Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Miselni vzorci in zdravje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
44 komentarjev na to temo

#1 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. marec 2004, 11:22

Verjetno veste, da negativno razmišljanje ustvarja bolezni v organizmu, zato lahko najdemo vzrok marsikateri bolezni in jo tudi z novim miselnim vzorcem tudi olajšamo in odpravimo.
Vse je lepo opisano v knjigi "ŽIVLJENJE JE TVOJE"!
Torej skušajte najti povezavo med vzroki za vaše težave in mogoče s kakšnim novim miselnim vzorcem to odpravite.
Navedel bom primer: Angino povzroča "močno prepričanje, da se ne morete postaviti zase in zahtevati to, kar potrebujete.....nov misleni vzorec, ki si ga potem večkrat ponavljate bi pa bil:"Z ROJSTVOM MI JE DANA PRAVICA DO ZADOVOLJITVE SVOJIH POTREB. LAHKOTNO IN Z LJUBEZNIJO ZAHTEVAM TO, KAR POTREBUJEM".
To je to! Imam primer prijateljice, ki je imela kronične težave s kožo, pa jih ni mogel dober dermatolog odpraviti, čeprav je pri njem povprečno na mesec puščala do dvajset tisočakov na mesec za vse mogoče kreme(vzrok bolezni ali težav, ni bil s tem odpravljen!). Vzrok za njene težave, je bil, ker je pač doma niso priznavali in so ji pri vsem "pobijali", po domače, nič ni veljala. Ko je začela pozitivno razmišljati, sebe spoštovati in ceniti, pa se postaviti na svoje noge so težave minile in se niso več pojavile, zato mladi, ki imate težave z svojo kožo, pomislite, ker koža in organizem tako odreagira.
Bom navedel še le en primer, za vse ostale pa lahko potem sproti.
Kdo ima težave z holesterolom(povišanim) ima lahko možen vzrok "zamašitve kanalov radosti in strah pred radostjo", zato je nov miselni vzorec...."ODLOČIL SEM SE LJUBITI ŽIVLJENJE. MOJI KANALI RADOSTI SO ŠIROKO ODPRTI. VARNO JE SPREJEMATI".
Lep pozdrav vsem x;)x :palec:


#2 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 9. marec 2004, 11:43

Pa še sorodna tema VZORCI
Objavljena slika

#3 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:02

Hvala Tina, saj je res sorodna tema, tule, kar sem navedel zgoraj je pa lahko tudi za težave, ki kasneje nastanejo v nepovezavi z otroštvom.
Ok, bom pa sam do sebe začel pri prehladu, ki je najbolj pogost v tem obdoju.Možni vzrok za prehlad je, "da je vaše razmišljanje postalo ozko. Imate verjetno željo po umiku. Verjetno si želite, da vas pustijo pri miru."
Za izboljšavo pa si mislite:
"VEDNO SEM POVSEM VAREN/VARNA. LJUBEZEN ME OBKROŽA IN VARUJE. VSE JE DOBRO."
Lep dan, Borism x;)x :palec:


#4 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:07

Možni vzrok za prehlad je, "da je vaše razmišljanje postalo ozko. Imate verjetno željo po umiku. Verjetno si želite, da vas pustijo pri miru."

xrolleyesx Tile vzorci sigurno držijo. Moj prehlad se vleče že kar nekaj časa, prej pa vsa leta zdrava. Občutek imam, da naj me pustijo pri miru, ker pa mi ne uspe, sem prehlajena naprej.
Bo treba prevetrit vso glavo in si ponavljat pozitivne afirmacije. :palec: :palec:

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:11

Lunca, zopet ena modra ugotovitev.
Zamisli si, da si smrklja, pa bo x:Dx x:Dx x:Dx

#6 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:12

Pozdravljena Lunca!

Sedaj pa za izboljšavo ali odpravo večkrat ponavljaj "novi miselni vzorec", pa sem prepričan, da ga boš hitreje pregnala(prehlad mislim!).
Lep dan tebi in tvojim x;)x :palec:


#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:15

Boooris x:Dx :palec:

#8 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:17

Pozdrav Stane....lep dan tebi in tvojim x;)x :palec:

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:25

Hvala Boris :8): :palec:

#10 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:30

Uh, Življenje je tvoje je pa moja najljubša knjigica, tudi ena prvih, ki sem jih prebrala (bi jo lahko kmalu spet kdaj). Sem dobila neke osnovne smernice in nek osnovni pogled na te zadeve.

