Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Bog je lenuh


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
148 komentarjev na to temo

#51 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 13:28

Kar se pa tice...
Lenuh je po mojem neprimerno receno - ce je to, kar si jaz predstavljam, da se je mislilo, bi morda bilo primerneje recimo 'nedejaven' ali kaj takega.
Ce se ne motim, pa lenoba itak sodi h grehom.

Ne, ne, poanta je v tem, da bog ne bo nič naredil namesto tebe.
Saj, veš, taki popoldanski verniki se najraje naslanjajo ravno zaradi svoje lenobe na boga, spoved pa imajo tudi samo zato, da ga lahko še bolj serjejo potem :xx!:
Da ne bo pomote, morda je malo nastrojen proti cerkvi kot organizaciji, ne proti bogu. Pa še to se mi morda le dozdeva na osnovi njegovih tekstov, ki sem jih bral, ne od sinoči.
Kakorkoli, zelo zanimiv sogovornik in simpatičen možak, kot da se poznava že sto let.
Je pa pod Krimom rojen, pod Rakitno x:Dx

#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 13:29

Kar se pa tice...
Lenuh je po mojem neprimerno receno - ce je to, kar si jaz predstavljam, da se je mislilo, bi morda bilo primerneje recimo 'nedejaven' ali kaj takega.
Ce se ne motim, pa lenoba itak sodi h grehom.

Ne, ne, poanta je v tem, da bog ne bo nič naredil namesto tebe.

Ja, ja - tocno to sem tudi mislila...
On je nedejaven, ki te navdihuje, da bos ti dejaven... in torej ne bo naredil nicesar namesto tebe... ja, ja, saj...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 13:36

še vedno nisi napisal celih vtisov včerajšnjega pogovora, Stane

Vseh vtisov. Ha, najbolj mi bo ostal v spominu moj odhod, ko sem zdrsnil na travnik z avtom pri njegovi hiši, potem je pa moral sosede skupaj bobnat, da so me ven porinili x:Dx x:Dx
Ali pa to, ta bo zate dobra. Pečjak bo začel peči kruh dr.Susman po njegovem receptu s himalajsko soljo. Verjamem, da bo odličen x:px x:Dx

#54 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 16. maj 2004, 13:41

Ali pa to, ta bo zate dobra. Pečjak bo začel peči kruh dr.Susman po njegovem receptu s himalajsko soljo.

haaaaaa, ga je prepričal....bomo vidl, povem zihr naprej, kupim pa kakšne kromp.njokote spet x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#55 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 13:50

Pa še nekaj sem se spomnil za tvoja ušesa. Pravi, da v svetovni literaturi ni takšnega pogleda na življenje, bolezen in sol, kot je v moji knjigi.

#56 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 16. maj 2004, 14:06

hja, to pa veš itak sam ti. nisem še prišel do konca..me čaka...še branje...morda jo vzamem na plažo x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#57 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 14:24

Jaz že vem in še marsikaj drugega, toda tako mnenje ima ponavadi večjo težo od avtorjevega.
Če bi bil včeraj na Mavrici, bi ti dal knjigo v novi izvedbi, z dnevnikom, kamor si lahko vpisuješ vse, kar ti pade na pamet.
Študiozno x:Dx

#58 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 16. maj 2004, 14:28

haaaaaaaa, bemu ja.
izkoristim morda naslednjič, huh :eek: :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#59 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 14:39

Pa še ona tvoja kolegica se je nakaj hršla, potem pa nobenega ni bilo, jej, jej :xx!: xcivx

#60 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. maj 2004, 17:30

sm prebrau naslov sem sam pomislu ej pa jaz sem bog... :D
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#61 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. maj 2004, 18:02

