Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prilagojenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
42 komentarjev na to temo

#1 yoko

yoko
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 183

Objavljeno: 2. marec 2004, 13:15

Kaj za vas pomeni PRILAGOJENOST novemu okolju? Ima po vaše to kaj zvezo s prvim kontaktom?

Zanima me, kako dobro in hitro se prilagodite novemu okolju?
Če se novemu okolju ne prilagodite hitro in (predvsem!) dobro, je to za vas znak, da je treba menjat okolje?

Lep dan,
Yoko

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 13:20

Jaz se zelo hitro, takoj - prilagodim novemu okolju.
Najbrz tudi zato, ker smo se tolikokrat selili.
Takoj pozdravim, se morda celo predstavim oz. recem - mi smo tamle gor novi ali kaj takega...
V naslednjem hipu jih imam ze na vratih za karte in vse... x:o)x xDDx x;)x
Ne saj ne, saj se malo hecam, a je vcasih res lahko tudi tako, zato sem pa zdaj bolj zadrzana, vendar imam dobre odnose povsod.
Sem kulturen voznik oz. parkiralec avta in podobno, ne butam z vrati... in podobno...
Povsod takoj lahko navezem stik, tudi ce padem v polno cakalnico (cesar me je sicer groza, ker ne prenesem guzve, zaprtih prostorov brez zraka in ful folka, ker imam blazotno auro najbrz in rabim ful placa okoli sebe). :palec:

Prvi kontakt?
Ja, no, seveda - pac, prvi vtis.
Konkretno recimo v tem primeru nismo 'vzeli' flata potem...
Ce pa je tako, da ne morem imeti vpliva, pa se pac cimbolj prilagodim...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. marec 2004, 13:21

Jaz se kar hitro prilagodim, to je tako, kot, da si vržen v globoko vodo, je potrebno splavat, oziroma se je potrebno prilagoditi, čeprav verjetno si ti mislila na živo okolje, podjarmljen pa spet ni pametno biti, sicer, če te kaj duši, je pa res bolj pametno vse skupaj menjati. x:)x

#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. marec 2004, 13:23

:vragec:


vechji izziu je okolje sebi prilagodit... x:Dx x:o)x x;)x


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 2. marec 2004, 15:30

Meni je tudi izziv se vpeljat v novo okolje, sem se miljardokrat selila, tako da sem nekak non stop v taki situaciji. Sicer nikoli ne pletem ne vem kok trdnih vezi, pa najboljših prijateljstev na silo, bolj v smislu, da živim svoj lajf, želim svoj mir in normalne pravice, pa ne drezam v ljudi, pa recimo tako kot je rekla Marsa kulturno parkiram in ne loputam z vrati. Če je pa mišljeno ne vem kako tesne vezi plesti, jih pa ne.

Če je mišljeno okolje v službi, tudi dostikrat bila v taki situaciji, ker sem dostikrat poleg redne službe delala še v eni ali dveh honorarnih službah, pa že kot študentka dosti različnih stvari počela, se hitro prilagodim. POnavadi hitro poštekam sistem dela, ne težim s spremembami, če že predlagam na primeren način kaj novega, sicer pa ostaja moj značaj tak kot je, ne tak kot se pričakuje da bi bil - samo xyesx xyesx xyesx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#6 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 2. marec 2004, 15:45

Jaz sem zadnje čase malo bolj prilagodljiv kot včasih, drugače pa 90% neprilagodljiv in 10% prilagodljiv. x:Dx

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. marec 2004, 21:33

... v novo okolje vstopam bolj 'potiho'. Ne uletavam pompozno, ne 'mečem se ven' (tukajle pa mi najbrž seka ven moj rak asc in devica in ti štosi xcivx :inocent: ) in nekako ' čuvam svojo energijo', opazujem ... imam tud tole svojo senzibilnost precej močno in v hipu zaznam 'stanje'... sem pa prav opazila, da mi ni do nekih javnih izpostavljanj, da pa zelo hitro navežem bolj osebne stike... takoj imam okoli sebe ljudi, ki bi se pogovarjali z mano... na veliko (se bere s širokim e) in nastopanje in take, to pa ni moja kvaliteta ... opažam tudi, da moj prvi vtis o situaciji, ljudeh, o čemerkoli, kar pač pomeni 'novo okolje' drži, čeprav lahko najprej kaže, kot bi falila sto na uro ...

x:Ix

aja... prilagajanje... lahko se mirno prilagodim sceni in uživam v njej, samo tega, da me nekdo hoče kaj spremenit ali kaj takega, tam pa se ne izide...

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 21:37

... v novo okolje vstopam bolj 'potiho'. Ne uletavam pompozno, ne 'mečem se ven' (tukajle pa mi najbrž seka ven moj rak asc in devica in ti štosi  xcivx  :inocent: )...

Ne najbrz, pac pa ziher. xcivx
Jaz pa recimo butnem v prostor, ampak nekako ne pompozno (morda mi zato nikoli nihce ne pripise Leva). :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. marec 2004, 21:40

Ne najbrz, pac pa ziher.

x:Dx :palec:

#10 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. marec 2004, 23:28

Hmm... kaj pa vem... zelo malo menjujem svoje okolje - vsaj zadnje čase (zadnja leta).

