Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkoholizem in mladi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
73 komentarjev na to temo

#26 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:15

svojimi otroci, mi je resnično žal za njih. Zgled!

:palec: ja, saj se ravnajo po zgledu :o|o: zato pa najebejo.

#27 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:22

Jaz zdaj ne pijem alkohola, nekako sem se mu odpovedala, pa mi ni bila kakšna huda muka, ker mi itak nikoli tako ne zadiši, da bi se nekam usedla, pa si rekla, da bi zdajle pasal kozarček vina, al pa jaeger, al pa karkoli drugega. Edino kar prakticiram je 1x na leto šampanjec - za novo leto, bolj zaradi običaja. Pa še to samo kozarček.

Sem imela pa tudi obdobje, ko je bilo treba tole stestirati. preveriti kako izgleda, če se napiješ,.... Prav pretiravala nisem nikoli, da bi bila npr. na mrtvo pijana določeno celo obdobje, se je pa zgodilo, tega pa ne morem zanikati.

Mi je žal mladih, da se lahko sprostijo ali zabavajo samo pijani ali še slabše drogirani, to namreč pomeni, da imajo neke ovira v sebi in potem zna priti iz teh ovir, da je treba poleg teh ovir odpraviti še prekomerno pitje x:Ix.

Na splošno me pa ne moti, če odrasli pijejo alkohol, če s tem nikogar ne ogrožajo. Če jaz ne pijem, zaradi tega še ne teroriziram drugih, je pa dejstvo, da če si edini trezen nekako nisi na isti valovni, ampak to je že druga zgodba.

Skratka mladim želim, da bi se znali imeti brez alkohola lepo, se mi pa zdi kljub temu čisto normalno, da v določenem obdobju tudi to zadevo nekako preizkusiš x:o)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:33

Haloooooooo, to je tema alkohol in MLADI, vi pa nekaj o zdravilnosti in kako paše kozarček vina , ker pač zadiši??? Če se tako izgovarjate pred svojimi otroci, mi je resnično žal za njih. Zgled!

:palec:

Govorimo o KULTURI pitja nekateri, kar tudi ni napak vedeti pri stvari.

Nekateri starsi kuhamo otrokom spinaco, ki smo jo sami kupili in ocistili, nekateri pa jo pripravijo zmrznjeno, nekateri pa peljejo svoje otroke na fast food.
Tu gre pa za kulturo prehranjevanja.
Oni, ki ne loci fastfooda od pravih gurmanskih dozivetij, pa naj bo tiho, ker nikogar ne zanima, kaj si on misli o zdravem prehranjevanju - ker itak ne ve, kaj je to.
Zdravo prehranjevanje NI solatka zraven v MacDonaldsu.

Kot tudi SPITI KOZARCEK VINA pri kosilu jasno ne samo da ni, pac pa tudi NE VODI v nikakrsen alkoholizem.

Mladi pa pijejo, kot v prav vseh generacijah xrolleyesx - zato da bodo vecji frajerji.
Pa ker so taki Smikiji in Ninoti to prepovedali, pa je bolj zabavno, ne more vsak.

2% jih bodo pijanci (ali pac vec, vendar je to natancno ISTI procent, kot bi bil, ce bi pac kasneje zaceli piti) - kdor bo pil, bo pac pil - ne glede na zgled in na tastare.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:57

Imam dva otroka, najstnika...

Ko sta začela hoditi ven...je bilo jasno, da se bosta srečala tudi z alkotom...
Men se je zdelo dvolično, da bi vnaprej kričala...DA MI JA NE BOSTA PROBALA...ker itak bi...

Zato pa doma poskušamo zganjat neko kulturo pitja.. x:Dx ..in jima tudi ponudimo kozarček...včasih, če je kaj posebnega na mizi...
Živim v okolju, kjer se popije...imamo tut svoj vinograd...in kaj se čem zdaj sprenevedat... :xx!:

Tako kot pravi Marsa, lahko se postavim na trepalnice..pa bodo pili...če bodo to želeli...edino, kar lahko naredim je, da jih poskušam poučevati...
Mala pravi, da se nekatere sošolke takoj, ko pridejo ven, napijejo kolk se lahko...potem pa večer preždijo...in čakajo, da se streznijo..

