Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Cepljenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1555 komentarjev na to temo

#1351 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 11. april 2017, 18:49

Domy , tole sem splonkal z interneta ... jaz nič od tega v resnici ne obvladam .  icon_smesko.gif  Viri so uradni  .

 

Za rakom na materničnem vratu vsako leto zboli pol miljona žensk. Polovica jih umre . 95 % vseh okužb je s HPV , v večini

primerov s sevoma HPV16 in 18 . Cepi se proti tema dvema in še proti 6 in 11 ... na ta način je pokrita glavnina povzročiteljev.

https://www.ncbi.nlm...pubmed/19586656

 

 

Slovenija je v OECD predzadnja v cepljenju proti gripi  .  http://www.oecd.org/...ms/49105858.pdf

Jaz se proti njej nisem cepil že deset let (to nisem preplonkal biggrin.png ) . V času sezone gripe sem ponavadi v precej neobljudenih krajih,

ob hlodovini, na zraku in na mrzlem . Nič od tega gripa ne mara. Me je sicer prijelo , da bi se cepil, ko je bila panika ob ptičji gripi, pa

se potem nisem . O obveznem cepljenju proti gripi ne vem nič . Pred dvema letoma so hotel uvest obvezno cepljenje za zaposlene

v UKC , pa se je varuh človekovih pravic postavil na njihovo stran ... da to ne morejo zahtevat.

 

V Sloveniji je cepljenje obvezno samo za otroke, ki se še ne morejo sami odločat. Za ostale ni. Pri cepljenju tudi ne gre zgolj za interese

posameznika. Npr.  obstajajo skupine otrok, kateri  se zaradi določenih vzrokov ... oslabitve imunskega sistema, kemoterapije ... ne

smejo cepit !!  In ti so najbolj ogroženi zaradi morebitne okužbe . Njihova življenja so  odvisna od uvidevnosti in ozaveščenosti drugih .

Čim bolj je precepljena populacija , manjša je verjetnost, da tudi oni zbolijo. Recimo tale primer epidemije ošpic v Quebec-u , ko je zbolelo

tudi 29 dojenčkov, mlajših od enega leta. Statistična smrtnost zaradi obolelosti z ošpicami so 3 otroci na 1000 .

http://www.msss.gouv...ortrait2011.php

 

Tule je kar cel plonk ceglc , namenjen debatiranju z anticepilci , ki odgovarja na mnogo več vprašanj, kot jih je bilo tu zastavljenih .

 

Obvezno za prebrat !! http://www.skeptik.s...-proti-cepivom/

 

Pa nikogar ne prepričujem za cepljenje . Ampak vseen vsaj preberte ta zadnji link ... smile.png

 

Harem ... domy ? Imam harem sedmih rogatih, pa še tem včasih nisem kos ...  tongue.pngbiggrin.png .    

 

Ahaha Silver - ta tvoj harem ima trdo rogovje ...mogoče zato težje hendlaš, ker ženske majo pa vseen bl "virtualno" ...trdota le teh pa se bi ziher nekam dokončno porazgubila, ku bi jim ti z zvezdogledom Plejade sredi mladega jutra vneto razkazoval....biggrin.png

 

Drgač pa ja ....glede Hpv ja - sej pravim....

http://www.bambino.s..._papiloma_virus

http://www.bioresonanca-kk.si/hpv.html

http://www.viva.si/G...oma-virusom-HPV

 

Cepivo pokriva nekaj oblik tega virusa - sam jih obstaja še veliko več . Najmanj 30 odstotkov raka nastane zaradi genotipov, ki jih cepivo ne vsebuje, zato morajo cepljene ženske še vedno hoditi na redne ginekološke preglede.

V kolikor gre za t.i. tipe virusa z nizkim tveganjem »lov-risk« (6, 11,41, 43, 44) se pojavijo genitalne bradavice (condylomata accuminata), ki so nalezljive in se prenašajo s spolnimi odnosi.

Tipi virusa z visokim tveganjem »high-risk« (16, 18, 31, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68) so nevarni zato, ker ne kažejo očitnih simptomov, povezujejo pa se s pojavom abnormalnosti epitela na materničnem vratu (cervikalna displazija).

