Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sanje in sporočilnost le-teh


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
382 komentarjev na to temo

#26 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 8. maj 2002, 01:00

Kako je potem s tem, Natalija?

Najprej se seveda zahvaljujem za razlago. seveda drži-nenehno se iščem.prav tako se mi včasih zazdi, da moram vplivati na življenje mojih dveh hčera... v dobri veri, da delam najboljše. mnogokrat pa sem jima kakor sestra...
glede Marsa...ne vem kje ga imam. na natalni karti, ki jo imam posebej ni izpostavljen oz. mogoče je niti nimam dobro interpretirane. kaj pa vem...
Mogoče mi boste lahko pomagali.
Moji roj. podatki: 23.11.1970. 7.15 min. kraj rojstva:wiepperfuerth nemčija - najbljižje večje mesto Koln.
Vas pozdravljam
natalija

Natalija, hvala tudi tebi.
Ampak, kako je zdaj to.
Če imaš Luno v tehtnici, pomeni, da si zvečer ob 7.15 rojena? No, če je ascendent škorpijon, potem že drži jutranja ura. Ali si potem rojena 24. nov.? Ali pa si dobila napačen izračun in si podatke prav napisala - Luna je pa še v devici?

No, taka Luna je sposobna analizirati podatke, res je. Težava pa nastopi, ker "ne verjame" zares energijam, ki se kažejo skozi škorpijon. Mars pa je v tehtnici, to pa smo dobili.
Kar pa predstavlja težavo zato, ker se potem težko odločiš, "s katerim razumevanjem bi pritegnila", upoštevaje da te energije so, ali da niso...

Lahko bi kaj več delala na teh energijah.
Sonce z Neptunom v strelcu tvori sekstil na Luno v devici, zveza prva deseta hiša.
Lahko bi delala z energijami zdravljenja, saj je v deseti ob Luni tudi Pluton.
Če bi upravljala z denarjem, bi najbrž hotela špekulirati? No, ne vem, ugibam.
Bolj bi bilo "varno" biti negovalka. Npr. nekje, kjer je treba budno nekaj paziti, pri tem pa tudi čutiti.
In zdi se mi, da si bolj oblastna ženska, z dolgim jezikom (v pozitivnem, seveda, četudi se ne sliši morda zelo lepo). Vedeti moraš kaj in zakaj vztrajaš, zahtevaš. Najbolje, da na podlagi dogovora - ko se ti že upirajo.
Saturn retrograden na drugi strani ob descendentu zlovešče opazuje, kot bi se bala kake starejše avtoritete, kdove od kdaj ali odkod.
Ali pa le čutiš lastno odgovornost tako močno...

Veš kaj ti predlagam:
vestno izberi cilj, potem pa mu sledi.
Kajti nevarnost je, z Jupiterjem na ascendentu, da veliko stvari vidiš in opaziš in prejšnjih nimaš časa dokončati.
Ker pa gre vladar - dispozitor v devico, se lahko z izbranim ciljem dolgo ukvarjaš in drugo opaziš kot lepotne opazke: "zanimivo, da so številne možnosti - toda jaz sem pri izbrani, imam dovolj dela.."

V zvezi z moškim pa stremi k DOGOVOROM tudi ti, kot sem predlagal Mipotu ravnokar.
Da bo še kaj prostora ostalo zanj, da se ga ne boš le bala - saj je v resnici šibek (Saturn rx), in pripravljen na dialog (Mars v teht).
Sonce sicer označuje tvojega moškega, ki je v prvi hiši in lahko se zgodi, da so tvoja pričakovanja prevelika, da bi mu pustila pokazati, kaj ti ponudi.
Ker ga zasenčiš.
To je nevarnost.

Rešitev pa je v tem, da si predstavljaš, kot da sta na odru: ploskaš za tisto, kar se je namenil nastopati in ne za vse, "kar bi lahko".
Kar je dobro, se tako ojača in počasi prevzame vse obnašanje le tisto, kar je tudi zate kot partnerico sprejemljivo.

Poglej zanimivost:
vladar pete hiše - otrok - Mars sedi v 11. hiši prijateljstva.
No, vidiš, pogovarjaj se z njima naprej kot s prijateljicama, kot praviš. Toda tehtnica zahteva tudi, da jima prisluhneš, pa poveš, pa prisluhneš - po več ping pong sem ter tja pridete do skupnega stališča ali dogovora, ki se ga lahko držite - ti spoznaš njuno mnenje, onidve tebe prepričujeta... Dogovarjanje se morda imenuje ta proces. Ne ukazovanje tistega, ki ima prav. Prav je šele takrat, kot druga stran to z veseljem sprejme (v svoji obliki, ker je vplivala na odločitev).

Uran na vrhu enajste hiše pa ti daje možnost, da se od naključnih ljudi učiš, ker sklepaš prijateljstva (vladar 3. hiše).
O tem, kar se pogovarjaš s prijatelji, premlevaš, ko si sama. Toda ne očitaj si, četudi je Venera retrogradna. Tudi za vtis o partnerju to velja. Samo "ponovi pogovor", potem pa pusti, da počasi izzveni, medtem pa greš po drugih opravkih.
Tako te bo obogatilo, besed pa nikar ne jemlji dobesedno. Skušaj dojeti "ozadje", namen, kaj je hotelo tisto bitje povedati, doseči, izpovedati... Saj je Venera v škorpijonu: kar ne dojameš, zavrzi, (pusti, da glodajo drugi, če hočejo).

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#27 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 9. maj 2002, 01:00

