Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bachove kapljice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
115 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. marec 2004, 10:23

Cosmic girl - a ves, da se ne spomnim natancno, ampak mislim, da ne 2...
Mislim, da sem dajala 4 kapljice ali kaj takega na steklenicko (z recimo 50 ml).
Ja, tudi pod jezik lahko das...
Mislim, da je tako, da itak ne mores dati prevec, da pa nima smisla, ker ze v takih kolicinah deluje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 15. marec 2004, 12:45

Thnx, bom dala 4 na pol litra. x:)x

#28 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. marec 2004, 13:05

Cosmic girl - a ves, da se ne spomnim natancno, ampak mislim, da ne 2...
Mislim, da sem dajala 4 kapljice ali kaj takega na steklenicko (z recimo 50 ml).
Ja, tudi pod jezik lahko das...
Mislim, da je tako, da itak ne mores dati prevec, da pa nima smisla, ker ze v takih kolicinah deluje.

Če ne doziraš natančno, tvegaš majšo matematično verjetnost, da bo biokoda zadela samo eno pravo tipko naenkrat na jeziku. Ker pa ljudje nimamo enakih jezikov, je dobro, če s poizkusi ugotoviš, katera koncentracija je prava zate.
To je bistvo homeopatije.
Metoda pa je le začasna, kajti homeopatska količina biokode ti ne more trajno nadomestiti pomanjkanja elektrolitov v organizmu, odpira ti le računalniški program presnove v možganih.
Sama informacija pa je premalo, če mu ne sledi tudi energetski tok.
Razumeš :8):

#29 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 15. marec 2004, 17:36

Metoda pa je le začasna, kajti homeopatska količina biokode ti ne more trajno nadomestiti pomanjkanja elektrolitov v organizmu, odpira ti le računalniški program presnove v možganih.
Sama informacija pa je premalo, če mu ne sledi tudi energetski tok.

Hvala za razlago, Sstane. :palec: x:)x Torej pomeni, da mora vsak posameznik sam ugotoviti zanj primerno kolicino, ce ne gre k homeopatu. Carati tako dolgo, dokler ne rata xwizardx

Ehm, najbrz spet sol, hm? x;)x x:)x

#30 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. marec 2004, 17:48

Ej, girl, kaj ti pa sploh je, da si potrebna teh kapljic, ali se ti to zdi le tako, moderno :8):

#31 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 15. marec 2004, 18:07

Eh, Stane, saj ves, kaksen je lajf te dni. Stresen kot hudic. :o|o:

Clovek pac rabi nekaj, da ga malo pomiri. Boljse to kot kaj drugega, ne? x;)x

Kaksne metode pa ti ubiras? Poleg solne. x:)x

#32 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. marec 2004, 18:31

Včasih so rekli, daj ciganu deset jurjev, da se sekira namesto tebe, danes pa to ni več v modi.
Škoda, takrat sta bila dva vesela, danes pa je eden žalosten za dva.
Girl, nič posebnega ne delam, se pa včasih spomnem sošolca, ki se je vedno tolažil, če je cvek dobil, kaj pa onemu, ko so noge in roke porezali, pa vseeno živi.
Nikoli ne kloni pred problemom, kajti rešitev čaka vedno, moraš se le skloniti in jo pobrati, pa se mi zdi najbolj antistresna filozofija.
Evo, nič posebnega, sami stari štosi :xx!: x:Dx :vio:

#33 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 15. marec 2004, 21:59

Stari štosi, ampak dobri x^x

Iz dneva v dan se je treba prepricevat, da je zivljenje prelepo xrainbowx (še posebej na tak sončen topel pomladni dan) in da je vsakega trenutka škoda za sekirancijo. Vendar pa velikokrat (mucho prevečkrat) pozabimo na to in tudi na ljudi, ki so nesrečnejši od nas. xrolleyesx

#34 Gost_Bee_*

Gost_Bee_*
  • Gost

Objavljeno: 16. marec 2004, 09:51

Tega ne vem, Stane (ker nisem nikoli probala), si pa mislim - sama sem jih nastimala v kaksno flashirano vodo (brez mehurckov).

