Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

DOBER ASTROLOG


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
198 komentarjev na to temo

#26 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. februar 2004, 08:42

xcrossfingx xokx

#27 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 11. februar 2004, 09:04

Zanima me kaj si mislite o tem, katere značilnosti v natalni karti "naredijo" oz. označujejo dobrega astrologa? Torej človeka, ki zna pravilno tolmačiti simbolno sliko planetov in njihovih povezav.
Pa še to bi rada vedela, katera so bolj intelektualna znamenja in hiše?
vodnar/strelec

Ta vikend sem bila na seminarju od Imširagiša. Po njegovom je bistveni moment, ki človeka naredi dobrega astrologa povezava tretje in 11. hiše. To pomeni, če je vladar tretje v 11, ali je vladar 11 v 3, ali sta med seboj v konjunkciji ali v dobrem aspektu, seveda deluje tudi, če sta Merkur in Uran v dobrem aspektu ali v konjunkciji, ali pa Merkur v odnosu z vladarjem 11, ali Uran v odnosu z vladarjem 3., ta kombinacija je zelo pomembna. Seveda, kaj bo človeka zanimalo, kaka astrologija, govorijo druge stvati, s poudarjenimi Ribani in sploh vodnimi znamenji bolj psihološka, s poudarjeno zemljo bolj horarna (ker je najbolj konkretna).
Jaz imam točko sreče (ki predstavlja, s čim lahko zaslužiš na središčni točki med Merkurjem in Uranom, ki sta si v aspektu). Potem imam Merkurja v trigonu z vladrjem 11 ., imam vladarja 3 in vladarja 11 v konjunkciji....
To, da astrologijo tudi poučuješ, pa govori povezava 9, ali Jupitra s temi stvarmi. To, da prav uradno delaš kot astrolog, to ti naknadno govori tudi 10. hiša, ki mora biti povezana z vladarjem 11, ali z Uranom. Naprimer pri meni je vladar 11 v 10.hiši, MC je v Vodnarju in Uran je v trigonu z MC.

Tako nekako gre, če v karti ni povezave med tretjo in 11 (na kakršen koli način tudi preko Merkurja in Urana), potem je malo verjetnosti, da je človek dober astrolog.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#28 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 11. februar 2004, 09:32

Dovoli, čebelica Mihela, da ti nekoliko nasprotujem.

Če bi sodili po raznih izjavah, kdo je lahko dober astrolog, potem bi bilo danes že dodobra zmešani. Vzemiva za primer Maria, ki bojda čisto lepo trdi, da "mora imeti dober astrolog polno in kajjazvemkakšno še SEDMO hišo". - Sedmo?! Seveda, saj jo ima sam, ni pa dvoma, da je dober astrolog. Torej - sedma hiša postane zakon (za dobrega astrologa). Kao.

Viktor je v svoji knjigi napravil pravi hvalospev Kozorogom oziroma natančneje rojenim okoli 7.1. - kajti tedaj je rojen sam.

Aleksander, ki je zelo dober astrolog, pravi tako, kot si napisala tule. Nekje drugje (ker ne vem na pamet, ti ob priliki - če želiš oziroma če se ti zdi potrebno, samo do svoje knjižnice moram priti - citiram vir, ki pravi, da se potencial za ukvarjanje z astrologijo, duhovnostjo in sorodnimi tematikami vidi v močnih OSMI in DEVETI hiši.

In tako naprej. Ampak če je na tem kaj, potem vsi odpadete kot knof od gat, ker TAKE DEVETE, kot jo imam jaz, nima nobeden od vas, dragi moji.

Če bi to kaj štelo, seveda.

Murje ljudi ima tudi močno deveto in še nevemkako povezano, pa jih astrologija sploh ne zanima.

Torej gre sedaj pri tem samo za nekakšen poskus popredalčkanja, kdo da in kdo ne. Ali pa nekaj podobnega kot tipična slovenska težnja po monopolizmu. Tudi na astrološki sceni, seveda, saj smo kljub vsemu Slovenci, ali ne? In potem je jasno: če nimaš take in take hiše, kako se sploh upaš ukvarjati z astrologijo, saj vendar ne moreš biti dober?!

Kar ni drugega kot že omenjeni Viktor, ki je kot predpogoj za nadaljnji študij astrologije pri njem pogojeval s končano medicinsko izobrazbo (?!), ali najina dobra znanka Ema, ki čisto mirno trdi, da ne moreš dobiti diplome pri njej, če ne znaš angleščine (ker kao potem ne moreš biti dober astrolog).

