgodi, da imam prva dva dni zelo mocno mentruacijo, vcasih pa tudi boleco (kljub porodu, ceprav zdaj res totalno manj ali se to skorajda ne dogaja, se pa, obcasno, navadno ce se premrazim, se posebej v noge).
Nisem med nebogljenimi in alergicna sem na izgovore 'bolna sem' (kot moja razrednicarka v srednji soli), samo ce pa crkavas... :||| - se jasno ne bos naprezal..

Ah, jaz to zelo hendi jemljem... x^x x:Xx

Ja, to je drugace, ce si se sportnica. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. april 2004, 15:48

Hvala vam za tele odgovore, ste mi kar pomagali :palec:

Ugotavljam, da sem glede vsega tega še najbolj podobna Cocinelle, sicer nisem aktivna športnica, ampak pa ravno tako kot ona nimam nekih problemov z menstruacijo x;)x , pa tudi telesno sem zelo utrjen tip človeka x;)x

Pa tudi tale zadnja je del zelo viharnega dogajanja na osebnem področju - čiščenje etc -, tako da si lahko mislim, zakaj so mi tibetančki prvi dan še posebej pasali... :palec:

Hvala vam. xsrcx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#38 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 18. april 2004, 17:13

se bom še jaz lotila tibetančkov.
počutim se vsa napihnjena :xx!: po malem me bolčka, modrc mi je pretesen :xx!: vse se lepi name :xx!: grem malo meditirat :palec:

#39 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 18. april 2004, 17:14

Se mi zdi, da sem nekje bral, da ženska med menstruacijo ni plodna :8):

x:Dx :palec:... no comment.

#40 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 18. april 2004, 18:10

...baje je po porodu lazje!  :8):  xrolleyesx

Ja, pri meni se je že po prvem porodu popolnoma nehalo s temi bolečinami, tako da sem čisto pozabila, kako to zgleda... Ampak vseeno sočustvujem s Tinqo in ostalimi, ki prenašate te bolečine!

Meni se je po drugem začelo... :xx!: :xx!: Grozno...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#41 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 18. april 2004, 19:28

menda bo kar držalo, jaz imam po porodu manjše bolečine..


so pa še zmeraj prisotne in jih ublažim z magnezijem,
zelo pomaga...

..lahko ga uživaš v hrani ali pa si kupiš pripravljenega ali
pa recimo piješ donat....meni pomaga....mi odpravi bolečine


AYA
:detelca:
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#42 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 19. april 2004, 05:55

AYA bojo magnezijeve šumeče tablete kaj pomagale...dobila sem diagnozo, da mi maternica leži precej nizko zaradi fizičnih naporov in mi je predpisala Buscopan, pa le omili bolečino, prežene je pa ne...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#43 Freya

Freya
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 371

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:33

Huh, fino, spet nekaj koristnih nasvetov... :palec: x;)x

Moja "domača" varianta je pa kar tale: eno dozo magnezija (donat ali šumeča tableta) in banana - direkt v kri! Pa termoforček, kamiličin čaj in kakšna dobra knjigca v roke...

Drugače pa se je za NAJBOLJ učinkovito "zdravilo" še vedno izkazala ljubča in topla rokca mojga dragega na mojem trebuhu..., he,he stokrat preverjeno in deluje. (samo kaj to pomaga, ko take ercnije ne moreš vedno ob sebi imet xrolleyesx xsrcx x:Dx
SI SAPIS SIS APIS.
Objavljena slika

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:39

A na svojih rokah imas pa gips?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:41

Majca, ne jej Buscopana, meni tavzentroza bolj pomaga, zakaj pa ne probas in raje jamras?
Je pa grenko, ko shus, tako da ne vem ce bodo tvoja vsega sladkega vajena usteca zmozna tako grenkobo dol goltat. x:px x:o)x
Ful pomaga!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Freya

Freya
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 371

Objavljeno: 4. maj 2004, 12:04

A na svojih rokah imas pa gips?

Marsa, saj menda veš, da to ni niti približno tako romantično x;)x x:Dx
(in najbrž se boš strinjala, da v teh dneh pač rabimo nekaj več nežnosti in takih zadevc za žensko dušo)
SI SAPIS SIS APIS.
Objavljena slika

#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. maj 2004, 12:20

AYA bojo magnezijeve šumeče tablete kaj pomagale...dobila sem diagnozo, da mi maternica leži precej nizko zaradi fizičnih naporov in mi je predpisala Buscopan, pa le omili bolečino, prežene je pa ne...

Majica, Majica, na tehniko se nič ne spoznaš. Povej mi, kaj ima manjši premer, krog ali elipsa, če je obseg enak :8):

#48 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 4. maj 2004, 12:24

Majica, kaj pa kake afirmacije? Meni je pa to fuul pomagalo, prej sem crkavala od bolečin, bruhala, se zvijala, svašta.

Potem sem si pa začela govorit, kako uživam v svoji ženskosti, da se moje telo brez bolečin čisti, kako krasen občutek je... pa je zafunkcioniralo x:Xx . Včasih sem ostajala doma, ali pa sem tule v službi v enem kotu čepela vsa zvita, zdaj normalno delam x:)x :palec: :2src:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 12:55

A na svojih rokah imas pa gips?

Marsa, saj menda veš, da to ni niti približno tako romantično x;)x x:Dx
(in najbrž se boš strinjala, da v teh dneh pač rabimo nekaj več nežnosti in takih zadevc za žensko dušo)

Saj vem...
Me vcasih kar 'zjezi', ko tako radi polozimo odgovornost (oz. pac karkoli) v druge roke, medtem ko imamo vse lepo na broju.
Pa se - poznam tole, tudi sama dam roke na ta predel, nagonsko v bistvu, in pomaga.
Res pa da jasno pomaga neznost, ljubeca scena. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 4. maj 2004, 16:42

Drugače pa se je za NAJBOLJ učinkovito "zdravilo" še vedno izkazala ljubča in topla rokca mojga dragega na mojem trebuhu..., he,he stokrat preverjeno in deluje.

Res je, deluje... Se dobro, da mam moza, ki mu pred TVjem to ni odvec delat.. x:Dx x;)x

P.S. Saj mu potem to na drugacen nacin povrnem.. x;)x x:Dx x:Dx x:Dx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0