Njene besede..."jaz spijem merlot s coca colo...ampak sam tolk, da mi je fajn...ker rada plešem in se zabavam...potem pa frendice spremljam na wc bruhat... :xx!: ..men to ni finta...bit tolk zadet.."...

Jaz vsaj vem...upam.. :o|o: ...kaj se dogaja...pa pr tem ne zganjam cirkusa...ker je to pač lajf...in jih ne morem izolirati...

Astra
Per aspera ad astra

#30 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 4. maj 2004, 08:36

Marsa, Astra, izkušenj nimam, mislim pa da imata prav. :palec:
Mushi

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 08:39

...imamo tut svoj vinograd...in kaj se čem zdaj sprenevedat...

Najboljs, da skenslate vinograd. Da ne bo neprimernega zgleda.
Ali pa samo obdelujte, pa postavite - saj to je itak za druge (torej, pili ne bomo mi, ampak drugi). x:o)x
Ali, se huje - to delamo samo za cash. x:o)x
Pa bojo imeli zgled, da je nekaj drugega - rad poceti, kot - delati cash.
To, kar je doma, kar je tvoja zemlja, ob to se bo nekdo spotikal, da je nezdravo, silili pa te bodo za tekoci trak ali pac v poklic, kjer bos stal na nogah 12 ur za 70 ali 100 jurjev mesecno - to pa je zdravo.

100% sem PREPRICANA, da je deci cvicka veliko bolj zdrav kot pa ena Coca-cola.

In, El Nino, tvoj oce je zdravnik, in ti ne ves, da je deci vina ZDRAVILEN celo?
Kaj pa potem furate? Aspirine? Advil (ce ste vzviseni nad Aspirini)?
Predpise tvoj oce, splosni zdravnik, pacientu s pomanjkanjem Fe dodatke Fe v tabletih, pripravkih? x:o)x xrolleyesx

Po mojem pa mladi pijejo tudi zaradi taksnih filistrov, kot ste nekateri.
Si mislijo - tak pa jaz ze ne bom, ce naj bi bil to dober zgled, zame ni, jaz sem bolj zahteven v svojih kriterijih in prisegam samo na to in takega, ki ima jajca. Ki si upa.
To je to.

Nihce noce biti povprecen, ko si v puberteti, se isces, bi bil rad vec od drugih, si vec upal, izstopal.
Nekateri pa ticijo skoz v knjigah, pridni, s 'pravim' zgledom.
Ne veselite se prehitro - ce je 'tip za', bo zacel piti pa pri 25-ih. Ali pa pri 40-ih.
Od vseh silnih mladih, ki jih zdaj vidis s flaso in ki te cisto razburi, bo nadaljevalo s pitjem en procent, natancno isti procent, kot bi tudi bilo pijancev, ce bi zaceli piti kasneje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 SMIKI

SMIKI
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 241

Objavljeno: 4. maj 2004, 09:31

Haloooooooo, to je tema alkohol in MLADI, vi pa nekaj o zdravilnosti in kako paše kozarček vina , ker pač zadiši??? Če se tako izgovarjate pred svojimi otroci, mi je resnično žal za njih. Zgled!

:palec:

Govorimo o KULTURI pitja nekateri, kar tudi ni napak vedeti pri stvari.

Nekateri starsi kuhamo otrokom spinaco, ki smo jo sami kupili in ocistili, nekateri pa jo pripravijo zmrznjeno, nekateri pa peljejo svoje otroke na fast food.
Tu gre pa za kulturo prehranjevanja.
Oni, ki ne loci fastfooda od pravih gurmanskih dozivetij, pa naj bo tiho, ker nikogar ne zanima, kaj si on misli o zdravem prehranjevanju - ker itak ne ve, kaj je to.
Zdravo prehranjevanje NI solatka zraven v MacDonaldsu.

Kot tudi SPITI KOZARCEK VINA pri kosilu jasno ne samo da ni, pac pa tudi NE VODI v nikakrsen alkoholizem.