 

Kot vidiš v cepivu niso zaobjete vse oblike virusov z visokim tveganjem

In moraš vedet naslednje, da to cepivo ne ščiti partnerjev (za fante ni predpisanega cepiva, čeprav tudi obstaja D ?), 

potem nadalje lahko bi zdaj tu linkala stranske učinke cepljenja, ki za dekleta niso nedolžna kot berem, pa še vse varnostne ukrepe, ki jih morajo pri cepljenju zdravniki upoštevat, pa način življenja ženske, ki je še bolj pomemben za verjetnost okužbe kot je pa neprecepljenost sama...

Sem spada predvsem slabljenje imunskega sistema kot posledica kroničnega čustvenega in drugega stresa, slaba prehrana, pomanjkanje B vitamina, C , A,  D, alkohol in kajenje, so lahko razlogi za spremembe v imunološkem odgovoru, ki lahko pospešijo aktivnost tega virusa.

Torej ni samo cepljenje tisto, ki bi nas obvarovalo pred okužbo ...

 

80 – 100% deklet med 18 in 25 – timi leti med spolnimi odnosi pride v stik s tem virusom, vendar se samo pri 30% deklet razvijejo simptomi
okužbe. Razlog je spontani clearance – naravna samoozdravitev, proces, ki je v mnogočem odvisen od stanja imunskega sistema okužene osebe

 

Zdaj zakaj je tega virusa tako veliko sam Bog ga vedi - je pa res, da je prisotnost le tega v tako velikem porastu, da cepljenje pred prvim spolnim odnosom  v enem pogledu zazveni smiselno...

Zaenkrat še nimam tega poguma, da bi obkljukala cepljenje....ker sem fen naravnega načina upoštevanaj zdravja...

Pa vendar imaš prav, da rizik obstaja...

 

Kar se ceplejena gripe tiče pa je pri nas obvezno cepljenje za hemofilus influence  tipa B  ( torej poleg oslovskega kašlja, tetanusa, davice, otroške paralize, ošpic, rdečk, mumsa, hepatitisa B )

 

Pa še vprašanje,.....A si opazil, da v tem skeptiku piše vse superlativno glede cepljenja ?...tongue.png  ....

Ok.kar nekaj  iztočnic za hec in zares lahko plonkam - bi se pa vseeno zamislila pri razlagah za resna obolenja po cepljenju.

Saj jih tudi stroka priznava ,..so se pač v teh svojih argumentih mal izognili ostalih primerov.

Paralize, epilepsije ....evo, v Ameriki je sedaj potekala dobljena tožba glede avtizma zaradi cepljenja itd...vsi primeri, ki jih ljudje iz prakse javno predstavljajo.

Tak, da ni to vse za scinizirat ,


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1352 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 11. april 2017, 21:54

No tole glede cepljenja HPV- ja deklic je pametno prebrat ;

https://iskreni.net/zdravje/cepljenje/1387-poziv-k-razumu-glede-cepljenja-proti-hpv.html

 

Da izpostavim nekaj delov ; Zlasti zato, ker 

 

Opozarjajo na poročilo ameriškega spletnega medija Natural News,
ki med drugim izpostavlja, da HPV ni neposredno povezan s povzročanjem
raka materničnega vratu in da je cepivo neučinkovito pri ženskah, ki so z
virusom že okužene. Pri teh naj bi tveganje za nastanek predrakavih
sprememb na materničnem vratu celo dvignil za 44,6 %. Posebej pa so
zaskrbljeni zaradi obsega resnih stranskih učinkov cepiva, o katerih
poročajo iz tujine (statistika poškodb in smrti zabeleženih po prejemu
cepiva v ZDA, starševska združenja v mnogih državah, dokumentarni filmi
na to temo, zgodbe prizadetih deklet …).


»V tujini strokovnjaki ostro polemizirajo, v Sloveniji pa o tem javno sploh ne razpravljamo?
Nas ne zanima, ali cepivo našim dekletom koristi ali škodi?« se
sprašujejo zaskrbljeni starši, ki še opozarjajo: »Slovenski starši se
lahko odgovorno odločamo le, če imamo možnost poučiti se tudi iz nepristranskih virov,
ne zgolj iz propagandnih brošur, farmacevtskih sporočil za javnost in
mnenj zdravnikov, ki starše vedno 'pozabijo' seznaniti s tveganji in jim
pred cepljenjem ne omogočijo branja stranskih učinkov, zabeleženih v
navodilih za uporabo cepiva.«

 

Ker cepivo ne pomaga pri že obstoječih okužbah v telesu, se kot najprimernejša skupina za cepljenje zdijo deklice pred začetkom spolne aktivnosti (11-12 let). V študiji
v ZDA v letu 2007 je bila skoraj četrtina najstnic med 14. in 19. Letom
že okužena s HPV, genotipa 16 in 18 pa sta bila najdena le v 3,4 %.


