Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bachove kapljice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
115 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. avgust 2006, 12:52

Pozdrav! Nekje sem prebral, da naj bi Bachove kapljice pomagale pri anksioznosti. Naj bi se jih dalo dobiti pri severnih sosedih v vsaki lekarni. Problem je, ker je teh kapljic veliko in ne vem kaj vzet. Naj povem, da gre pri meni za lažjo socialno fobijo, ki je nastopila zaradi nekega neljubega dogodka v preteklosti. Sam se ne izogibam družbenim stikom, ampak zaenkrat še ne gre občutno na bolje, saj se mi v javnosti vračajo občutki iz preteklosti, ki pa niso tako intenzivni, so pa zelo moteči.
Prosil bi za nasvet glede teh »čudežnih« kapljic. So komu od vas resnično pomagale ali gre bolj za placebo učinek?

Hvala za odgovore!

Zivjo Monty, tvojo temo sem zdruzila z ze obstojeco, pa si poglej malo nazaj po temi. :palec:

(Hvala Tina za link! x:)x :palec:)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 Monty

Monty
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 1. avgust 2006, 13:51

Hvala! Nisem bil trenutno prijavljen in mi ni našlo celotne teme, ampak samo posamezne poste.

Kot se jaz razumel , si moraš zadevo sam pripravit glede na tegobe, iz različnih kapljic. Se morda lahko to kupi že v naprej »namiksano« in primerno npr. za anksioznost(na splošno gledano)?

Najbolj zanimiva varianta se mi zdi Rescue, ki že ima par cvetov skup zmešanih in bi morda pomagala proti raznim strahovom.
Sem bral, da nekateri uporabljate te Rescue kapljice, zato me zanima, če v praksi res kaj pomagajo in če začnejo takoj delovati?

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. avgust 2006, 14:02

meni so pomagale, tolk da sem se cist vrgla v to, raziskovala, se poucevala... pa nekako nisem prisla do tega, da bi bolj poglobila to, pa mam zdaj malo na standbyju. xDDx

je zlo zanimivo, sposodi si v knjiznici kaksno knjigco, ni jih prav veliko, a ena je super, nimam je tu pa ne vem avtorja, ampak bom dodala, ko pridem do nje.

Ja, Resilno zdravilo je univerzalni ze mix, itak pa se priporocajo zelo po specificnih karakteristikah in ravno to mi je vsec.

tedaj sem bila precej bolj popizdljiva in sem furala nekaj casa nedotiko - moram rect, da mi je pomagal (s tem da moram rect tud to, da ne zapopadem necesa sam zato ker je 'in' in tako dalje - mora delovat in tud na drugih, da sem mnenja, da deluje).

JE tud placebo, zagotovo, kot povsod, v bistvu, sam osebno menim, da je nekaj na tem....

Podobno kot sem mnenja, da ce kuham, da ze dobim neke etericne snovi te hrane, brez da bi je pojedla eno kilo. x;)x xDDx

skratka, ne zadosti sam moji veri, pac pa tud majndu (ko sem se mal bolj poglobila).

fajn zadevca, sistemcek, skoda ker ni v SLO vec ponudbe. :palec:

Si pa premalo povedal: ali si v downu, vendar vznemirjeno, ali si v downu, vendar malodusno... in tako dalje.

Podobno kot pri homeopatskih zdravilih, je tu kljucnega pomena celotna slika cloveka, njegova specifika.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 Monty

Monty
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 1. avgust 2006, 22:16

Hvala za vzpodbudne besede xsrcx

bom najprej poskusil z Rescue varianto, saj sem prebral, da še mrtve obudi x;)x x;)x

bom sporočil, če bo kaj pomagalo. če ne, si bom pa zmešal svoj trip :xx!: :xx!:

#55 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 6. september 2006, 14:13