Nace,najlepše hvala.
Seveda sem rojena 23,11. zjutraj ob 7,15. torej imam očitno luno v devici.
In "seveda" imam dolg jezik...kar predolg včasih. ker zinem vse tisto, kar mislim, potem pa mi je mnogokrat žal. ker prepozno spoznam, da se vsi ljudje le ne strinjajo z mojim mišljenjem. pa naj je še tako dobrohotno.
glede močne osebnosti...to je moja mama. levinja, ki naju je s sestro krepko "držala na vajetih". saj veš, jaz imam prav, ti pa niti ne razmišljaj..." Jaz sem se ji hitro zoprstavila, sestra(dvojček) pa ne.
zato je njena osebnost neizrazita, mlahava...mogoče sem zato jaz preveč oblastna z večno željo nadzorovati in voditi vse okrog sebe. in sem že na dobri poti, da postanem druga moja mama...ampak jaz se tega vsaj zavedam.
glede zdravljenja...to mi je v krvi. že kot otrok sem nabirala zelišča. nabirala jih je tudi moja mama in babica, sama sem temu dodala še kristaloterapijo in zdravljenje z barvami. svoje "znanje" prenašam na hčerki. tudi ljubezen in spoštovanje do narave...
partner je tudi strelec, asc. scrop. luna - bik, venera -scrop.
mislim, oz. čutim, da je dokaj močna osebnost. torej takšna na katero lahko naslonim glavo in mu predvsem zaupam. kadar si po moji vihravosti zaželim miru in varnosti. je pa mnogokrat težko. oba čutiva veliko željo po svobodi,včasih kar težko sklepava kompromise.
moje delo je usmerjeno na delo z ljudmi - hočem reči to je dejavnost s katero se preživljam. drugače počnem marskaj in zares sem v nevarnosti, da marsikatero delo, ki sem ga začela ne dokončam, ker se ga preprosto naveličam.
Nace hvala za razlago. tudi jaz sem se izpisala. nehote.
aha, samo še glede sanj.
zaporedne sanje. oz. trikrat zapored sem sanjala iste sanje. z množico ljudi bežim pred nekom(ne vem kdo je) vem pa, da noče nič dobrega. srce mi razbija in strah me je.potem nas ujamejo. vendar se meni ne zgodi nič. spet mi nekaj pove,da bo z mano vse ok.
pred dobrim mesecem sem ta isti beg sanjala kot, da sem srna.bežala po rečni strugi navzgor. na eni strani brega so me podili lovski psi, ti so kasneje skočili v vodo in me - kot srno seveda - preganjali, potem sem pritekla do slapa, kjer me je pričakala lisica.
ustavila sem se in se spogledala. s tropom psov in lisico. vedela sem da imam izbiro...potem sem se prebudila.
jasno mi je, da ima človek v življenju izbiro. vendar me ti begi, ki jih sanjam počasi jezijo. saj ne, da bi bila nezadovoljna s svojim življenjem. verjetno pa v prenesenem pomenu pomenijo kaj druga...ali pa tudi ne.
lep pozdrav...



natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

Nace (in ostali, seveda) - kaj sem sanjala nekaj dni nazaj (v četrtek ali petek) - da plavam v morju, razburkanem, z nekakšnimi bitji, najprej pomislim, da so nekakšne Nessies, potem pa ugotovim, da so pravzaprav nekakšni dinozavri.
Ampak - ni me bilo strah, kar me je še v sanjah presenetilo.
Ampak na kaj sem bila še celo v sanjah pozorna in kaj me je najbolj motilo?
Da je bila voda topla - celo vroča.. kasneje sem pomislila - kot nekakšna "juha"..
Večkrat sanjam vodo - in skoraj vedno ima pozitiven predznak.
Vroče vode ne maram (tudi zato ne maram toplic).
Sanje so bile zelo žive - temnomodrosivo razburkano morje in kup bitij z mano v tej "juhi"...

Potem sem malo analizirala, kaj bi to lahko bilo..
Lahko bi me opozarjalo na prihajajoč mrk (res so se neka letala spet rušila - ravno v morje).. A bolj mislim, da me je nekako v sanjah ošinil nekakšen praspomin...
Moja asociacija - Juha, iz katere je nastalo življenje.

Kar me spomni na še ene take sanje; enkrat sem sanjala, da sem pod morsko gladino, vendar morja/vode sploh ni bilo - samo posušeno morsko peščeno dno in vsake toliko okostje kakšne živali.. kot nekakšno podvodno pokopališče vsega živega. Bilo je kot kakšna Dalijeva slika in se še do danes spomnim tako teh sanj do podrobnosti kot tudi vtisa, ki so mi ga pustile...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

...
Skoraj bi pozabila...
Mislim, da že takoj dan po teh sanjah z dinozavri sem sanjala, kako se je izpod nekega stola ali česa že začela širiti nekakšna svetloba, nekaj oranžnega. Postala sem pozorna in se sklonila in pogledala bližje in videla, da gre pravzaprav za kri, ki je bila gosta, močno rdeče barve, je kar žarela in se je nekako "valila" - kot v kakšnem horror filmu. Bila je močno intenzivno rdeče barve, da sem pomislila, da je kot barva...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 lona

lona
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

pozdravljeni.oglasam se zaradi sanj,ki se leta in leta ponavljajo.to traja 14 let.takrat mi je namrec umrl deda.od takrat sanjam zelo negativne sanje,kot da me preganja oz. imam obcutek kot da mi zeli nekaj slabega.sama ne znam niti razloziti teh obcutkov ker so grozni,polni straha in negativne energije.pred 4 leti mi je umrl drugi deda in se dogaja enako.obadva me preganjata in ne vem zakaj.po teh sanjah me je zelo strah in si ne upam zaspati.po taksnih sanjah grem navadno na grob prizgat svecko in imam nekaj casa mir.obadva sem imela zelo rada in onadva mene.res me zanima zakaj imam taksne sanje in to toliko casa.tema sanj je navadno razlicna tudi osebe motiv pa je vedno enak....strah,preganjanje.prizori so grozni-vstajanje iz groba,iz sebe ne spravim niti glasu kar je najhuje....prosim za odgovor ker si sama ne znam odgovoriti.

polona

#31 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

Živijo, Marsa. Lepo, da si podelila to svojo sanjsko izkušnjo z nami.
Še posebej, ker menim, da se dotikajo - vseh nas.

Tista juha, o kateri si sanjala, po mojem predstavlja medij, eter, v katerem se izmenjujejo naše misli, izkušnje, tegobe. Kar je čvrsto v tej tekočini, so bolj realni dogodki, tisto, kar je tekoče, bolj občutki.

To, da je voda vroča, kljub temu, da imaš v resničnem življenju raje hladno, pove o višini vibracij: menim, da skozi forum (in druge oblike sodelovanja) z ljudmi izmenjaš veliko podatkov, veliko doživiš tudi na podzavestnem nivoju.
Poglej, če je običajno 1% možganske aktivnosti zavesten, je 99% podzavesten (subtilen), ampak vseeno delujoč.
Tako kot zdaj maja greš mimo postavnega telesa nasprotnega spola - četudi "greš naravnost svojo pot", del tebe odreagira, najbrž se nekoliko zravnaš... Nehote. Mišice same vedo (pod krmilom dela možgan)...

Modra barva je torej razjasnjevanje, sivina, ki je dodana, pa je vse tisto nerazrešeno, kar ustvari meglo, trpljenje, ko iščemo pot, razbremenitev, človeka, s katerim delimo svoje občutke, izkušnje...
Lepo, da imaš toliko modrine - da je sivina komaj opazna.
Ker je barva temna, pomeni, da se na relaciji do tebe govori tudi o stvareh, o katerih pogosto molčimo. Ali pa se jih šele sedaj zavedamo.

