Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Karmični aspekti??


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
106 komentarjev na to temo

#51 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 15. februar 2005, 10:48

Mislim, da smo se preveč osredotočili samo na en planet.
Kaj vemo vsi, ki se ukvarjamo z astrologijo? Pri preučevanju natalne karte moramo tako in tako upoštevati karto kot celoto, kar je pa zahtevno delo. Znan astrolog je dejal, da je raje teden dni skrit pod mizo, kakor da razčlenjuje natalno karto.
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#52 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 15. februar 2005, 13:33

<{POST_SNAPBACK}>V tradicionalni astrologiji je Saturn vladar Vodnarja in v tem znamenju pokaže vse svoje dobre strani. Poleg tega je 12. hiša za Saturn hiša, kjer se najrajši zadržuje in kjer se najbolje počuti.


Jaz se tudi ne strinjam, da bi se Saturn dobro počutil v 12. hiši, tu deluje za hrbtom, govori o težavah pred rojstvom in slabo vpliva na psiho, s skrbmi in strahovi. No seveda je odvisno od aspektov.

Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#53 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 15. februar 2005, 14:12

[quote name='MIHELA' date='15. Feb 2005 ob 13:34']
<{POST_SNAPBACK}>Jaz se tudi ne strinjam, da bi se Saturn dobro počutil v 12. hiši, tu deluje za hrbtom, govori o težavah pred rojstvom in slabo vpliva na psiho, s skrbmi in strahovi. No seveda je odvisno od aspektov.

:palec: :palec: Poznam kar nekaj kart s saturnom v 12 hiši in vsi se več ali manj ubadajo z notranjimi strahovi, najhuje je to okrog saturnovega povratka. Kar nekaj jih je moralo poiskati zdravnikško pomoč. Pri sebi sem pa opazovala samo tranzit preko 12 hiše in vem, da so se strahovi nanašali na področje, kjer saturn natalno biva, to je sedma hiša in resnično so bili problemi in pesimizem povezani prav s tem področjem. :xx!:

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. februar 2005, 14:19

ali upostevate samo natancne konjunkcije in opozicije s karmicnimi tockami (npr. severni cvori) - al tudi eksaktne trigone, recimo, in kvadrate?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. februar 2005, 14:21

p.s. saturn tezko da bi se zelo dobro pocutil v 12. - ce bi tvoril denimo trigon s soncem, jupitrom al kaj tacga, pa da bi bilo velik planetov 'gor', da bi se lahko nekam usmerilo, 'po defoltu' pa gotovo ne mroemo reci, da se saturn v 12. dobro pocuti.

Amis, jaz ga imam tud (v vodnarju), je pac generacijski, misljeno je s tem bilo, da predno so odkrili vanzemaljce, so pripisovali vladanje saturna tud vodnarju.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 15. februar 2005, 14:22

vanzemaljce ja....mogoč mi je pa zato tako čudno.... x:Dx ...thx :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#57 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 15. februar 2005, 15:07

<{POST_SNAPBACK}>

<{POST_SNAPBACK}>Jaz se tudi ne strinjam, da bi se Saturn dobro počutil v 12. hiši, tu deluje za hrbtom, govori o težavah pred rojstvom in slabo vpliva na psiho, s skrbmi in strahovi. No seveda je odvisno od aspektov.

:palec:  :palec: Poznam kar nekaj kart s saturnom v 12 hiši in vsi se več ali manj ubadajo z notranjimi strahovi, najhuje je to okrog saturnovega povratka. Kar nekaj jih je moralo poiskati zdravnikško pomoč. Pri sebi sem pa opazovala samo tranzit preko 12 hiše in vem, da so se strahovi nanašali na področje, kjer saturn natalno biva, to je sedma hiša in resnično so bili problemi in pesimizem povezani prav s tem področjem. :xx!:



x?x xsrcx Tole je pa res hecno, ampak ravno s 7. hišo nimam popolnoma nobenih strahov! :vio:
Morda jih bom imela (spričo načrtovane dolgoživosti) od 75 do 95 leta.. xDDx

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

Aja, kaj pa karmični vplivi preko kirona (konjunkcija z luno in ASC)??

