Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Golota, nudizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
280 komentarjev na to temo

#1 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:01

Danes lahko vidis goloto povsod. V filmih, reklamah, casopisih, revijah, ... Ko vidimo golo telo, se nam to ne zdi nic cudnega, saj smo se navadili, da je to nekaj normalnega.., a kljub temu mislim, da v resnici nismo tako zelo sprosceni kot se zdi na prvi pogled... :o|o:

Zanima pa me kako se VI pocutite goli? Hodite na nudisticne plaze? Se vam zdijo take plaze ok?
Ko ste bili na nudisticni plazi - ste se takoj slekli, ste se slekli le napol, se sploh niste? Zakaj?
Kaj mislite o ljudeh, ki goli hodijo po stanovanju - poznam dva, ki sta popolnoma sproscena brez oblek in ( ko nimata obiskov seveda x;)x ) doma vse pocneta gola...

x?x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#2 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:08

Povem lahko se svojo izkusnjo..
Ko sem bila mala smo bili nekajkrat na nudisticni plazi. Ker sem bila se otrok, mi ni nihce nic rekel, ce sem okrog tekala v kopalkah - drugace obstaja pravilo, da se moras sleci.. Mami me je sicer hotela sleci, a sem jokala in se nisem dobro pocutila gola, tako da mi je pustila male kopalkice gor.. x;)x

Kasneje ( pri 17-ih) sem sla s bivsim na tako plazo.. On ni imel nobenega sramu, ker je bil tam s starsi od malega. Meni pa je bilo grozno neprijetno.. Ni me sram svojega telesa, nisem debela,..., tudi pred fantom me ni bilo sram.. Me je pa motilo, ko sem videla stare ljudi, ki so se sprehajali nagi naokrog, nagi vozili kolo, nagi jedli pred prikolicami in nagi kuhali... Ko sem videla sosedo kako se brez obleke sklanja nad loncem juhe, me je vse minilo...

Tako se na plazi nisem slekla.. Povzrocila sem nekaj slabe volje pri nekaterih kopalcih in kasneje slekla modercek, a hlace sem pustila.. Na zivce mi je slo, da me stari tipi, ki imajo zraven sebe gole zene, gledajo z jezikom do tal,kot da sem nek spolni objekt.. Nisem jaz kriva, da so stari in, da se je z njiovimi zenami poigrala narava ( gravitacija x;)x ) ter zato gledajo mlade....

.... ta obisk nudisticne plaze ( campa ) je trajal 3 dni, potem pa tega nisem ( in ne bom ) ponovila nikoli vec.. x;)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#3 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:11

Deset let sem hodila na morje v nudistični kamp...predvem zato, ker so veliko bolj čisti...in ker se zelo rada kopam in sončim gola...

Nisem se ozirala na druge, jaz sem imela svoja pravila...nikoli nisem hodila naokoli gola, vedno sem imela pisane velike rute, ki sem jih ovila okoli telesa...in hecno, kmalu so me začele frendice posnemati...
Gola edino na plaži, do plaže oblečena...

Doma smo navajeni golote, iz kopalnice do svoje sobe gremo recimo goli...to pa je tut vse...po hiši ne hodimo goli..
hecno, kako nisem sramežljiva...pa vendar sem....odvisno, v kakšni situaciji sem gola... x:Ix

Astra
Per aspera ad astra

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:13

Zelo dobra tema, Ska-Vi, ceprav smo o tocno tem ze nekajkrat govorili, pa vendar se mi zdi, da nimamo se prav take teme, prav tako postavljene.

Sama se ne pocutim prijetno naga med veliko ljudi in ne hodim v nudisticne kampe, ker me je groza nekaksnega predpisa, to je potem na nek nacin celo tako kot ce bi imel uniformo.....

Stekam stalisce, point, v bistvu cisto podpiram, niti najmanj me ne moti, a sama ne hodim...