Mladi pa pijejo, kot v prav vseh generacijah xrolleyesx - zato da bodo vecji frajerji.
Pa ker so taki Smikiji in Ninoti to prepovedali, pa je bolj zabavno, ne more vsak.

2% jih bodo pijanci (ali pac vec, vendar je to natancno ISTI procent, kot bi bil, ce bi pac kasneje zaceli piti) - kdor bo pil, bo pac pil - ne glede na zgled in na tastare.

Sploh ne prepovedujem, ampak se zgražam...
elvis is the best

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 09:34

Vem da ne, misljeno je bilo v prispodobi - zaradi takih, ki se (zaradi vsega mogocega) zgrazajo, prepovejo vse mogoce - doseze se pa ravno nasprotno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. maj 2004, 15:42

.tut jaz nobenih izkušenj in nobenega zgleda, se je pa vedno okrog mene pilo Zgledno x:Dx , ne bom si tankau˝nekaj za kar nisem prav nič žejen; a kar sm probau vsaj poizkusit, se me prec ovije, zato pa vem, da gajstn grlo peče ;verjamem,da je zravilno ,če ne bi že obstajal iz časa Rimljanov x8Dx

#35 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 4. maj 2004, 15:53

zame dva breezerja in sem ovita v ravno pravšnjo prijetnost.. za pol urce x8Dx

#36 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 4. maj 2004, 16:28

Stvar je taka!
Mladi grejo ven, da se imajo fajn, da plesejo, da se zabavajo in tudi, da nekaj spijejo. Ce so dokaj normalno vzgojeni, bodo kmalu spoznali kje je meja. Nic ne recem - se zgodi, da se vsak enkrat napije, morda tudi bruha in je koma, ampak ko to da enkrat skozi, potem (ce je pameten) naslednjic pije manj oz do neke meje....
Kje je ta meja pa ve vsak zase.. , pri nekaterih en kozarcek, pri drgih trije.. x;)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#37 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. maj 2004, 17:04

meje se tk iz taksnih pa taksnih vzrokov spreminjajo
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#38 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 4. maj 2004, 18:25

Ce verjames ali ne, v mladih letih ga je tud tvoja mami cukala pa ceprav tega verjetno ne bi priznala.. x;)x x:Dx x:Dx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#39 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. maj 2004, 19:07

Ce verjames ali ne, v mladih letih ga je tud tvoja mami cukala pa ceprav tega verjetno ne bi priznala..  x;)x  x:Dx  x:Dx

verjamem ker vem :V: verjela bi tud ce ne bi vedla :inocent:

in ne samo v mladih letih :sori:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#40 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. maj 2004, 19:45

mislim da bi bil svet lepši brez alkota..
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#41 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:12

Nino... vidiš, to je nekaj, kar ti samo misliš... ni prisotne izkušnje, izkušnja pa je tista, ki da vsemu izrečenemu energetsko podlago, da tisto, kar drugi začuti, kar nekako odmeva... ima za seboj, skratka, izkušnjo...

Če bi jaz imela nek hud problem, potem se niti pod razno ne bi obračala po nasvet k nekomu, ki o tem 'samo misli', pač pa bi mi največ dal lahko tisti, ki bi imel za seboj svojo lastno izkušnjo o tem, ki bi poznal vse globine tistega doživljanja... in, ob katerem bi začutila 'ejjj, ta ve, kaj doživljam, sam je šel skozi to in, glej, vidim, da mu je uspelo!'... edino to mene prepriča.

Tudi meni se trga srce, ko vidim mladega človeka, kako je daleč od sebe, kako zapit ali zadrogiran tava okoli... toda, ob tem imam tudi zaupanje v človeka, da si to izbira sam in, da iz tega lahko zleze, če se tako odloči... klošarja nikoli ne vprašam, kam bo dal denar, ki mu ga dam in ne tumbam tam, kako bi moral živeti... mi je pa neprecenljivo, ko se srečava s pogledom, nasmehneva drug drugemu in to je vse.