Živ Monty....
Toliko časa nisem bila na forumu....nisem imela dostopa do neta...pa to...
no torej...tudi jaz sem si ravno danes naročila Bachove kapljice, in sicer Rešilno zdravilo in b.kaplice za čustveno uravnoteženje, katere so pripravljene posebej za vsakega posameznika. naročila sem pri ga.Luiizi Rožnik, sem pa to gospo našla na spletni strani www.mlr-seni.si...sem jo poklicala in bila je res izjemno prijazna.Najprej sem želela le Rescue, vendar mi je ta gospa obrazložila, da za vsakdanjo rabo je bolje uporabiti kapljice za točno določeno težavo in imeti posebej Rescue za težje pretrese, pred izpiti, ob nesrečah...za prvo pomoč...
Torej...sama sem ravno noseča:) v 7 mesecu in so sem ponovno pojavile hude težave z depresijami, fobijami, strahovi....zelo sem nagnjena k temu, že pred nosečnostjo sem se zdravila....najprej z uradno medicino, nato sem antidepresive pustila in se zatekla k alternativi....potem je sledilo obdobje notranjega miru...in sedaj imam spet težave....ki pa so vsekakor vezane na nosečnost....
Te kapljice naj ne bi imele stranskih učinkov na otroka. Ali še kdo kaj ve o tem?
Tako, da sedaj čakam kapljice, potem bom pa sporoila kako je kaj z mano...
Pa tebi Monty, pomaga?

Sem pa prebrala super knjigico: EDWARD BACH: ZDRAVI SE SAM

#56 Monty

Monty
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 3. oktober 2006, 23:14

Pozdrav! Tudi sam že dolgo nisem bil na tej strani… mislim, da mi te Rescue kaplice niso dolgoročno pomagale (pomagale so pa pred izpitom), saj se ne jemljejo daljše obdobje, za daljše obdobje in za določen problem pa so primerne posebne »mešance«. Je pa res, da pomagajo do neke mere, naprej si pa moraš pomagati sam. si pa mislim enkrat zmešat svojo mešanco, samo zaenkrat nisem ravno pri denarju x;)x

#57 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 11. oktober 2006, 09:42

Monty hvala za odgovor...jaz pijem "mešanico" za čustv.uravnoteženje cca en mesec in moram priznat da počutje zaenkrat je super...je pa res, da moraš predvsem sam delat na sebi...

#58 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 11. oktober 2006, 10:04

.....sama sem ravno noseča:) v 7 mesecu .....

čestitam! x:Xx
pa drži se, no, ne se dat! smo s tabo. x;)x

#59 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 11. oktober 2006, 10:08

Hvala, lepo od tebe, res :inlove:

#60 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 12. oktober 2006, 19:04

Kako pa je drugače a tvojim počutjem, bombonček? In kako je s pripravami na porod?
Tudi jaz ti bsekakor želim vse dobro!

#61 Monty

Monty
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 12. oktober 2006, 22:55

Kakšna je cena Rescue remedyja? Oz, katerihkoli Bachovih kapljic. Samo za info.
Hvala


V Avstriji v lekarni je 20ml 19 evrov, 10ml pa 12 evrov. Js sem vzel 20ml. kasneje pa sem ugotovil, da je že 10ml preveč, saj se ta zadeva naj ne bi uporabljala vsak dan. Se pa dobijo tudi neke že razredčene variante, ki pa stanejo 7 evrov.

LP

#62 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 13. oktober 2006, 14:48

Mystica!
Cena pri nas Rešilnega zdravila je 5ooo sit, jaz sem nabvila tukaj, po nasvetu ene kolegice-upam da je stvar prava. Sicer lahko nabaviš tudi tukaj in po moje so to sigurno prave.Mešanica za posebej določene težave, katere ti naredijo po pogovoru pa sem plačala 7ooo sit....Ampak jaz se po tej terapiji res fino počutim, no ne bom trdila da ne gre za placebo efekt...mogoče..???

