Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vino in kultura pitja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
205 komentarjev na to temo

#1 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 22. februar 2004, 14:18

Zanima me, koliko od vas je ljubiteljev te žlahtne pijače in kakšen odnos imate do nje. Zase lahko rečem, da mi je veliko do kvalitetnega vina, veliko manj do kvantitete. Rad se pocrkljam od časa do časa s kakim vrhunskim vinom, izborom ali penino, seveda pa je vino skorajda vedno na mizi pri kosilu (deci ali dva).
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 14:38

IN VINO VERITAS, ampak kozarček je premalo :8):

#3 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 22. februar 2004, 14:59

IN VINO VERITAS, ampak kozarček je premalo :8):

Mora biti tudi sol v kozarčku z vinom! x:Dx x;)x

#4 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 22. februar 2004, 16:05

Več kot spijemo, boljši smo
in lepše zgledamo...

Jaz osebno imam raje kakav pa kak žbe.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#5 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. februar 2004, 16:21

Več kot spijemo, boljši smo
in lepše zgledamo...

Device, a se ti šališ, ali res lepše zgledaš, če ga spiješ liter ali dva :sori: , taprava Devica ne vem, če bi tole napisala zase....ah, danes je pustna nedelja, verjetno si kaj takšnega bila ali boš v maskah x;)x

#6 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 22. februar 2004, 16:26

Sej taprava Devica pol nadaljuje s kakavom... x;)x

Ono je pa sam pesem od Zmelkoow, katero verjetno tudi veselo prepevajo taki, ki se majo za enologe in fancy pivce vina... x:Dx


Slovenija pač ni Francija... x^x


Au revoir, mes amis...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#7 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. februar 2004, 16:54

No, fajn, ker sem že mislil, da je v realnosti pri tebi tako :sori:


"Vino je tehtnica ljudi"

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 16:59

IN VINO VERITAS, ampak kozarček je premalo :8):

Mora biti tudi sol v kozarčku z vinom! x:Dx x;)x





Vina mora biti kak liter ali dva :8): x^x x:Dx

#9 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. februar 2004, 17:37

SSTANE ti ga pa kar dosti neseš, nisi kar tako.... x:Dx

"Kadar vino tone, besede plavajo" :sori:

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 17:50

Besede vrejo na dan iz tvoje podzavesti, ki je drugače nikoli ne bi odkril in se spoznal. :8): x^x

#11 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:08

xscratchx xyiyax

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:15

Misliš na tiste, ki nikoli ne poskusijo?
Zamujajo priložnost za pogled v preteklost svoje celovite osebnosti. :8):

#13 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:18

Spoštujem tiste, ki imajo mejo in niso "neslani" v družbi.....jaz se še vedno držim...."pij malo, pij dobro" x;)x

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:30

Seveda, le ne vem, zakaj misliš, da bi lahko bila tvoja celovita osebnost tudi "neslana" in neprimerna za družbo, če bi enkrat prestopil mejo :8):

#15 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:34

x:Dx Kdor ne pije ni Slovenc hej, hej, hej x:o)x x:Dx x:o)x x:Dx Kdor ne pije ni Slovenc hej, hej, hej x:o)x x:Dx x:o)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#16 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:36

Saj sem vedel, da boš vprašal.....oprosti, ker se nisem prav izrazil, hotel sem napisati....neprijeten, težak, obremenilen...zdaj pa res ne vem, ali si eden izmed takšnih, ki preveč ali pa takšen, ki sploh ne...saj ni pomembno.... lep večer tebi in tvojim SStane x;)x :palec:

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:47

Boris, po Tesli in v današnji računalniški dobi, postane odpiranje programov podzavesti popolnoma tehnično vprašanje.
Alkohol je le ena izmed možnosti, vse več pa se uporabljajo droge.
Je pa res, če se ljudje tega ne zavedajo, postane cela družba neslana, zato ti seveda popolnoma pritrjujem, po malem a okusno, v vsem, tudi v hrani.