Težava, na katero opozarja dr. Diane Harper, ki je pomagal pri razvijanju cepiv, pa je ta, da nihče ne ve, kako dolgo naj bi cepivo učinkovalo, saj dosedanji podatki kažejo na le 5-7-letno zaščito,
kar pomeni, da lahko zaščita izzveni, še preden se dekle sploh sreča z
virusom. V navodilih za cepivo Silgard lahko beremo: »Trajanje zaščite
trenutno ni znano. Ugotovljena je bila persistentna zaščitna
učinkovitost, ki je trajala 4,5 let po dokončanju cepljenja s 3 odmerki.
Študije z dolgotrajnejšim spremljanjem še potekajo.« Za Cervarix velja
številka o najmanj 7,4-letni zaščiti. Mnogi sicer upajo na
dolgotrajnejšo zaščito, a o tem ni nikakršnih zagotovil.

 

Tudi dr. Charlotte Haug v svojem uvodniku
na temo cepljenja proti HPV v ugledni reviji ameriškega zdravniškega
združenja JAMA opozarja, da natančna povezava med okužbami v mladosti in
razvojem raka 20 do 40 let pozneje sploh ni poznana.
»Nemogoče je natančno predvideti, kakšen učinek bo imelo cepljenje
mladih deklet in žensk na pojavnost raka materničnega vratu čez 20 ali 40 let. Resnično učinkovitost cepiva bo mogoče določiti šele na podlagi kliničnih in longitudinalnih študij.«


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1353 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. april 2017, 05:03

Tule je ( po mojem mnenju ) čist poštena predstavitev o HPV , s stranskimi učinki vred in navedbo trajanja zaščite. Tudi
fantom se priporoča cepljenje, resda samoplačniško .

 

http://www.zdstudent...jenje-proti-hpv


 

Še vedno menim , da gre pri odločitvi za cepljenje bolj za zaupanje ali nezaupanje, kot pa za kakšno resno strokovno debato .

Te večina od nas  itak ni sposobna, z mano na čelu . Torej ... zakaj ne zaupat zdravnikom in farmacevtom , ki se edini zares

spoznajo na zadevo?! Jaz osebno nimam slabih izkušenj in od tod verjetno tudi moje stališče do cepljenja. Menim tudi, da je

večina teh ljudi čist OK , da niso podkupljeni ali kako drugače okvarjeni. Vsaj nič bolj , kot sem sam . In če jaz za svoje opravljeno

delo pričakujem spoštljiv odnos, enako velja tudi za njih . Zaupanje, ne pa 100 % garancije , ki je ni nikjer in je tudi od njih ne mormo
zahtevat .

Država se je sicer mal zahaklala z obveznostjo , saj s tem vsaj deloma prevzema tudi odgovornost. Ampak … kot razumem …

predpisov (pametno !) ne izvaja … in zdravniki ne prijavljajo . Obveznost je po moje predpisana bolj zato, da se da ljudem mislit .

Ker drugače bi se velik del izognil cepljenju … tko kot se davkom, če se le da. Kar te špikne v ramo ali tošl , naj dobru  smile.png  .

Pri cepljenju pa je ključnega pomena odstotek precepljenosti populacije. Pri boleznih, ki so epidemične , je vsak delež pod 85 %

nezadosten . Cepimo se torej ne zgolj zaradi sebe, temveč tudi zato, da zaščitimo druge … zaradi solidarnosti  ! Če bi imeli

ljudje zgolj racionalne pomisleke ... ki seveda obstajajo ... bi to ne bil noben problem . Ker pa imamo poleg teh še cel pehar

iracionalnih ..  porojenih iz nevednosti, neznanja ... potem smo pa tam, ker smo . Pri neobvezni obveznosti ... ker če prav

razumem , bodo uradno upoštevani ( poleg zdravstvenih razlogov)  tudi osebni pomisleki zoper cepljenje . Kar praktično

pomeni, da bo cepljenje prostovoljno in se bo lahko vsak sam odločil kaj in kako. In s tem seveda prevzel tudi odgovornost.