Strinjam se z vzroki - jih smatram za precej verjetne (nisem ne vem koliko raziskovala), kar se tiče pa miselnih vzorcev in afirmacij, pa mislim,da ni nujno, da se teh zadev držiš, ampak lahko ponavljaš katerokoli afirmacijo, ki je tebi osebno čimbližja in domača (ne nujno po teh smernicah). Sem si npr. boleče menstruacije odpravila s svojimi afirmacijami, pa zadnjič križ v parih dnevih (sem si govorila, das e že umirja, da se zdravi in da bo v ponedeljek dobro).
PO moji presoji je glavna prepričanost, da se zadeva izboljšuje, zdravi ali celo da si že zdrav - ne smeš si dovoliti, da dvomiš...
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#11 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:42

Pozdrav JanjaK!

Me veseli, da si prebrala, pa da lahko tole potrdiš, da ne reče kdo :eek: , da ni mogoče res izboljšanja....pa en lep dan tebi in tvojemu princu x;)x :palec:


#12 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:48

meni je bila knjiga tako všeč, da sem si jo kupila...menim da je treba knjigo kar večkat prebrati...všeč mi je zato, ker je tako preprosto napisana in vsem razumljiva...super knjiga za korak naprej...
Meni je pomagala in še vedno kadar imam slab dan si jo vzamem v roke...pa je ni potrebno celo prebrat...lahko samo 5 strani pa se spet zavem, da če bom negativno razmišljala mi ne bo nič pomagalo...lahko je samo slabše...

Ptrijetno branje vsem x:)x
Objavljena slika

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:58

Hipohondri so najbolj tipičen primer negativne avtosugestije in njim edino metoda pozitivnih vzorcev mišljenja lahko odpravi težavo.
Bolj nerodno pa je, če si sugeriraš, da je kamen voda in si ga spustiš na glavo :inocent:

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. marec 2004, 13:00

:vragec:

al pa de je sol hrana pa jo s tavelko zhlico zajemash x:Dx x:o)x x;)x

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 9. marec 2004, 13:09

Ja tole ssol sem pa res pozabila x:Dx x:Dx x:Dx

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 13:12

Ja, ja, je resnično vse v tem. Jaz, kot tipičen otrok komunizma, ki sem verjela samo v zadeve, ki sem jih lahko prijela - zato tudi nisem bila verna, sem rabila hude dokaze, da ta zadeva zares funkcionira.

Tast je obskakal vse možne zdravnike, ker se mu zaradi diabetesa niso celile rane na nogi, pa mu nihče ni mogel pomagati, niti alternativci. Pomagal si je sam z obiskom virtualne lekarne (v meditaciji). Še vedno ima obe nogi, na srečo. Drug tak trden dokaz mi je bil pa ozdravitev tašče po nekajletnem zdravljenju hudih depresij pri psihiatrih (tudi v bolnici je bila zato). Glede na to,da so večinoma zadeve v milejši obliki v primerjavi s tema zares alarmantnima zadevama sem sigurna, da bolezni nastajajo zaradi nepošlihtanih zadevah v naših glavah in se tam lahko tudi zdravijo....  x;)x  x:)x  :palec: , kar je pravzaprav krasno, kajti v momentu vidiš, da kar se tiče zdravja si odvisen samo od sebe  x:Xx  x^x .

Janja, s teboj se popolnoma strinjam, potrebno si je vbiti v glavo, da začneš živet pravilno in nikoli me ne prepričaš, da tega nista oba tvoja tudi storila.

#17 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. marec 2004, 08:07

Lunca, zopet ena modra ugotovitev.
Zamisli si, da si smrklja, pa bo x:Dx  x:Dx  x:Dx

:palec: xrolleyesx Ja smrklja, ki liže stanetovo sol x:Dx x:Dx

#18 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. marec 2004, 11:33

Lunca, zopet ena modra ugotovitev.
Zamisli si, da si smrklja, pa bo x:Dx  x:Dx  x:Dx

:palec: xrolleyesx Ja smrklja, ki liže stanetovo sol x:Dx x:Dx

Z jezika x:px x^x

#19 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 11. marec 2004, 14:54

vse odgovore ste napisali v obliki ene resnice "verjeti v nekaj ali ne". Ključ vsake naše odločitve je prav v teh dveh besedah, prav vsi zdravilci delajo na to temo, čeprav so tehnike različne. Tudi v vašikh prispevkih je to zelena nit.

Edino pravilno je, da živimo brez blokad (po možnosti z čim manj blokadami), da naš ego praktično nima nobenega dela, da smo odkriti in pošteni do sebe, do drugih in, da verjamemo v naše zdravje. Ne smemo se obremenjevati z problemi, ki niso naši in živeti moramo pod geslom, "kaj mi mar kaj kdo misli o meni, to je njegov problem, ne moj".

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#20 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. marec 2004, 14:58

:palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#21 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 11. marec 2004, 16:17

"kaj mi mar kaj kdo misli o meni, to je njegov problem, ne moj".