Potem sem uporabljala tudi druge.... Vedno sem hotela dati to na LN, pa se ob obilici drugega ne lotim...
Zelo fina zadeva, skratka, priporocam.

Ce pa kdo ima info o tem, kje se jih dobi v Sloveniji (kot sem nekje omenila, smo to narocali od drugod - bojda pa se jih da dobit tudi tu) - pa naj pliz poda informacijo semle, v to temo. :vio:

Marsa, koliko kapljic na koliko vode si dala? Imam razlicne info o tem. x?x

V clanku pise, da das 2 kapljici v steklenico, pa se neko sadno zganje zraven? Kako to gre?

Jaz sem zadevo narocila po posti (lekarna v Skofji Loki jih prodaja) in dobila zraven navodilo, da v 2 dcl vode kar 4 kapljice x?x ali pa direkt pod jezik, ce je sila.


Hm. V Avstriji se to potem bolj splaca kupovat. Jaz sem pa dala 5000 sit. :o|o:

Hvala za info. Bachovih kapljic se nisem sprobala, so me pa pritegnile. V kateri lekarni v Škofji loki se pa dobijo x?x x:)x Hvala za odgovor xsrcx

#35 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 16. marec 2004, 12:16

Ja, seveda. Kupila sem jih v zeliščni lekarni Arnika (Suška c. 23, telefon: 04 51 31 984 => pošiljajo tudi po pošti).

Predaj se sončku x8Dx in čim manj dnevov, ko boš rabila kapljice, ti želim! xsrcx xsrcx

#36 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 20. marec 2004, 12:12

Jaz pa sem si jih naročila iz Londona in so mi jih poslali v enem tednu. S poštnimi stroški vred sem dala za tri stekleničke 8.000 tolarjev x:)x :palec:

še naslov:

http://www.mypharmacy.co.uk

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. marec 2004, 12:16

Dbest Mateja, prijazna, thanx za info, ziher se kako prav pride! :palec: x^x
(*ceprav je pa res, da bi se lohk en lotil, pa tole distribuiral tule).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Gost_Bee_*

Gost_Bee_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 06:19

Dr. Edward Bach,
ROJEN 14. 9. 1886, UMRL 27. 11. 1936
x:)x x!x

#39 Gost_Bee_*

Gost_Bee_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 08:33

Zanima me rojstni datum E. Bacha.
Morda je kje, pa sem spregledala?
me zanima... komot bi bil riba ali 'okoli'...  xcivx
.. tudi strelec ali vodnar...morda skorpijon... pa devica ali celo kozorog...



Rojstni dan E. Bacha:

Rojen: 14. Sept. 1886 
Umrl: 27. Nov. 1936

x:Ix Rojstni dan E. Bacha:

Rojen: 14. Sept. 1886 xsrcx
Umrl: 27. Nov. 1936 :C:

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 09:29

Thanx, Bee! :palec: x:Xx :vio:
Jasno, v bistvu - Devica... :)

Vidim Stane tamle nekaj vmes - motis se, ne more biti predoziranja (*nisem prej opazila).
Torej, punce, nic bat - popolnoma neskodljivo je tole in zelo fajn. :palec:

Omenjala sem podobnost s homeopatijo, vendar to ni homeopatija - to je njegov osebni sistem, ki ga je razvil.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Gost_Bee_*

Gost_Bee_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 09:59

Zanima me rojstni datum E. Bacha.
Morda je kje, pa sem spregledala?
me zanima... komot bi bil riba ali 'okoli'...  xcivx
.. tudi strelec ali vodnar...morda skorpijon... pa devica ali celo kozorog...


Rojstni dan Dr. E. Bacha

Rojen: x:)x  14. Sept. 1886
Umrl:  :C:  27. Nov. 1936

x:Ix Rojstni dan E. Bacha

Rojen: x:)x 14. Sept. 1886
Umrl: :C: 27. Nov. 1936

#42 mkerec

mkerec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 7. januar 2005, 16:06

Za vse, ki poznate ali uporabljate Bachove kapljice!
(sporocilo je sicer pod drugo rubriko, a ga podajam se tukaj)

Pripravim steklenicke z mesanimi esencami. Steklenicke vsebujejo vodo + stevilo esenc + 10 kapljic alkohola, ki naredi mesanico obstojnejso.