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. februar 2005, 15:09

uh to je pa kar ornk, kiron na tako osebnih (jaz ga imam na marsu), pa saj a nismo ze veckrat ugotavljali, da imas dejansko ti mal tehle zdraviteljskih moci?
To lahko ze kar zelo blizu sebe manifestiras, kar ze pocnes. :palec: x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 15. februar 2005, 18:46

<{POST_SNAPBACK}>Tvoja Venera je močna v svojem znamenju  in v konjunkciji z Jupitrom še dodatno izboljšana, to da je Venera v znamenju ascendenta tudi  izboljšuje zadeve.
V osnovi kaže na veliko ljubezen, ki te je pripelala na ta svet, zaradi katere se nisi mogla odreči ponovnem vtelešenju. Vendar bodo v tem življenju težave in ne bo vedno lahko biti zadovoljena v ljubezni, ker nobena konkretna ljubezenska zgodba ne bo zadovoljila tvoje notranje predstave, s katero si se že rodila. Edino mogoče kaka skrita ljubezen, mogoče ljubezen do nekoga, ki ti je težje dosegljiv. Mogoče pa je, da boš našla in zmogla živeti ljubezen v nekem nam zelo oddaljenem kraju, kraju kjer prevladuje poljedelstvo in je dobra zemlja.
V osnovi, če sedaj ne gledamo karmično, pa pomeni vladar asc v 12., da se oseba težje izrazi, da ima občutek, da ne more normalno naprej, ali pa celo da je žrtev. Jaz mislim, da to v tvojem primeru ne drži tako zelo.
Celotna kombinacija, pa ti da veliko kreativno moč, nek poseben talent, ki ti je kar dan. Mogoče petje, ples ali kaj takega.
Situacija je težja, če je vladar 1. hiše v dvanajsti v drugem znamenju kot asc, ali pa celo v urinjenemu znamenju 12. hiše.

Vse dobro,

Mihela



težja v katerem smislu... :inocent: ? ker vladar 1. hiše (venera) je v drugem znamenju kot AC (AC je v biku) , jupiter, ki je zraven nje tudi (oba v ovnu), najbrž ima to, da sta oba v zadnjih stopinjah znamenja tudi kakšen pomen?
Venus 28°46’35"
Jupiter 29°19’ 2"

Moram pa reči da si tole dobro zadela, v zvezi s predstavami in to xrolleyesx

#60 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. februar 2005, 00:02

<{POST_SNAPBACK}>težja v katerem smislu...  :inocent: ? ker vladar 1. hiše (venera) je v drugem znamenju kot AC (AC je v biku) , jupiter, ki je zraven nje tudi (oba v ovnu), najbrž ima to, da sta oba v zadnjih stopinjah znamenja tudi kakšen pomen?
Venus  28°46’35"
Jupiter  29°19’ 2"

Moram pa reči da si tole dobro zadela, v zvezi s predstavami in to  xrolleyesx



Joj sem se zmotila, Venera ni v znamenju bika, ampak ovna, to je malo drugačna zgodba, bolj poudarja problematiko.
Slabše je v tem, ker se človek težje izrazi, kljub sreči, ki jo ima v življenju, ga nekaj vleče nazaj.
To da je Venera v ovnu pa lahko priča o strastni skriti ljubezenski zgodbi.

Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#61 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. februar 2005, 00:06

<{POST_SNAPBACK}>ali upostevate samo natancne konjunkcije in opozicije s karmicnimi tockami (npr. severni cvori) - al tudi eksaktne trigone, recimo, in kvadrate?



Mene so učili, da je potrebno jemati zelo oske orbise in da je treba dati poudarek konjunkcijam in kvadratom.

No vendar sem ugotovila, da so tudi sekstili in trigoni koristni in da orbisi ne rabijo biti zelo oski.

Jaz imam severni vozel v konjunkciji z Neptunom na 4°orbisa, pa še vedno čutim njegov vpliv, celo zelo močno, in z vsakim letom bolj.

Sekstili in trigoni koristijo v tem pogledu, ker tisto kar planet , ki jih na tak način aspektira ( vozle), govori kaj pomaga pri ustvarjanju ravnotežja, med telesom in duhom, med preteklim in prihodnjim, med ženskim in moškim....
Torej pomaga pri duhovnem razvoju.

Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#62 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 16. februar 2005, 07:22

<{POST_SNAPBACK}>Mislim, da smo se preveč osredotočili samo na en planet.
Kaj vemo vsi, ki se ukvarjamo z astrologijo? Pri preučevanju natalne karte moramo tako in tako upoštevati karto kot celoto, kar je pa zahtevno delo.

Uh, končno še eden tak! xDDx

Sem se že znucal, ko stalno govorim, naj nehajmo goniti posamezne planete in zlasti tranzite, kao "kaj mi bodo naredili"...

:palec:

#63 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 16. februar 2005, 07:36

<{POST_SNAPBACK}>Uh, končno še eden tak!  xDDx

Sem se že znucal, ko stalno govorim, naj nehajmo goniti posamezne planete in zlasti tranzite, kao "kaj mi bodo naredili"...

:palec:

Danasnji horoskop:

Posao - u izgledu posao desetljeca, navecer.
Ljubav - srest cete ljubav svog zivota, navecer.
Zdravlje - nazalost, mozdani udar, predvecer.

:eek: x:Dx

#64 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 16. februar 2005, 08:15

<{POST_SNAPBACK}>Danasnji horoskop:

Posao - u izgledu posao desetljeca, navecer.
Ljubav - srest cete ljubav svog zivota, navecer.
Zdravlje - nazalost, mozdani udar, predvecer.

:eek:  x:Dx

x:Dx x:Dx x:Dx

Kar pomeni, da bo ljubezen vašega življenja medicinska sestra na urgenci, posel desetletja pa boste napol v komi sklenili z zdravnikom, ki vam bo poluradno prišepnil, da boste zelo dobro poskrbeli za svojce, če z njim sedaj takoj podpišete pogodbo o darovanju organov...

x:Dx x:Dx x:Dx

#65 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 16. februar 2005, 11:35

Tole je pa res hecno, ampak ravno s 7. hišo nimam popolnoma nobenih strahov! :vio:


xrolleyesx xrolleyesx Ne, to je bil samo primer, ki se je nanašal name. Ti imaš verjetno strahove kje drugje?

#66 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 16. februar 2005, 15:07

<{POST_SNAPBACK}>Joj sem se zmotila, Venera ni v znamenju bika, ampak ovna, to je malo drugačna zgodba, bolj poudarja problematiko.
Slabše je v tem, ker se človek težje izrazi, kljub sreči, ki jo ima v življenju, ga nekaj vleče nazaj.
To da je Venera v ovnu pa lahko priča o strastni skriti ljubezenski zgodbi.

Vse dobro,

Mihela


to v prejšnjem življenju? zanimivo... xDDx

Mihela hvala za obrazložitev x:)x

#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2005, 15:45

<{POST_SNAPBACK}>Mene so učili, da je potrebno jemati zelo oske orbise in da je treba dati poudarek konjunkcijam in kvadratom.

No vendar sem ugotovila, da so tudi sekstili in trigoni koristni in da orbisi ne rabijo biti zelo oski.

Jaz imam severni vozel v konjunkciji z Neptunom na 4°orbisa, pa še vedno čutim njegov vpliv, celo zelo močno, in z vsakim letom bolj.

Sekstili in trigoni koristijo v tem pogledu, ker tisto kar planet , ki jih na tak način aspektira ( vozle), govori kaj pomaga pri ustvarjanju ravnotežja, med telesom in duhom, med preteklim in prihodnjim, med ženskim in moškim....
Torej pomaga pri duhovnem razvoju.