#1354 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. april 2017, 06:09

 jasno, v tej zgodbi je point. Cepljenje ni obvezno tm, kjer je ljudstvo osveščeno in samodisciplinirano.. Obvezno pa tm, kjer se v nasprotnem primeru ne bi cepil nihče..

 

jasnu k beli dan..

 

 

pa čist iskreno...

dokler niso tile proticepilci zagnal paniko o zastrupljanju in pobijanju otrok, jst nikol niti pomislil nisem na to, da bi cepljenje blo nevarno, 

sedaj sem pa v zanki da skoz razmišljam o tem , ako imajo vrači vseen prav, ker imam majhne otroke ki jih MORAM cepit..

 

 In vse kar se je naredlo je to, da se vsakič tresem k grem dohtarji.. da ne bo pršlo do kontraindikacij

 

 včasih clo tko neracionalno, da k se grejo cepit drug al pa tret odmerek, se prav za neki kar so že bile cepljene in ni bilo stranskih učinkov.

 

je pa tko da zdravniki zaenkrat ne insistirajo po cepljenju za vsako ceno. in kolikor je men znano, še nikogar niso ovadili iz tega naslova, se prav opuščajo zapovedano dolnost in kršijo red in zakon..

 

 

 pa smo spet tm v problemu naše države..

 

zakaj mamo zakone ki se jih ne drži nihče in je vsakmu v korist da se jih ne...


prenos.jpg


#1355 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. april 2017, 07:17

Ja ... vi , ki imate male otroke, ste se najbolj v precepu .
Zdej ... da te potolazim, menda tud potem, ko so vecji, ni dost drugac ...
ce niso cepiva , je pa kej druzga ... se ze kaj najde ... ;) :)

#1356 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. april 2017, 09:04

jaaa folk, dajte se cepit ... itak je preveč folka na svetu in nimamo več kam stopit ... biggrin.png

 

nič mislit, samo nastavit rit in naj pičijo .... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png ... s čemkoli že pikajo  tongue.png

res je, to lohk mi govorimo k smo očitno zmer mislili s svojo glavo, pa se cepili s čist vsem kar smo se moral, zdej smo pa pametni za druge a ne Šaman..


prenos.jpg


#1357 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. april 2017, 09:23

Po moje je pri nasem kolegu koncno tist brom zacel prijemat . :)

#1358 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. april 2017, 09:44

Po moje je pri nasem kolegu koncno tist brom zacel prijemat . smile.png

laugh.png laugh.png laugh.png laugh.png

 

 hmmm

 

pr men tut...


prenos.jpg


#1359 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. april 2017, 09:58

Ja ... ko so se pokal iz Kopra, so napisal ... vratit cemo se ! Zdej vem, kaj so imel v mislih ...

#1360 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 12. april 2017, 11:57

laugh.png

Fantje ste me pa nasmejal izdej...

 

Silver ti, če boš še kaj razlagal in pisal  tako lepo in karakterno kot razlagaš,  boš mogu tud čez ta brom .... biggrin.png

 

Sej vem, da se boš zdej otepal tega komplimenta - sam mislim, da si s to iskreno zaupljivostjo zaslužiš pozdrav iz vesoljnega portala....

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Sicer pa moram povedat, spet moram ...smile.png

Silver lani sem bila operirana zaradi celičnih sprememb ženskega planeta in a viš ginekolog je bil pa moj sošolec v osemletki, zato sva govorila precej domače.

Da povem bistvo;

Ni svetoval cepljenja za HPV ne nam, ki smo kaj že dale skozi - ne moji hčeri, ko sem ga vprašala, če bi bilo smiselno.

 

Razloge sem navedla v včerajšnjem zadnjem postu...ker so podobni kot mi je bilo razloženo -sicer na krajše.

Vprašala sem ga kako je s tem cepljenjem in če so stranski učinki - pa je rekel, da pri mnogih ja, da sicer redko kaj hudo nevarnega, vendar tud ne tako nezamarljivo in da je potrebno marsikaj pred cepljenjem upoštevat.

Nato imam mamice, ki so svojo hčere dale cepit -( tako kot so sebe po 40 letu dale hitro sterelizirat, ker pač so nekje to celo propagirali....pa se jim zdi šmensi bit v špici in kar tako posegat v svoje telo brez večjega razmisleka )... In od takšnih strašev ne moreš pričakovat kaj preveč globine  .

Če so pri sebi tako vseenih potez - pri otrocih ne morejo drugače.

 

No in te stranske učinke sem pač poslušala ....zato sem našla podobne linke in jih tu objavila.