Ni se mi sicer ljubilo prebrati vseh treh stvari, a že naslov teme se mi zdi v osnovi zgrešen. Bog ne more biti len. Konec koncev, si ga ne moremo predstavljati kot materialno bitje, temveč ga opisujemo s pojmi, kot so zavedanje, ustvarjalnost, ljubezen, ..., ki nimajo prav dosti zveze z lenobo. Konec koncev sodobna znanost ugotavlja, da je sila majhna verjetnost, da je življenje plod naključnih razmer, ki so se pojavile v evoluciji Zemlje in da je vse, kar obstaja, proizvod zavesti oz. razumnega načrtovanja (Boga?).
In spet se bom vrnil na misel Hermesa Trismegistosa - Kakor zgoraj, tako spodaj:
- V človeškem telesu ima vsaka celica svojo funkcijo in človek kot celota ne opravi ničesar namesto posamezne celice. Prav tako je tudi v razmerju Bog - vesolje - človek. Bog si je zamislil funkcijo posameznega človeka, "dal" vsakemu neke talente, sposobnosti ipd. in ne more on veljati za lenega, če posamezen človek raje odmara kot pa da bi te talente razvil in s tem prispeval k razvoju celotnega stvarstva. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#62 Freya

Freya
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 371

Objavljeno: 16. maj 2004, 18:23

Res je - popolnoma zgrešen naslov.
SI SAPIS SIS APIS.
Objavljena slika

#63 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 18:24

Pa si vseeno preberi ali pa mi prisluhni sedaj. Bog je len pomeni, da ti je dal okvir življenja, kot praviš ti, ne bo pa tega načrta izvajal namesto tebe. In ravno ta misel se mi zdi bolj interesantna, kot vse debele bukve praznih čenč, ki dejansko s tem, ko boga opisujejo in utemeljujejo, dokazujejo le to, da so sebe prenesli v boga, ker ga drugače ne bi znali opisovati.
Torej, s tem, ko ga opišeš s tipično človeško maniro, poveš, da ni tak kot ti, torej ga zanikaš kot človeka, ker pa o njem vseeno govoriš, s tem zanikanjem potrjuješ njegov obstoj.
Ker ga ni, je.
Ko pa že znanost omenjaš, si je to najlažje predstavljati kot računalniški program, ki bi se spraševal, sem se sam programiral :sori:

#64 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. maj 2004, 18:48

Drgač se v marsičem strinjam s tabo, Stane, zlasti v tistem, da je cerkev kot institucija popolnoma mimo. S tem, da je Bog len pač ne. Da ti potenciale, ti s "srečnimi naključji" pomaga, da jih razvijaš, če jih pa ne, pa morda ukrepa po mehanizmih (morda karmičnih), ki jih še ne znamo razložiti.
Da verjetno obstajajo mehanizmi, po katerih na ne povsem viden način deluje Bog je zelo verjetno tudi zato, ker totalne primerjave -kakor zgoraj tako spodaj- ne vzdržijo nekateri primeri. Npr.: Ali je direktor len, če nek delavec v njegovem podjetju noče delati. Ni, morda pa tudi je. Je v tem primeru, če v organizacijskem smislu dopušča, da se takšne stvari kontinuirano pojavljajo. IOdvisno seveda, za kako dobrega direktorja gre.

Ampak tale naš Bog je pa kr faca - konec koncev je ustvaril vse, kar je. Torej je po mojem na nek način poskrbel tud za lenčine. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#65 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:11

Res je - popolnoma zgrešen naslov.

Freya, tudi sam ugotavljam, da je morda naslov preveč provokativen, dokazuje pa ravno nasprotno od tega, kar pade človeku na pamet, ko ga prebere. Nikakor pa, prosim, da ga ne razumeš, kot da hoče žaliti tvoja verska čustva.
Gre le za utemeljevanje filozofskega vprašanja na malo poetski način :sori:

#66 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:21

traparija vse skupaj x:Dx ...