Iz razlicnih Bachovic esenc izberete kombinacijo, ki ustreza vasemu problemu in mi jo sporocite. Moznosti:
- steklenicka z 10 ml naj vsebuje najvec 1 esenco
- steklenicka z 20 ml naj vsebuje najvec 3 razlicne esence
- steklenicka z 30 ml naj vsebuje najvec 5 esenc.

Uporaba:
vsebino steklenicke najmanj 3x na dan po 4 kapljice direktno na jezik.

Podrobnejse informacije na elektronskem naslovu: manesadoo@gmail.com.

:vio:
Objavljena slika

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. januar 2005, 16:32

Thanx da si nasel, da sem zrduzila temi. :palec:

Ono tvojo pustim, ker je v pravem specificnem forumu. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 23. marec 2006, 23:28

Bom kar samle vprašala..

Torej, tisti, ki imate kaj izkušenj s telimi kapljicami.. Brala zdajle vse živo (se mal izobražujem x:)x ) pa nekako nisem prepričana kako izbirat..

Recimo, če bi hotla nekaj za boljšo koncentracijo pri učenju.. kaj bi izbrala?
Al pa nekaj za manično depresijo? bi izbrala verjetno dvoje kapljic, za obe obdobji.. nekaj za pomirjanje, nekaj za spodbujanje al kako?

Rescue remedy so pa skor za vse uporabne.. zakaj pol sploh kupovat še druge posamezne, če je v teh vse... :inocent:

firbec.press x:Ix
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#45 modro zelena

modro zelena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 26. marec 2006, 18:17

Če bi jaz razumela kako naj pošljem Kononenku mail bi bilo tudi dobro. Nič jasno. Žal, mi očitno možgani ne delujejo dobro. Če kdo razume tisto "šifro" na spletni strani, bi bila hvaležna, če mi jo razloži. xredx Hvala.

#46 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. marec 2006, 18:20

modrozelena, dobrodosla! x:)x

kje je problem?

xaigor@fri.uni-lj.si
morda te moti, ker pise 'AT' namesto '@' ?

srecno :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#47 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 26. marec 2006, 18:33

http://lkm.fri.uni-l...achdvanajst.htm

Tukaj gor je tudi naslov in telefonska številka, mogoče bo ti hitreje kot mail :vio:

xsrcx xsrcx xsrcx

#48 modro zelena

modro zelena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 26. marec 2006, 18:40

Najlepša hvala!
Ja, tisti 'AT' me je zmotil. Tako to je pri meni.
Je drugače v zadnjem času kdo naročal kapljice in če jih je kje jih je. Pa zanima me tudi, komu so pomagale in pri čem? Saj vem, da se je o tem že veliko govorilo, samo je bilo dolgo nazaj, pa me zanimajo kakšne bolj "frišne" novice. :8):

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. marec 2006, 12:28


Bachova cvetna terapija

»Bolezni nikakor ne moremo pozdraviti ali izkoreniniti z današnjimi materialističnimi metodami iz enostavnega razloga, ker bolezen ni materialnega izvora. Bolezen je po svojem bistvu rezultat konflikta med dušo in osebnostjo. Trpljenje, ki ga povzroča, je korektiv, pokaže nam lekcijo, ki je na naši poti nismo razumeli. Bolezen lahko preprečimo in pozdravimo, če spoznamo pomanjkljivost v nas samih in jo odpravimo tako, da razvijemo tiste kreposti, ki to pomanjkljivost izničijo. Dokončna in popolna ozdravitev pride namreč od znotraj, iz same duše, ki s svojo harmonijo preseva celotno osebnost, če je pri tem ne oviramo. Na ta svet pridemo zato, da bi dosegli tisto stopnjo, na kateri mirno in premišljeno izpolnjujemo svojo dolžnost in gremo skozi življenje neustrašno in ne da bi na nas vplivalo kako drugo živo bitje, in kjer nas vedno vodi glas našega višjega jaza.« (Edward Bach)

Angleški zdravnik dr. Edward Bach je v tridesetih letih 20. stoletja razvil cvetno terapijo – metodo zdravljenja, ki je podobna homeopatiji.

¨ Deluje z informacijo, ki se prenaša po vodi.