Saj vidiš: podobne sanje izpred časa "na suhem" - imela si predispozicije za večji pretok energije, ki je morda omogočen preko interneta?

Nove sanje - kri je življenjska energija, izpod stola - ki predstavlja položaj oz. tam, kjer si.
To lahko predstavlja tebe, lahko pa nekoga, "na katerem visiš", ne vem. bolj verjetno se mi zdi prvo. Stol je lahko tudi institucija, strežnik, tvoj položaj, osebnost, partner...
Jaz bi rekel, da gre morda za vlogo prvega človeka na tem forumu, saj skrbiš za žlahtno komunikacijo, za vsebino in zato, da stvari stojijo.

Kri - življenjska energija, ki se vali, pa se je zgodilo: iz "uradnice" si postala subjekt, h kateremu je prijetno priti na klepet, izmenjati energije.
Nekje si zapisala, da so nekateri nevoščljivi, če imaš preveč postov. Mislim, da je vsaj zdaj to za tabo. Vsak uresničuje svoje energije, eden na enem področju, drugi na drugem.

Takole bi rekel: imaš priložnost, da zares zaživiš, da se oblikuje tvoja osebnost, ki vključuje tudi tisto, kar si drugje napisala: od teatralnosti, do svetovanja, sočustvovanja, vodenja, kolegialnosti itd. itd. - torej da oblikuješ veliko žogo iz svojih energij, znotraj povezane, saj bo vse te tvoje pestre usmeritve napajal isti izvor - življenjska energija priteče, ko si na pravem mestu.

P.S.: Kljub temu ne pozabi nase in si vzemi potreben odmor, tudi "od lepih stvari", da najdeš ravnovesje in sebe - v novem času. Čas teče - in tvoje sanje kažejo: različni časi nekoliko drugačna, izpopolnjena vloga.
Spoznaj nov čas v novem trenutku in temu primerno oblikuje svojo vlogo (položaj kot stol pa verjetno opravlja svojo vlogo neodvisno oz. je stabilno na tleh, razen ko se ga odločiš premakniti).
To je seveda ena od možnih razlag.
Ljudje se bogatimo, ko se srečamo. :)

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

Nace - tvoja razlaga je fascinantna! :)

Imaš prav: medij - voda, razburkano - pestro, vroče - močne energije...
Pretok? Absolutno. Vedno sem zase rekla, da sem MOST. :)
Omogočen? Prej pa na suhem? Morda - rabila sem medij - internet je pač idealen - za moje ustvarjanje (ne samo na teh področjih, ki jih obravnava LN).

Mi je pa tvoja razlaga dala dodatne asociacije... Namreč - dinozavri - zakaj?
Ker se tukaj kuhajo in raztapljajo najbolj prastari vzorci in omejitve... Iz pradavnin smo se našli, potegnili svoje znanje, ki smo ga itak že imeli, samo odkriti smo ga še morali...

Morda je celo pomembno na višjih, globljih, širših plasteh - tole naše komuniciranje. To se morda sliši samovšečno ali celo prepotentno, ampak res se mi zdi, da se energija strmo vzpenja, dviga, raste, se širi..

Ko sem delala skoraj leto na 090 (astrologija in tarot, pravzaprav pa kar nekakšno celostno, psihološko svetovanje - odvisno iz katere kamrice sem morala vzeti znanje za določeno osebo oz. primer), so bile energije podobne. Vendar me je vse skupaj strahotno izčrpalo - seveda - ker sem samo jaz dajala.
Sicer je bil feedback, vendar v smislu hvale in potrditev - ni pa vse skupaj raslo.
O tem več kdaj drugič - hotela sem samo nuditi primerjavo - da je namreč zdaj ta pretok veliko bolje vzpostavljen..

Te dinozavrske podobe morda tudi zato - nekako mi je v življenju namenjeno, da vzbudim najslabše (ali najboljše) v ljudeh. Ugotovila sem, da moram prav jaz (iz bogve katerega razloga) poštekati v bit človeške slabosti (verjemi/te, da ko sem delala na telefonski liniji, sem slišala svašta in dogajalo se je tudi svašta) - prav meni se morajo razkriti neštete človeške skrite podobe.

Mislim, da imamo čast, da smo na zemlji in tule v zelo pomembnem obdobju.
Tudi imam občutek, da se bo nekaj zelo pomembnega zgodilo.
Kmalu.

Potem kri - ki res v sanjah ni bila strašljiva, ampak močno rdeče barve - žareče.. Seveda - kako nisem poštekala povezave... Kri - življenje - energija... In stol seveda res najbrž predstavlja nekakšno stabilnost.. Hecno - do zdaj sem v glavnem kam potovala, hodila, se vzpenjala, plavala... Stolov res ni bilo dosti okoli.. :))
Pač pa hiš - veliko hiš - same hiše, prostori, avditoriji...
Uh - o tem drugič.

Nace, hvala za interpretacijo (*vidim, da deluješ kot moi - samo začeti.... potem pa pustiti, da se "samo" zliva na "papir")... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 20. junij 2002, 01:00

Jaz pa sem pred kekšnimi dvem leti sanjala, da mi je umrl oče. Vse stvari okoli pogreba sem jez urejala, ker sem imela edina trezno glavo. Vse sem držala v sebi, niti jokala nisem, nič.Ko je bilo pa konec pogreba, sem se zjokala in v hlipanju tudi prebudila. Kaj pravite?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#34 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

jest nočem sanjat
nočem se obremenjevat
hočem živet!



pokowc

#35 machina

machina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

Jaz sem sanjala, da sem plavala v jami. Z mano je bil brat. Prišla sta dva medveda in brat mi je rekel, naj se delam mrtvo, da me medvedka ne bo pojedla. Bila sem trda in medvedka je dala mojo roko v gobec, ampak ni ugriznila. Samo preizkušala me je. Tako hudo mi ni blo še nikoli. Zdelo se mi je, da bom prej al slej popustila, ker nisem mogla več zdržati pod takim pritiskom. Spustila je roko iz gobca in jaz nisem mogla več. Začela sem bežati, plezati, ona pa me je s šapo zagrabila za nogo. Morala sem zbrati še toliko moči, da sem njeno šapo "odstranila". To so bile moje zadnje moči. Ker je bila rana globoka, sem zelo močno krvavela. Ko sem prišla domov, mi noben ni hotel verjeti, da se mi je to zares zgodilo.
Nekaj mesecev nazaj sem večkrat sanjala, da so mi izpadali zobje. Hotela sem jih spraviti nazaj v usta, vendar mi ni uspelo.
Enkrat sem imela neke sanje o katerih sem razmišljala še dolgo... Bile so črnobele. In sicer sem sanjala drug svet. Na Zemlji naj bi bila dva svetova, vendar mi za tistega drugega ne vemo. Tisti drugi svet nas ima pod kontrolo. Vse kar naredimo je njihova volja in ne naša. Torej sanjala sem svojo dušo, ki je morala priti na ta svet in mi podati odločitev. Vem, da se je jokala, ker sem se jaz morala tako odločiti. Zame pa tista odločitev ni imela bistvenega pomena. Ves čas sem imela občutek, da sem zvedla resnico o življenju, ampak tega ne bi smela vedeti.
Še nekaj: je razlika, če si v sanjah opadovalec ali jih doživljaš?