Ko sem bila mlada, smo se ga velikokrat napili... od tistih danes srečujem samo dva, ki sta za v temo 'alkoholizem'... izhajam iz družine, kjer nihče ni alkoholik, ne starši, ne žlahta ... jaz pa imam očitno rada izkušnje vseh vrst ... napila sem se ga nazadnje... ne pomnim sploh kdaj... dolgo let nazaj... niti kaplje alkohola ne dam vase, kadar vozim... si pa z največjim užitkom nalijem kozarec vina, tudi piva, se vsedem na svoj balkonček, gledam v kamniške planine in popuham svoj čikec... totalna uživancija ... si kdaj poskusil? če nisi, potem boš temu težko oporekal.

meni je sestra velikokrat rekla, da mi zavida moj pogum, da si dovolim spustiti vajeti, biti 'odklopljena', biti smešna, trapasta, skratka 'out of mind'... veš, kako prija kdaj pa kdaj...

Upala sem si izkusiti učinke kaktusov, recimo ... tam ti kontrola uma čisto odpove... izkušnja je izjemna in hvaležna sem sebi, da sem si jo dovolila izkusiti...

ko nekdo, ki nima izkušenj o nečem sodi, me to precej spominja na Cerkev, ki s prižnice ropota nad verniki, kako je nekja grešno in slabo... le kako to ve, če tega tako ali tako ne sme izkušati????


je alkohol tisti, ki ustvarja tisto, česar ne bi rad videl, ali kaj drugega?

xrolleyesx xcivx x;)x

#42 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:35

torej z drugimi besedami se morem apriori vzdržati vsakega mišljenja o drogah? tako kot duhovniki o seksu pa otrocih? haha dream on Matejčka... ampak maš po svoje prav ne bom več težil z mojimi anti-anti pač kul jebat ga najbrž že vsi vejo da sem proti vsem tem zadevam tko da preprosto najbrž ni kaj novega za povedat.... :xx!:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#43 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:37

najbrž ni kaj novega za povedat....  :xx!:

mi mladi smo vir znanja, upanja... prihodnost!!! ne bodo nas utišali x!x x^x x:Dx

#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:46

mislim da bi bil svet lepši brez alkota..

Pravoverni muslimani so brez njega :sori:

#45 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:49

Sori Aira, :sori: ... I'm to old for this shit... najbrž je ni moči v meni ki bi recimo kakega hard core človeka ala Marso (pa sori Marsa ker ravno tebe omenjam, mrbit bi tebe najraj) pripravil ob deci alkota najbrž nebi popustili niti za mililiter... rad imam svoja načela držim se jih po svojih močeh ampak ne vidim smisla da bi prepričeval tle folk k mi je kontra in ma dobre razloge za to... pač status quo oni pijejo jaz ne bašta... in nič se ne more spremenit.... vse teče ampak nič ni drugače... svet bi bil krivičen če bi ga lahko jaz mali bolek spreminjal.... čez 60 let mi bo zgodovina dala prav po načelu vseeno je kdo zmaga važno je kdo ostane... hja res dost je tega... zame hm sori k sem se razpisal ampak sem mogu tole razčistit... od zdej naprej mi dol visi za alkoholike... kadilce... itn... pač naj to počnejo kot počnejo fine with me.... in te ugotovitve se bom probal držat... "so help me god"...pa magar tisti čigar kri je vino.
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#46 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 4. maj 2004, 23:16

Do 2. letnika sem bila totalno proti cigaretam.. bi lahko kopirala tvoje poste, Nino, in pac alko spremenila v chike.. Pol sem zvedla, da moja naj prijateljica kadi.. bla totalno besna nanjo, zacela tezit, pridigat.. Pol sem nehala s tem, ker ni bilo ucinka.. In ker sem dojela, da govorim proti necemu, kar sploh ne poznam..
V 1. letniku faksa sem si rekla, da moram probat kaj je tko kul na cigaretih.. ker mi gredo na zivce ljudje, ki so apriori proti.. pa sploh ne vejo proti cemu. Pa karkoli ze je to.. (vkljucno s forami proti dzamiji...) In sem probala.. in neverjetno, sploh ni blo tko bljak, in ni mi blo slabo in nisem kasljala kot nora.. ampak je bil tak prijeten obcutek vrtenja v glavi.. Kul x:)x
Od takrat pokadim vsake toliko en cigaret. Na teden, na mesec.. Zakaj? Ker mi zapase.. A sem zato ze odvisna? Ne.. definitivno ne.