#18 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:53

OK, Stane, saj ti dam za prav, seveda tudi pri hrani, ker vemo, da v debelem telesu se duša hitreje posuši, pa ne mislim žaliti nikogar, ampak hočem povedati, da no zdravo za organizem....pri vseh stvareh je uravnoteženost najboljša... x;)x :palec:

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:01

Izvrstna tema! x^x x8Dx

Zadnje case pijem samo najboljsi (slo, ampak to je itak jasno, torej je celo na svetu najboljsi!! ;>)) cvicek. x8Dx x:Xx :vio: x;)x
Fino, ko si odprl tole temo ravno zdaj, da sem jo zagledala, ko sem prisla domov s tem tanajboljsim cvickom. :vio:

'Trgovinskih' vin prakticno ne pijem (z izjemo buteljcnega Postupa ali drugega podobnega vina (Peljesac, Plavac) ali dobrega Refoska ali -buteljcne- Metliske crnine).
Belega vina ne pijem, sploh, niti ne najboljsih in ne najbolj vrhunskih.
Imam tamle v hladilniku od novega leta (ful hud baje, tanajfancy) Rumeni muskat - sem rekla, evo, probam...
Ne. Ni mi, pa konc.

Vino si (podobno kot olivca) privlecemo s sabo poleti s Hrvaske, (v glavnem tam) in tedaj ga tudi pijem. Sicer malo.

Ker pijem samo bevando, vcasih najprej spijem deci cistega, zgolj za pokusino, ker mi ga je kar greh redciti z vodo...

A odkar pijem tale omenjena vina, opazam, da ce je kvalitetno, ga lahko mesam skoraj 1/1 z vodo, pa se zmeraj obdrzi kvaliteto (in okus).

Pri kosilu in hrani NIKOLI ne pijem. Ne vem, zakaj - valjda mi je prevec kaloricno ali kaj, ne cutim potrebe... in prevec okusov. Za h kosilu, za kisloto, mi pase solata in to mi je dovolj.
Vino pijem zvecer, recimo v dobri druzbi.

Cvicek pa v bistvu lahko pijem skoraj vedno.

Aja - samo tega - sicer ga ne pijem.
Martincicev (ceprav je z istega konca) se zame skrije (toliko za obcutek, jaz ne padam na firme, pac pa na okus in kvaliteto, ki pa se vidi konec koncev tudi v pocutju naslednjega dne pri morebitnem prekomernem pitju).
Saj pravim - sicer ga v bistvu prej ne maram - a tale je pa zakon in je najboljse vino, kar sploh obstaja (razen hvarskega plavca pri davorju in se kakih dveh ali treh sort slo vinarjev, Free mi je prinesel izvrsten teran, frend pa mi je vcasih nosil dbest refosk, pa tudi teran).

Evo - si ga grem kar fino natocit en kozarcek (oz. eno bevando - vceraj sem kake 3 deci cistega, pa sem kar cutila, danes pa ga raje nisem, a ga bom zdaj toliko bolj z uzitkom).

Na zdravje! x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:14

Marsa, če res toliko džiraš po Dalmaciji, ali si že pila bevando z morsko vodo x:px

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:15

Ne, mislim da ne, samo cisto morsko, neprostovoljno... oz. ne z namenom... xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:20

Črno vino bolj paše jedem iz žara, kot pa pivo. Nisem verjel dokler nisem enga plavca udaril s čevapčiči, pa kakšen merlot s pleskavicami. Vranac tud' ni slab za take jedi, ma vsa črna vina pašejo za take prigode. Pivo je bolj uporabno za zalivanje jedi, ko se še pečejo na žaru. Aja če ni nobenga druzga vina, pol pa cviček. Samo ne mi belega, to pa res ne paše z ražnjiči.

x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:23

Potem si pa bolj tako, "švabska" turistka x:Dx
Tudi v Sutomoru sem jo že pil.
Seveda se temu ne more reči pitje, dva deci za ohladitev in proti potenju v veliki vročini.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:28

Potem si pa bolj tako, "švabska" turistka x:Dx ...

Hehe, zanimivo.. ;)
Tega mi se ni nihce rekel nikoli. x:)x :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:48

No, če bi se s pravimi domačini družila, bi videla, da z navadno bevando vedno jedo ali pršut, slan sir ali slane sardelice, nikoli se ne nalivajo z njo za žejo. Seveda tudi z vodo ne, ker bi se potili kot konji. Če pa ravno nič nimajo za pod zob ali pa se nočejo rediti, je bevanda z morsko vodo odlična.
Eno tako odlično kombinacijo slanega sira in črnega vina pa sem zaužil v Njegoših.
Če si res Črnogorka, gotovo veš kje je ta idiličen kraj :8):




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0