To je bilo vse. Če zna kdo pojasniti moje sanje, ga lepo prosim, naj kaj napiše... bilo bi mi v veliko pomoč. Hvala.

#36 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

naj povem, v layfu sem sanjal mnogokrat o prstanu. Saj še nisem vezan,ampak zanimivo je to,ane .Ravno včeraj,ko je bil nekak˝ mlaj.. pa še to, zraven se pojavi vedno neka´oseba kot moški al kot ženska. Oseba pa mi je seveda poznana, ampak nič Posebnega.
Raje sanjam o Simbolih kot pa zgodbe, ki se vlečejo

pokowc

#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

Odgovori mojstra Hilariona (Mojster oranznega zarka):
(pribl. leta 94):

- Vprasanje:
Ali bi lahko povedali vec o sanjanju in o znanosti, ki naj bi prisla?
- Odgovor:
To je vprasanje! No, zdi se mi, da je potrebno delati veliko vec delati
cisto na prakticnem novoju samega sanjanja, kajti sanjanje je vodilo za
ucenje, prav tako o spolnosti, kot tudi nabiranju novega znanja in
razumevanja stvari, ki jih se ne razumete. Sanjanje je tista kvaliteta,
ki bo odigrala v novi dobi najpomembnejso vlogo. Sanjanje! Pocasi bo
sanjanje moralo postati sestavni del vasega zivljenja, ce boste res sli
po poti te evolucije, ki se pac dogaja z raznimi, vecjimi ali manjsimi
ovinkci. Pocasi se bo moralo vase zivljenje razdeliti na dve enakomerno
energetsko casovno razporejeni polovici: na sanjanje in zivljenje v
fizicnem svetu. In se nekaj bi dodal: sexualnost je tisti pripomocek,
ki omogoca sanjanje, tako da je energija pravilno uravnotezena in mora
biti pravilno uravnotezena med sanjanjem in spolnostjo na taksen nacin,
da spolnost ne jemlje energije sanjanju, niti da bi samo sanjali o
spolnosti, ha ha. Da, pac. To se zgodi. Nekdo rece: "Da, zdaj bom pa
sanjal," se odpove spolnosti in potem samo sanja o spolnosti. To je
sicer resda sanjanje, vendar, lepo vas prosim, kako boste iz sanjanja
nekega seksa, recimo, zgradili nov sistem ciscenja vode. Da, to je
nemogoce. Lahko pa tudi npr. skozi simbole nekih vaginalnih kanalov.
Stvari so zelo relativne. To vam naj bo vodilo pri sanjanju. Spolnosti
naj bo toliko, da imate sanje, da so te sanje z mocno energijo, da se
lahko poglabljate v njih, da lahko delate na njih, ne pa tako malo, da
bi sanjali spolnost. No, ceprav so tudi seksi, ki se dogodijo le v
sanjah, in tako je prav.

- Vprasanje:
Lahko kaj vec poves o tanku?
- Odgovor:
Da. Gre za trenutno najboljsi nacin zaprtja energetskih centrov samih
vase, prekinitev vseh fizicnih aktivnosti, razen toliko, da vzdrzujejo
telo pri zivljenju. Na taksen nacin je dosezeno stanje, primerno za
popolno sanjanje. Zavest iz telesa se povsem preseli v dvojnika in
opravlja nekaj v drugi pozornosti. In se vec - samadi tank omogoca,
da tisto, kar se naredi v drugi pozornosti zazivi v prvi pozornosti
popolnoma cisto, jasno, brez izgub. To je naprava, ki ima najmanj
izgub energije in je trenutno najboljsi sistem. Vsekakor bi morali vi,
ki delate vec na sanjanju, vloziti energijo in ji omogociti delo tudi
v tej napravi.

- Vprasanje:
Kako naj vem ali mi sanje sporocajo nekaj za to zivljenje ali je to
kaj iz prejsnjih zivljenj?
- Odgovor:
Ce so v sanjah spomini, sporocila iz prejsnjih zivljenj, potem to
cutite v telesu kot obcutek, bolecino ali kakrsnokoli dogajanje v
smislu procesa, ki ga obcutite cisto direktno na telesu, zato ker se
obroci zapisov v auri iz prejsnjih zivljenj zacenejo osvetljevati.
Ta svetloba se prenese direktno na telo in telo zacne podozivljati
dogajanje, ki ga je dozivelo neko drugo telo v nekem prejsnjem
zivljenju vasega bitja. To je ena stvar. Druga stvar so nase misli,
ki tudi takrat podozivljajo tisto prejsnje zivljenje. Prejsnje
zivljenje, ki je nedoziveto, ki je brez obcutkov, ki je brez obcutkov
telesa, ni vredno neke posebne pozornosti, ker so to le neke maske,
ki skrivajo bistvo. ali pa sporocila. Sporocila pa se prepozna kot
uvid, ki ga zacutite v zgornjem delu. v glavi, v adzni in zgoraj na
temenu glave kot neko posebno mravljincasto svetlobo, kot nekaj
etericnega, svezega. To so sporocila, ki vam nekaj odprejo. Medtem
ko spomine na prejsnja zivljenja dozivljate bolj s trebuhom, z obcutki
kot so: razdrazenost, zivcnost ali slabost.
Dobro, menim da je bilo dovolj. Postal sem prevec nerazumljiv. Jaz sem
edini mojster modrosti, ki se rad na taksen nacin malo hecam, zato da
vam energijo mojstrov modrosti priblizam na bolj dojemljiv nacin, na
bolj vas nacin, ce lahko tako recem. Na bolj zemeljski nacin. To
nalogico sem si izbral in z veseljem jo opravljam. No, tako.
Lepo pozdrav.