Bistvo je pa v tem.. ja, so droge.. so fucking what.. sej sem ze rekla, tud TV je droga.. Pa imas otroke (in odrasle), ki spijejo deci ob vecerji.. pa imas take, ki grejo zurat in jim je fora v tem, da se ga nalijejo do amena in potem lezijo tam v WCju in bruhajo.. Pa a je zato alko kriv? Ne bi rekla.. kriv je tisti, ki si to dela.. ki si ne zna postavit meje, ki ne zna svojih tezav resit na drugacen nacin.. In taki ljudje bodo nasli nacin, da grejo za trenutek ven iz svojih tezav tako ali drugace.. z alkotom, s travo.. s sportom.. z divjimi voznjami z motorjem.. A stekas...

Ne bi bil svet boljsi brez alkohola.. boljsi bi bil z ljudmi, ki se zavedajo sami sebe in se imajo radi...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#47 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. maj 2004, 23:53

Ne bi bil svet boljsi brez alkohola.. boljsi bi bil z ljudmi, ki se zavedajo sami sebe in se imajo radi...

x^x

#48 SMIKI

SMIKI
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 241

Objavljeno: 5. maj 2004, 05:51

torej z drugimi besedami se morem apriori vzdržati vsakega mišljenja o drogah? tako kot duhovniki o seksu pa otrocih? haha dream on Matejčka... ampak maš po svoje prav ne bom več težil z mojimi anti-anti pač kul jebat ga najbrž že vsi vejo da sem proti vsem tem zadevam tko da preprosto najbrž ni kaj novega za povedat....  :xx!:

:palec: , ni kaj govorit.
elvis is the best

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. maj 2004, 07:39

Dream on, Matejcka? x:o)x xrolleyesx x:px

Hard core Marsa? Da ti ne bi ratalo me odvrnit od decija?
Zagotovo ne, ce bi si ga izvolila.

Najbolj zatezen je folk, ki je kar nekaj PROTI. In zgrozeno ugotavljam, da so vcasih najvecji filistri ravno mladi. :|||

Torej - ne steje, da si probal alko ali sex, vendar stejejo pa izkusnje.
Lahko imas torej mnenje, samo steje pa ne kaj dosti.

Me veseli, ko si mlad in mislis tako, a si si pac izbral tak lajf, da ne poizkusas pac prevec pri sebi - nasa generacija pa je poskusala.
Saj morda oni, ki ne vozijo, so pa proti avtomobilom - in imajo vso pravico, vendar - ali to kaj steje?
Ali je kaj vazno?

Prepovejte preprosto folk!
Labilen folk.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 SMIKI

SMIKI
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 241

Objavljeno: 5. maj 2004, 07:48

Dream on, Matejcka?  x:o)x  xrolleyesx  x:px

Hard core Marsa? Da ti ne bi ratalo me odvrnit od decija?
Zagotovo ne, ce bi si ga izvolila.

Najbolj zatezen je folk, ki je kar nekaj PROTI. In zgrozeno ugotavljam, da so vcasih najvecji filistri ravno mladi. :|||

Torej - ne steje, da si probal alko ali sex, vendar stejejo pa izkusnje.
Lahko imas torej mnenje, samo steje pa ne kaj dosti.

Me veseli, ko si mlad in mislis tako, a si si pac izbral tak lajf, da ne poizkusas pac prevec pri sebi - nasa generacija pa je poskusala.
Saj morda oni, ki ne vozijo, so pa proti avtomobilom - in imajo vso pravico, vendar - ali to kaj steje?
Ali je kaj vazno?

Prepovejte preprosto folk!
Labilen folk.

:eek: Ti povem, da si zmagala....
elvis is the best




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0