Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mati Meera (Jai Amma Meera)


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
434 komentarjev na to temo

#51 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 21. junij 2007, 11:55

Jaz tudi nisem štekala zakaj hodi folk k Sai Babi, pa kamorkoli drugam, njo sem pa sedaj začutila in grem, kot da sem se že vnaprej zmenjenila preden sem se rodila, tudi za to pot. Meni ni dovolj živeti lepo srečno življenje, če lahko to razumeš, brez absolutne povezave v srcu z vsem kar je in kar bo. Sem pač taka duša, hočem več, hočem vse. :8):


mhm.....iz prav takega feelinga sem sam naredil nekaj največjih neumnosti v življenju....

Ni tako. V Sloveniji ni nikogar, ki bi lahko deloval na njenem nivoju.


pa tudi če bi bil bi slovenci raje hodili lovit ribe, zahodnjaki pa bi ga oklicali za pedofila
ali kakšne druge vrste iztirjenca......
Norost je vcasih najvecja modrost…

#52 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. junij 2007, 12:18

nimam vec kaj dodati. :palec:

...
Gre za direktno doživetje Božanskega. Bolj točno ne morem povedati. To je velik blagoslov, da lahko doživimo nekaj takega. ...
...



#53 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2007, 13:44

nimam vec kaj dodati. :palec:

bi pa jz dodal še to, da čeprav je bilo to doživetje res pristno, je bilo vseeno začasno in kot tako še ne čiz dokončno izpolnjujoče. s popolnoma sprejetim blagoslovom pravega Avatarja, kar ga. Meera in g. Sai Baba nista, pa greš lahko v večno doživljanje svoje prave narave v večnem ljubečem odnosu do Njega.

#54 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. junij 2007, 13:49

mislim, da nima smisla pregovarjati se kdo je pravi in kdo ne pravi avatar.
prav tako se nase debate tukaj ticejo predsvem nasih predstav.
vsakdo gre pac svojo pot.

#55 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. junij 2007, 13:51

mhm.....iz prav takega feelinga sem sam naredil nekaj največjih neumnosti v življenju....
pa tudi če bi bil bi slovenci raje hodili lovit ribe, zahodnjaki pa bi ga oklicali za pedofila
ali kakšne druge vrste iztirjenca......


Hvala Bogu!!!
Če si boš mal ogledu profil folka, ki hodi k raznim Meeram in Sai Babam, boš videl, da gre za folk, ki izhaja iz urbanih sredin, v katerih se je "moč misli" razvijala na škodo vgrajenega znanja - nagonov, tistega kar čutimo ... - to pa je krnelo. Prihaja do tega, da si zaradi raznih propagandnih bombandiranosti možgani želijo stvari, ki jih telo ne mara, telo pa si želi stvari, katerih mu možgani ne dovolijo. In ta folk je navajen probleme reševat z možgani in pač oceni, da bo rešitev iz tega začaranega kroga morda našel z obiskom raznih "avatarjev", "Swamijev" in kva jst vem koga še - namesto da bi šli loviti ribe, začutili utrip narave in začutili povezanost z njo.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#56 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 21. junij 2007, 15:22

Nekateri vedno iščejo "berglo" in lažjo pot, ampak vedno znova in znova se vračajo k raznim delavnicam in Sai Babam. Če hočeš sebe postavit na trdne temelje, se je pač treba potrudit. Najprej je treba pogledat vase, kar je pa ljudem največji problem.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#57 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 21. junij 2007, 15:32

Hvala Bogu!!!
Če si boš mal ogledu profil folka, ki hodi k raznim Meeram in Sai Babam, boš videl, da gre za folk, ki izhaja iz urbanih sredin, v katerih se je "moč misli" razvijala na škodo vgrajenega znanja - nagonov, tistega kar čutimo ... - to pa je krnelo. Prihaja do tega, da si zaradi raznih propagandnih bombandiranosti možgani želijo stvari, ki jih telo ne mara, telo pa si želi stvari, katerih mu možgani ne dovolijo. In ta folk je navajen probleme reševat z možgani in pač oceni, da bo rešitev iz tega začaranega kroga morda našel z obiskom raznih "avatarjev", "Swamijev" in kva jst vem koga še - namesto da bi šli loviti ribe, začutili utrip narave in začutili povezanost z njo.

lalala


Profil folka???
Prav nespodobno in ozko je ocenejevati ljudi po lokaciji rojstva, se ti ne zdi?