#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

Kakšen teden nazaj sem imela hecne sanje... Zelo živo sem vse doživljala...
Bliskalo se je. Peljala sem skozi tunel. Potem, tik pred koncem tunela, me je začelo v grlu stiskati in občutila sem nekakšno kovinsko tresenje, podobno kot zaznam (in tudi računalnik), predno zazvoni mobilni telefon, in kovinski "filing" in okus.
No, nekako čutila sem strelo, ki BO udarila skozme oz. je že "začela", vendar sem v tem trenutku čutila samo vibracijo. Takšen kovinski vibracijski občutek...
Najbolj zanimivo pa je bilo, da je bila strela takšna kot mavrica - v mavričnih barvah (in ne v srebrnolila, kot ponavadi) - kar cel spekter.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. junij 2002, 01:00

cistost sanjanja je menda precej odvisna tudi od dnevnega zivljenja?
kot, ce se cez dan precej kontroliramo, se pozna v sanjah?
nakar je potrebno ocisti sanje dnevnega balasta, tako, da se pokaze jasnost.?
Menda otroci sanjajo bolj cisto in jasno, ker so manj obremenjeni z dnevnim zivljenjem?
menim, da je sanjanje odvisno tudi od energije, stanja zavesti?
potem pa naj bi bile stopnje; simboli, kasneje letenje s sanjskim dvojnikom,
upravljanje z njim, torej zavestno sanjanje.?

Meni je sanjanje vode pomenilo predvsem delo s custvi, ciscenje.
1x, po predavanju neke ga. v hotelu slon, v temi o atlantidi, egiptu, etc...,
ki mi je bilo energetsko tesko, sem sanjav bazen katrana, kjer so umirali ljudje.
Zbezav sem ven in prisel iz poste (nasproti name). Teske sanje.

Ali vpliva delo na PC na kvaliteto sanjanja?

#40 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 26. junij 2002, 01:00

Marsa:

Kakšen teden nazaj sem imela hecne sanje... Zelo živo sem vse doživljala...
Bliskalo se je. Peljala sem skozi tunel. Potem, tik pred koncem tunela, me je začelo v grlu stiskati in občutila sem nekakšno kovinsko tresenje, podobno kot zaznam (in tudi računalnik), predno zazvoni mobilni telefon, in kovinski "filing" in okus.
No, nekako čutila sem strelo, ki BO udarila skozme oz. je že "začela", vendar sem v tem trenutku čutila samo vibracijo. Takšen kovinski vibracijski občutek...
Najbolj zanimivo pa je bilo, da je bila strela takšna kot mavrica - v mavričnih barvah (in ne v srebrnolila, kot ponavadi) - kar cel spekter.

Marsa

Marsa, upiraš se preobrazbi.
Strah te je, da boš preveč izgubila.
Da se boš nekaterim stvarem odrekla.

Toda potuješ skozi tunel.
Na drugi strani je druga pokrajina, toda bolj ali manj enako velika kot pred tunelom najbrž.
Torej boš pridobila druge stvari.

Šla si v tunel, ko bi morala izstopiti, si se zavedala, da nekaj izgubljaš.
Tedaj upri pogled proti izhodu iz tunela in se razveseli, kaj vse bo prišlo.

Z drugimi besedami:
zaviraš si svoj napredek, ker se preveč obešaš na področja, ki so te zaposlovala do sedaj.

Kovina, antena mobilnega telefona, kovinski okus, toda mavrične barve, raznovrstne osebnosti, spekter… Le kaj bi bilo to drugega kot komunikacija in informacije.
Doma sediš v sobi, kje koga vidiš? Preko žic. Komu je všeč kovinsko življenje? Je sredstvo za delo, je pot, da se razdajaš, da nekaj dosežeš.
Potrebuješ tudi druge ljudi, žive, na otip. Možgani so pripravljeni na novo delitev. (Strela kot elektrošok - razelektri neuporabna pravila). Na drugi strani tunela te ljudje čakajo v neki novi delitvi, v drugačni shemi. (Na ljudi, ki se jih lahko dotakneš. In na ljudi preko antene?) Možgani so pripravljeni, strela je udarila... Zdaj si na novih vibracijah.
Na drugi strani tunela. Mavrica te je napolnila z mnogimi različnimi pogledi, zato sem se morda zmotil, morda ne gre za delitev, temveč za obogatitev.

Zakaj tako sklepam?
Ker si zbežala pred nevihto - tole je povezano s sanjami o dinozavrih.
Prastari vzorci vstajajo - in nekateri so zelo močni.
Toda dinozavri ležejo jajca - sesalci smo naprednejši, četudi nismo močnejši.
Najdemo pot, način, izhod, kako dobimo nadzor na dogajanjem.

V tvojih mislih se kopiči mnogo tem: pomisli, kaj vse ti ljudje zaupajo, kot praviš; kaj vse prebereš še sama.
Podzavest pa išče oporne točke. Med ljudmi, ki jih realno poznaš, jih ne najde, zato je začela ustvarjati nove simbole - ljudje preko antene.
(Simbol Urana - antena…).

Da boš vse to uskladila s svojo osebnostjo, potuješ skozi preobrazbo misli in pogledov v drug svet, kjer boš nekatera pravila zastavila na novo (navsezadnje si šefica!:) Za vodenje veljajo ena pravila, med ustvarjanjem, za umetnost druga.).
DOVOLI si nova pravila - za potrebe jutrišnjega dne. Poglej v jutri, četudi še včeraj aktualna neka njiva ostane poslej neobdelana, neka druga pa bo na drugi strani enaka.

P.S.: Najbrž boš sanjala še, kako je na drugi strani predora - ko si boš končno dovolila to videti.
Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#41 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 26. junij 2002, 01:00

Machina:

Jaz sem sanjala, da sem plavala v jami. Z mano je bil brat. Prišla sta dva medveda in brat  mi je rekel, naj se delam mrtvo, da me medvedka ne bo pojedla. Bila sem trda in medvedka je dala mojo roko v gobec, ampak ni ugriznila. Samo preizkušala me je. Tako hudo mi ni blo še nikoli. Zdelo se mi je, da bom prej al slej popustila, ker nisem mogla več zdržati pod takim pritiskom. Spustila je roko iz gobca in jaz nisem mogla več. Začela sem bežati, plezati, ona pa me je s šapo zagrabila  za nogo. Morala sem zbrati še toliko moči, da sem njeno šapo "odstranila". To so bile moje zadnje moči. Ker je bila rana globoka, sem zelo močno krvavela. Ko sem prišla domov, mi noben ni hotel verjeti, da se mi je to zares zgodilo.
   Nekaj mesecev nazaj sem večkrat sanjala, da so mi izpadali zobje. Hotela sem jih spraviti nazaj v usta, vendar mi ni uspelo.
  Enkrat sem imela neke sanje o katerih sem razmišljala še dolgo... Bile so črnobele. In sicer sem sanjala drug svet. Na Zemlji naj bi bila dva svetova, vendar mi za tistega drugega ne vemo. Tisti drugi svet nas ima pod kontrolo. Vse kar naredimo je njihova volja in ne naša. Torej sanjala sem svojo dušo, ki je morala priti na ta svet in mi podati odločitev. Vem, da se je jokala, ker sem se jaz morala tako odločiti. Zame pa tista odločitev ni imela bistvenega pomena. Ves čas sem imela občutek, da sem zvedla resnico o življenju, ampak tega ne bi smela vedeti.
  Še nekaj: je razlika, če si v sanjah opadovalec ali jih doživljaš?