Halo??!!

Ergo: "dokaži se na sceni, delaj pošteno in dajaj ljudem tisto, kar potrebujejo, ne da bi jih pri tem oškodoval ali ogulil, pa bo vse v redu, astrolog". In pri tem mora biti ETIKA postavljena višje od cene ali pa od nekakšnih potencialov za "dobrega" astrologa. Pa od predsodkov, predalčkanja in onemogočanja konkurence tudi.

Lep pozdrav in veliko uspeha pri delu ti želim!

In izražam pohvalo tvoji novi strani. (Moja nekako kasni.)

Živijo!

#29 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. februar 2004, 09:37

Bern, a misliš, da imam jaz devetko + x:Dx

#30 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 11. februar 2004, 09:37

trdi, da ne moreš dobiti diplome pri njej, če ne znaš angleščine (ker kao potem ne moreš biti dober astrolog)...

to ni res Bern x:)x
Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#31 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 11. februar 2004, 09:43

sigurno lahko govorimo ob karti o tem, kakšen način razmišljanja ima človek, 3.hiša, Merkur, Uran pri astrologu gotovo poudarjeno. Uran se povezuje z astrologijo, računalništvom, ne?
Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#32 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:12

Aleksander, ki je zelo dober astrolog, pravi tako, kot si napisala tule. Nekje drugje (ker ne vem na pamet, ti ob priliki - če želiš oziroma če se ti zdi potrebno, samo do svoje knjižnice moram priti - citiram vir, ki pravi, da se potencial za ukvarjanje z astrologijo, duhovnostjo in sorodnimi tematikami vidi v močnih OSMI in DEVETI hiši.

xrolleyesx Bern potemtakem imaš verjetno dar tudi za angleščino in vsak drug višji študij, zato ti verjamem, da si dober astrolog. :palec: :palec: :palec:

Res je pa prav dolgočasno, da se eni mečejo ven kot najboljši, imajo veliko znanja, manjka jim pa en klik "tudi mal intuicije" in zadanejo čisto mimo. :xx!:

Ima pa Stankaa tudi prav, merkur- način razmišljanja (3 hiša) v dobrem aspektu z uranom (astrologija). Ampak še boljše je, če je še kakšen pokazatelj, kajti to bi lahko tudi pomenilo veliko znanja v računalništvu.
Zato pa kar nizajmo aspekte. Saj tako na primerih se res največ nauči.

#33 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:16

Če se gremo astrologe in hočmo biti natančni moramo imeti neka pravila in to deluje.
Logično je, da se misli (tretjo hišo in Merkurja) poveže z Uranom, ki je simbol astrologije. Na nek način seveda.
Znamenje vodnarja tudi predstavlja astrologijo in če imaš vrh tretje v vodnarju, valda te bo bolj zanimala, kot če tega nimaš. Če čmo biti konkretni in v karti videti konkretne stvari, ne moremo kar bluziti, ampak logično sklepati in povezovati simbole.
Deveta hiša je pomembna in dvanajsta tudi, če se greš bolj psihološko astrologijo in če astrologijo povezuješ z duhovnost. Osma hiša je pomembna, da stvari raziskuješ, se poglabljaš, ugotavljaš. Toda osnova, da te astrologija zanima, da razmišljaš o njej, pa vsekakor je povezava Merkurja ali tretje hiše in Urana ali Vodnarja bistven element.
Če gledam samo svoje slušatelje, zelo veliko jih ima ali Merkurja v vodnarju, ali Urana kotnega, ali povezavo Merkurja in Urana, in povezavo 3 in 11.
Vsi, ki vztrajajo in ostanejo dlje časa imajo to kombinacijo.
Če se jaz parv spomnim Stanka imaš tudi ti, Merkurja v vodnarju v trigonu z Uranom. A imam prav?

Poleg tega pa se vsak po svoje nauči gledati simbole, pomembno je samo, da ti iskušnje s strankami sporočajo, da si na pravi poti.
Poleg tega gospod Bern jaz nikogar ne omejujem, mislim , da se da astrolgije naučiti, in da se jo lahko nauči vsak s povprečnim IQ, vendar gre za to, da nekatere (brez teh povezev) to ne zanima, ali ne zanima dovolj da bi temu posvetili svoje življenje. Kar je seveda tudi prav. Vsi drugačni vi enakopravni.