Pomoje da vse bolj izhaja iz zavedanja posameznega človeka in ne iz lokacije rojstva in bivanja le tega. Bila sem veliko na deželi in tudi ta profil ne ustreza, temu kar si ti opisal. Po tem takem bi morali biti ljudje na vasi vsi povezani z bistvom zemlje in zakaj je večina ljudi, predvsem moškega spola, bolj povezanih z gostilno, v katero komaj čakajo da gredo in tam "prečistijo" svoje dnevne, mesečne in letne frustracije in jih utopijo v alkoholu. Sledijo svojim nagonom?
Tudi v "mestu" živimo taki, ki imamo veliko raje naravo kot pa beton in oboje skupaj uspešno združujemo in nas nič ne ovira pri sledenju nagonov, če SI DOVOLIŠ verjeti.



Si bom dovolil še eno vprašanjce - po čem sklepate, da je "prava". Sem bral tisti intervju in njene "misli" na internetu, pa se mi ne zdi nič posebnega. Z nekaterimi stvarmi se celo ne srinjam (npr. tist, da karkoli počneš, bodi z mislimi pri božanskem, al neki tazga).

l brez a


Ja saj se bere. x:)x
Kako čemo? Lako čemo.

#58 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 21. junij 2007, 15:41

Nisi razumela mojega vprašanja?
Dejansko sprašujem: kaj greš iskat k njej, če ne spoštuješ njene najbolj osnovne zahteve, da se je treba prej rezervirati? Kje je tvoje spoštovanje do nje in do ljudi z vsega sveta, ki prihajajo k njej, in so se prej najavili?


Dragi moj, kar grem iskat je moja osebna stvar. Na kakšen način pa samo med mano, njo in njim. Ja?
Nisem odgovorna ne tebi, ne komurkoli drugemu na svetu. A razumeš?
Kako čemo? Lako čemo.

#59 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 21. junij 2007, 15:43

Nekateri vedno iščejo "berglo" in lažjo pot, ampak vedno znova in znova se vračajo k raznim delavnicam in Sai Babam. Če hočeš sebe postavit na trdne temelje, se je pač treba potrudit. Najprej je treba pogledat vase, kar je pa ljudem največji problem.


Lep pozdrav, Robida!

Saj bergla je v redu ampak samo za začasno uporabo. Zdi se, da bi mi vsi včasih radi delali daljše korake po božjem stopnišču in prestopali "nepomembne vsakdanje malenkosti."

#60 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. junij 2007, 23:05

Profil folka???
Prav nespodobno in ozko je ocenejevati ljudi po lokaciji rojstva, se ti ne zdi?

Pomoje da vse bolj izhaja iz zavedanja posameznega človeka in ne iz lokacije rojstva in bivanja le tega. Bila sem veliko na deželi in tudi ta profil ne ustreza, temu kar si ti opisal. Po tem takem bi morali biti ljudje na vasi vsi povezani z bistvom zemlje in zakaj je večina ljudi, predvsem moškega spola, bolj povezanih z gostilno, v katero komaj čakajo da gredo in tam "prečistijo" svoje dnevne, mesečne in letne frustracije in jih utopijo v alkoholu. Sledijo svojim nagonom?
Tudi v "mestu" živimo taki, ki imamo veliko raje naravo kot pa beton in oboje skupaj uspešno združujemo in nas nič ne ovira pri sledenju nagonov, če SI DOVOLIŠ verjeti.
Ja saj se bere. x:)x


Prepričan sem, da je imel moj post, ki ga klele repliciraš tako dober "point", da nimam nikakršne potrebe, da bi ga dodatno utemeljeval. Mi je prilično vseeno, al se strinjaš, al ne.

sam a
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#61 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2007, 07:30

mislim, da nima smisla pregovarjati se kdo je pravi in kdo ne pravi avatar.
prav tako se nase debate tukaj ticejo predsvem nasih predstav.
vsakdo gre pac svojo pot.

ma smisel, a seveda ne predolgo. to človeško rojstvo je zelo dragoceno, a vseeno minljivo. ne splača se izgubljat preveč časa s kvazi-avatarji, če hočmo dosežt svojo dokončno izpolnitev, ki je možna le v čisti ljubezni do pravega Avatarja.