To je bilo vse. Če zna kdo pojasniti moje sanje, ga lepo prosim, naj kaj napiše... bilo bi mi v veliko pomoč. Hvala.

Živijo!
Prebujajo se ti čustva.
Toda to, da si negotova plavati v tej dimenziji, je zagotovo. Ovirajo te strahovi, morda kot tudi češ, kot ženska si ne morem enako dovoliti kot moški, brat...
Bojiš se zveri, medveda. Četudi je tvoj opis enak navodilom, ki si jih pripovedujejo ljudje, najbrž živiš v pokrajini z medvedi, ima vseeno globlji pomen. Je močan, ti pa si lahko njegova žrtev. Kot ženska npr., ko jo nek moški razdeviči, poteče nekaj malega krvi, toda ta moški je močnejši in morda ni bil pozoren, naj bi ta ženska tudi uživala - rinil je naprej s svojo ozoglednostjo mišic in nagona.

Tako da, najprej spoznaj, da moški niso mačoti, temveč so reve, le da jih moraš ujeti na njihovo šibko plat: pogovor. Razloži jim in dovoli, da pristopi korak za korakom - zagotovi mu, da bo prišel do konca, toda ti bi rada medtem tudi zorela, doživljala, "padala noter".

Ja, prav zares se mi pokriva tale simbolika:
Pasti v čustva, pa vejeti, da bo moški nežen.
Ob tem pa ugotavljaš v sanjah, da sta tudi tvoja brata taka - kajpak kot moška narava.

Kot ženska imaš nad moškim veliko moč: ko nekaj ne dovoliš, bo to upošteval. Dovoliš naprej korak za korakom, tako da lahko dovoliš in spoznavaš pri sebi, koliko "zmoreš" pasti noter in zaupati...
Ko ga boš naučila, boš seveda lahko plavala v jami čustev - brez medvedov.

zobje

predstavljajo trdnost, moč, ki jo imaš nad življenjem.
V opisani simboliki (če sem zadel) je bil to čas, ko si se začela čustveno topiti, izgubljati obrambo (pred moškim? ali pred spolnostjo) in stare vzorce, se prepuščati novim. Kot pa so ti zadnje sanje povedale, pa spolnost ne daje to, kar ženska pričakuje, če le negibno leži - in to nekaterim moškim še celo ustreza (v njihovi nerazgledanosti). Ženska mora pripovedovati o svoji vlogi, o naslednjem koraku, se opazovati in prepoznavati namen partnerja, dokler se ne naučita. Kajti čustva ne stopijo tako hitro, potrebna je notranja privolitev, zavest o dogajanju in možni izbiri, popraviti slabe načine, izboljšati pristop.

S tem si povezala še dva svetova.
Zares super:
Drugi svet ima nas pod kontrolo, si sanjala. Torej moraš v realnem svetu upoštevati in pripovedovati o intuitivnem svetu in ne obratno. Pri spolnosti je to več kot očitno: zunanje dogajanje mora slediti notranjemu pričakovanju, da se spolovila prilagodijo, da ob dotiku uživaš in se ne ustrašiš.

v tisti drugi - podzavestni dimenziji smo vsi enaki, neglede na spol.
Jaz sam sem si dal opraviti v zadnjem letu veliko misli prav o tem, da če gremo izza telo, mimo "uporabe spolnih organov", v doživljanje in uživanje, v pričakovanje in hrepenenje, med moškim in žensko ni bistvenih razlik.
Zato si želiš, da bi tvoj moški vibriral na ravneh, ki so blizu tvoji duši: ali da ti da čas (medvedka) - da začutiš varnost in padeš noter in uživaš;
ali da izhaja iz dimenzije uživanja in zbliževanja, ki je pri tebi in pri moškem enak.

Ponavljam pa: ne pozabi, da se "svojega" moškega splača naučiti. Morda bo za dolgo...
(Pogovarjaš se prej ali potem, ali ob stopnjah, na novi stopnički, ko drsiš ali se dvigaš - iz ali v čustva).

Če jih doživljaš v prvi osebi je bolj verjetno, da nekaj razčiščuješ, kar se je zgodilo. Ali si nekaj doživela, kot da bi se zares zgodilo.
Če opazuješ, lahko gre za vtise o drugih ljudeh,
kar bi se utegnilo tudi tebi primeriti,
ali - ima s tabo posredno povezavo (zgled, prijateljica...). Ugibam.

Machina, prosim, da mi oprostiš, če se ti zdijo opisi preveč "vulgarni". Tudi spolnost je del realnosti, lahko da pri tebi nima opisanega pomena, nekomu drugemu morda utegne opis kaj razjasniti.
Morda pa lahko pripišeš položaje sonca lune, ascendenta...
Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#42 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Teja:

Jaz pa sem pred kekšnimi dvem leti sanjala, da mi je umrl oče. Vse stvari okoli pogreba sem jez urejala, ker sem imela edina trezno glavo. Vse sem držala v sebi, niti jokala nisem, nič.Ko je bilo pa konec pogreba, sem se zjokala in v hlipanju tudi prebudila. Kaj pravite?

Oče - avtoriteta.
Postavila si se na lastne noge.
Pri tem te je vodila situacija (si se odselila ali preprosto toliko odrasla, se toliko osamosvojila od pričakovanja, da skrbijo drugi zate, da sama ne moreš ali ne smeš "še" odločati o svojem življenju...