Joj, pa kje smo to imeli, se s Tjazyjem sva se 'kregala' malo...Morda se kdo spomni, skoda, ker smo ze kar precej govorili o tem, zdaj se mi ne bo dalo se enkrat se 'zagovarjati'... x;)x
Naj se kdo spomni, pliz, kje je to, ce drugega ne, da damo vsaj link, ker mene pa zanima, kaj smo kaj ze rekli...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:18

Če se le da ,sem oblečena kukar se le da,..še takrat ko se grem skopat,bi bla skoraj najraj oblečena,hehehe...

Mi ni do tega,da bi goloto kazala drugim,ampak rada pa pogledam druge.

#6 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:23

Gola edino na plaži, do plaže oblečena...

No vidis.. S tem se strinjam in se mi zdi ok.
Kje pa si bila? Ti ni bilo hecno ( motece ), da ljudje kuhajo in jejo goli?

Se eno stvar sem se spomnila in ne vem kako sem jo lahko pozabila, ker sem se se dolgo po tem smejala..

Sem sla v tgovino po kruh - v tistem campu in stojim tam in cakam, da me nekdo postreze.. V trgovini so bili ljudje ( na sreco ) obleceni, dokler ne pogledam proti mesu in salamam.. In kaj vidim? Stari moz stoji nag pred klobasami in naroci 20 dag suhe salame.. Ker so bile klobase v hladilniku, ki je bil pred kupcem, se je morala prodajalka stegniti noter, da vzame salamo. In ta salama je bila zelo blizu steklu, kjer je stal gospod in izgledalo je, kot da prodajlka zeli vzeti njegovega lulcka in mu ga narezat...
Smeha skoraj nisem mogla zadrzat in ko je prodajlka videla, da se "dusim", se je zacela se ona smejat.. Staremu najprej ni bilo nic jasno, potem pa je dojel zakaj se gre in si ga je zakril z nakupovalno kosarico... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#7 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:29

Evo, to imam pa rada.. Golo kopanje.. Ampak ponoci.. Ko je morje tako mirno in ni nikogar in se ti zdi, da je vsa voda na svetu samo tvoja... x:)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:38

Meni je bilo tudi, dokler niso nekoc ob najinem takem podvigu lovili nekih morskih kac ali necesa podobnega - in naju je vse minilo... x:o)x x:Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:40

Meni je bilo tudi, dokler niso nekoc ob najinem takem podvigu lovili nekih morskih kac ali necesa podobnega - in naju je vse minilo...  x:o)x  x:Dx  x;)x

Morda so pa nekaj drugega zamenjali za morsko kaco... x;)x x:Dx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#10 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:42

Marsa, tut jaz se spomnim te tvoje debate s tjazijem...pa sem preiskala vse živo...in nisem našla... :xx!: ..potem pač napisala tukaj..

ska - vi...veš, ljudje so povsod različni, tudi v teh campih...in pravila lepega obnašanja tut tam veljajo, se pa najdejo izjeme...

v trgovine, restavracije in podobno se NIKOLI ne gre nag... :xx!:
zakaj bi me motili drugi ljudje.. :eek: x?x

kaj pa vem...jaz ne buljim v nobenega, me preprosto ne zanima, ne kaj počnejo, ne kako izgledajo...nikoli nisem opazovala v tem smislu okoli...
pa še...zakaj tak kult lepote... :eek: ...ker zdaj bi naj sami mladi in lepi hodili okrog..al kaj...
ravno za starejše je dobro, da nimajo na sebi mokrih kopalk...in kar je še najbolj zanimivo...v teh campih je veliko hendikepiranih ljudi...tudi kakšnega s prevezo in vrečko okoli pasu vidiš...