¨ Zdravi vzroke bolezni, ki so predvsem čustvenega izvora, in ne simptomov.

¨ Nima stranskih učinkov in je preprosta za uporabo.

¨ Ne nadomešča klasične medicinske pomoči, lahko pa jo spremlja.

¨ Deluje na naše čustveno stanje in ga pomaga harmonizirati.

¨ Zelo primerna je za pomoč v krizah in težkih življenjskih situacijah.

¨ Mnogi jo uporabljajo kot spodbudo za duhovni razvoj.


Kako do Bachovih kapljic?

Kapljice se pijejo razredčene. Za vsakokratno zdravljenje se izbere dva do sedem cvetov, ki ustrezajo vašemu trenutnemu psihičnemu stanju. Po treh, štirih tednih se navadno določi (v celoti ali samo deloma) nova mešanica cvetov, ki ustreza novemu počutju.

Individualne mešanice, narejene iz originalnih Bachovih cvetnih zdravil, vam pripravi Irena Roglič Kononenko, diplomirana psihologinja (telefon 041 463 704), v okviru enournega pogovora.



Misli iz knjige Edward Bach: Osvobodi se

Resnice ni potrebno analizirati, jo narediti za predmet spora ali jo zaviti v plimo besed. Nasprotno, v nas sveti kot sonce, kajti del nas je. Samo nebistvene stvari v življenju - namreč komplicirane - zahtevajo veliko prepričevanja in pospešujejo razvoj intelekta. Enostavnost je osnovni ton celotnega stvarstva.

Naša duša (tih, droben glas v nas, božji glas) nam govori po notranji intuiciji, po naših občutkih, naših željah, idealih, po naših vsakdanjih priljubljenostih in odporih; govori nam v jeziku, ki ga najlaže razumemo. Kako naj bi nam sicer govoril On? Naši resnični občutki, želje, privrženosti in odpori so namenjeni temu, da nam duhovne zapovedi naše duše s pomočjo naših omejenih čutnih zaznav naredijo razumljive. Kajti mnogi ljudje še niso sposobni stopiti v kontakt neposredno s svojim višjim jazom. Njegovim navodilom bi morali brezpogojno slediti, kajti samo naša duša ve, katere izkušnje so za nas pomembne. Kakršnokoli že je to navodilo - trivialno ali najvišjega pomena - če je to želja po še eni skodelici čaja ali pa če gre za popolno preusmeritev življenjskih navad, po odgovarjajočih impulzih se moramo voljno ravnati. Duša ve, da je samo zadovoljitev želje zmožna pozdraviti vse to, kar na tem svetu vidimo kot grešno ali napačno, kajti tako dolgo, dokler se naše celotno bitje upira določenemu pravilu obnašanja, odgovarjajoča napaka ne bo odpravljena, marveč v nas drema dalje. In zato je na primer tudi bolje, da prst tako dolgo vedno znova vtikamo v kozarec z marmelado, dokler marmelade ne moremo več videti in ne predstavlja več draži.

Bolezen je organski izraz naše zavrnitve, da bi se prepustili vodenju lastne duše. Pojavi se, ko smo za »tih, droben glas v sebi« gluhi in pozabimo na svoj božanski izvor, ko poskušamo drugim vsiliti svoje želje ali pa pustimo, da na nas vplivajo njihovi očitki, misli in ukazi.

Seznam zdravil bo v prihodnosti moral vsebovati samo taka zdravila, ki povzročajo dobro neposredno in niso primerna zgolj za to, da se zoperstavijo zlu. Gotovo - sovraštvo včasih premaga še večje sovraštvo, pozdravi pa se lahko samo z ljubeznijo. Okrutnost lahko včasih zaustavimo samo z okrutnostjo, zares izginila pa bo samo tam, kjer imata premoč dobrohotnost in usmiljenost. Strah lahko v ozadju še večjega strahu od časa do časa pozabimo, toda strah lahko resnično pozdravi le popoln pogum.

Bolezni imajo edinole »korekcijsko« funkcijo; niso ne maščevalne ne okrutne, ampak so samo opozorilni znak naše duše, ki nas želi opozoriti na napake. Nadalje naj bi nam preprečile, da bi si še naprej škodovali, in nas pripeljale nazaj na tisto pot resnice in luči, ki je nikoli ne bi smeli zapustiti.