Vse dobro,

čebelica Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:24

No, zame je potem OK, uh, se sreca... hehe x;)x :switz:
Imam Saturna v Vodnarju v 3., Uran pa je v opp. v deveti. x;)x :palec:
Seveda sem pa sicer pa tudi Riba/Sco/Riba, z zabasano 4. - kjer je tudi Luna, Neptun v 12. na asc , Uran in Pluton kulm., da ne govorimo o 11 trigonih z osebnimi). x;)x

Anglesko znam*, sem pa samouk, kot tudi pri slikarstvu, glasbi in kar povsod.
(*zanimivo je, da imam srednjo aranzersko solo, vendar pa instruiram anglescino ljudi za par stopenj visje izobrazbe, prav tako lektoriram, pa ne samo, da sem samouk, sem se Crnogorka x;)x). x^x

Menim, da je od slo astrotov Bern (in seveda Vojko) edini postekal, ali pa je edini oz. med ocitno zelo redkimi kompatibilen z LN - pri cemer seveda NI ZANEMARLJIVA FILOZOFIJA LN.

Nekateri referencni astroti pa mislijo, da bom jaz garala za njih zastonj, jim zbrala bazo ljudi - in potem se bodo se pritozevali, ker niso kar na prvi strani in nimajo gumbka.
Kar je bedasto.
Prvic, LN ima 70.000 obiska mesecno (kar dvomim za katero od tehle strani), drugic pa je LN zastonj - Z VSEBINO, tamle pa se pretezno nekaj prodaja oz. gre za zgolj oglasevanje, v bistvu.

Konkurenca je sicer kul, fino je tudi, ce je lojalna, ce pa ni, pa tudi nic hudega, ker se vse vrti.
Mene ne bo nic manj, ce je nekdo neprofesionalen, pac pa bo sam jedel, kar si je skuhal.
Vsak.
Tudi jaz, ki tule 'kuham'. Za vse. :palec:

Bern je kul, tako se obnasa (oz. si pac jaz to tako predstavljam), ce delas zadeve s srcem.
Nikogar ne prosimo, ima pa vsakdo moznost sodelovati.
Vsakdo ima tudi moznost objave svojega dogodka, pa so nekateri prefini.
Tudi prav, meni je OK, jaz ne bom imela nic manj in ne vec, ce bodo ali pa ce jih ne bo.

Ce pa je takole, da je kul - imamo pa VSI VEC! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:29

Bern, berem tvoje komentarje in sem velikokrat vesela, da se je LNf pridružil astrolog s takšnim znanjem, kot ga imaš ti... x^x :palec:

Pa vendar...predvsem se strinjam z Marso, da mora dober astrolog imeti poleg naštetega...tudi poudarjeno vodo.Čisto nič ne pomaga, če imaš še takšno znanje, če ti manjka globine...za razumevanje.

Kar se tiče Eme, nikoli in nikdar ni zahtevala znanja angleščine, kje si tole pobral...ne vem.

Zelo dobro poznam tudi situacijo, ki je nastala, ko je eden njenih učencev začel poučevati druge.Tudi jaz sem bila med tistimi, ki sem ga zagovarjala in na ta način prišla v konflikt z Emo, saj se mi je zdelo podobno kot tebi, da če se nekdo pri tebi izuči...mu ne moreš preprečiti...da bi svoje znanje širil dalje.
Po drugi strani pa sem jo tudi razumela, saj je njena šola uradna, pomeni prijavljena, od tega plačuje davke in vse kar je potrebno, marsikdo pa se gre šolo na črno, zbere nekaj kandidatov...in gremo.Plačilo na roko seveda.

Podobno je z Astroklubom, ki ga omenjaš.Astroklub je nastal iz kroga ljudi, ki so se začeli srečevati enkrat mesečno.Debate so bile spontane, vsak je pač predajal znanje, ki ga je imel.Zdaj pa je to naenkrat Astroklub, ki mu ti predseduješ...in so srečanja naenkrat plačljiva...oz znaša letna članarina 10.000 sit.
Zanima me, zakaj toliko govoriš o monopolu, ki ga želi imeti kakšen astrolog..saj imam občutek, da želiš ravno ti imeti glavno besedo.Res pa je, da je sramota, da so že nekajkrat propadli poskusi, da bi se slovenska astro scena organizirala..in s tem tudi določila pravila, sprejela kodeks in podobno.
Tako pa je astroklub sestavljen iz nekaj ljubiteljev astrologije, učencev astrologije, seveda pa močno izstopa Tadej...in seveda ti.

Če pa je Astroklub samo zasnova za boljšo organiziranost astrologov v Sloveniji...potem ti čestitam, da si zbral toliko energije..in se podal na to pot.

