Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sadje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
126 komentarjev na to temo

#26 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 21. marec 2004, 19:57

tak, ki ti najbolj ustreza x:Dx

#27 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. marec 2004, 20:05

Krokodil....praktik, ljubezensko igriv, nekaterim ženskam je to všeč :palec: x;)x

#28 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 21. marec 2004, 20:18

Jaz si za pijačo kupujem jabolka za kompot ali pomaranče za juice (včasih mi bolj paše eno, včasih drugo). Od drugega sadja pa najraje jem banane, grozdje, češnje... Pri češnjah mi je zanimivo to, da so mi dobre samo, če jih sama obiram in direkt z drevesa jem - že obrane in "postane" mi pa ne grejo. Pa še ananas mi je x:px , pa marelice, lubenice...

#29 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:08

vsak dan pijem sok iz pomaranč... ali limon, jabolka mi ne grejo zmeraj, moram bit volje take, za jabolka... lubenice poleti na tone... melone - imam obdobja... slive mi niso ravno preveč... grozdje njamzi, posebno tisto domače, sladko... ananas mi sploh ni preveč dober... borovnice imam rada, še bolj pa jagode (posebno gozdne), pa maline, joj, maline, to pa x:px :palec:

#30 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:17

aja... pozabila x:Ix ... pozimi sem nama vsak dan zjutraj zmiksala sadje za zajtrk... banano, jabolko, kivi, pomarančo ... še kaj drugega, dodala nekaj kapljic limone in žličko medu... ker sicer tega sadja ne bi pojedla, takole pa je sedlo in še nasitilo x^x

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:21

vsak dan pijem sok iz pomaranč... ali limon, ...

... jaz tudi. pa se grenivk...

..., jabolka mi ne grejo zmeraj...

meni tudi ne. Imam obdobja - nocno jedenje jabolk - zjutraj so mi 'prehladna'. xDDx x:Ix :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:25

...pozimi sem nama vsak dan zjutraj zmiksala sadje za zajtrk... banano, jabolko, kivi ...

... ker sicer tega sadja ne bi pojedla, takole pa je sedlo in še nasitilo  x^x

Parkrat v zadnjih dneh nastimala; banane (kake 3), kivi (recimo 2), nek ananasov 'kompot', ki pa je bolj 'sladko' (nek stos balkanski), skratka - nic vode, samo ananas zmohten v meti...
Hudo! :palec:
Drugace sadja malo jem (ker agrume furam zjutraj, pa ne rabim) - imam raje zelenjavo - ker sem bolj slan in grenek kot pa sladek tip.

Na jagode ne shizim, a jih cisto maram, na ananas shizim, a me... 'spikne', zaskeli, bezgavke ma zasponajo grdo, bolece... (*smo ze nekje pisali)...
... hm, nic - konc - najraje imam cesnje. x:Ix x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:29

... hm, nic - konc - najraje imam cesnje.  x:Ix  x:Xx

evo ene zate x:px

#34 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:40

x:px x:px x:px To bi pa še jaz...

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:45

x:px x:px x:px x:px x:px x:px mljjjjassssk, shljask... kar kaplja sok od tele cesnje, ejjj!!!

ves kok je kul tule na F - kako je s temi cesnjami fino, ko sem pa tja kaksno dobim kje ali kam. x:Xx :vio:
Ejjj, cesnje! :2src: xcivx x:px x8Dx :palec:

Naj thanx!!! x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 22:02

Madonca, punce, toliko ste me razrajcale s tem sadjem, da se bom glih zdaj lotil kile grozdja, z malo sira in pršuta. x:px x:Dx :palec:

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 22:19

Ali pa jaz, kaj sem zdajle 'videla' - vse zive teme, pa vidim - Cesnje kristalov v soli. xDDx xDDx x:o)x x:px xDDx
Tema 'Ciscenje kristalov v soli'
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 22:22

Lepo napreduješ x:Dx :palec:

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 22:23

x:o)x :vragec: x;)x x:Dx x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 Doogy

Doogy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:56

Kolikor jaz vem je odvisno kako hitro lahko jemo sadje po obroku odvisno od tega kaj smo jedli. Kolikor se spomnim naj bi po obroku z veliko beljakovinami pocakali vsaj 2 do 3 ure. Po obroku z veliko skroba, ki se pa najpocasneje prebavlja pa mislim, da celo 5 do 6 ur. Drugace se pa dogaja to kar je ze bilo napisano prihaja do fermentacije in posledicno do napenjanja.

#41 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. marec 2004, 00:42

Tudi meni so najljubse sadje- cesnje. Po moznosti direktno iz drevesa v usta. x^x
Sledi vse ostalo drobno sadje:ribez, brusnice, borovnice, maline....

Poznate sredozemsko drevesce, ki daje plodove ZIZOLE?