Kakorkoli, s svojimi lastnimi močmi, prepuščena sama sebi si se osamosvojila in od tedaj imaš priložnost (sanje so te na to opozorile!), da lahko, smeš, in moraš prevzeti odgovornost zase sama - se ne izgovarjaš, da so drugi krivi, da živiš tako in tako, sama odločaš in najdeš rešitve, postavljša zase pravila, določiš svoje mesto nasproti drugim...
To, da si jokala, predstavlja čustveno globino.
Pa tudi, da najraje še ne bi odrasla, kajti občutek varnosti je večji, ko nekomu zaupamo (četudi včasih neutemeljnost, ker je tisti "nekdo", npr. mama, enako negotov v sebi v odnosu do sveta)- torej okoliščine so te spodbudile, da odslej živiš tako, kot si sama postelješ, pri tem po lastni izbiri menjavaš posteljo ali ostajaš na isti...

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Nace - hvala za tvojo interpretacijo (in me veseli, ko vidim, da si "še živ"). ;)
Mi pa ni tako potegnilo kot pri prejšnjih sanjah...
Končni vtis sanj ni bil tak - pa tudi bežala nisem (od otroških let nič več ne bežim v sanjah, pa še to sem bežala samo pred ljudmi, kar pa je bila, to se je izkazalo kasneje v življenju, uresničena slutnja).
Zame imajo naravni pojavi, kot je nevihta ipd., močen naboj, a pozitiven - zelo mi je všeč to... Niti malo se ne bojim, prej se me poloti nekakšna objestnost in uživam v tem..
Pa tudi - strelo/mavrico sem v bistvu videla prej na drugi strani tunela.. Pravzaprav pa kar v tunelu že.. tunel ni bil navaden zaprt tunel, ampak je bil tunel samo okoliščina - a nebo se je nekako vseeno videlo (saj veš, kako je hecno v sanjah)... Strela-mavrica je bilo že tisto razsvetljenje - druga stran tunela, v bistvu.

Zanimivo je recimo tole:
kakšne tri dni po teh sanjah sem se odpravljala od prijateljice z Gorenjske. Hotela sem oditi, preden se bi ulilo (pričakovala pa sem celo kaj takega, kot je toča, ker znam gledati v nebo in kar dobro razumem vreme)..
No, to sem tudi storila... vendar me je sredi poti dobila nevihta s točo in sem tako kakšnih 17 km vozila skozi totalno točo z bliski. No - zanimivo je ravno to pri meni - ne bežim, se ne umaknem... samo DELUJEM naprej, kot sem do tedaj...
Skratka - nisem se umaknila s ceste, ker mi je nekaj reklo, da naj ne storim tako (morda bi šla pod drevo, v katerega bi treščilo), da naj nadaljujem svojo pot - ne glede na to - "če špice letijo z neba" - kot ravnam vedno.
Celo sem se v gozdu ustavila, pa skoraj obtičala v blatu, komaj speljala in se odločila za pot naprej. Ceste sploh nisem videla, vozila sem 30... V šipo in po vsem avtu pa je padala za lešnik debela toča kot bi mi z vso silo metal kamne... Mislila sem, da mi bo razbilo šipo in mi bo toča priletela v obraz... Bliskalo se je strahovito. Neverjetno številni so bili bliski in močni, lepo vidni.
Seveda sem se vmes spomnila na sanje par dni nazaj - a ni me bilo strah in NIKOLI ne bežim... (razen v enih sanjah z medvedom, kar pa je bil razlog, da sem pisala post v "sanje" - hotela sem namreč komentirati sanje o medvedu, Machinin post, potem pa sem se sproti spomnila na tele sanje). Vedno sem nekako na poti. Hodim, vozim, se vzpenjam, plavam.... Znašla sem se na tisti cesti in potem je bila nevihta in sem bila sredi tunela....

Tudi se mi zdi, da se nič ne upiram preobrazbi (se nikoli nisem - Pluton kulminanten, številka 13 - sem poosebljena sprememba) ;>)
Je pa res, da sem morala aktivirati malo svojega Urana (tudi kulminantnega, odtod internet) - imam namreč res en problem, ki pa niti malo ni povezan z osebno rastjo in ni psihične narave - gre za konkretno zadevo, v kateri moram pošlihtati par okoliščin...
Tudi družbe imam kar dovolj (kolikor mi ustreza) - ko morda misliš, da sem zapečkarski tip nenehno za računalnikom.. :)))
Imam precej kontaktov in veliko priložnosti za druženje - skoraj vsak teden smo povabljeni na kakšen piknik in venomer nekam letamo...
Mislim, da sem tu, kjer sem zdaj, čisto zadovoljna, razen da me seveda tarejo skrbi kot vsakega (denar in podobno, ker ga pač nikoli ni dovolj, sploh, če počneš stvari kot jih počnem jaz) - a to ne pomeni, da nisem zadovoljna s svojo potjo.
Nasprotno - sem zelo zadovoljna v življenju.
Ta trenutek imam eno samo skrb.
Ki pa ni moja rast.

Veš, moje sanje so redko nekako grozne - nikoli nimam nočnih mor, samo nekako "dogajam" - samo SEM zraven..
Nekje sem omenila že - sanje so nekakšen moj "ob-svet"... se ne obremenjujem, ne iščem na vso silo notri razlag .... zdijo se mi nekako samoumevne... vse pa se mi seveda nekam poklapa.
Skozi sanje nič ne rešujem, ne režiram si sanj - ne vidim potrebe v tem (igram več inštrumentov, imam absoluten posluh, vendar ne poznam not - torej - zakaj bi se učila note, če znam po posluhu vse zaigrati? Zakaj bi si razlagala sanje, če pa mi koristijo v situaciji tako da ravnam prav?).
Jaz konec koncev tudi podnevi sanjam... Ali ko pišem... rišem... ustvarjam... kadar hočem, se lahko pravzaprav spravim v to stanje... Saj to pravzaprav je ravno to...
Veš - konec koncev sem Riba z Neptunom v 12. hiši na ASC... ;>))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Marsa, zelo zelo lepo si pokomentirala.
Nimam kaj dodati.
Ostaja mi občutek, da je osrednji dogodek teh sanj strela, ki te razelektri in na novo naelektri.
Tisto, kar v alternativi tako lepo opisujejo kot spremeniti vibracije.
Ti pa čestitam, da si v hoji naprej - v realnem življenju in da si dopustiš preobraziti se.
To je tisto, kar ti da občutek, da živiš.

Zdi se mi, da ko greš skozi eno preobrazbo, na novo ovrednotiš, kakšen/-na da si, kaj potrebuješ.
Nekatere stvari kljub vsemu puščamo/-š za seboj.

Zanimivo pa je, da si v tunelu doživljala to preobrazbo, kot v nekakšnem inkubatorju.
Najbrž gre za globlje plasti zavedanja (morda za ponotranjenje tistega, kar zavestno in razumsko že živiš.