#62 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2007, 07:44

Misliš, da ti bo koristil moj odgovor? Lahko se sicer razpišem na dolgo in široko, a ostale bodo samo besede na nekem forumu.

Kakšne konkretno so vse lastnosti, ki naj bi jih imel avatar, ne vem. Lahko povem, kar sem o tem prebral iz knjig -- da je to utelešenje dela Božanskega (mama Meera imenuje to Paramatman), ki ima namen dvignit človeško zavest (krišnovci se s tem seveda nikakor ne bodo strinjali in bodo trdili, da je avatar zgolj in samo Krišna, ko se totalno utelesi na Zemlji v svojem prvobitnem izvornem telesu). Konec koncev pa te definicije niti niso toliko važne. Z mamo Meero sem imel čudovite izkušnje, njena pomoč je bila zame naprecenljiva, ljubezen, ki se čuti v njeni bližini, je trezno omamna. To je pač posebno doživetje, ko se direktno in konkretno doživlja božanske nivoju tukaj na materialni Zemlji. In to je po moje odločujoče. Avatarja se tako kot guruja, človeškega učitelja, prepozna z občutenjem, ne pa z dokazi, prepričevanjem ali verjetjem (vero).

če gremo bolj natančno, je Šri Krišna "Avatari" (Izvorna oblika Boga), iz katerega izhajajo vsi ostali Avatarji (Šri Krišnove druge oblike, npr. Ram, Nrišingha, Vamana, itd.).

Avatar ni neka neosebna zavest, ki zavzame začasno materialno obliko in se je ob tem zaveda. Avatar je Bog, Vrhovna oseba, ki milostno sestopi (avataran) v ta materialni svet v svoji večni obliki, ki je po Njegovi Vsemogočni volji vidna tudi našim fizičnim očem in nam tako da možnost služenja z uporabo materialnih čutil, elementov itd.

ti kvazi-avatarji, kot so npr. g. Sai Baba in ga. Meera so v svojem pravem-jazu večni sluge Šri Krišne, a se v svojem trenutnem stanju tega ne zavedajo še čisto in so zato podlegli raznoraznim materialnim špekulacijam.

#63 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. junij 2007, 07:47

Dragi moj, kar grem iskat je moja osebna stvar. Na kakšen način pa samo med mano, njo in njim. Ja?
Nisem odgovorna ne tebi, ne komurkoli drugemu na svetu. A razumeš?

Stvar je v tem, s kakšno notranjo naravnanostjo greš kam. In s tako, kot si tukaj pokazala, da te dobesedno boli kurac za cel svet -- Nisem odgovorna ne tebi, ne komurkoli drugemu na svetu. -- ne misli, da boš dobila kašen globlji blagoslov. Sicer ona sprejme vsakega, kakršenkoli že je, vsakemu dá svetlobo, a ni v redu zate in ni fer do nje, da greš na tak način tja in se požvižgaš na to, da se je treba rezervirati.

Reservations:

Darshan is free, no payment is required. Reservations are required and can only be made by telephone. Please call several weeks in advance. Please call again in case of cancellations or any other changes. When calling from outside of Germany do not dial the zero (0) of the area code. After booking Darshan, you may book your ⌂ hotel. Reservations by fax are accepted only when the time difference makes calling difficult.

(Odebelil sem jaz.)

bi pa jz dodal še to, da čeprav je bilo to doživetje res pristno, je bilo vseeno začasno in kot tako še ne čiz dokončno izpolnjujoče. s popolnoma sprejetim blagoslovom pravega Avatarja, kar ga. Meera in g. Sai Baba nista, pa greš lahko v večno doživljanje svoje prave narave v večnem ljubečem odnosu do Njega.

Kako veš, da ni? Kako veš, česa je zmožna in česa ne? Si bil pri njej, si doživljal njen blagoslov, ali si se lepo napiflal iz nekih knjig, ki ti jih zapoveduje tvoja ideologija?
Possible—but highly unlikely.

#64 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2007, 08:20

Kako veš, da ni? Kako veš, česa je zmožna in česa ne? Si bil pri njej, si doživljal njen blagoslov, ali si se lepo napiflal iz nekih knjig, ki ti jih zapoveduje tvoja ideologija?

to drugo.

#65 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 22. junij 2007, 08:33

mislim, da nima smisla pregovarjati se kdo je pravi in kdo ne pravi avatar.
prav tako se nase debate tukaj ticejo predsvem nasih predstav.
vsakdo gre pac svojo pot.

