Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkoholizem in mladi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
73 komentarjev na to temo

#1 SMIKI

SMIKI
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 241

Objavljeno: 3. maj 2004, 11:01

Ne prenesem, ko vidim mladino z alkoholom v roki, najraje bi jih kar..., pa saj nisem Keberca ampak vseeno me razpali.
elvis is the best

#2 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 14:29

ja če je nisem celo jaz odpru.... anyway saj lej slej ko prej pač so kaznovani za to... alkoholizem je zame ravno tako huda reč kot kaka lenoba al karkoli...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. maj 2004, 14:31

Kje je vzrok, da postane pitje alkohola nuja :8):

#4 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 14:34

prav maš... alkoholizem je hujši...... ti nevem, nikol nisem probal alkota... hehe kajpavem kajpavem... lahko je karkoli, nevem pomoje čist obični kompleksi pomanjkanje samozavesti pa to.... mrbit bi blo fajn da še jaz to probam.... počasi mi že mal vleče mam v sobi en tak ornk whisky za par deset jurjev litr... pa se čudim kaj more bit tolk dobro da je treba dat tolk keša za to... najbrž kot kaviar zanič kolkr ga je .... sam redka reč.... tko kot so nekatere kovine blazno drage pa zarad tega še ne delajo nakita z njih...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#5 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 3. maj 2004, 15:26

Res je, alkohol je postal nuja.. In vedno mlajsi posegajo po njemu..

Ko sem v srednji soli hodila ven s prijateljicami in tudi med studijem - je bila vsem glavna fora, da se "ubijejo" od alkohola in ne vejo kaj so ves vecer poceli.. Sama sem se tako napila samo enkrat in, ko se naslednji dan nisem spomnila kje smo ga zurali, sem si obljubila da se mi to nikoli vec ne zgodi..

Ne vem zakaj je alkohol tako zelo potreben in zazeljen.. Morda se mladi ne ukvarjajo dovolj s svojimi hobiji, ker nimajo casa od studija in sole in so prevec obremenjeni..., ter se ne znajo sprostiti drugace, kot pod vplivom alkohola...
:o|o:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#6 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 3. maj 2004, 15:31

hmmm... da se človek znebi jaza, ker se zaradi družbenih norm in pričakovanj počutimo pod pritiskom....in da pač ne čutimo tega pritiska, da moramo ustrezat nekim umetnim zunanjim standardom.. z alkotom se začasno utopijo blokade, ki nastanejo zaradi konflikta med družbenim in individualnim x:o)x

#7 Pixy

Pixy
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 312

Objavljeno: 3. maj 2004, 15:42

ja res je - alkohol ne reši problemov...ampak po drugi strani jih pa mleko tudi ne x:Dx x;)x
tale je malo za šalo malo za res.
Problem alkohola je v družbeni toleranci tovorstnega omamljanja. Alko je edina legalizirana droga pri nas; ne samo maldi, ljudje vseh starosti po svetu iščejo utehov določeniih odvisnostih. Iz dolgočasja, iz radovednosti, na koncu zaradi odvisnosti - a do tja je dolga pot.
Točno to kar pravi Aira - z alkoholm se stopijo blokadem, podrejo se stene, znižajo se merila. Tako to je...vendar...po drugi strani pravijo da je kozrček vina pri kosilu zdrava navada, in da eno pivo pomiri živce (zaradi specifečnega delovanja hmelja x:Dx )...tako da je očitno problem v zmernosti, bi rekla... :vragec: ...hm...pretiravanje nikoli ne rodi česa dobrega... x:)x
Ne potrebuješ kril, da bi bil angel...