In zato takšnih kot ti..in mladine v najstniških letih...ne najdeš v teh campih...ker sem bila tam tako dolgo..sem lahko spremljala, kako so hodili nekateri kot otroci, potem jih nekaj let ni bilo...in so se vrnili v camp...ko so imeli sami otroke..

odvisno je, kaj HOČEŠ videti...če te zanima estetika in golota...se pač zgražaš...če pa greš tja na dopust...in se ne brigaš za ostale...ampak se sprostiš...in uživaš...potem ti je dobro...

men je bilo tam dobro...ker je bilo bolj kulturno, WC-ji popolnoma čisti, po pomivanju posode ja vsak počistil za seboj...povsod rožce...in lepo urejeno...

Astra
Per aspera ad astra

#11 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:49

Nisem rekla, da starih ljudi ne sme biti v teh campih.. Tudi nisem rekla, da so ogabni ali kaj takega..
Pravim le, da me moti, da se naslajajo nad mladimi in jih gledajo kot da so spolni objekti..
Naj gledajo svojo zeno, mlade pa pustijo pri miru..

Poleg tega nisem mislila, ce te motijo drugi ljudje.. Mislila sem, ce te ni motilo to, da nekateri vozijo nagi kolo, jejo nagi, kuhajo nagi pred prikolico... itd
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:51

Ja, verjamem, Astra, vsi tudi pravijo tako (ful nasiih znancev, frendov, sorodnikov hodi na nudo)...
Skratka - kot pravim, cisto kul. :palec:
A vseeno... :8): x:Ix :sori:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 15. maj 2004, 11:33

na morju oziroma kadar jadram, sem več ali manj nag............. v marinah jasno da nikoli, ne vznemirjam okolice s svojo goloto (sit sem vzdihovanja x;)x x8Dx x8Dx x:Dx ). Načelno mi je čisto kul, če je ženska toples oziroma v kompletu zgleda vse ok, na nudistični plaži nisem bil nikoli, ker pač že od nekdaj (še od majhnega) smo na čolnu in se ponavadi ne kopam na javnih plažah.
Neokusno mi je, da se eni kar nagi sprehahajo okoli, tipom binglja med nogam, ženskam pa joške sem in tja....... mal diskretnosti pa vendar.......... :palec:

#14 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 11:46

Samo skoda, da lahko pri nas isces samoto plazo z mikroskopom pa je ne najdes.. :V:
Res smo bogi Slovenci glede plaz.. - na zalost...

Je pa Hrvaska lepa.., da o Spaniji ne govorim... x8Dx x8Dx
... samo moras pazit, da te kak morski pes ne zagrabi in ti odgrizne josko.. x;)x x:o)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#15 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 11:49

hihi.. oba.. x;)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#16 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 15. maj 2004, 12:26

Neokusno mi je, da se eni kar nagi sprehahajo okoli, tipom binglja med nogam, ženskam pa joške sem in tja....... mal diskretnosti  pa vendar.......... :palec:

:palec: x8Dx

#17 Suzy

Suzy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 15. maj 2004, 12:38

Ja tudi jaz sem za to da sem na plaži gola in zelo uživam če se kopam gola ampak ostalo pa sem najraje oblečena. Zelo me pa moti ko prideš na nudistično plažo, ko smo vsi goli,določena družba recimo pa se ne sleče (ne vem zakaj ne ) okrog pa potem gledajo tako kot če prvič vidijo žensko oz. moškega. :vragec: :vragec: :vragec:


Zelo dobra tema, lep pozdrav

#18 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 12:48

Na nek nacin razumem, da ljudi moti, ce so vsi nagi, samo ene par ljudi ne..
Ampak se mi zdi neumno, da cloveka silimo, da se slece.. Morda pa potrebuje vec casa.. Morda bo dva dni oblecen, tretji dan bo dal dol en kos obleke, zadnji dan bo pa ze nag okrog skakal... Zakaj nagce na nudisticni plazi moti, da je nekdo oblecen? Ce imajo toliko samozavesti, da se slecejo, bi jim moralo biti vseeno kako so obleceni oz sleceni drugi... xscratchx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#19 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 15. maj 2004, 12:49