Mura!
Hvala za lepe želje....Ja sedaj že kar čakam, še dobre tri tedne...če ne bo kaj prej, moja G pravi, da bo prej, a jaz sem eno noč sanjala da sem rodila 13.11- se pravi točno čez mesec dni, rok pa imam 7.11....ko se bo moji pupi vzljubilo že pride ven x;)x

Sorry Mystica sem pozabla dat linke...

torej jaz sem nabavila tu:
http://www.mlr-seni....rintbachove.htm

po moji oceni je tudi tu stvar prava:
http://www.gam.si/

#63 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 13. oktober 2006, 20:34

Mura!
Hvala za lepe želje....Ja sedaj že kar čakam, še dobre tri tedne...če ne bo kaj prej, moja G pravi, da bo prej, a jaz sem eno noč sanjala da sem rodila 13.11- se pravi točno čez mesec dni, rok pa imam 7.11....ko se bo moji pupi vzljubilo že pride ven x;)x


Bombonček morda te bo zanimalo pred porodom tudi zole:

http://www.lunin.net...t...3837&st=100

Poglej si tam moj prispevek od 5.8.2006.
lp


Tukaj üe kot citat:

Tukaj sem našel še nekaj nasvetov, ki jih kritični zdravniki objavljajo v internetu:

1. Že v času nosečnosti, čim prej, naj se bodoča starša (seveda lahko to storita še preden "sta" sploh noseča) temeljito pogovorita in pretehtata vse vzroke za in proti cepljenju. Treba se je podrobno informirati iz različnih virov. Hkrati naj bi se pozanimala tudi o Vitaminu K, vitaminu D in jodu.
Idealno je če se lahko starša odločita že pred rojstvom otroka ali ga bosta dala cepiti. Če ja potem tudi kdaj in proti čemu.
2. Se natančno pogovoriti z babico, oziroma z osebjem bolnišnice kakšne so vajine želje za oskrbo med porodom in takoj po porodu. Najboljše bi bilo, da se dogovorjeno napiše. Diskusije med porodom ali takoj po porodu samo motijo in starša v tej situacuiji praviloma nista sposobna sprejemati premišljenih odločitev. Zato obstaja nevarnost, da bosta preprosto povožena z nekakšnimi rutinskimi ukrepi in posegi.
3. Že v času nosešnosti lahko s pozitivnimi misli pozitivno vplivata na razvoj otroka.
3. Oče, posebno če je to njegov prvi otrok naj se temeljito pripravi na porod in čas po rojstvu. Nič ne bo več kot je bilo. Od trenutka rojstva, bo materina prva naloga otrok in ne ti! In s tem se je treba brezpogojno sprijazniti. Ti si lahko pomagaš sam, novorojenček ne.
Če so te stvari res dodobra jasne, potem ima otrok nadpovprečno dobre možnosti, da se lahko v materinem telesu dobro razvija, da bo lahko na naraven način rojen, da bo imel dovolj materinega mleka takoj po porodu.

Vse to zaščiti otroka boljše kot vsako cepivo.
nadaljevanje sledi.
lep pozdrav


--------------------

Roman

#64 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 16. oktober 2006, 09:44

Mura, hvala za tvoj post, sem šla tudi prebrat to o cepivu...Ja tudi sama sem bolj proti kot za cepljenje...imam znanko, ki so ji kot otroku dali premočno cepivo proti paralizi in je to cepivo začelo delovat v obratni smeri....sicer potem je shodila, vendar z veliko železne volje in še danes se ne giba normalno, vse ima prilagojeno, od avtomobila, čevljev ki jih nosi....res je, da se je to zgodilo pred cca 35 leti, vendar žal se tudi danes še dogaja, da smo za zdravnike prepogosto le številke...

So pa ukinili z cepivom proti tuberkolozi (še vedno se lahko cepiš,a samoplačniško)...V materinski šoli so nam dobesedno zagrozili, da so cepiva obvezna (ne vsa) po zakonu in da v kolikor otroka ne cepimo, nas potem oni prijavijo, saj v obratnem primeru oni dobijo kazen....ne vem....sem se še premalo pozanimala o temu...

Letos je mogoče (samoplačniško) malčke cepit proti trebušno-roto vitusnim boleznim...to se mi zdi skrajno neumno...namesto, da bi otroke malo manj pomehkuževali v toplih prostorih in jih imeli več na svežem zraku kot pred TV in računalniki (mimogrede-hčerka moje kolegice,ki je res veliko zunaj na zraku-imajo svojega konja in mora zanj skrbeti,nikdar ne zboli,čeprav jih v vrtecu zaradi viroz večkrat manjka tudi skoraj cela skupina; tudi sama kot otrok nisem nikdar podlegla virozam, sem pa živela na podeželju in sem bila v stiku z naravo itd....)...Tako neumno se mi zdi, da bomo sedaj za vsako figo cepili izumili cepivo....res žalostno... :wacko:








Mysica....jaz bolj malo vem o teh kaplicah, zelo malo literature je v slo jeziku, vendar zagovorniki pravijo da ni placebo učinka, saj potemtakem kapljice ne bi delovale na otroke, živali in tudi rastline...baje da delujejo na vse??? res nevem, ampak se pridružujem tvojemu mnenju-sploh ni pomembno, samo da delujejo :D

#65 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 19. oktober 2006, 22:00

bombonček, glede na enega tvojih postov tukaj, me zanima kako je s točko 3. pri tebi, oziroma pri tebi in pri očetu tvojega otroka? Kje boš rodila?

#66 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 21. oktober 2006, 09:54

oj Mura...glede točke 3. si mislila na pozitivno razmišljenje ter vpliv na otroka? Oprosti, če nisem prav razumela....Moj fant oz.oče mojega otroka zelo pozitivno vpliva na najino hčerkico...veliko se pogovarja z njo, jo boža in pošilja poljubčke...zelo je nežen tudi do mame x:px ...res sem lahko srečna glede na to, da imam tako pozitivnega človeka za partnerja...tudi sama se z mojo hčerkico veliko pogovarjam, ji pojem pesmice, skoraj vedno se božam po terbuščku...itd....je pa res, da je bilo na začetku nosečnosti malo težko,ker je na ultrazvoku-nuhalni kazalo povečano možnost za kromosomske napake :sad: in sem potem opravila amniocentezo (odvzem plodovnice)...na koncu se je izkazalo da naš bebe nima kromosomskih napak in da je punčka :inlove: ...vendar to čakanje cca 2 meseca je bilo res mučno in težko...zato takrat ne morem govorit da sem bila nevem kako pozitivna, ker sem se pač bala....ampak tudi takrat je moj partner bil tisti,ki mi je držal glavo pokonci.
Rodila bom v Šempetru pri Novi Gorici,ker sem doma iz Nove Gorice in mi je ta bolnišnica oz.porodnišnica najbližja... x;)x

#67 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 21. oktober 2006, 19:18

mislil sem na tole:

3. Oče, posebno če je to njegov prvi otrok naj se temeljito pripravi na porod in čas po rojstvu. Nič ne bo več kot je bilo. Od trenutka rojstva, bo materina prva naloga otrok in ne ti! In s tem se je treba brezpogojno sprijazniti. Ti si lahko pomagaš sam, novorojenček ne.
Če so te stvari res dodobra jasne, potem ima otrok nadpovprečno dobre možnosti, da se lahko v materinem telesu dobro razvija, da bo lahko na naraven način rojen, da bo imel dovolj materinega mleka takoj po porodu.

Glede na tvoj opis situacije ni iskati tukaj vzrokov za tvoje depresije.
Kako je s tem zdaj?

Veš, bil sem prav vesel tega kar si napisala tukaj.
Upam, da bo tvoj fant pri porodu zraven in da ti bo lahko tudi pomagal.
Vse preveč je ljudi (tudi babic), ki vidijo vlogo moškega pri porodu zgolj v tem, da pač gleda..
Se opravičujem, ker se ne držim teme, pa vendar...

#68 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 22. oktober 2006, 17:50

Mura,
najprej eno opravičilo ker cel čas pišek kot da si ženska.....oprosti moji nerodnosti....
torej...glede depresij je sedaj res OK....z depresijami sem imela težave pred leti,ko sem se zaradi hudih aken odločila za zdravljenje z hormonskimi tabletami Diane... posledično so se mi pojavile depresije...ki sem jih uspešno ozdravila....
Letos konec poletja (avgust) so se težave začele ponavljat v zelo intenzivni obliki, na kar sem zelo hitro ukrepala, in sicer poskusila sem z Bachovimi kapljicami ter istočasno pijem še kapljice iz šentjanževe tinkture (to sem pila že takrat ko sem imela enake težave)...Moram povedat, da počutim se več kot odlično, čeprav ne vem kaj točno pomaga....upam, pa da se mi stanje ne poslabša po porodu....
Glede poroda pa ja, fant bo poleg...in to da mi bo pomagal in ne samo gledal....mislim, da mi bo to v veliko oporo...
Mura, hvala za zanimanje in vse vzpodbudne besede....