Želim ti veliko lepih sanj.

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Nace - razmišljala sem in ugotovila, da morda sama nisem bila dovolj točna v opisovanju (saj veš, kako težko je včasih ubesediti sanje) - zato si sklepal, da sem zbežala in bila nekako ujeta v tunel...
V bistvu pa sem v tvojem komentarju nekaj odkrila - ravno to, da grem VEDNO naprej in da je to to.
Ko sem namreč pisala te sanje, se mi je vmes že zgodilo tisto s točo, pa se mi spet ni zdelo tako zelo pomembno, saj v bistvu nio bilo nič takega... A šlo je najbrž res za to - grem in sem ščitena... če so strele, so to zame mavrice...

Nečesa pa sem se spomnila ob tem zdajle... Frendica je nekoč prišla k nama z nekakšnimi "kartami", ki jih je izrezala iz revije in prilepila na karton. Potem si moral vzeti toliko in toliko rižkov (eden je bil vmes črn) in jih potresti po kartah. Kamor pride črn rižek, to je odgovor.
Spraševali smo neumna vprašanja, kot so: kdo sem jaz? In podobno...
zanimivo pa je bilo, da je meni prišel črn rižek (spet) na karto št. 13 (!!) - pomen te karte: "Budistična sveta strela"....
Zanimivo.

Uran pa je kar močen pri meni (čudno, razen Saturna nimam nič v Vodnarju) in ga tudi močno čutim...
Tisto elektrenje pa čutim vedno, nekaj sekund preden zazvoni mobi (ki meni na srečo malo zvoni).. Po boleznih bi nekje lahko bila -poleg Škorpijona: jajčniki, vnetja, poškodbe, udarci..,- še Vodnar: odštekane bolezni, živčevje, hiperaktivnost..

Uran je res radar, itak, sploh, in tudi pri meni - precej zaznam, imam pa tudi zelo oster voh - vse živo zavoham (mi rečejo frendice - daj, ti povej, ki imaš nos kot lovski pes) :>))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Spomnila sem se še enih sanj... sanjala sem jih že pred skoraj dvajsetimi leti.
Gre pa za to, da so bila v moje sanje vključena imena, ki mi tedaj niso nič pomenila (pač pa so nekaj pomenila zdaj, v tem obdobju)..
Ker je hecno, navajam tu...

Kakšnega 85--ega leta se mi je sanjalo, da greva s frendico (eno od Tožibab) štopati v New York (!!) :>))
V sanjah se mi je zdelo hecno in super, ko sva porabili "samo toliko kot do Beograda" (pribl. 5 ur).
Ko sva prišli v New York, sva takoj za zadnji denar kupili New York times, potem pa sva zavili v drogerijo in v slovenščini hoteli Bekutan (otroško kremo) in prodajalka sredi NY je V SLOVENŠČINI rekla, da stane krema 17 (ali koliko) dinarjev... presenetilo me je tudi v sanjah, da so govorili slovensko in da ti računajo kar v naši valuti.
Ko sva srečali Marjana Ogrinca, ki je v NY rihtal prenočišče (!! :))), nas je peljal v neke sobane in tam smo spali.
Zjutraj smo se zbudili, zbudil nas je pravzaprav ropot... Pogledali smo ven - tam je pa ob eni strani hiše, v kateri smo bili, nekaj raslo in ropotalo.
Vprašala sem Ogrinca - kaj pa je to?
On pa mi je mirno in logično odgovoril - to je pa naraščajoča Draškovičeva kula... !!!!! :>)))))
A ni hecno?
Odkod tedaj Draškovič? pa kula?? pa naraščajoča???
Te besede je v sanjah izrekel M.O. v odgovor na vprašanje 20 let nazaj!!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Taki sanjaci ob meni, jaz pa si nekako sanj sploh ne zapomnim, kot da jih ne bi bilo. Seveda sanjam, ampak nikoli ne vem kaj. Ima kdo kaksen nasvet kako obdrzati spomin na sanje?

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Pa ne da si bil nekoliko površen, El Nino - saj smo nekaj rekli tudi o tem.
V glavnem svetujejo (in to je zelo dober nasvet), da si sanje čimprej zapišeš - tako ne samo, da si jih boš lažje zapomnil, boš tudi lažje razpoznaval simbole, s katerimi govorijo, tudi skozi daljše časovno obdobje...
Meni zadostuje, da si sanje zjutraj čimprej zapomnim. ko se zbudim, jih še nekako "ulovim" in si jih v mislih ponovim.
To je to. Potem si jih tudi zapomnim.
Itak pa sem toliko govorila o njih, da si jih jasno zapomnim (pa tudi moji bližnji - Tim se neznansko zabava ob "naraščajoči Draškovičevi kuli"... imela pa sem nekakšno "srečo"., da sem sanje vselej prej povedala vsem, predno so se npr. uresničile - tako sem vedno imela kupe "prič" (če je šlo za slavne ljudi ali za kaj pomembnega), poleg tega pa se mnogih še danes popolnoma živo spominjam).

Tako da - zjutraj bodi pozoren, potem pa hitro za računalnik in na LN in vpisovat sanje, da jih bodo (tvoje sanje) čivkali vrabci na strehi. ;>)))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

I only dream in black and white,
i only dream becouse i'm alive,
i only dream in black and white,
to save me from my myself.

(Iron Maiden-Dream of Mirrors)

Hja najbrz se zato ne spomnim svojih sanj:(

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Ni naključje, da je ravno danes (pred nekaj urami) bila konjunkcija Lune in Neptuna...
Ko toliko o sanjah naenkrat... :>))

No, ko smo že bili pri imenih, sem se spomnila še nečesa.
To pa je sanjal nekoč Mitja, ko sva se recimo desetič selila;
da sva se vzpenjala po zavitih stopnicah v zelo stari hiši. Ko sva prišla do vrha in odkrila pravo stanovanje, poštekala, da je to to, sva odkrila na vratih napis, vgraviran z zlatom: "Rimski - Korsakov".
:>)))))
Hecno je to, da ima (je imel) Rimski-Korsakov enake položaje kot jaz (Riba/Škorpijon/Riba).
...

OHH! Ampak - OHH!! :>))
Kako sem lahko bila tako ... kratkovidna!!
Riba/Škorpijon/Riba.
Ja.
Tim/Mitja/jaz.
Pa to ni res!!!
No, evo - kako je kul, da se pišejo sanje - zdajle sem poštekala prastare sanje, ki so se zgodile pred Timom...
Wow! :))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0