Na nudistični plaži še nisem bila, verjetno bi se slekla in čez nekaj časa sprostila in pozabila, da sem slečena... A ODVISNO, S KOM BI BILA...
Ko grem sama v savno, me ni čist nč sram, briga me za tist folk, ki ga sploh ne poznam, tud s fantom mi ni blo bad...Bi mi pa blo bad s starši ( pri nas doma ne hodmo nagi po stanovanju ) al pa s frendicam...Ne sprašujte, kako to s frendicam, ker ne vem, mogoče zato, ker so ful kritične in ker jih je nekaj takih, ko se prou rade razkazujejo. ( Nemalokrat se mi je zgodilo, da mi je katera prišla odpret v tangicah in zgoraj brez... )
Hja, lahk zaključim, da je pri meni sproščenost odvisna od drugih ljudi okrog mene...Ne rečem, da je to prav....

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#20 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 12:54

Pri nas doma smo sprosceni, se smejimo, zafrkavamo, prakticno vse...., le nagi ne hodimo.. x:Dx
To mislim na starse... Pri nama je drugace, ker sva sama, tako da vcasih kdo od naju tudi malo nag okrog hodi.... Ampak obicajno ne...
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#21 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 15. maj 2004, 13:56

Ful dobra tema :palec: x:Xx

Vedno, ko se začne približevat poletje, komaj čakam, da spet grem na morje... V totalno sproščenost, naravnost, lepoto bivanja, zlitje z naravo...

Sem zaprisežena nudistka. xsrcx Že od svojega rojstva hodim s starši v nudo kemp in to mi je nekaj najbolj naravnega na svetu. Celo do tega sem prišla skozi leta, da zelo težko zdržim na oblečeni plaži s celimi kopalkami na sebi... Ker so mi totalno nefunkcionalne - prideš iz vode, imaš vse mokro, potem pa se kao preoblačit pod brisačo, da skriješ tistih par koščkov kože, ki naj jih drugi ne bi videli... Zakaj? Je to kaj sramotnega? Zame ne, zame je to samo skrinjica, v kateri se sprehajamo naokrog v tem življenju, del nas in čisto naravno x:)x

Zdi se mi, da prej kot na nudo plažah prihaja do naslajanja nad teleščki na oblečenih plažah. :xx!: Noro mi je bilo, na primer, ko nas je prijateljica prvič pripeljala na Bol na Zlatni rat... Oh, bog... Čevapčič pri čevapčiču, po en telešček na enem kvadratnem metru, pa push-up modrčki, po možnosti s pereščki gor nalimanimi, da ja izgleda vse skupaj še bolj mamljivo, pa barvne lestvice kopalk po zadnji modi, seveda vse skupaj (tudi tipi!!) noro naoljeno, da se bolj blešči in je kao noro prijetno za gledat... Hihi mi je blo kot da sem prišla na modno revijo - "pokaži, kaj imaš..." x;)x Ko sem to zagledala, se mi je nos po moje povesil do tal, sploh nobenega filinga v tem, da si tam, na plaži, s sončkom in morjem in vetrčkom in se igraš z njimi, pač pa vse noro usmerjeno v iskanje potencialnega partnerja hihi... Seveda se zavedam, da pišem o plaži, kjer so izključno mladi, tako da verjetno tu delam selekcijo, kar se oblečenih plaž tiče, ampak to je bilo pač eno moje ultra slikovito doživetje... Verjetno ni odveč pripomnit, da smo se naslednji dan tisti bolj "au naturel sončkarji" spokali v avto in si poiskali svojo divjo plažico, kjer smo lahko nagi skakljali naokrog x:Dx :palec: x:Xx