#8 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. maj 2004, 16:24

pixy :palec: po kosilu pa ne pira! raste busi busi busi x:Dx sam ima ful B-vitamina! Deci cvicka pa je za dobro kri! x;)x

Drugac pa itk da je vsak frajer k pije, pa se vecji je k si pol tolk stvari upa (dela iz budale budalo) jao kaj sm tolk sarkasticna... :sori:

Aira sj se stopijo blokade, sam kaj je pa potem, k ucinki popustijo? ti v luzi stopljenih blokad, brez kesa, in se sam zelje po se? nima smisla... :8):
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 16:30

haha je bil dobr naš maturanc... vsi uliti jaz pa trezen xncrkivx moj best frend se ga od takrat ni več uliu... z whiskijem vsaj... ;) oziroma s tisto znamko....... hne sam je hecno men se ne zdi alkoholizem problematičen zarad alkohola temveč preprosto zaradi stila v kateremu se to počenja... veliko podobnih stvari se dogaja k so pač iste.... ala shopoing... pa velike avte kupovat (uhjej tak bom jaz zdaj zdaj) pa take neumnosti.... manjkajo neke vrednote neka načela krmar na teh barkah... mrbit jim manjka dobra stara krščanska vera...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 3. maj 2004, 17:53

Aira sj se stopijo blokade, sam kaj je pa potem, k ucinki popustijo? ti v luzi stopljenih blokad, brez kesa, in se sam zelje po se? nima smisla... :8):

si prepričana da nima smisla? x:Dx

za trenutek se stopijo potem je pa hudič, ker jih ne znaš drugače stopiti kot tako, oz. je to najlažji način, da se za trenutek znebiš sebe... zato rabiš še in še :xx!:
enako kot s seksom. :O: ups... x:o)x

#11 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:05


Aira sj se stopijo blokade, sam kaj je pa potem, k ucinki popustijo? ti v luzi stopljenih blokad, brez kesa, in se sam zelje po se? nima smisla... :8):

si prepričana da nima smisla? x:Dx

za trenutek se stopijo potem je pa hudič, ker jih ne znaš drugače stopiti kot tako, oz. je to najlažji način, da se za trenutek znebiš sebe... zato rabiš še in še :xx!:
enako kot s seksom. :O: ups... x:o)x

x:Dx x:)x x;)x

zalostno da se morjo mormo mors na tak nacin znebit sebe (z alkotom)

el nino: jp stil je pa tud slab!!! sej da se nevem za kaj proslavit... ah pa se to je velik drugih nacinov
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#12 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:28

Meni je pitje alkota brezveze, ker samo varaš samega sebe, če misliš, da boš tako laže komuniciral, drug dan pa človeka niti ne pozdraviš. Sploh pa, halo, ali je alko sploh okusen, razen kakega likerja?

Pitje alkohola v mejah normale ni brez veze..

Nekatere pijace so tudi zdrave - npr. vino..
In tudi za boljso voljo ali malce poguma, kozarcek ali dva nista napacna..

Narobe je, ko pijanost postane normalen pojav vsak dan in, ko s pijaco pretiravamo.. Temu se pa res lahko rece, alkoholizem!
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:31

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:35

joj lihkr je po tv, da je u soboto zrd droge u sempetru pri novi gorici umrla 17-letna punca...

macona: ja se strinjam da se ni za hecat!!! predobr vem... :sori:

brata pa tk ne mors prisilit...upam da ga bo prej k slej brez posebnih posledic minil
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:39

joj lihkr je po tv, da je u soboto zrd droge u sempetru pri novi gorici umrla 17-letna punca...

Ja, pa ne ena, ampak dve - ena 23-letna italijanka in ena 17-letna ljubljancanka. :V:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 3. maj 2004, 19:53

SKA - vi, meni se zdi žalostno, če moraš za pogum in boljšo voljo piti, čeprav le kozarček.

Meni pa ne. x:)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#17 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 19:57

haha "men pa ne" in se nadaljuje... xrolleyesx hm hja dvomim da je vino zdravilno naj me hudič vzame če ne obstajajo zdravilne stvari tudi brez tega... ala grozdni sok... pol pa treba vino pit k je kao zdravilno... marsikak izgovor je dober... sicer pa obstaja res zanimiva kultura pitja vina v visoki družbi ... če se človek prav drži tega se zdi lepo in privlačno.... čeprav to je kt če pride uglajena gospa v trgovine in sune kako majhno reč... ;) zarad užitka....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#18 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 3. maj 2004, 20:27

Jaz tud spijem kozarcek ob vecerji, ker mi pase okus rdecega vina, pa disi mi.. Ne vedno, vcasih pa ful. Pa zarad tega se nisem pol vsa pijana, niti zarad deci vina nisem nevemkaj bolj pogumna... :o|o:

Mislm, ej, televizija je tud nevarna.. pa kaj, jo bomo zdej skenslal? Al bomo gledal stvari, od katerih se lahko kej naucimo?
Vozit se z avtom.. onesnazujes okolje, spravljas v nevarnost sebe in druge.. A skenslamo avtomobile al mal pazmo kaj pocnemo na cesti pa kako vozmo?