Razmišljam, če sem res pompozna, glede na to, da sem Levinja... :8): :inocent:
Ma ja, v bistvu, ko stopim sama n.pr. v kak lokal (ko grem med odmorom sama na kafe), kjer so vedno drugi ljudje, vstopim počasi, nikogar ne pogledam v oči, ampak dovolim, da drugi mene gledajo x:Dx x;)x , potem pa počasi izberem kak časopis, ki ga imajo na koncu šanka, da lahko gostje tam berejo, in šele nato naročim kapučin in se usedem nekam v kot ali kjer je pač prostor.
xscratchx Ali je tudi to lahko pompoznost? x:Ix

Drugače pa živim bolj v svojem svetu, tako da me okolje kaj dosti ne tangira, zato nimam potrebe po nekem prilagajanju. Pustim okolju, da je tako kot je, in ne dovolim, da bi kdo mene spreminjal (kar se ljudi tiče). Kar pa se samega prostora tiče, pa se počutim skoraj povsod O.K., ker ne pustim, da bi kaj vplivalo name. Na primer temačen in zaprt prostor mi sicer ni po godu, vendar znam tudi v takem prostoru spiti kafe in se drugič spet vrniti tja na kafe. Nekako sprejmem, da je tam pač temno in zaprto, ampak zaradi tega se še ne pustim motiti - ne pustim, da bi to zmotilo moj notranji svet.

Ko pa sem se selila ali zamenjala delavnico, pa sem si prostor najprej uredila tako, da je meni ustrezal (kolikor se je dalo), potem pa sem rabila mogoče še kak mesec, da sem ta prostor sprejela za svojega in se počutim v njem doma.

#11 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 2. marec 2004, 23:42

Kakor kdaj.....

Ko sem rak, se počutim nevidna in si včasih tudi domišljam, da sem nevidna, da me ljudje ne opazijo, skrijem se v kot in opazujem, tipam ali je varno ali ni......če se počutim ok....potem ni ovir....začnem blablabla...To bi Marsa gotovo poimenovala moja Luna v dvojčkih....in pol se ljudje čudijo, češ, še vedeli prej niso, če sploh imam glas.

Ko se počutim ql in dobro, vstopim v prostor in **oblajam** takoj kaj dogaja, malo se pohecam in to je to....takrat je kriza, če so kaki resni okoli, mene z dolgimi facami, ali pa taki, ki se sprenevedajo, da so kao sofistricirani v bistvu so pa dolgočasneži....

Potem je še trejta varijanta, ki je mešanica obeh ali pa, ko čutim energijo osebe :xx!: , takrat, grem vedno stran in se odstranim, ne prenesem :xx!: energij.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#12 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. marec 2004, 08:48

če sem prisiljena na hiter vklop v novo okolje, bom to tud nardila, čeprav je dost odvisno od trenutnega rzpoloženja. če pa lahko zbiram, mi je ljubše biti v ozadju in najprej malo opazovati dogajanje, sceno, kdo je kdo (pa ne po položaju-po mojih občutkih), pa čeprav nimam težav s komunikacijo. x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#13 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 3. marec 2004, 10:12

x;)x Hitro se vključim v vsako okolje in navežem stike z ljudmi. S tem nisem imela nikoli velikih težav! x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. marec 2004, 10:14

Meni še kar gre v vsakem okolju, le na LN mi nekam slabo kaže.
Sploh me nobena kuharca ne uboga, jaz pa na neslani dijeti x^x :xx!: x:Dx

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. marec 2004, 10:18

Meni še kar gre v vsakem okolju, le na LN mi nekam slabo kaže.

Blabla... to sploh ni res - in tudi sam to kje ugotavljas...
Zdaj pa hitro povej - kaj imas v Dvojckih (domaca naloga)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. marec 2004, 10:54

x:Dx xDDx :eek: x;)x

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. marec 2004, 11:12

Meni še kar gre v vsakem okolju, le na LN mi nekam slabo kaže.

Blabla... to sploh ni res - in tudi sam to kje ugotavljas...
Zdaj pa hitro povej - kaj imas v Dvojckih (domaca naloga)?


Dve jajčki x:Ix x:Dx
Marsa, ti povej, jaz se na to spoznam toliko, kot ti na ZD

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. marec 2004, 11:14

To si sam izracunas tule: http://www.lunin.net...ogija/index.php
Tam potem preberes, kje imas kaj.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. marec 2004, 11:42

Sonce v biku, luna v tehtnici, ascendent v strelcu.
Kaj pa zdaj :8):

#20 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. marec 2004, 11:49

x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. marec 2004, 11:55

Kaj se pa ti režiš :8):

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. marec 2004, 11:58

xrolleyesx Merkur, Venera - ? - (*v dvojckih?) x?x
ASC v Strelcu - je ze more like it (tole - asociacija z dvojckom - kar sem sklepala iz Bika. :eek: x?x - hehe, :vragec: x;)x ).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. marec 2004, 12:13

Kaj potem, je to dobro ali slabo :8):

#24 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. marec 2004, 12:17

Stane, pa ti si ja Bik, pa še streljati znaš x:Dx :palec:

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. marec 2004, 12:24

Kaj pa ona vaga :8):




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0