Astra
Per aspera ad astra

#36 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:32

Marsa, še dobro, da si muslimane zaprla, tu se ti obeta še ostrejša polemika x:Dx

#37 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:34

Eh, pa spet jaz..al kaj... xrolleyesx :xx!:

Astra
Per aspera ad astra

#38 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:35

Tamle potem Ema prav, da ne moreš biti dober, če ne obvladaš angleščine. Malo hecno razmišljanje, to si pa res ne bi mislil za Emo.
Rekel bi ob tem, da mogoče več že razumeš to tematiko, ker je največ tovrstne literature v angleščini, ne more biti pa nikakor pogojeno s tem znanjem.
Jaz bi rekel, da je po mojem dober astrolog tisti, ki hoče stvari tudi razkriti in utemeljiti tudi tistim- nam, ki smo na začetku in nas ta tematika zanima. Tule bi res pohvalil našega Berna in še par nekaterih iz LNF, ki nam pomagajo in stvar razložijo. Jaz trenutno berem knjige o Nikoli Stojanoviću, ki je menda iz istega kraja kot Imširagić in oba zelo razumljivo pišeta, pa verjetno tudi v živo razlagata.
Jaz imam urana v 5.hiši, torej astrologija iz zabave, žal pa imam 9.hišo prazno, kaj potem to pomeni, da ne vem za kaj se gre?
Saj ste fajn, še pramalo se debatira o astrologiji, saj bo sedaj boljše, ko se je tale uran premaknil v ribi.

Lep dan vsem, Borism :palec:


#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:42

Mi prosim Marsa lahko poveš kaj sem naredila narobe, da bom vedela.
Povej mi kaj smem in česa ne smem na vašem formumu.

Pisla sem v uredništvo pa se mi noben ne javi. Razložite mi, ker ne razumem.



Vse dobro,

Mihela.

Mihela, ne stekam tegale...
Takoj ko sem priletela domov (pred kaksno uro), sem ti odgovorila (kljub temu, da imam 900 mailov samo v Inboxu - outlook pa je sestavljen iz 30 folderjev).
Vceraj nisem vklopila Outlook expressa, zato sem ti odgovorila takoj danes - prvi in edini (zaenkrat).

Ne razumem pa, kaj ima to zveze s tole temo oz. ne stekam, kaj bi bilo narobe z moje strani oz. zakaj se pocutis ogrozeno - "kaj smem in cesa ne smem na vasem forumu"...
Prosim, ce das send&receive - tole je off the topic.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 10:59

Stane, meni se zdi to dobra debata, ne vidim zaljivk, ce pa so kaksne netocnosti, je pa ravno fino, da se to 'razresi'.
Jaz lahko sodim samo iz osebnih izkusenj (in po besedah drugih) in imam tako mnenje kot ga imam.

Vidite, jaz pa ne dam NIC na diplomico, ki si jo sel delat v London (ali pac kamorkoli) in na tak nacin porabil dragoceni cas in s tem izkusnje, ki jih pridobis z UKVARJANJEM in ne s poslusanjem o tem.
Torej - jaz se O LAJFU UCIM IZ LAJFA - in ne na predavanjih o lajfu.

Ko sem brala knjigo Viktorja Gerkmana, sem bila NAVDUSENA.
Zdelo se mi je nemogoce, da je nekdo tako v nulo kot jaz postekal Neptuna in Urana in Plutona, pa se ker je mensezdi Kozorog (ali Tehtnica ali nekaj takega, kardinalnega najbrz)...
Potem pa sem slisala raznoraznosti, ki so tule brez veze, pac pa tudi od stevilnega folka, da so mnozicno odhajali s predavanj, ker tako nerazumljivo in neatraktivno govori.
OK, to pac govorijo, folk je fous, ne razumejo, ni vsak za vsakega, ipd...
A potem pa sem ga osebno spoznala, s totalno spostljivim pristopom.
Zdaj pa nad njim nisem vec navdusena.

Emo Kurent sem gledala po TV enkrat in je rekla, da bo 'srecno leto' (neumnost), in da bo februar kar kul (ne vem za katero leto, a je bil shtalski), malo se je smejala in tako... Pac, nekaj. Nic posebnega.
Potem sem imela kontakt tako z njo kot z nekaterimi ucenkami - kot nalasc, so skoz bili nekaksni problemi; Emi se ni hotelo prijaviti na Novice (verjetno sem jaz zadrzevala, da ja ne bo gor x:o)x), druga je klicarila in se kar kregala ze z mano, kar frzmagalo se ji je, da kako da ne dam kar s prve strani LN oglasa za tole zadevo (in frzmaganje, ker jaz osebno ne vpisujem zanje njihovih dogodkov, ki jih zelijo imeti gor - ampak za usluge za $)....
Kar ena pricakovanja od mene, skratka - s tem da jaz dajem zastonj, oni pa cashirajo.
Prav tako, poglej, Mihela (tudi Emina ucenka) - kar en problem, ker pac ne odgovorim na mail en dan.