Mal pretiravas, El Nino...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#19 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 3. maj 2004, 20:35

haha "men pa ne" in se nadaljuje...  xrolleyesx hm hja dvomim da je vino zdravilno naj me hudič vzame če ne obstajajo zdravilne stvari tudi brez tega... ala grozdni sok... pol pa treba vino pit k je kao zdravilno... marsikak izgovor je dober... sicer pa obstaja res zanimiva kultura pitja vina v visoki družbi ... če se človek prav drži tega se zdi lepo in privlačno.... čeprav to je kt če pride uglajena gospa v trgovine in sune kako majhno reč... ;) zarad užitka....

El Nino pretiravas in se "izgubljas" v svojih postih... x;)x x:)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 20:55

:palec: :inocent:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. maj 2004, 22:56

Marsa, koliko šankov pa imaš danes odprtih x:Dx

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. maj 2004, 03:00

To ni tema za hecat! Hudo ti je pri srcu, če imaš 14-letnega brata, ki kadi travo in pije kot žolna, potem pa še reče, da ga nič ne prime. Mene bi starši ubili, njemu pa samo pizdijo. Nažalost tukaj veliko vlogo igra zgled, potem pa se starši sprašujejo...
Meni je pitje alkota brezveze, ker samo varaš samega sebe, če misliš, da boš tako laže komuniciral, drug dan pa človeka niti ne pozdraviš. Sploh pa, halo, ali je alko sploh okusen, razen kakega likerja?

Tipček je res prezgodaj začel. Me pa pr vsem skupaj nekaj druzga zanima. So žolne res non stop nasekane, da se folk stalno sklicuje nanje? :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 SMIKI

SMIKI
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 241

Objavljeno: 4. maj 2004, 05:55


Aira sj se stopijo blokade, sam kaj je pa potem, k ucinki popustijo? ti v luzi stopljenih blokad, brez kesa, in se sam zelje po se? nima smisla... :8):

si prepričana da nima smisla? x:Dx

za trenutek se stopijo potem je pa hudič, ker jih ne znaš drugače stopiti kot tako, oz. je to najlažji način, da se za trenutek znebiš sebe... zato rabiš še in še :xx!:
enako kot s seksom. :O: ups... x:o)x

Ja, mi lahko zdaj pesnimo a ne? Ti ljudje, ki pa se nacejajo mislim, da si te stvari ne razčlenjujejo tako kot mi. Oni pijejo in pijejo pa sem skoraj prepričana, da sploh ne vejo zakaj. OK mladi res mogoče zato, da so frajerji; ja kaj pa starejši? Ja vem rekli boste odvisnost. Imam kolega, ki včasih ne spije po cel teden alkohola, nato pa kar recimo 3 dni zapored, saj ne pretirano, ampak toliko, da je v rožcah. ...., no jaz tega ne razumem. xrolleyesx
elvis is the best

#24 SMIKI

SMIKI
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 241

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:07

Haloooooooo, to je tema alkohol in MLADI, vi pa nekaj o zdravilnosti in kako paše kozarček vina , ker pač zadiši??? Če se tako izgovarjate pred svojimi otroci, mi je resnično žal za njih. Zgled!

:palec:
elvis is the best

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:08

Ja, saj mladim nenehno predpisujejo tudi antibiotike, pa ti bodo tudi razlozili, kako zdravi da so.

Strinjam se z Luciferjem.

Pa mladim 'predpisujejo' tudi fast food in raznorazne svinjarije.
To je tudi ZGLED.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0