Zdravljenje ni podvrženo tako imenovanim naravnim zakonom, ki jih materialisti danes častijo, ali konvencijam ali splošnim standardom, zdravljenje je božanskega izvora.

Zdravnik prihodnosti se bo zavedal, da ni zmožen zdraviti iz svoje lastne popolnosti. Razumel bo, da je v najboljšem primeru lahko »medij«, po katerem dobijo bolniki navodila in po katerem so ozdravljeni, v kolikor vse svoje življenje posveti služenju soljudem, proučuje človeško naravo, si iz vsega srca želi lajšati trpljenje in po najboljših močeh stoji bolnikom ob strani. In tudi še potem je odvisna njegova sposobnost zdravljenja samo od moči njegove pripravljenosti služiti. On ve, da tako zdravje kot življenje izvirata samo od Boga, od Boga edinole. Zaveda se, da imajo on sam in zdravila, ki jih predpisuje, v božanskem načrtu samo posredniško funkcijo in so določena za to, da trpečega vrnejo nazaj na pot božjega zakona.

Jutrišnja terapija bo primarno skrbela za to, da bo pacienta seznanila s štirimi temeljnimi izkušnjami: najprej z ljubeznijo, drugič z upanjem, tretjič z veseljem in četrtič z vdanim zaupanjem.

Ta zdravila (Bachove cvetne esence) učinkujejo tako, da zvišajo naše nihanje in nas notranje odpro za zaznavanje svojega duhovnega bistva, da nas razen tega popolnoma napolnijo s tisto močjo, ki jo najbolj nujno potrebujemo in nas očistijo napačnega vedenja, ki je vzrok za naše trpljenje. Tako kot lepa glasba ali druge čudovite izkušnje so sposobna, da nas notranje dvignejo in povzročijo, da vzpostavimo stik s svojo dušo. In medtem ko tako učinkujejo na nas, nam podarijo mir in nas osvobodijo našega trpljenja.

Jutrišnji pacient bo moral razumeti, da se lahko samo on sam osvobodi svojega trpljenja, četudi morda upošteva nasvet izkušenega sočloveka, ki ga podpira v njegovih prizadevanjih.

Toda neka resnica je skoraj potonila v pozabo - da nas namreč te rastline, medtem ko pomirjajo in blažijo naše skrbi in strahove, spet pripeljejo v stik s svojim božanskim izvorom. In z naraščanjem božanskega rastejo tudi zdravilne moči v nas.

Čudovita, obenem absolutno resnična je misel, da določene rastline, medtem ko nam prinašajo tolažbo in nas zdravijo, istočasno krepijo tudi našo povezanost s svojim božanskim izvorom. In to se vedno znova kaže tudi v tem, da bolniki niso ozdravljeni samo svojih telesnih tegob, ampak jih cvetne esence napolnijo tudi z mirom, upanjem, veseljem, sočutjem in dobrotljivostjo ali okrepijo odgovarjajoča notranja stanja, v kolikor so bila že poprej prisotna.

Dve usmeritvi izzoveta v tej deželi verjetno več bolezni kot vsak drug posamezen faktor - namreč grabežljivost in malikovalstvo. V naši civilizaciji zasenči grabežljivost vse in vsakega - pohlep po bogastvu, pohlep po statusu, pohlep po prestižu, pohlep po priznanju, pohlep po udobju, pohlep po popularnosti. Najhujši pohlep od vseh pa je brezobzirna želja, da bi drugega človeka povsem posedovali.

Koliko ljudi iz kroga vaših prijateljev ali svojcev lahko o sebi reče, da so zares svobodni? In koliko jih lahko naštejete, ki jih kak drug človek ne duši, ne vpliva nanje ali jih ne nadzira?

Nič se ni tako težko naučiti kot biti svoboden - osvobojen okoliščin, okolice, drugih ljudi in predvsem samega sebe. Kajti šele ko smo svobodni, lahko soljudem zares kaj damo in jim služimo.