Zdej kolko se vi zares poglabljate o tem kar napiše in potrdi nato tudi stroka, ki mora navsezadnje priznat primere- je pa drugo...

Upam, da berete, poslušate.. .

 

Silver obstajajo blogi, kjer se združujejo ljudje z izkušnjami in tile se potem kot interesna skupina angažirajo glede cepiv in cepljenja.

Niso to kar eni tam v tri krasne ljudje, ki bi radi samo teral teorijo zarote....

Strah na ljudi različno deluje.

Nekateri zanikajo vprašanja in dejstva - drugi pač želijo zavrtat v problem ....Tako da ni razlika med strahom ki ga napr. izrazi Pico  ali pa jaz.

Le odziv na ta strah je pač drugačen....

Morda tud kdo kje komplicira in nabija  - sam po večini so pač to tudi odgovorni straši z izkušnjami.

 

Sam veš tisto - vsak preko sebe sklepa.

Dokler nimaš bližnjega srečanja s problemom se ponavadi ne poglabljaš in ne razmišljaš...celo ne verjameš...

 

Ne da po cepljenju ni stranskih pojavov.

Gre za to, da so res tisti hujši zapleti vidno redki - še manj pa v javnosti, ker niso povezani in se potem tisti, ki imajo zaplete fino v delu s takšnim problemom ukvarjajo, pa nimajo ne volje ne časa ne denarja viset v javnosti. So zmatrani razočarani...

Zato svaka čast, da kdo od njih javno spregovori.o tem kaj se dogaja.

Če zraven doživijo še šikanacijo iz strani zdravniške stroke - pa s strani državne nepovezanosti glede ukrepov in pomoči - čisto poniknejo v svojem problemu.

Tako sem jaz spoznala mamo, ki ji je otrok po cepljenju proti paralizi postal invalid...

In tudi sama takrat v stranskih učinkih nisem letala naokoli prijavljat in raziskovat- sem imela preveč problemov in dela doma....

To bi v bistvu moral opraviti zdravniška stroka sama  (ta ki ji ti tako neomajno zaupaš - sorči )

In za koliko takšnih primerov se potemtakem ne ve in ni zabeleženo pri tem, ko navajajo uradno v brošurah, da so stranski pojavi le lokalne narave ?

Teh podatkov žal ne morem zato imet za realne in zaradi tega mazanja oči, jim pač ne morem povsem verjet !

 

In gre za to, da so procentualno na število cepljenih še vedno v precej manjšem številu in ker gledajo koristnost razmerja - se pač še zmeraj cepimo...

Zdaj pa to kar je lahko notri v cepivih - se pa izve največkrat v tožbah.

In če malo spremljaš boš slišal in ugotovil, da so proizvajalci različni....

Nekoč so v cepiva dajal tiomersal in aluminij in še ohaj, masrikaj je notri- tako, da ni rečeno, da ga mi s cepljenjem nismo dobili...

Zdaj je v Ameriki zaradi sodnih primerov prepovedan.

Tudi v Sloveniji zdaj zagotavljajo, da ga v drugih cepivih ni - le nekaj v cepivu DE- te  ...(ki ima tudi danes pri nas kot se zdi največ stranskih učinkov )

O tem bom še spregovorila.

 

Silver, kako zdravniki talajo zrdavila o tem je pa še posebna zgodba.

Tole s farmacevtskimi lobiji ni izmišljeno - sama doživela že nekajkrat in samo moji vnemi pri tem, da sem vztrajna tudi z vprašanji in mnenji se je za zahvalit, da nisem kar tako v tri dni dobila nekih zdravil, ki se jih nato ne bi rešila zlepa . Da o stranskih učinkih ne govorim. Pa o zdravnikovi slabi volji, ko sem mu povedala, da je vzrok mojih simptonov banalen - za prvi letnik študija medicine. . Imam pa tu še srečo, da imam med dobrimi prijatelji  farmacevta, ki ima svojo lekarno v Sloveniji in eno poznano mamico magistro farmacije lokalno, ki sem ji pred leti nekaj pomagala in mi zdaj vedno hvaležno odkrito pove glede zdravil in pogostnosti stranskih učinkov .....

Skratka je razlika ali dobiš injekcije B vitamina - ali celo življenje dobivaš blokatorje za srce a ne ?