Bozanska rec, plodovi so polni vitamina C, krasni za prebavo in dooobri za grizljanje, ce jih uzivamo takoj, ko so nabrani ali pa jih nabrane se malo zorimo. Nato postanejo medeni kot pozni sipek. x:px

Zizole dozorijo jeseni, drevesca z majhnimi listki pa najdemo v slovenski Istri, sicer pa so ta drevesa redka.

V Italiji jih sicer gojijo, so pa zizole drage kot zafran. :eek:
No, ne bolj kot na koprski trznici. :o|o:

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2004, 09:39

O Ruby! :2src: Cesnje, a? Ja, z drevesa, samo nimam (vec) te moznosti.

Nekoc, kake dve leti nazaj, se pravi v zacetku foruma, me je ena prijazna forumovka zelo lepo presenetila, ko mi je po drugem forumovcu 'poslala' - gajbo cesenj - z goriskih brd, svojih, ki so jih imeli.
Tega ne bom nikoli pozabila, kaksen filing je to dobiti - ce si iz LJ in nimas moznosti cesenj, ko pa so, tisti mesec, pa glih nimas casha ali kaj takega in potem das 500 sit za pol kile, ki jih zgrickas v tren oka. x:Ix :8):
Ce pa se ne motim, Ruby, sem nekje zasledila, da si Skorpijon (oprosti, ce sem kaj zamesala) - je pa zanimivo, ko je tudi ta forumovka sco, ki mi je poslala cesnje (no, jaz pa sem v asc).
Pogovarjala sem se nekoc z bivsim zelenjavarjem, ko sem recimo kupila cesnje, redkvice, paradajze in morda se kaj rdecega, in se je smejal in rekel, kako to neverjetno dela, da prav dolocen tip cloveka (mislim, da je pa celo preciziral - zenske) izberejo sadje prav po barvah in ga skratka ni presenetila moja izbira sadja & zelenjave.

Aja, p.s. Zizol pa ne poznam.. :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. marec 2004, 10:08

Sadje obožujem. Jem praktično vse, obožujem pa banane, pomaranče, limone, jagode, maline, borovnice, hruške, jabolka, melone, lubenice, lešnike, suhe hruške, slive, češnje, nektarine, uau, res jem praktično vse. x:px

#44 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. marec 2004, 11:27

O Ruby!  :2src:  Cesnje, a? Ja, z drevesa, samo nimam (vec) te moznosti.

Nekoc, kake dve leti nazaj, se pravi v zacetku foruma, me je ena prijazna forumovka zelo lepo presenetila, ko mi je po drugem forumovcu 'poslala' - gajbo cesenj - z goriskih brd, svojih, ki so jih imeli.
Tega ne bom nikoli pozabila, kaksen filing je to dobiti - ce si iz LJ in nimas moznosti cesenj, ko pa so, tisti mesec, pa glih nimas casha ali kaj takega in potem das 500 sit za pol kile, ki jih zgrickas v tren oka.  x:Ix  :8):
Ce pa se ne motim, Ruby, sem nekje zasledila, da si Skorpijon (oprosti, ce sem kaj zamesala) - je pa zanimivo, ko je tudi ta forumovka sco, ki mi je poslala cesnje (no, jaz pa sem v asc).
Pogovarjala sem se nekoc z bivsim zelenjavarjem, ko sem recimo kupila cesnje, redkvice, paradajze in morda se kaj rdecega, in se je smejal in rekel, kako to neverjetno dela, da prav dolocen tip cloveka (mislim, da je pa celo preciziral - zenske) izberejo sadje prav po barvah in ga skratka ni presenetila moja izbira sadja & zelenjave.

Aja, p.s. Zizol pa ne poznam..  :8):

Ciao Marsa! :palec:

Rdece drobno sadje in zelenjava tudi!!!! x:)x x^x

Tisti paradiznicki mali in okrogli, pri nas v Italiji jih klicemo cesnjice,
so za umret dobri, jasno vse se podvoji, ce so z juga.

Rdece roza mini breskvice, take malo kosmate, obvezno jih je treba olupit.
Drevo je divjak, vcasih mu recejo tudi pujskova breskva, ker se rade same vsadijo na dvorisce kaksnega svinjaka, namesto murve. Za senco in posladek pujsom. x;)x

Skorpijonka, to pa. S Soncem na 9° , v 8° hisi.
In ASC Ribica, 14°52'25 :palec: :palec:

Zizole pa moras spoznat, ze zaradi tvojega porekla. V CG uspevajo tale ljubka drevesca.
Zal jih nihce ne obira, razen v lastna x;)x usta...