#69 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 22. oktober 2006, 22:26

ja.
Pa vesel bi bil. če se boš potem ko boš mogla, spet javila in poročala kako je bilo... x:)x

#70 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 23. oktober 2006, 13:10

Obljubim, bom sporočila w:Iw

#71 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 23. oktober 2006, 14:16

Mura,
najprej eno opravičilo ker cel čas pišek kot da si ženska.....oprosti moji nerodnosti....
torej...glede depresij je sedaj res OK....z depresijami sem imela težave pred leti,ko sem se zaradi hudih aken odločila za zdravljenje z hormonskimi tabletami Diane... posledično so se mi pojavile depresije...ki sem jih uspešno ozdravila....
Letos konec poletja (avgust) so se težave začele ponavljat v zelo intenzivni obliki, na kar sem zelo hitro ukrepala, in sicer poskusila sem z Bachovimi kapljicami ter istočasno pijem še kapljice iz šentjanževe tinkture (to sem pila že takrat ko sem imela enake težave)...Moram povedat, da počutim se več kot odlično, čeprav ne vem kaj točno pomaga....upam, pa da se mi stanje ne poslabša po porodu....
Glede poroda pa ja, fant bo poleg...in to da mi bo pomagal in ne samo gledal....mislim, da mi bo to v veliko oporo...
Mura, hvala za zanimanje in vse vzpodbudne besede....


čestitam in lepe želje za oba.Mimogrede, bombonček- pripravke iz šentjanževke ne priporočajo v času nosečnosti, predvsem pa ne tinkture.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#72 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. oktober 2006, 10:24

Zepo, hvala za lepe želje......, kaj res ne priporočajo teh kaplic v času nosečnosti? Jaz sem pa prebrala v neki knjigi za nosečnice, da je to priporočljivo, sicer ne bi pila...???

#73 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. oktober 2006, 11:00

Zepo, hvala za lepe želje......, kaj res ne priporočajo teh kaplic v času nosečnosti? Jaz sem pa prebrala v neki knjigi za nosečnice, da je to priporočljivo, sicer ne bi pila...???


Vprašaj raje v lekarni , zdajle nisi glih sama, pa tko...da se prepričaš...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#74 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. oktober 2006, 11:09

Stranski učinki in strupenost
Poročajo, da se je po pitju čajnega napitka razvila preobčutljivostna reakcija na koži izpostavljani soncu. Povzročila jo je tudi zel pri govedu in ovcah. Eterično olje draži kožo in sluznice. Citotoksične sestavine, uničevalne za celice, so bile izolirane iz sorodnih vrst.

Prepovedi in opozorila
Čezmerni odmerki lahko motijo zdravljenje z zaviralci monoaminooksidaze, vrsti zdravil zoper potrtost. Laboratorijski poskusi kažejo, da se po šentjanževki le blago zveča maternična napetost. Zaradi pomanjkanja podatkov o strupenosti in zaradi zmnožnosti povzročiti preobčutljivostno reakcijo na osvetljeni koži se med nosečnostjo in dojenjem odsvetuje, iz istega razloga tudi na sploh ni priporočljiva čezmerna raba.

tole sem našel pri pomurskih lekarnah...
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#75 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. oktober 2006, 11:32

:o|o: se opravičujem, ker se spet vtikam tja kjer me nič ne srbi....

torej pred leti sem naivčino uletela v lekarno in od dežurne farmacevtke zahtevala šentjanževko za čaj....žensko je skor kap...najprej me je vprašala zakaj in potem še prostodušno pristavim za otroka....

je rekla da sem čist nora, da se to otroku sploh ne sme dat in da je zadeva zelo strupena....

:O: pol je pa mene skor kap, sej v bistvu same strupe prodajajo tam not....zakaj bi pol bla šentanževka neka izjema x:o)x


***

torej suma sumarum vse strupe je treba uporabljat po malo pa po pameti.... x:o)x

zmeraj pač najti manjše zlo in manjšo škodo x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0