Vojka sem spoznala v oddaji, ko je klical, ko sem imela pogovor z Marjetko Jersek in sem folku (podobno in v isti oddaji kot Roza, ki ste jo nekje omenjali) malo govorila, kaj so, kaj pomeni itd...
Vojko me je takoj preprical in takoj mi je bil vsec.

Tule so nastopili tudi drugi astrologi, vendar ne s pravimi oz. ne popolnimi imeni. Potem pravzaprav ne moremo vedeti, za koga gre oz. je slo.

Bern je uletel z bogatim znanjem in z avtorskimiu prispevki, osebnim mnenjem, srcem.
Res da deluje pokroviteljsko, nas pouci, a se ne oziram na to - saj vem, da tudi sama tak0o delujem.

Vcasih kdo uleti na LN in misli, da (ker furamo tako poljudno), da morda nismo dovolj strokovni.
Jaz pa sem se naucila ob delu z ljudmi, da je najpomembneje, da to svoje znanje podajamo NA JASEN IN RAZUMLJIV NACIN - kar pomeni, da bo razumel obravnavani.

Torej - imas lahko 100 faksov in polno 3. in 9. - anglesko obvladati je cisto +, konec koncev gre za razvijanje hitrega in abstraktnega misljenja tudi, tako ce razsirjas, samo se siris tole...

Pac pa - ni to to - ce nimas ONEGA - ti nic ne pomaga.

Glej, opazuj, primerjaj, imej odprte oci, sprasuj, zapisuj...
To je dober ucenec, ki BO dober astrolog..

To (nekaj podobnega) je povedal Crowley - on je govoril o Uranu ze taksno!!!
Zelo ga razumem in mi je dbest, nenazadnje ker imava Luno na isti stopinji.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:11

Glej, opazuj, primerjaj, imej odprte oci, sprasuj, zapisuj...
To je dober ucenec, ki BO dober astrolog..



Ravno te besede sem prebral v eni tuji astrološki literaturi, da z nakupom astrolških knjig ne pridobiš prav veliko znanja, no dobro tiste osnove, ampak najbolje je pri sebi in bližnjih, da opazuješ in eksperimentiraš, še posebej pri sebi moraš imeti fotografski spomin položajev svojih planetov in hiš + efemeride planetov, ker pri sebi najlažje to štekaš....Dobro to je le ena od možnih razumevanj, vi starejši(po bavljenju astro tematike!) imate le več izkušenj, pa veste kam, kako, kje se bo kaj dogajalo in kako.
Marsa, da ne boš potem kdaj rekla, da sem že preveč radoveden x:Dx :palec:


#42 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:16

...Stanka imaš tudi ti, Merkurja v vodnarju v trigonu z Uranom. A imam prav?...

x:)x Mihela x^x ja res. Merkurja na koncu vodnarja v trigonu z Uranom =3 stopinje orbisa aspekt Urana še s Soncem na 15 min. egzaktno, in aspekt vl.3.h z Uranom... Nekaj pokazateljev je. In zrak+voda.

Tudi se strinjam z x:)x Astro, da je škoda, da se astro scena v Sloveniji... nekako ne sprejme med sabo. Saj je vendar prav, vsak razvije svoj pristop, vsak izhaja iz neke svoje individualne šole-> skozi knjige po katerih sega, po tem kake izkušnje mu prihajajo na pot in se specializira v eno smer. In tako kot pravi Bern, potem se sčasoma z delom dokaže in ljudje se vračajo k temu, kjer so bili zadovoljni...oz. po moje k tistemu, s katerim so pač sami "bolj na isti valovni"
Škoda, da ni širšega povezovanja, a ne bi bilo super, da bi eno astrološko konferenco organizirali kar tu v Sloveniji?

Mihela, nič nisi naredila narobe. Zelo zaželjeno je po moje, da si tukaj, saj je to prostor, ki bi naj združeval misli o astrologiji.
Tukaj smo, da se krešejo mnenja, da dobi Merkur obliko v črkah, smajlčkih x;)x da se misli pokažejo na monitorju...