Ne pozabite nikoli, za vse nosite odgovornost vedno sami - če ste bolni ali nesrečni ali obkroženi s »težavnimi« prijatelji ali svojci, če ste prisiljeni živeti med ljudmi, ki vam ukazujejo in vas ponižujejo, ki vam prekrižajo načrte in izničijo ves vaš napredek: pri vsem tem ste brez izjeme sami aktivno udeleženi. Kajti vse to se lahko zgodi samo, dokler je naš cilj - pa naj bo v še tako neznatni meri - da druge oviramo v njihovi svobodi, ali dokler nam preprosto primanjkuje poguma, da bi uveljavili svoje individualne pravice - da, pravzaprav svojo pravico po rojstvu.

Resnično in v vsakem pogledu svobodni bomo šele v trenutku, ko bomo vsemu in vsakemu okrog nas brezpogojno priznali popolno svobodo, ko ne bomo več poskušali postavljati meja in drugih vezati, ko od drugih ne bomo ničesar več pričakovali, ko ne bomo imeli v mislih nič drugega kot dajati in dajati in ne bomo ničesar zahtevali zase.

Absolutna svoboda je naša pravica po rojstvu, toda v življenje lahko to pravico prebudimo samo, če damo enako svobodo vsakemu živemu bitju, ki zaide na obzorje našega življenja.

Da svobodo dobimo, moramo svobodo dati.

Naš duhovni razvoj najbolj omejuje pretirana želja po takem razvoju. Kajti v dimenziji, o kateri govorimo tu, je pomembna bit, ne dosežki: bivanje nosi svoje plačilo v sebi. To ne drži samo za to življenje, ampak še toliko bolj za tiste, ki iščejo duhovni svet. Čisto narobe je, če hoče biti človek dober ali če hoče hitro napredovati ali doseči popolnost. Nasprotno, potrebno je ponižno čakati na svojem mestu in biti pripravljen služiti, dokler nisi poklican k višjemu.

Na tej bivanjski stopnji ne napredujemo zaradi svojega truda, ampak zgolj čakamo, dokler nismo spoznani za vredne.

Na zemlji se moramo truditi. V nebesih pa je ravno nasprotno.

To pomeni, da je celo največja žrtev, ki jo naredimo na zemlji zaradi svoje duhovne veličine, napačna. Kdor se obnaša tako, se obnaša tako kot mladi mož, ki reče: »Vse to sem naredil,« in kljub temu ne dobi dovoljenja za vstop v nebesa.

Videti je, da obstaja samo ena pot: nesebično služenje, ki nikoli ne premišlja o duhovnem povišanju in ni nič drugega kot želja, pomagati drugim.

Védenje, ki ga človek išče zato, da bi drugim pomagal, utemelji tako rekoč pravico do tega védenja.

Notranje védenje pride k nam v nepričakovanih trenutkih miru in tišine čisto brez prisile - v trenutkih, ko se duh ukvarja z drugimi stvarmi.

Vse resnično védenje izvira iz naše notranjosti, zraste iz nebesedne komunikacije s svojo dušo.

Dogmatiziranje in civiliziranje duhovnega življenja sta nas odtujila zavedanju, da vse znanje že nosimo v sebi.

Bili smo pregovorjeni k veri, da se moramo pustiti poučiti od drugih, in tako je naš duhovni jaz zašel v pozabo. Tako pomembno je, da se spet zavemo, da leži vsa resnica v nas samih.


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Monty

Monty
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 1. avgust 2006, 09:59

Pozdrav! Nekje sem prebral, da naj bi Bachove kapljice pomagale pri anksioznosti. Naj bi se jih dalo dobiti pri severnih sosedih v vsaki lekarni. Problem je, ker je teh kapljic veliko in ne vem kaj vzet. Naj povem, da gre pri meni za lažjo socialno fobijo, ki je nastopila zaradi nekega neljubega dogodka v preteklosti. Sam se ne izogibam družbenim stikom, ampak zaenkrat še ne gre občutno na bolje, saj se mi v javnosti vračajo občutki iz preteklosti, ki pa niso tako intenzivni, so pa zelo moteči.
Prosil bi za nasvet glede teh »čudežnih« kapljic. So komu od vas resnično pomagale ali gre bolj za placebo učinek?

Hvala za odgovore!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0