če pa skušam kaj pametnega potegniti ven- bi rekla da je takšno razmišljanje beg od sebe od lastne povezanosti z božanskim ...

mogoče ne želimo sprejeti da smo odvisni od "božanskega"- ki je seveda naše jedro, izvor, bistvo... in v tej isti božanskosti povezani drug z drugim in soodvisni...

xDDx :inocent:

#67 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:25

Drgač se v marsičem strinjam s tabo, Stane, zlasti v tistem, da je cerkev kot institucija popolnoma mimo.

sicer se v marsičem strinjam s tabo, ampak cerkev ni čisto mimo- je precej mimo x:Dx ampak precej tudi OK... veliko ljudi v njej najde "zatočišče" in jim njena simbolika približa boga...

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:27

saj zato pa poudari - kot institucija...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:27

..bozansko, zemeljsko, nezemeljsko, versko, ateisticno...eni se ne dajo :

Take a piece of shit - wrap it in gold foil - call it the most valuble thing in existence - install it in a beautiful building crafted by the most talented artisans in the world - make it so beautiful it makes men weep for joy upon seeing it - and these theists still say "something smells bad!"



Tole sem prebral ene 5 let nazaj, na eni od novicarskih skupin, pa objavil zdaj tukajle, ker mi je duhovito, ne pa z namenom, da bi zalil verska custva kateregakoli tukaj oz. nasplosno...preden kdo zacne....

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:32

Aira, kakorkoli že čutiš svojo povezavo z bogom, pa moraš priznati, da namesto tebe še nikoli nič ni storil.
Dal ti je Sonce in Zemljo, ti povedal, kako ju uporabljaj, namesto tebe pa noče živeti.
No, kaj, je len ali ni, še dihati noče namesto tebe, kdaj pa kdaj, kah dih vsaj :8): x:Dx

#71 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:44

saj zato pa poudari - kot institucija...

institucija...saj... cerkev kot stavba, Papež, maša... vse to pomaga veliko ljudem... ob tem je pa bilo tudi prelivanja krvi- inkvizicija ipd. torej malo good malo bad.

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:46

Seveda.
Vera.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:48

Aira, kakorkoli že čutiš svojo povezavo z bogom, pa moraš priznati, da namesto tebe še nikoli nič ni storil.
Dal ti je Sonce in Zemljo, ti povedal, kako ju uporabljaj, namesto tebe pa noče živeti.
No, kaj, je len ali ni, še dihati noče namesto tebe, kdaj pa kdaj, kah dih vsaj :8):  x:Dx

velikokrat je kaj storil "namesto mene"... x:Ix me rešil iz raznoraznih zagat x:Dx in mi pomagal ko sem bila na tleh, in včasih malce pripomogel da sem v določeni situaciji dobila kar sem iskala... x;)x ni len, je zelo priden x:)x ... in ko to pišem mi je tako toplo pri srčku. gotovo ima tudi tukaj prste vmes x:)x

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:49

...
velikokrat je kaj storil "namesto mene"...

Zanimivo... x:)x :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. maj 2004, 20:08

Aira, kakorkoli že čutiš svojo povezavo z bogom, pa moraš priznati, da namesto tebe še nikoli nič ni storil.
Dal ti je Sonce in Zemljo, ti povedal, kako ju uporabljaj, namesto tebe pa noče živeti.
No, kaj, je len ali ni, še dihati noče namesto tebe, kdaj pa kdaj, kah dih vsaj :8):  x:Dx

velikokrat je kaj storil "namesto mene"... x:Ix me rešil iz raznoraznih zagat x:Dx in mi pomagal ko sem bila na tleh, in včasih malce pripomogel da sem v določeni situaciji dobila kar sem iskala... x;)x ni len, je zelo priden x:)x ... in ko to pišem mi je tako toplo pri srčku. gotovo ima tudi tukaj prste vmes x:)x

A potem pa misliš, da si lenuh ti, ne on :8): x:Dx
Ampak, to, da te je nekaj spomnil, ne velja. Moral ti je najmanj večerjo skuhati x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0