:) Marsa pa zna npr. tudi zbrisati kaj, če gre kdo preko mere dobrega okusa x;)x in postaviti meje, kaj Ja in kaj Ne...recimo se spomnim, da je enkrat bilo polno objav napovedi po znamenjih za celo leto ali nekaj takega-to bi rekla, že sodi na lastno stran... debate o aspektu ali hiši, pa so zaželjene, ne?
Saj zato je forum in zato ima naslov Astrologija.
Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:23

... postaviti meje, kaj Ja in kaj Ne...recimo se spomnim, da je enkrat bilo polno objav napovedi po znamenjih za celo leto ali nekaj takega-to bi rekla, že sodi na lastno stran... debate o aspektu ali hiši, pa so zaželjene, ne? ...

No, pravzaprav pa me veseli, ko si ravno v tej temi tole omenila, Stanka.
Seveda sem sama prva navduseno pozdravila doticne omenjene napovedi :palec: (ceprav kao 'konkurencne') - saj bi bila neumna, ce bi drugace gledala...
Kajti saj je tu, ne?
Zakaj bi morala ravno sama zdaj vse??
Pac pa - tele napovedi so bile dobesedni prepisi (in pac prevodi potem) napovedi ene tujih astroloskih strani in ko so me o tem opozorili na urednistvo, sem opozorila 'avtorja' oz. tega ki je to prepisoval, a PUSTILA gor.
Ko pa so se -po mojem opozorilu oz. predlogu, naj se zmeni z dejanskimi avtorji ali naj poda vsaj vir, pa bom jaz pisala avtorjem- znasle se napovedi za 12 znakov za naslednji mesec, sem najprej opozorila in nato pustila, da se je nekaj dni valjalo po temah, potem pa zaradi diskretnosti in da tista oseba ne bo imela tezav, izbrisala vse. Te druge.
Ne zaradi sebe, pac pa zaradi te osebe, da ni takole javno razkrinkavanje.
Vem pa, da se je lansiralo (kje drugje kot po OS-ih x!x), ces da jaz "ne pustim tujih napovedi in 'tako dolgih textov' ..." (kar je nesramna laz!). :eek: :xx!: xrolleyesx

Tako je s tem, ja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:26

Marsa.. :palec:
Ne vem, zakaj se vedno znajdem v situaciji...ko naenkrat zagovarjam nekaj...ali nekoga, pa imam v resnici tudi sama kakšno slabo izkušnjo s tem.
(tole bo ziher kakšen aspekt x;)x )

Reagirala sem samo, ker se širijo nepreverjene informacije...pa je prav, da se sliši tudi druga plat...

Sama sem...in še vedno veliko berem...pa poslušam razna predavanja...in vse kar lahko rečem je, da je potrebno osnovno znanje...potem pa samo učenje na lastnih izkušnjah..opazovanje, razmišljanje, povezovanje...

In, Bern, verjetno boš užaljen, kar sem napisala...upam pa, da ne boš spregledal, da sem napisala tudi, da zelo izstopaš iz povprečja...in si eden redkih, ki tule na LNF pišeš iz srca in iz lastnih izkušenj...pa tudi tako, da vsi razumemo.
In vse, kar si želim je, da bi se pridružili tudi drugi, ki bi bili pripravljeni na tak način pripravljeni širiti svoje znanje...v dobro nas vseh...

Astra
Per aspera ad astra

#45 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:34

xrolleyesx
Ojla družba zakaj ste tako zaratili. Saj je Bern samo podal svoje mišljenje in nanizal koliko možnosti je za dobrega astrologa, tko, da mislim, da imamo vsi nekaj šans. Pa je volk sit in koza cela.
Res nas je tukaj nekaj samoukov, zato verjetno ne vpijemo na glas, kdo ima prav. Vendar mislim, da je z astrologijo tako kot v slikarstvu. Veliko dobrih talentov je likovna akademija čisto pokvarila, ker je njegov stil zamenjal profesorjev. Upam, da vas šola astrologije ne bo pokvarila.

Jaz želim, da na takih forumih nizamo primere, se iz njih učimo, čeprav nekateri res nimajo časa, ker se s tem ukvarjajo preveč profesionalno. Nič hudega.
Zelo rada prebiram Stojanoviča, ki vsak primer utemelji in ne skriva svojega znanja.

Mislim pa, da so tu na tem forumu vsi kar simpatični in rada sem v vaši družbi. :palec:

#46 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:36

In vse, kar si želim je, da bi se pridružili tudi drugi, ki bi bili pripravljeni na tak način pripravljeni širiti svoje znanje...v dobro nas vseh...

