Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astrologija in depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
143 komentarjev na to temo

#126 buldog

buldog
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 21. marec 2009, 14:06

Nič mi ni jasno okoli teh hiš; kako jih lahko določim zase? Je o tem kaj oprijemljivega na tem portalu?

Ali je potek posameznikovega življenja potemtakem v grobem določen že z datumum rojstva? Nekdo bo užival življenjsko srečo v polni meri od rojstva do smrti, drugega bo življenje teplo že od prvih dni in ne glede na to, kaj bo v življenju okoli obrnil ali spremenil, tega ne bo ustavil.

#127 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2009, 20:18

Ali je potek posameznikovega življenja potemtakem v grobem določen že z datumum rojstva? Nekdo bo užival življenjsko srečo v polni meri od rojstva do smrti, drugega bo življenje teplo že od prvih dni in ne glede na to, kaj bo v življenju okoli obrnil ali spremenil, tega ne bo ustavil.

eh ni tako, ne poslušat kakih kvasačev, tvezačev, ki bodo vidli samo slabo v tvojem čartu. kar pošlji jih nekam, plačaj pa sploh ne.
vsakemu je lahko z rožicami postlano, samo si mora iskat in najt svoj način v življenju. x:)x če boš sebe poslušal, boš kar najmanj zgrešil. pa valda, da si lahko lepo narediš, nekaj je pa tudi usoda, tako da upirati se določenim lekcijam tudi ni pametno. sreča je čisto relativna. se mi vedno bolj zdi, da se zanjo zavestno odločaš. xnckrivx

#128 dubhe

dubhe
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 77

Objavljeno: 21. marec 2009, 22:48

Vedno interpretirajte povezano s prvo hišo oz. ascendentom. Nekdo z močno 1. hišo (jaz sem) težko, da bo storil samomor.


jap tudi to :palec: prav da si spomnila x:)x da se ne bo kar sklepalo na tragedijo ob enem "nelepem" položaju... vedno se gleda celotna karta, vse se mora "pokrit" da se potem lahko nekaj predvideva.

Buldog, ekstremno lepih ali slabih kart je zelo malo, če si začetnik se lahko učiš osnove kar tukaj na lunin net, kot je že napisala Candle. Gotovosti pa v astrologiji ni, so samo večje ali manjše možnosti, z upoštevanjem da ljudje tudi duhovno rastemo in se učimo.

#129 buldog

buldog
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 22. marec 2009, 15:01

Candle, hvala. Hvala tudi Vili sonca in Dubhe. Izračun osebnega horoskopa sem že enkrat naredil, samo sem bil površen in nisem šel dalje na astrološke hiše. Zdaj imam tabele (planeti, hiše, aspekti, točke), za razlago pa bo treba še malo pomožgančkat.

Vila sonca, podal sem le svoje razmišljanje. Nisem se še obrnil na vedeževalke in tudi nimam namena, po drugi strani pa te kaj takega ne bi izustile - od njih slišiš tisto, kar želiš slišati, slabe stvari obdržijo zase, razumljivo: želijo ti dobro, predvsem pa, da še kdaj prideš ali pokličeš :). Plačujem pa raje za ročno masažo celega telesa :).

#130 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 22. marec 2009, 17:56

zato me res zelo zelo zanima, kateri aspekti ali polozaji planetov na to vplivajo. Dejte povedati cimvec o tem, kar veste.


sm enkrat poslušou en predavanje berna jurečiča... po njegovem, naj bi bili ljudje rojeni zjutraj med 8 in deseto (poleg še kakšnih drugih kombinacij) uro kr ta pravi kandidati za takele psihične štale. tko da... če so učas res u porodnišnicah z umetnimi popadki mal tempiral porode na takle jutranji čas... so nehote na swet spravljal depresivčke :o|o:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#131 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 23. marec 2009, 11:41

sm enkrat poslušou en predavanje berna jurečiča... po njegovem, naj bi bili ljudje rojeni zjutraj med 8 in deseto (poleg še kakšnih drugih kombinacij) uro kr ta pravi kandidati za takele psihične štale. tko da... če so učas res u porodnišnicah z umetnimi popadki mal tempiral porode na takle jutranji čas... so nehote na swet spravljal depresivčke :o|o:


To je ravno tko, kot pravijo, da ljudje rojeni med 10 in 12. uro dopoldne, oz. čim bližje poldnevu, ti imajo sonce v 10.hiši in imajo več potenciala za dobrega biznismena, zato so v Ameriki sprožali rojstva prav ob tej uri. Ponavadi je sonce pri takem rojstvu precej visoko, vendar, če je slabo aspektirano in sploh vrh horoskopa, potem je taka namera zgrešila. Prav tako bi rekla, da niso vsi potencialni kandidati za depresivca, če so rojeni v navednih urah. Večinoma je krivda v precej težki in napeti 12. hiši, napetih aspektih svetil in neptuna. Včasih depresijo sproži določen tranzit, depresija traja določen čas, vendar tisti, ki so nagnjeni k močnejšim psihičnim težavam, pa je potrebno pogledat vladarja 12. hiše, položaj planetov v 12 hiši in važne so tudi stopinje planetov.

#132 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 23. marec 2009, 13:14

To je ravno tko, kot pravijo, da ljudje rojeni med 10 in 12. uro dopoldne, oz. čim bližje poldnevu, ti imajo sonce v 10.hiši in imajo več potenciala za dobrega biznismena, zato so v Ameriki sprožali rojstva prav ob tej uri. Ponavadi je sonce pri takem rojstvu precej visoko, vendar, če je slabo aspektirano in sploh vrh horoskopa, potem je taka namera zgrešila. Prav tako bi rekla, da niso vsi potencialni kandidati za depresivca, če so rojeni v navednih urah. Večinoma je krivda v precej težki in napeti 12. hiši, napetih aspektih svetil in neptuna. Včasih depresijo sproži določen tranzit, depresija traja določen čas, vendar tisti, ki so nagnjeni k močnejšim psihičnim težavam, pa je potrebno pogledat vladarja 12. hiše, položaj planetov v 12 hiši in važne so tudi stopinje planetov.


viš... sej to je tist, kar mene pri astrologiji zloooo moti. jes drgač čist vrjamem (ok. sprejemam kot dejstvo), da položaj planetov itd. ma en smisel oz. pomen na vse skupaj. ampak... prepričan sem, da pa noben ne pozna vseh zakonitosti tega vesoljnega reda in zato se vedno dogaja da: to je tako, razen če ni ono takrat tako. no in če je ono tako, ni pa tudi tretje tako... potem je to tako. razen, če ni pa tisto tako... uglavnem... astrologiji ne werjamem (oziroma ne poznam nobenega astrologa, ki bi uspel pridobiti moje zaupanje)... ama nč. pa ne jemlji zdej osebno, ker nisem mislu biti žaljiv. osebno poznam ene par ljudi, k se s tem ukvarjajo in če jih tko od daleč pogledam(sej ne, da sodim al pa ocenjujem)...
razštelani so bolj kt usak kmet, k komej ve, da mamo eure in ne dinarje. podobno mislim o numerologiji.
pa da se mal popravim, da ne bi zdej na laž postavljal berna. mogoče sem jes mal narobe razumu use skup, pa da je on govoru isto kot ti. ampak to sem uspel izluščit kot eno okvirno pravilo. seweda pa so spet kle uni: razen če....
ma na wem no. seb še nikol nisem dal nč izračunawat, razen že dooolg nazaj nekej, pa še to bl iz firbca pa za hec. kolk pa to vrjamem, pa še najlažje pojasnim s tem, da se nč, ama nč več ne spomnim, kwa so mi powedal. nikol se pa ne we. mogoče pa glih na twoja vrata kdaj potrkam x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#133 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 23. marec 2009, 13:42

[quote name='janko' date='23. Mar 2009, 13:15' post='1055491402']
razštelani so bolj kt usak kmet, k komej ve, da mamo eure in ne dinarje. podobno mislim o numerologiji.
pa da se mal popravim, da ne bi zdej na laž postavljal berna.