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2004, 11:40

Ohoho! :)
Spomin me torej se ni zapustil... x;)x - in, nevrejetno, tudi ti imas to kombinacijo - sco/riba - ves koliko nas je ze tu? :2src:

hehe, a ni hecno!
Ti si si pa tudi zapomnila moje poreklo! :eek:
No, ja, saj skoz nakladam povsod, tako ni treba prevec brskanja, da kaj staknes takole... ;)
Moram res enkrat se odrolat v CG. ;)

Si me pa spomnila na breskve!! :2src:
Na breskve tudi shizim, kako sem jih lahko tako nemarno zignorirala! :C: x;)x

Zizole pol pravis, slisi se skoraj pregresno. x;)x x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. marec 2004, 11:57

Pa se Lunca v Devici,
tu se sklicujem na dober spomin....

Ma Marsa, obvezno v Cg. Kar nas je sila vodnih, je to blazna zemlja.
Klatenje po Zabljaku, razni siri in skute, ki jih delajo v gorah. x:px
Maras kacamak? V teh plansarijah skuhajo taksnega, da dol pades. x:Dx

Postajam lacna :o|o: :sori:

Kanjon reke Tare, v okolici si naberes zelisc, da je veselje.

Obiranje gozdnih jagod v gorskih gozdovih, kamor se ni stopila cloveska noga. :eek: :eek:
Nekontaminirane robidnice, slastne divje maline x:px x:px .....

Iti v Cg je nekaj posebnega. in ni za vse. Ljudje grejo dol in potem piz. ker je bilo pivo toplo, postrzba pocasna...
Ostanite doma!
To je neukrotljiva zemlja polna skrivnosti in dobrot. Le pojavit se moras kot gost in prijatelj, na pravi nacin.
:palec:

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2004, 12:08

Bravo! Z uzitkom sem tole prebrala in spet potrjujes, kako so podobne energije dejansko potem, ce so pomembni polozaji podobni.

Namrec - natancno taksen odnos imam sama - "ostanite doma!"
Na Korculi so se ljubljancanke ful pritozevale nekaj (pa sem jaz pri sebi si mislila - ostanite doma, pejte v Portoroz ali v Dubrovnik, pa v hotel, a ne, so sli sem, ker djabe - pol pa kenjajo. :xx!: xrolleyesx ... Pa kritizirajo).
Hvala za tole mnenje - sem si predstavljala, da je tako kot pravis, ceprav priznam, da so me 'prestrasili' s temi infoti, pa se potem nikoli nismo odlocili do tja dol lazit (bila nazadnje pred vec kot 30 leti. x:Ix ).
Ampak bom morala it tja, ze zaradi sebe...
Vsec mi je nekoliko bolj divje. :palec: :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. marec 2004, 12:38

Bravo! Z uzitkom sem tole prebrala in spet potrjujes, kako so podobne energije dejansko potem, ce so pomembni polozaji podobni.

Namrec - natancno taksen odnos imam sama - "ostanite doma!"
Na Korculi so se ljubljancanke ful pritozevale nekaj (pa sem jaz pri sebi si mislila - ostanite doma, pejte v Portoroz ali v Dubrovnik, pa v hotel, a ne, so sli sem, ker djabe - pol pa kenjajo.  :xx!:  xrolleyesx ... Pa kritizirajo).
Hvala za tole mnenje - sem si predstavljala, da je tako kot pravis, ceprav priznam, da so me 'prestrasili' s temi infoti, pa se potem nikoli nismo odlocili do tja dol lazit (bila nazadnje pred vec kot 30 leti.  x:Ix ).
Ampak bom morala it tja, ze zaradi sebe...
Vsec mi je nekoliko bolj divje.  :palec:  :vio:


Absolutno energije!

Ce gres slucajno dol, mi kar poslji OS, ti napisem kako in kam tam dol,
da ne bi bolelo.

Ni pa nevarna zemlja, ogibati se je treba turisticnih krajev in raznih agencij.
In seveda imeti smisel za aventuro.

Prav imas :palec: :palec: , ko si napisala- moram iti zaradi sebe.
Ja, drugi svet. Ljudje sploh se ne znajo ceniti, da imamo sredi Evrope,
pa se v bivsi skupni drzavi, kjer sa lahko sporazumevamo v svojem jeziku in so nam naklonjeni-
PRAVO OAZO.Nedotaknjen gozd in skrivnost neprehodne gore. Bistra reka in gorski studenec.
Mir in tisina, pa polnjenje baterij. Vse skupaj zavito v juznjasko strast in tisto njihovo globino.
Par dni, cisto v smislu balzama za duso in telo.

#49 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. marec 2004, 14:30

Jaz se okoli hrane nikoli ne obremenjujem, jem takrat ko sem lačen in kar mi pride pod roke, seveda si včasih tudi zaželim kaj posebnega (posebno če tega ni doma), vendar redko. In pri tem tudi kako sadje pride v poštev, če ga vidim v skledi ali košarici.....najhuje mi je, kadar sem kje na večerji in ne vem kaj bi naročil....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#50 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. marec 2004, 19:29

.sadje pr men kt kruh; sadje kot sladica x:px
brez sadja, brez zaščite x:Dx
sadje ,čudežna skrivnostna moč.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0