Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

90 dnevna ločevalna dieta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
235 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 21:47

ta dieta gate trga! :palec:  :palec:  :palec:

Nadja, ko se boš pa totalno podsolila in zdehidrirala, se pa pri meni oglasi. Se jih je že veliko po takih neslanih dijetah. Največ je pa takih, ki se na koncu ne morejo vzdržati in začno goltati vse, da bi prišli do minimuma soli skozi hrano. Seveda postanejo mnogo težji, kot pred neslano dijeto.
Punce, le kdaj vas bo srečala pamet :sori: :inocent: :C:

#77 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 9. marec 2004, 22:21

ta dieta gate trga! :palec:  :palec:  :palec:

Nadja, ko se boš pa totalno podsolila in zdehidrirala, se pa pri meni oglasi. Se jih je že veliko po takih neslanih dijetah. Največ je pa takih, ki se na koncu ne morejo vzdržati in začno goltati vse, da bi prišli do minimuma soli skozi hrano. Seveda postanejo mnogo težji, kot pred neslano dijeto.
Punce, le kdaj vas bo srečala pamet :sori: :inocent: :C:

slika pove več kot tistoč besed...

#78 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 22:44

Slika nič, pač pa besedilo na njej, s katerim se popolnoma srinjam
Torej, ne prepiraj se z mano x:Dx x:Dx x:Dx x;)x

#79 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. marec 2004, 12:46

90 dnevna ločevalna dieta?

Ne vem sicer, o čem se kle mente, sam pomislil sem na to, da je finta verjetn u tem, da devetdeset dni stradaš, rataš tok kumrn, da te ben več ne mara in potem se zlahka ločiš (če si seveda poročen - sicer pa ne vem, v čem bi bil štos). xzobkox xzobkox xzobkox
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#80 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. maj 2004, 12:55

je že kdo sprobal to dieto?
In kakšne so izkušnje?


k.

Sem si prebrala o tej 90-dnevni ločevalni dieti in v petek sem začela, tako da imam danes "OH dan". Pravkar sem pojedla pizzo z doma narejeno šalšo ter brokolijem, bučkami, korenčkom, cvetačo in začimbami. x:px :palec:

Se mi zdi, da je ta dieta kar pisana na mojo kožo, ker se lahko je same take reči, ki so meni mnjam. Pa še lačna mi ni treba biti. x^x Včeraj (ko sem imela "škrobni dan") sem se prav najedla zelenjavne rižote. x:px Pa tudi sadje zjutraj mi prav paše.

Moram povedati, da se počutim super. Celo težave s hemoroidi so mi v teh dneh že izginile! O kg vam pa poročam čez kak mesec - upam, da bojo tudi tukaj rezultati.

Fajn je tudi, ker mi za otroke ni treba kuhati posebej. Danes sem n.pr. na njihov del pizze dala sir in šunko, na mojega pa ne. Oni so pili sok, jaz pa vodo. :vio:

Pa še to je fajn, ker ne rabim vsak dan razmišljat, kaj naj kuham. Enostavno že en dan prej pogledam, kakšen dan imam jutri (beljakovinski, škrobni, OH ali sadni) in tako planiram nabavo hrane...

Skratka, priporočam!

#81 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:01

Pa še sem malo pokukaj, da se kje ne zajeb..š x:Dx :palec:

http://www.salesalut...ge2.asp?ID=1560

#82 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:07

Ne skrbi, Stane. Tvojo sol uporabljam za solate (ker se je ne sme kuhat). Za kuhanje pa uporabljam tisto običajno - jodirano. Nč bat, da se bom podsolila. x;)x

#83 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:11

Z jodirano soljo ne boš nikoli obdržala dosežene teže, četudi boš sedaj malo shujšala. Kako, da ne razumeš v čem je štos :eek:

#84 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:17

Jebi ga, xnckrivx , ne razumem vsakega štosa. x:o)x

#85 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:19

Z jodirano soljo ne boš nikoli obdržala dosežene teže, četudi boš sedaj malo shujšala. Kako, da ne razumeš v čem je štos :eek:

hehe :D js tud moji babici ne morem dopovedat da je štos v tem da se poje preveč joda.. :(
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#86 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:31

Jebi ga,  xnckrivx , ne razumem vsakega štosa.  x:o)x

Še enkrat ti razložim, potem pa konec :C: xcivx
Gotovo si okusila, da je tvoja sol najmanj dvakrat bolj slana od moje, obe pa vsebujeta približno enako NaCl, večinskega elektrolita telesa.
Vsak organizem, tudi tvoj, pa potrebuje za pravilno presnovo vsak dan določeno količino NaCl, reciva 8g. Z mojo soljo, ki je dvakrat manj slana po okusu od tvoje, lahko posoliš eno porcijo hrane, s tvojo pa dve, da bo okus jedi enak.
Torej, z mojo soljo ti zadošča že ena porcija, s tvojo pa moraš pojesti dve, da dobiš vase enako količino elektrolitov. Da o jodu sploh ne govorim.
Capito :eek: x^x x:Dx x;)x

#87 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:40

Z jodirano soljo ne boš nikoli obdržala dosežene teže, četudi boš sedaj malo shujšala. Kako, da ne razumeš v čem je štos :eek:

hehe :D js tud moji babici ne morem dopovedat da je štos v tem da se poje preveč joda.. :(

Dobro babica, kaj pa tvoj fotr pravi. Mi še nič nisi povedal, razume vsaj on ta štos, ki sploh ni štos :8):

#88 Loli

Loli
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 3. junij 2004, 12:19

Zdravo,
sam že več kot mesec in pol hujšam po 90 dnevni dieti in imam zelo dobre rezultate (7kg). Res pa je, da je prvi mesec teža zelo nihala, saj se je moral telešček navaditi (in dojeti) na nov način prehrenjevanja. V začetku je na vsak "kiks" reagiral z eno kilo gor(saj je bil vesel, da smo spet na stari poti, ki jo dobro pozna). Sedaj pa na prekrške skoraj več ne reagira in gre lepo sorazmerno navzdol. Mislim, da je treba zdržati prvi mesec, potem pa gre. Sicer pa je časa še veliko. Načeloma velja, da toliko časa, kolikor smo si pridelovali kile, toliko naj bi jih tudi izgubljali. To je le pravilo, potrpljenja pa nimamo.

Stane, tvoja sol pa je res drugačna - jed je bolj polnega okusa. Samo navaditi se moramo, da solimo nekoliko več, da dobimo pravo slanost. Sicer so pa vse novosti v prehrani stvar dojemanja -notranjega prepričanja in pripravljenosti na spremembe.

Vsem želim veliko uspeha.

#89 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. junij 2004, 13:55

Stane, tvoja sol pa je res drugačna - jed je bolj polnega okusa. Samo navaditi se moramo, da solimo nekoliko več, da dobimo pravo slanost.

V tem je brez velike teorije, ki pa je zelo pomembna, ker drugače misliš, da se ti le zdi, tudi srž problema. Zdravo sol organizem sprejema v potrebni količini brez stranskih negativnih učinkov, nezdrave pa ne.
Prevelika teža je pa še najbolj blag stranski učinek, boš si pa z uravnoteženjem odpravila mimogrede tudi kakšno drugo težavo, za katero sploh ne veš in bi se lahko sčasoma razvila v bolezen.
Me veseli, da si vesela x;)x