 

Pa še veliko teh zgodb sprve roke imam - zato žal pač sama nisem tako zaupljiva do stroke, ki ji je čedalje več do zaslužka in čedalje manj do človeka. In žal to povzroča ravno ta družbeni sistem, ki ga dovoljujejmo.

(V povprečju gledano )


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1361 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 12. april 2017, 12:57

Zdej pa takole ....sem že včeraj nekaj skupaj spravljala, pa da ne bo šlo v nič - bom tole v to temo obelodanila.

Opažam, da čas in prostor kot pravi Pico utsvarjata zmedo.....zato bom k zadevi pristopila drugače.

Najboljše je kot ugotavljam, da se uradno pogleda - kaj je pri nas v Sloveniji možno  povezat ....in bo potem vsak sam zase najbolj vedel koga vprašat....

Podajam nformacije uradno javnega značaja in mislim, da se na teh linkih dobi pač vse kar nas zanima...če se le zavrta malo bolj vanje ....

-Šla sem torej gledat, če je kje urejeno v poročilih glede stranskih učinkov po cepljenju.

 

Za primerjavo sem našla poročilo;

Inštituta za varovanje zdravja - center za varovanje zdravja, ki je zato bil zadolžen in to iz leta 2001- 2002.

En mal sem ga preletavala - veliko zanimivosti je v njem ...

Med hvalospevom, da so cepiva varna, se pa enkrat napr. v tekstu niso izdali oz. navedli javno - od koga cepiva pridobivamo -od koga nabavljamo cepiva ?

Zanimivo tole res ....Želeli bi, da jim zaupamo, pa niti osnovnih podatkov niso delili....wink.png

Zmotilo me je tudi to, da so navedeni podatki kot stranski učinki tudi za leta nazaj - in ker vem, da je moja hči 90 let konstantno imela stranske učinke po cepljenju- pa to ni nikogar zanimalo, se pa jaz tu vprašam o verodostojnsti navedb in podatkov.


Torej logično vprašanje , ki se je meni porajalo glede na izkušnje je ; Koliko oseb s stranskimi učinki ni bilo uradno spremljanih in označenih v poročilu?

Kje so sploh to vodili kot evidenco. Od nobenega živega okrog sebe pač nisem slišala za direktno prakso.???

Ker praksa naših zdravnikov definitivno ni bila nobena uradna evidenca, beleženje in pošiljanje na nek zbirni center.

In moti me to, da berem tu samo o prehodnih stranskih lokalnih učinkih - pa vem že za moj primer in še nekaj jih poznam, ki smo pristajali po cepljenju v bolnišnici na oskrbi in negi...in da še mnogo mesecev kasneje zdravstveno stanje ni bilo uredu.

Torej žal ne morem verjeti v to preteklo poročilo  - čeprav izgleda vse strokovno in lepo napisano.

 

1.Je pa marsikaj znotraj zanimivo prebrat - za vsakogar se kaj najde

poročilo o nezaželjenih učinkih po cepljenju  za leto 2001/ 2002

http://www.nijz.si/s...001_in_2002.pdf

 

  To drugo poročilo pa je še bolj verodostojno, ker je iz današnjega obdobja, bolj podrobno in da se razbrat glede cepiv marsikaj tudi med vrsticami ;

2 Poročilo o nezaželjenih učinkih po cepljenju 2014/ 2015.

      http://www.nijz.si/s..._09_07_2015.pdf

 

No, tule pa sem se potolažila z raznimi navedenimi členi;

Preberi Stran 7 n stran 8 ! ( Še veliko tolažilnega napisanega, predvsem pa ) ;

 Vsak zdravnik, ki cepi, pa je dolžan upoštevati 19. člen Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o cepljenju, zaščiti z zdravili in varstvu pred vnosom in razširjenjem nalezljivih bolezni (Ur. l. RS 92/2006) da zdravnik, ki ugotovi neželene učinke po cepljenju ali zaščiti s specifičnimi imunoglobulini, mora o vsakem posameznem primeru takoj obvestiti Register za stranske pojave po cepljenju pri IVZ ( sedaj Nacionalni inštitut za javno zdravje)

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

In  nato zasledila, da NIJZ- nacionalni inštitut za javno zdravje pripravlja v letošnjem letu obrazce in sodelovanje v obliki ;

Elektronski register cepljenih oseb in neželenih učinkov po cepljenju - eRCO

Torej tole je pomembno, da si zapomnemo vsi straši in redno pišemo, javljamo opažanja ter sodelujemo z njimi ....