Popolnoma se strinjam, res se mi zdi, da je ta forum edini, na katerem lahko v slovenščini debatiraš, kaj pogruntaš, kak nasvet dobiš, kako spodbudo... astrološko spodbudo mislim...
Nekaj najlepšega za ljubitelje astrologije si tu ustvarila Marsa mama foruma x:Dx :palec:

še tole bi dodala, tudi sama sem učenka Eme (in Mihele, tudi pri Bernu sem bila na predavanju, Imširagiču...itd.) in tudi še nekaj jih je, ki so Emini tukaj... upam, da po eni slabi izkušnji Marsa ne boš preveč široko mnenje si ustvarila o Eminih učencih... upam, da boš spoznala, da imaš več pozitivnih izkušenj z nami x:Ix

Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:43


Škoda, da ni širšega povezovanja, a ne bi bilo super, da bi eno astrološko konferenco organizirali kar tu v Sloveniji?

Saj je. Sirse povezovanje. LN je to. Vsakdo ima moznost.

Ampak nekateri si 'povezovanje' predstavljajo zelo odstekano.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:44

Pa še malo jaz, če je že beseda o meni.

Najprej ne zamerite, če imam kontakt za različnimi ljudmi in od njih kaj izvem. Kar se Eme in angleščine tiče, sem to informacijo - nepreverjeno - dobil od dveh različnih ljudi, in to popolnoma nepovezano med seboj. Ker ni preverjena, sem tudi napisal "bojda". Ker se z Emo poznava dovolj dobro, se je zdelo čudno tudi meni, a vendar...

Kar se Astrokluba tiče, povejmo najprej to, da se je krog sam (ne le Lili/Cica in jaz in morda Tadej pa konec) IZJASNIL, da bi želeli imeti zadevo bolj organizirano, da ne bo vse "zbrda - zdola" in pa total improvizirano. Potem smo trije to speljali. Kot predsednik sem začasen, do občnega zbora. Ker nekdo pač po zakonu mora biti. Tako pač to gre. Silno se grebel za to prav gotovo nisem, se da vprašati ljudi o tem. (Sploh pa nisem rojen za vodjo česarkoli.)

A moti članarina? Krasno. Pojdite se torej svoje društvo, plačajte notarja, štampiljko, računovodjo in razne male druge zadeve, potem pa organizirajte knjižnico in izposojo pa nabavite za člane cenejše knjige, da bodo člani ja prišli bolje skozi, poleg tega pa organizirajte tečaj in dajte članom pri tem popust. In koliko časa boste tako?
(Tudi) taki so namreč naši nameni in dogovori. In osebno kar verjamem, da se jih da speljati.

Takole od zadaj sem že slišal pripombe v stilu "le kam gre denar?!". Normalno. Vendar je zadeva čisto transparentna, pod kontrolo in nesporna. Vsakdo, ki ga to zanima, lahko vpraša kadarkoli. In trenutno stanje je, da bomo iz članarine, ki bo pobrana v naslednjem kvartalu, krili strošek računovodje, ki je šel za zdaj napol iz našega žepa. Se pravi, da še nismo na nuli. Prava bogatija torej. Novi Rdeči križ!

Kdo se ne strinja s tem klubom? Tisti, ki so cele mesece prihajali tam in morili vse ostale s svojimi charti, pri tem pa imeli ves čas KAO diplomo v žepu, poleg tega pa prodajali srbske astrološke knjige po višji ceni, kot je v centru Ledina, se pravi dovolje zasoljeni. Pa tisti dve gospe, ki sta zadnjič prišli minuto pred Zlatkovim predavanjem in zadevo minuto po predavanju tudi zapustili. Brez članarine ali česarkoli. Takšnih društvo definitivno ne potrebuje.

In še o monopolu.
Astroklub ni bil niti slučajno organiziran z namenom, da spravi pod streho "vse slovenske astrologe". Konec koncev s svojim dovolj dobrim prijateljem Matjažem Regovcem nimava nobenega namena stopiti skupaj. Vsaj zaenkrat ne. Pričakovati, da bodo etablirani in kvalitetni slovenski astrologi kot na primer Ema, Viktor, Srečko Možina, Mihela, Mario in še nekateri komaj čakali, da bodo zraven, je iluzorno. Ne bo jih, brez skrbi. In čisto v redu je tako. Kje je torej monopol?
(Ravno nasprotno, prav prijetno presenečen bi bil nad tem, če bi kdo od njih pristopil, čeprav je vabljen seveda vsakdo.)