:palec: točno

V življenju vsakega od nas prehajamo iz obdobja do obdobja, vmes dobivamo lekcije.....se iz njih učimo (ali pa tudi ne). V določenem obdobju marsikdo pride do tam, ko misli da je pobral vso znanost sveta in pogruntal kaj je smisel življenja. Takrat tudi misli, da lahko vso to "svoje vedenje" deli z drugimi, če ne gre drugače, ga poskuša tud včasih na silo in z ihto vsiljevat drugim. Pozablja pa, da je to samo njegovo videnje in doživljanje, pa tudi, da je to samo en delček njegovega življenja in da ga čaka še dolga pot, polna lekcij, padcev in vzponov. Ko enkrat damo skozi prva spoznanja o smislu življenja in bivanja tukaj in zdaj, ugotovimo, da nima smisla nikomur vse to "zabijati" v glavo, kajti vsak mora sam prehoditi to pot. Vsak si pomaga po svoje......knjige, delavnice, Sai Baba....... Pomembno je samo, da ko čutimo da potrebujemo "zunanjo" pomoč, to res vzamemo za pomoč, ne pa kot berglo in jo vedno in kar naprej vlačimo s sabo in iščemo. Meni je zelo všeč beseda MODRECI. Ti ljudje vedo in so vedeli kaj je smisel našega bivanja. Mislim da tisti, ki pride do tega, mu ni potrebna knjiga, Sai Baba, pomembno je samo da vedno izhajamo iz sebe iz svojega notranjega jaza.

To je samo moj pogled na naše bivanje.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#66 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2007, 09:06

to drugo.

skupaj z doživljanjem blagoslovov Šri Krišne (in ostalih Njegovih Avatarjev) in Njegovega najdražjega sluge/ljubimca.

#67 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. junij 2007, 18:18

da.
in ves kje se velikokrat (pomoje) tudi vidi: v sprejemanju!
to (pomoje) pomeni:
V razumevanju in posledicno sprejemanju lastnega pocetja in pocetja drugih ljudi, dopuscanju mnenja, prepricanj, vere, duhovnih odlocitev, izbire vodstva oz. uciteljev, dopuscanje asketizma in ateizma, prepricanj, misli, custev (v mejah zdravega sobivanja), kreativnosti, ne vsiljevanja lastne poti in prepricanj, etc...
aha, pa se nenavezanost (na prepricanja, ideje, mentalne koncepte, ipd...etc...)
- Tega trojega ne samo verjamem, temvec vem, da se ucimo vsi.


me veseli, da razmisljas kot pises. kaze (pomoje) na to, da si nekatere stvari izkusila... in jasno, vsi smo nekatere ze.

*Rek iz taoizma, ki sem ga danes slisal od 103 letne tai-chi mojstrice: "brez grenkobe ni sladkega".

ps: zadnji tvoj stavek je super! :palec:

lp

:palec: točno

V življenju vsakega od nas prehajamo iz obdobja do obdobja, vmes dobivamo lekcije.....se iz njih učimo (ali pa tudi ne). V določenem obdobju marsikdo pride do tam, ko misli da je pobral vso znanost sveta in pogruntal kaj je smisel življenja. Takrat tudi misli, da lahko vso to "svoje vedenje" deli z drugimi, če ne gre drugače, ga poskuša tud včasih na silo in z ihto vsiljevat drugim. Pozablja pa, da je to samo njegovo videnje in doživljanje, pa tudi, da je to samo en delček njegovega življenja in da ga čaka še dolga pot, polna lekcij, padcev in vzponov. Ko enkrat damo skozi prva spoznanja o smislu življenja in bivanja tukaj in zdaj, ugotovimo, da nima smisla nikomur vse to "zabijati" v glavo, kajti vsak mora sam prehoditi to pot. Vsak si pomaga po svoje......knjige, delavnice, Sai Baba....... Pomembno je samo, da ko čutimo da potrebujemo "zunanjo" pomoč, to res vzamemo za pomoč, ne pa kot berglo in jo vedno in kar naprej vlačimo s sabo in iščemo. Meni je zelo všeč beseda MODRECI. Ti ljudje vedo in so vedeli kaj je smisel našega bivanja. Mislim da tisti, ki pride do tega, mu ni potrebna knjiga, Sai Baba, pomembno je samo da vedno izhajamo iz sebe iz svojega notranjega jaza.