 

In še vse ostale novice ter povezave v zvezi s cepljenjem pri nas

http://www.nijz.si/s...lezni/cepljenje

 

    Pojasnilna dolžnost pred cepljenjem ;

http://www.nijz.si/s...pred-cepljenjem

 

Obrazci za zdravnike, ki izvajajo cepljenje

http://www.nijz.si/s...ajajo-cepljenje


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1362 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. april 2017, 13:16

Bravo evo, tako....ylflower.gif

 

 Mal sem gledal podatke za 2015 oziroma  za leto 2014

 

 od   520.390 danih  odmerkov, je bilo  442 stranskih učinkov

 

 od tega jih je skoraj polovico padla na kombinirana cepiva, se prav tista, s katerimi se cepi prav otroke in ki sodijo v tki kvoto obveznega cepljenja..

 

 

442 stranskih učinkov jih je 20 zahtevalo hospitalizacijo, 

 

 nisem naprej gledal ali je pri tem šlo za kakšno trajno posledico, ker sm površen bralec..

 

 se prav , je možnost stranskega učinka ,  na odmerek 0,09...%

 

 

 V statistiki je to neznatna možnost po kateri, lahko zaključimo da so cepiva dejansko varna

 

 

 Če je statistika vodena pravilno in vsi stranski učinki prijavljeni..

 

 

je pa procent višji pri kombiniranih zdravilih oz otrocih

tm je 82 prijav na 81000 cepljenj

 

 kar je tudi izjemno nizka procentualna možnost.., vendar že otipljivo večja

 

 Tko da, ja  men tole marskej pove, je pa bl slaba tolažba da te statistika zajame v tist 0,1 procent možnosti stranskih učinkov

 

 in spet

 

 vprašanje je kaj se vodi kot stranski učinek, oziroma koliko dolgo po cepljenju ga še povezujejo s cepljenjem.


prenos.jpg


#1363 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 12. april 2017, 13:30

Ja si kar dodbro ugotovil ...tako kot bo vsak zase našel kar išče ...je pa znotraj še marsikaj zanimivega..

Saj pravim ....takole bo najboljše...

 

Fajn bi bilo, če bi zdravniki res pristopali dosledno za vsa cepljena po vsej Sloveniji.

 Če bi bil resnejši zaplet in hospitalizacija bi od tam morala potekat še uradna dokumentacija pa izvidi .

In transparentnost zaključka zdravljenja.

 

Pa vsi podatki transparentno kdo proizvaja cepivo - nabava - deklaracija, delo inšpekcije itn.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1364 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 13. april 2017, 06:44

Tud mene veseli , da si nekdo vzame čas in se poglobi v zadevo. icon1_thumbup.gifsmile.png


 * * *
 


Sem imel pa včeraj popoldan obisk žlahte , ki letos svojo hčerko vpisuje v prvi razred . Vračal so se od zdravnika …

punčka je imela tisto obvezno multicepljenje in so jo popikal v obe roki . Novembra bo imela sedem let in starši si
želijo , da gre že letos v šolo . Da ne izgubi enega leta , kot se temu reče … . No , saj se njej tud zdi zanimivo …

hodit v šolo . A je želja res njena , al je posvojila straševsko, je drugo vprašanje . In se mi potem, ko so odšli , v

zvezi s tole temo utrne naslednje razmišljanje …


 


Izobrazba je zlo pomembna stvar današnje družbe in izobraževalni sistem je eden najbolj doteranih ter sofisticiranih,

kar jih poznamo. Vključeni niso samo šolniki in otroci , tu so še zdravniki , pa seveda starši, njihovi delodajalci, razno

razne službe … in mnogi drugi . Težko je najt koga, ki vsaj občasno ni vpet . Proces naj bi bil čim manj moten ,
otroške bolezni pa so natanko to … motnja za sodelujoče oz. vpletene . Bolan neposredni proizvajalec = otrok za daljša

obdobja izpade iz učnega procesa. Šolnikom se podira red in učni načrt ter zahteva od njih dodatne ure ukvarjanja z otroci .

Starši se bockajo z delodajalci ter morajo jemat bolniško in dopuste . Zdravniki so obremenjeni z zdravljenjem , bolnišnice s
hospitalizacijo … Zato se je počasi … korak za korakom ter spontano zgradil tih konsenz med vsemi vpletenimi prizadetimi …
dajmo otroke imunizirat . In so otroci manj bolani ter zato stalno prisotni pri pouku, šolniki imajo red in disciplino, starši so v

službi, zdravniki vidijo otroka trikrat na leto za deset minut … .