Vse dobro,

Mihela

Mihela, hvala ti, sory ker nisem bila dovolj natancna - mislila sem splosno, ne sam v natalcih, recimo v primerjalcih tudi, ce upostevate s karmicnimi tockami tud druge aspekte razen konj. in opp. (saj za vozle in tocke pa itak jemljemo manjse orbise),
Ponavadi oz. veckrat je tako, da imata osebi kaksni medsebojni konjunkciji, lune, sonca, asc in vozla, recimo.
Zanimalo pa me je - kaj pa ce je so te tocke recimo v trigonu ali kvadratu?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. februar 2005, 16:11

Kolkor vem je vsak aspekt s Luninimi vozli v sinastriji boljši kot nobeden, kajti to vedno govori o neki veliki bližini, lahko celo skupnosti, skupno življenje in tako naprej.
Gleda se vse aspekte, poudarja se , konjunkcije( opozicija je konjunkcija z drugim vozlom) in kvadrate.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2005, 16:19

:palec: Thanx! x:)x
Saj se mi je zdelo, sam v bistvu navadno upostevam konjunkcije ali opp.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 16. februar 2005, 20:07

<{POST_SNAPBACK}>Uh, končno še eden tak!  xDDx

Sem se že znucal, ko stalno govorim, naj nehajmo goniti posamezne planete in zlasti tranzite, kao "kaj mi bodo naredili"...

:palec:

Bern, hvala za :palec: . Device moramo tako in tako skupaj držat, sicer nas bi kar hitro razdevičili. Spotoma eno vprašanje - ali upoštevaš precesijo pri povratkih. Te pozdravlja belokranjski zet.
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#71 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 17. februar 2005, 07:15

Ne uporabljam je. Samo pičim podatke noter brez kakega hudega kompliciranja, potem pa berem solarno karto kot strip. S timingom vred. Ki je v svetu nerešljiv problem.

S to precesijo dela Merriman, samo fora je v tem, da ko sem primerjal njegove in moje izračune, je izpadlo, da jaz brez precesije dobim isti ascendent kot on. :eek: :eek: Svašta mi ni jasno. Neka fora je v izračunavanju. Ko sem na koncu prišel do njegovega principa izračunavanja timinga, se mi je pa malo uprlo, kako je zakompliciral s tistimi antisciji, ki pa jih NE IMENUJE antisciji, ampak nekako drugače, ne vem na pamet, knjige pa nimam pri sebi. Nekakšna "točka". V glavnem kar nekaj solate. Namesto da bi poenostavil stvar.

Gremo naprej s tem.

x:)x

#72 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 17. februar 2005, 08:41

<{POST_SNAPBACK}>Ne uporabljam je. Samo pičim podatke noter brez kakega hudega kompliciranja, potem pa berem solarno karto kot strip. S timingom vred. Ki je v svetu nerešljiv problem.

S to precesijo dela Merriman, samo fora je v tem, da ko sem primerjal njegove in moje izračune, je izpadlo, da jaz brez precesije dobim isti ascendent kot on.  :eek:  :eek: Svašta mi ni jasno. Neka fora je v izračunavanju. Ko sem na koncu prišel do njegovega principa izračunavanja timinga, se mi je pa malo uprlo, kako je zakompliciral s tistimi antisciji, ki pa jih NE IMENUJE antisciji, ampak nekako drugače, ne vem na pamet, knjige pa nimam pri sebi. Nekakšna "točka". V glavnem kar nekaj solate. Namesto da bi poenostavil stvar.

Gremo naprej s tem.

x:)x



Če boš v kratkem imel kak tečaj ali seminar na temo solarni povratek me prosim obvesti.
Res me zanima tvoj način gledanja.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#73 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 17. februar 2005, 10:07

Ali mi lahko kdo plz pogleda tole:
Z mojo izjemno dobro prijateljico nama True node ležita en na drugem v ( moj je v 6h, njen v 7h))
Kirona tudi ( moj je v 1 h, njen v 3 h)
Pluton, Merkur, Neptun tudi, njena luna na mojem IC, Mars, Satur, Jupiter pa so tudi skoraj na istem mestu , malce zamaknjeni...

Predvidevam da sva nekako karmično povezani... :inocent: :inocent:

tnx

#74 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 17. februar 2005, 11:25

OPALA NAPAČNA TEMA :vio:

#75 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 17. februar 2005, 13:03

<{POST_SNAPBACK}>Če boš v kratkem imel kak tečaj ali seminar na temo solarni povratek me prosim obvesti.
Res me zanima tvoj način gledanja.
Vse dobro,

Mihela

Aprila, če ne bo kaj hudo narobe. Prej ne gre.

Pozdrav!

x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0