Ni vazno kaj drugi mislijo, vazno je samo to kar jaz vem ;)


Moja razlicica tega, drugace pa lepo povedano, vseeno.

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. marec 2004, 19:20

Ne smemo se obremenjevati z problemi, ki niso naši in živeti moramo pod geslom, "kaj mi mar kaj kdo misli o meni, to je njegov problem, ne moj".

Do semle mi je blo vse všeč, tole pa po mojem ne drži.

Dejstvo je, da je v energijskem smislu (v ta koš bom vrgel tudi izoblikovano osebnost, saj je vrsta energije) dinamična, stalno spreminjajoča se struktura, v stalni interakciji z VSEMI okoliškimi energijami. Oblikovanje naše osebnosti je kar zapleteno. Odvisno je seveda od startnega potenciala, nato pa predvsem od tega, kakšno energijo širimo in povratnega učinka okolice. Ključno pri oblikovanju osebnosti je torej povratni efekt okolice na naše misli, čustva in dejanja. Če so ti elementi sprejeti, se razvijemo v samozavestno osebnost, negativni povratni učinek pa nas običajno pahne v globoko depresijo. Poleg tega se začnemo izogibati situacij, v kakršnih smo bili čustveno ranjeni, kar stopnjuje našo "zaprtost" in energijsko nepretočnost.

Ker smo torej v stalni soodvisnosti od okoliških energij, so problemi drugih tudi naši problemi. Prav sicer je, da se z njimi ne obremenjujemo, prav pa je tudi, da jih razumemo in jih rešujemo.

Še dva citata na to temo:

"Živeti zgolj zase je vir vsega gorja" (Paramahansa Jogananda)

"Resnična svoboda je, ko se znebimo ječe lastnega jaza! Kajti jaz je najstrašnejša ječa." (Abd Ul Baha)


:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. marec 2004, 22:38

Hipohondri so najbolj tipičen primer negativne avtosugestije in njim edino metoda pozitivnih vzorcev mišljenja lahko odpravi težavo.
Bolj nerodno pa je, če si sugeriraš, da je kamen voda in si ga spustiš na glavo :inocent:

x:Dx x:Dx

#24 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. marec 2004, 22:39

vse odgovore ste napisali v obliki ene resnice "verjeti v nekaj ali ne". Ključ vsake naše odločitve je prav v teh dveh besedah, prav vsi zdravilci delajo na to temo, čeprav so tehnike različne. Tudi v vašikh prispevkih je to zelena nit.

Edino pravilno je, da živimo brez blokad (po možnosti z čim manj blokadami), da naš ego praktično nima nobenega dela, da smo odkriti in pošteni do sebe, do drugih in, da verjamemo v naše zdravje. Ne smemo se obremenjevati z problemi, ki niso naši in živeti moramo pod geslom, "kaj mi mar kaj kdo misli o meni, to je njegov problem, ne moj".

edino pravilno je ... x:Dx x:Dx x;)x x:o)x
- a ni to miselni vzorec stari moj.

potemtakem lahko recem, da je ''edino pravilno'' da imam miselni vzorec, ki sem ga sprejev v avro, torej sam hotel da pride.
in torej ''edino pravilno'', da gre od mene, ko ga ne bom hotel imeti x:Dx x:Dx x:o)x
no saj, kao nek univerzalni zakon menda pravi: 'da nobena entiteta ne more v naso auricno polje, ce ji tega ne dopustimo'.

... ENtip :blackeye: : 'ej, vzorc!!?? a me sliss?? dej poslus ti mal mene zdej!!
pejt ti zdele lepo mal od mene pocas, a prou!?
mislm, a sliss no!!? ne, se delat neumnga, a prou!! in da se mi lepo zdele speles iz mene in da te ne vidim vec klele okol a prou!!?
... vzorc xNNx : )/HZ$%%$"TT)/S=
... ENtip :blackeye: : ok ok, sam vseen, mislm ne da se te mi vec gledat a prou!
... vzorc xNNx : &=?(/$#/&%/&&(JTZH(/=ZJ?=(?
... ENtip :blackeye: : ma ne! 0 jutr, zdele pejt, takoj!
... vzorc xNNx : KZH%#$=*?*?==?KJ(UUHH
... ENtip :blackeye: : ma ja, sej te mam rad no, ampak sej stekas, it bo treba.
... vzorc xNNx : ..

#25 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 12. marec 2004, 00:27

Ne smemo se obremenjevati z problemi, ki niso naši in živeti moramo pod geslom, "kaj mi mar kaj kdo misli o meni, to je njegov problem, ne moj".


Do semle mi je blo vse všeč, tole pa po mojem ne drži.

nosorog se strinjam, moram še kako stvar preje prebrati

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0