 

Sistem cepljenja in zdravja otrok nasploh zajema precej več, kot samo otrokovo zdravje . Čeprav je načeloma interes otroka

na prvem mestu, pa so tu tudi interesi (ne)otrok .To si mormo priznat . V konkretnih primerih prav nič ne dvomim … ko mati izve,

da je njen otrok v jaslih dobil vročino in da bruha, bo spustila vse iz rok in čez vse rdeče semaforje oddrvela na pomoč . Skoraj

vse matere , sem prepričan … pa fotri ravno tako. Ko je pa taista mati v vlogi volilke ali delodajalke ali zdravnice ali učiteljice al

pa zgolj nevpletne opazovalke , pa ji en šment zmeša glavo in razmišlja drugače . Ko je delodajalka, hoče da so vsi ob sedmih

v službi in da delajo osem ur, ne pa pet pa pol. Ko je učiteljca, hoče vseprisotnost, mir in tišino. Ko je zdravnica s tako rekoč

predpisano normo, nam ne more posvetit eno uro časa. In ko je nevpletena opazovalka, volilka in davkoplačevalka, tej zdravnici

(če se slučajno spozabi) niti pod razno ne prizna te ene ure, če smo ji pa vendar rekel, da to ne gre, ke ni dnarja . Hočem povedat ,

da interes družbe ni enak vsoti interesov posameznikov , temveč je rezultanta . Ne tč in ne mš . In da imamo dvojna merila .

Ker kot družba nimamo opredeljenih prioritet in ker smo kot posamezniki egoisti, je naše delovanje  precej shizofreno.

Tole s cepljenjem ni nič kaj dosti drugače.



#1365 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 13. april 2017, 07:07

 če b na lotu zadel 84 miljonov evrodžeka, bi 42 miljončkov dal, v zameno da b znal tko urejeno položit misli na papir oz tastaturo tko kot to znaš ti Silver.


prenos.jpg


#1366 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 13. april 2017, 07:33

O ... hvala Pico :) . In enako al pa se bolj nazaj ... brez tebe bi bil forum ... ploscat . :)

#1367 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 13. april 2017, 07:40

biggrin.png ....ja najbolj takrat ko zafrkava


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1368 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 13. april 2017, 07:49

:D ....ja najbolj takrat ko zafrkava



Zafrkava po barocno ... nic ne spara. :)

#1369 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 3. december 2017, 12:10

242318801548446105268824.jpg


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#1370 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 7. december 2017, 12:37

https://www.newstarg...de-effects.html


https://www.newstarg...de-effects.html

ogabno


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#1371 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 10. januar 2018, 12:07

spet cepiva...

 

https://newstarget.c...ad-disease.html


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#1372 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 10. januar 2018, 13:07

Vi se kar zajebavajte, ko boste vsi po telesu v rdečih pikah boste ugotavljali ali ste morda v srednjem veku ,ko jih je na milione umrlo ;

toda takrat bo žal prepozno.

Danes je problem samo cepivo - narejeno je tako ,da je čim ceneje saj je itak za rajo.

Bolje cepivo,kot okužiti cel svet - pa bo kar bo.

Tisti,ki se noče cepiti naj gre živet na Antarktiko, da ga ne bodo motili tisti ,ki so cepljeni.

Cepivo ni nič bolj nevarno,kot se vsak dan cepimo z raznimi dodatki v sami hrani in strupu,ki ga zaužijemo.



#1373 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 10. januar 2018, 14:50

daj pojdi v neko svojo dimenzijo in ne gnjavi


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#1374 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 10. januar 2018, 19:58

Z tako debato,ki je tebi marsikje ogabna ne boš odkrila tople vode,ker je ta že odkrita !

V tvojih podatkih ne poveš kakšnega spola si ,ker morda tudi sama ne veš ,kaj in kje si ,da o tvojem avatarju sploh ne govorim !



#1375 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 11. januar 2018, 11:34

Z tako debato,ki je tebi marsikje ogabna ne boš odkrila tople vode,ker je ta že odkrita !

V tvojih podatkih ne poveš kakšnega spola si ,ker morda tudi sama ne veš ,kaj in kje si ,da o tvojem avatarju sploh ne govorim !

o meni sploh ne rabiš govorit.


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0