To je samo moj pogled na naše bivanje.



#68 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 22. junij 2007, 20:00

Nekateri vedno iščejo "berglo" in lažjo pot, ampak vedno znova in znova se vračajo k raznim delavnicam in Sai Babam. Če hočeš sebe postavit na trdne temelje, se je pač treba potrudit. Najprej je treba pogledat vase, kar je pa ljudem največji problem.

Zanimivo, kako hitro se uporabijo fraze, kot so: najprej pogledati vase, postaviti se na lastne noge, biti odgovoren sam sebi, itd itd...Kako se pa to konkretno udejani v življenju?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#69 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 22. junij 2007, 20:25

Zanimivo, kako hitro se uporabijo fraze, kot so: najprej pogledati vase, postaviti se na lastne noge, biti odgovoren sam sebi, itd itd...Kako se pa to konkretno udejani v življenju?


Ko boš dovolj na tleh boš dobro vedel kaj ti je storiti. xrolleyesx Takrat to ne bodo fraze.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#70 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. junij 2007, 20:44

Iz moje perspektive me motijo besede tistih, ki govorijo zelo prepričano, da je njihov prav, edini prav.
Sorry, sam tko pač je.


a se tale: tko pač je... lahko razume tudi kot edini prav? x:px
men je pa ušeč ideja, da ima usak use prav... na svojemu nivoju zavedanja :o|o:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#71 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 23. junij 2007, 05:46

Kako veš, da ni? Kako veš, česa je zmožna in česa ne? Si bil pri njej, si doživljal njen blagoslov, ali si se lepo napiflal iz nekih knjig, ki ti jih zapoveduje tvoja ideologija?
[/quote]


Govoril sem kar z nekaj ljudmi, ki so bili pri njej in kometarji so bili v tem stilu / skoraj pri vseh / - če ne drugega sem začutil energijo v sebi , bil sem kar nekaj časa "blagoslovljen , full me je spucal ..itd.... mislim, da vse tole lahko narediš tule sam s seboj- kar je tudi reklo par oseb, samo delat bi moral....tko gre pa hitreje -začasno seveda, ker te poti mnogi ponavljajo...
Osebno nimam nič proti takim obiskom, vendar iskanje nekakšne absolutne resnice, spoznanja "pravega " božanstva, videnja vsega kar si in povezava z Božjim....tole je pa že malce tko....Mislim , da je nekje tako kot je Nosorog napisal - ne bi ravno rekel profil folka, dejal pa bi , da gre za ljudi z velikimi pričakovanji, ki pričakujejo čudež pri srečanju s takšnimi ljudmi kot je meera / pa tudi če je avatar/ , ker pač so na stopnji zavedanja kot pač so ...Osebno ravno pravim, če bi ljudje več delali sami na sebi in v sebi , ne bi potrebovali svetih poti, romanj, iskanj rsenic o sebi in kozmosu nekje drugje, ker bi tisto , kar bi našli tukaj, v sebi, okoli sebe - zadovoljilo njihove potrebe po nekakšnem "razodetju" , ..če pa ni tako, bi takale pot bila samo nadgradnja tistega , do česar se je bitje že prebilo, če ne drugega -do osebne resnice, vendar tle ne mislim subjektivne..Tamle , ko je napisal- stik z naravo- se strinjam..je lepa in zanesljiva pot, ki nas požene še v malce drugačno občutenje sebe in univerzuma, kot le na fizični ravni...
Pa vsak stik z naravo še ne pomeni resničnega občutenja, zlitja z njo...ko to doživiš in občutiš in imaš potrebo po avatarju- tudi OK, samo dokler sedimo 10 ur v sobi, meditiramo in gremo za konec tedna v iški vindgar , kjer je tako četrt lj...tako ne občutimo narave...vsaj tako kot bi jo lahko- ne...
Sicer pa ima vsak človek zelo subjektivne potrebe in hotenja, tudi občutenja in dojemanja se razlikujejo , tako da tle sploh ni pravila...osebno na pohorju, ali pa na Lahinji , v samoti in pestrosti -veličini takele narave sam občutim zelo, zelo mnogo, nekteri pa le žejo in lakoto ali pa utrujenost v vsej zadevi....in verjetno je prav tako...nismo popolnoma vkalupirani...vsak je mali unikat ..to se mi pa zdi kar prav in lepo ....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#72 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 23. junij 2007, 05:53