#90 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 3. junij 2004, 17:13

Diete so itak brez veze. Nimajo smotra. Če pa si že na nekakšni dieti, danes pizza, jutri sadje, potem je sploh ne prekinjaj. Čemu bi se želela vrniti na stara pota? Aja, ne moreš se upreti hrani. Za to pa so razlogi lahko tut čustvene/psihološke narave. Oz. depresiji pripomore tudi fizični razlog t.j. deficit nekih elementov in elektrolitov. Jst sm ful zadovoljna s to soljo. Zdejle je že en mesec. Da takoj povem, nimam težav s težo, če ignoriamo 2 kg preveč. Torej, nisem pričela s tem zaradi tega, t.j. nisem želela shujšat. Vendar pazi ga zlomka, jst se iz "nekega znanega" razloga približujem idealni telesni teži. Stvar deluje. Sle po hrani sploh nimam oz. me en krožnik popolnoma zadovolji. Punce, probajte poslušat sstaneta. Hotla sem sam delit svojo izkušnjo. Pa lep pozdrav. x:)x

#91 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 3. junij 2004, 22:07

:8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#92 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 4. junij 2004, 05:13

pripomore tudi fizični razlog t.j. deficit nekih elementov in elektrolitov... Jst sm ful zadovoljna s to soljo...  probajte poslušat sstaneta.

Ria... se sliš, kot bi Stane 'skoz tebe' govoril x;)x xcivx

#93 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. junij 2004, 05:17

pripomore tudi fizični razlog t.j. deficit nekih elementov in elektrolitov... Jst sm ful zadovoljna s to soljo...  probajte poslušat sstaneta.

Ria... se sliš, kot bi Stane 'skoz tebe' govoril x;)x xcivx

K smo že pr tem nesrečnem Stanetu - čist možno, da se da z uporabo "zdrave soli" res shujšat. Jst zdele že kar nekaj časa uporabljam isključno himalajsko sol (prej sm pa Stanetovo), nič nise m spremenil prehranjevalnih navad, pa sem opazno shujšal - če se mal potrudim, si lahko zdaj katerekoli svoje hlače zapete iz riti potegnem - celo tiste, ki sem si jih pred dobrim mesecem namerno kupil malo preozke. xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#94 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 4. junij 2004, 20:26

nekaj časa uporabljam isključno himalajsko sol (prej sm pa Stanetovo), nič nise m spremenil prehranjevalnih navad, pa sem opazno shujšal -

hj, potem je to to, res se navidezno shujša, haa x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#95 Chandra

Chandra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 537

Objavljeno: 7. junij 2004, 23:01

Sem bolj frišna, pa me zanima kaj je s to Sstanetovo soljo, a mi lahk kdo lepo prosim razloži? xrolleyesx x;)x

#96 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 8. junij 2004, 07:03

Ria... se sliš, kot bi Stane 'skoz tebe' govoril

Mateja, sej smo vsi eni taki mediji. Tebi se pa ob tej priložnosti iz dna srca zahvaljujem za tvoje mediiranje, ker si mi odprla nov svet. With love & light. x;)x x:)x

Chandra, klikni na sstanetov link pa mal preber, za začetek. Lp. x:)x

#97 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 15. junij 2004, 18:15

Stane, na tem mestu ti sporočam, da sem po več kot 15 letih v dobrem zadnjem mesecu prišla na idealno telesno težo. Brez težav. Brez namena. Enostavno, nekega dne presenečeno zagledaš številke na tehtnici, in to je to. Ja, pa seveda, vse hlače mi dol visijo, hočem rečt, lepo padajo. Bom pripisala zasluge tvoji soli. x:)x

#98 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 15. junij 2004, 18:28

Bom pripisala zasluge tvoji soli.  x:)x

da ti ni stane plačal :vio: x:Dx

#99 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. junij 2004, 18:38

Bom pripisala zasluge tvoji soli.  x:)x

da ti ni stane plačal :vio: x:Dx

Vidiš, kako te je sram. Čisto si pordela x:Dx :xx!:

#100 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 15. junij 2004, 18:39

Vidiš, kako te je sram. Čisto si pordela x:Dx  :xx!:

ne to je od pameti.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0