Če pa je eden od pobožnih namenov nekako plasirati neke vrste kodeks, za katerega bi bilo zelo dobro, da bi ga imeli, čeprav se zelo dobro zavedam, da ne bo imel prave teže - enako kot slovenske astrološke diplome ne, da smo si na jasnem -, to se mi pa niti ne zdi napačno.
To bi bilo namreč dobro za oboje, tako za astrologe kot za odjemalce. Za sceno nasploh. Zdravilci ga imajo pa mnogi drugi tudi. In konec koncev bi sčasoma prinesel samo to, da bi se skozi zdravo in dobro konkurenco scena zjasnila do take mere, da čisto vsakdo, ki je kdaj pokukal v kakšno astrološko buklo, ne bi mogel delati škode ljudem. Kajti to se seveda dogaja.

In - nikarte mi zameriti - jaz tu še vedno ne vidim nobene moje težnje po monopolu.

Ravno nasprotno, čisto vsakomur lahko mirno pogledam v obraz, vsaj dokler sem se za te iste ljudi, ki prihajajo okoli, pripravljen po dve uri ali več metati na zobe, da bi razumeli, kaj in ZAKAJ se jim dogaja ter bi lahko kaj napravili, in to za nič kaj preveč fičnikov - za razliko od nekaterih spoštovanih kolegov, ki dajejo od sebe veliko, veliko manj za veliko, veliko več fičnikov. Kar se tiče ZASTONJ nasvetov, posvetov, inštrukcij itd., me ni česa biti sram. Veliko več dajem kot dobivam - in čisto dobro se počutim pri tem.

Pa še vedno pravim, da je prostora za vse dovolj. Ne glede na to, kaj imamo v kateri hiši.
In bajdevej, moj vladar tretje, Uran, je res v deveti hiši. Torej bi moralo biti v bistvu brez veze, da sem se oglasil, saj sem vendar lahko "dober astrolog" (po Imširagiću).

Pa ni.

(Miheli pa se opravičujem, če sem jo s "čebelico" kakorkoli užalil ali prizadel. Ni bil tak namen. Tudi zdaleč ne. Hvala za razumevanje.)

Lep dan vsem!

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 11:53

... upam, da po eni slabi izkušnji Marsa ne boš preveč široko mnenje si ustvarila o Eminih učencih... upam, da boš spoznala, da imaš več pozitivnih izkušenj z nami  ..

Stanka - podcenjujes me, jaz si mnenje ustvarim takoj, potem pa dam fore, potem pa spet 'na koncu' ali pac kasneje.
Torej - ne ustvarim si negativnega mnenja na podlagi ene izkusnje, sicer pa sploh ni bilo moje mnenje pravzaprav nic negativno - povedala sem dejstva in nekaj okoliscin... Mnenje pa sem dala, da je neumnost reci, da bo leto dobro zgolj zaradi tega, ker je npr., Venerrino ali Jupitrovo leto.
Ema mi je pravzaprav simpaticna, zdi se mi topla oseba, pravzaprav tudi nekoliko nenavadna...
Nimam skratka sploh slabega mnenja...
Nekaj pa imam pac tehle izkusenj, pa postekavam, kako ljudje gledajo na dolocene zadeve.
Nekateri so tako pa pravzaprav na tem testu padli.

Zmotilo me je, pravis, Lunca - verjetno nimajo casa sodelovati, ker so 'prevec profesionalni'? x:o)x x:Dx
A jaz imam pa cajt, da na vsak posebej aspekt se tam oglasam in razlagam? TISOCKRAT?? Kar je bilo ze 100x povedano in napisano ze desetletja (in ki zdaj civkajo vrabci, na najstevilnejsih slo netih sva nasla najine texte gor!)...
Ali Bern? Vojko? ...? ...? ...
Madonca bos pa ze nekaj naredil ZASE - ker seveda zase je to, saj sam rastes s tem, se ucis, vsak fidbek ni zmaga, pac pa en delcek potrditve, ki ti sestavlja sistem in ga hkrati -zaradi posebnosti- dela dinamicnega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 11. februar 2004, 12:01

Priznati moram, da je meni tudi všeč ta forum. In, da je Bern res dober astrolog, o tem ne dvomim.
In zdej, ko imam normalen računalnik bi se rada še kej oglasla tukej.
O zanimivih stvareh se pogovarjate.


Tebi Stankaa,
neverjetna si, kako znaš povezati različna mnenja.


Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0