Enkrat sem napisal, da sem mnenja, da je en kmet tam v hribih na svoji revni njivi sredi gozdov -precej bolj "poduhovljen " od vseh , ki trobimo o "duhovnosti " .Sicer bo kdo dejal, da mu je lažje, ker ima tako in tko predispozicije..ja , možno...sam potem se poraja vprašanje o karmi, svobodni volji in samoodločanju ter odgovornosti do sebe in vsega kar je...tukaj se pa ti ideali pol izgubijo...ker imamo v osnovi vsi iste možnosti....če ne pa lahko spremenimo " duhovno " renico in izhajamo iz fizike in vsakodnevnih poglablanj v enostavne majhne dogodke iz kakršnih se sestoji naše življenje...pa pogruntamo , da je tole vse nekakšna duhovnost...je tako v vsakem, samo malce jo je treba začutit in živet...nasploh so mi pa taki izrazi odveč...vse tole je življenje- duhovnost - univerzum - bog - tudi ljubezen do svojga mačka in soseda...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#73 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 23. junij 2007, 08:01

Mislim,da si mu tole 3 dni prehitro povedala :palec:



x:o)x Ima vsaj čas za premišljevat. :palec:

Enkrat sem napisal, da sem mnenja, da je en kmet tam v hribih na svoji revni njivi sredi gozdov -precej bolj "poduhovljen " od vseh , ki trobimo o "duhovnosti " .Sicer bo kdo dejal, da mu je lažje, ker ima tako in tko predispozicije..ja , možno...sam potem se poraja vprašanje o karmi, svobodni volji in samoodločanju ter odgovornosti do sebe in vsega kar je...tukaj se pa ti ideali pol izgubijo...ker imamo v osnovi vsi iste možnosti....če ne pa lahko spremenimo " duhovno " renico in izhajamo iz fizike in vsakodnevnih poglablanj v enostavne majhne dogodke iz kakršnih se sestoji naše življenje...pa pogruntamo , da je tole vse nekakšna duhovnost...je tako v vsakem, samo malce jo je treba začutit in živet...nasploh so mi pa taki izrazi odveč...vse tole je življenje- duhovnost - univerzum - bog - tudi ljubezen do svojga mačka in soseda...
xegox :palec:


:palec: Potrebna je samo KMEČKA LOGIKA, pa vse deluje, brez "avatarjev".
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#74 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 23. junij 2007, 10:08

Enkrat sem napisal, da sem mnenja, da je en kmet tam v hribih na svoji revni njivi sredi gozdov -precej bolj "poduhovljen " od vseh , ki trobimo o "duhovnosti " .Sicer bo kdo dejal, da mu je lažje, ker ima tako in tko predispozicije..ja , možno...sam potem se poraja vprašanje o karmi, svobodni volji in samoodločanju ter odgovornosti do sebe in vsega kar je...tukaj se pa ti ideali pol izgubijo...ker imamo v osnovi vsi iste možnosti....če ne pa lahko spremenimo " duhovno " renico in izhajamo iz fizike in vsakodnevnih poglablanj v enostavne majhne dogodke iz kakršnih se sestoji naše življenje...pa pogruntamo , da je tole vse nekakšna duhovnost...je tako v vsakem, samo malce jo je treba začutit in živet...nasploh so mi pa taki izrazi odveč...vse tole je življenje- duhovnost - univerzum - bog - tudi ljubezen do svojga mačka in soseda...
xegox :palec:


Ali pa čisto na kratko ali pa "po kmečko" povedano... xrolleyesx x:o)x
Nekateri se gredo duhovnost po tistem - zakaj bi bilo enostavno če je lahko komplicirano... x;)x x:px
Iščejo neko Resnico namesto da bi jo živel... x8Dx
Ker edina resnica je življenje samo, takšno kot si ga narediš... x:Xx xsrcx :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#75 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 23. junij 2007, 13:33

Ali pa čisto na kratko ali pa "po kmečko" povedano... xrolleyesx x:o)x
Nekateri se gredo duhovnost po tistem - zakaj bi bilo enostavno če je lahko komplicirano... x;)x x:px
Iščejo neko Resnico namesto da bi jo živel... x8Dx
Ker edina resnica je življenje samo, takšno kot si ga narediš... x:Xx xsrcx :palec:


Kratko in jedrnato povedano ... :palec:
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0