Pri nudo plažah se pač gre za neko kulturo; vedno sicer obstajajo svetle izjeme, ki to kršijo, predvsem v obliki posameznikov, ampak saj veste... vedno se bo našla izjema, ane? x;)x Na nudo plaži ni pomembno, kako kdo izgleda, koliko ima povešene prsi, koliko ima dolgega, ampak preprosto za filing... zlitja z naravo... Sama sem v kempu skoz naga, če se šetam skoz kemp - imam brisačo vrženo čez eno ramo, če jem kosilo - imam brisačo pod ritjo x:Dx , če grem v bar ali trgovino - si ovijem pareo okrog celega telesa, etc... Seveda obstajajo neka nenapisana pravila, ki se jih (skoraj) vsi držimo; ne moraš pa sedaj bit slabe volje zaradi nekih starih nemcev, ki furajo FKK (Frei Koerper Kultur x;)x ) v vseh možnih razsežnostih in grejo še po salamco v trgovino nagi x:Dx x:Dx Tako pač je, vedno bojo obstajali takšni biseri na svetu, samo na nas pa je, koliko se bomo zaradi tega vznemirjali... x;)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#22 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 15. maj 2004, 14:16

'nudl' že zelo dolgo... kakšnih 25 let ali še več... vse tisto, kar Ska-Vi našteva, mene nič ne moti v nudističnih kampih. Prikolo smo dolgo imeli tik ob morju, malo ven iz nagužvanega dela kampa, tako, da smo bili skoraj kot na privat plaži. V nudo kampih namreč zelo malo ljudi poležava po plaži.
... kolk je kul, ko se pripelješ do prikole (recimo, ko za vikned švigneš od doma), zmečeš cunje s sebe in bumf v morje... :hepko:

#23 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 15. maj 2004, 15:10

Pravim le, da me moti, da se naslajajo nad mladimi in jih gledajo kot da so spolni objekti..
Naj gledajo svojo zeno, mlade pa pustijo pri miru..

Poleg tega nisem mislila, ce te motijo drugi ljudje.. Mislila sem, ce te ni motilo to, da nekateri vozijo nagi kolo, jejo nagi, kuhajo nagi pred prikolico... itd

V nudističnih kampih te praviloma noben ne gleda, da bi se naslajal...to je fiksna ideja...čeprav se najdejo izjeme, praviloma pa ni tako...tja hodijo urejeni ljudje, ki so pomirjeni in usklajeni s svojim telesom in duhom...zato se mi zdi iz trte zvito to, da bi te kdo slinasto gledal...
Jasno pa ni pošteno, da hodiš ti v kopalkah oni so pa goli...tako rekoč vstopaš na njihov teritorij in se moraš držati njihovih pravil...saj zato je nudistični kamp, da so tam vsi enaki...
Če te pa moti, da ženska gola kuha, se gola vozi na svojem kolesu...pa ostani doma, kjer ne bo zate motečih dejavnikov...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#24 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 15. maj 2004, 15:33

Joj, mateja, kakšne lušte si mi naredila... x;)x ..mi smo lani po 12 letih prodali prikolico...in danes ko je tako lep dan...se mi kar toži... xrolleyesx ..točno tako je bilo...greš čez vikend..in se vrneš kot prerojen... x^x

Na nudo plaži ni oblečenih..ker nimaš potem tam kaj iskati...pač idi drugam...če bi bilo dovoljeno, potem bi tja prihajali nekateri...da si ogledujejo... xrolleyesx

Samo tisti, ki to sceno res pozna...ve, kako nepomembno je, kakšen si..in tako kot pravi Sončna...odpade vsako frajerišenje in nova moda kopalk..

Hm, bi prav rada vedela, kam ste zahajali..mogoče smo bili pa sosedje.. x;)x x:Dx x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#25 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 15. maj 2004, 16:18

V Uliki smo imeli tak famozno dober plac... res! Na koncu kampa, ko je samo kakšen zvečer ali zjutraj priromal na sprehod mimo, sicer pa saaaamiii... mizo smo imeli čisto ob obali pod dreveščkom, ma, nikjer ni blo lepše... ves dan sem imela samo morje pred seboj... prikola je super stvar (je pa mal predrag štos zdaj zame), saj smo bili na morju od aprila do oktobra....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0