:palec: Seveda ne, Bern je že čist dober astrolog, pri drugih je pa tko, da velja pravilo " u svakom zrnu ima kukolja" x;)x . Jaz se ne čutim nč užaljeno, ker forum je pač zato, da se mnenja krešejo. Opazila pa sem, da se je marsikdo že umaknil, ker se mu zdi neumno prepričevat nekoga v svoj prav. x;)x

Bojim pa se, da se ne bi užalil kakšen kmet, ker bo napak razumel, da so vsi razštelani, kar pa sigurno ne drži. Rekla bi, da je lahko precej bolj razštelan nekdo drug, ki ne živi z naravo kot kmet.
To kar si napisal nekje drži, ker pri tranzitih najslabših planetov, so na delu tudi tisti drugi, boljši, zato se določene situacije ne obrnejo tako slabo, kot bi se sicer.
Sigurna pa sem, da iz natalne karte lahko dober astrolog razbere določene predispozicije tudi za psihične težave, vendar je potrebno stranko opozoriti na težje tranzite in prav zato bo nekdo lažje prebrodil napeto obdobje, ker ga ne bo strah in bo vedel, kaj je na delu. Kdor pa ne verjame v astrologijo je popolnoma brez veze, da nekoga prepričujejo v to, kajti nekomu je dano, nekomu ni, kakor tudi, nekomu je dano d na lažji način prebrodi težja obdobja, drug mora prehoditi daljšo in težjo pot. Vse to pa se v natalu vidi.

#134 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 23. marec 2009, 13:54

razštelani so bolj kt usak kmet, k komej ve, da mamo eure in ne dinarje. podobno mislim o numerologiji.
pa da se mal popravim, da ne bi zdej na laž postavljal berna.

:palec: Seveda ne, Bern je že čist dober astrolog, pri drugih je pa tko, da velja pravilo " u svakom zrnu ima kukolja" x;)x . Jaz se ne čutim nč užaljeno, ker forum je pač zato, da se mnenja krešejo. Opazila pa sem, da se je marsikdo že umaknil, ker se mu zdi neumno prepričevat nekoga v svoj prav. x;)x

Bojim pa se, da se ne bi užalil kakšen kmet, ker bo napak razumel, da so vsi razštelani, kar pa sigurno ne drži. Rekla bi, da je lahko precej bolj razštelan nekdo drug, ki ne živi z naravo kot kmet.
To kar si napisal nekje drži, ker pri tranzitih najslabših planetov, so na delu tudi tisti drugi, boljši, zato se določene situacije ne obrnejo tako slabo, kot bi se sicer.
Sigurna pa sem, da iz natalne karte lahko dober astrolog razbere določene predispozicije tudi za psihične težave, vendar je potrebno stranko opozoriti na težje tranzite in prav zato bo nekdo lažje prebrodil napeto obdobje, ker ga ne bo strah in bo vedel, kaj je na delu. Kdor pa ne verjame v astrologijo je popolnoma brez veze, da nekoga prepričujejo v to, kajti nekomu je dano, nekomu ni, kakor tudi, nekomu je dano d na lažji način prebrodi težja obdobja, drug mora prehoditi daljšo in težjo pot. Vse to pa se v natalu vidi.


no, to je pa fajn, da si opozorila na tist okol kmetov. s tem sem jih le pohwalit mislu, ker vem, da nekateri taki so. torej... ne ve nič o zunanjem swetu, ker živi v swojem. in tam je zadovoljen in miren. to pa je zmaga.
tut za astrologe x:px x:Dx
torej... če bi te jes prosu, da mi ti tole natalno karto nardiš...
kaj rabiš, kaj uporabnega lahko poweš? ampak uporabnega... ne cel kup neznank pa ali, ali pa, če, mogoče... dejstva in koliko lahko stojiš za tem, kar poweš?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#135 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 23. marec 2009, 23:13

torej... če bi te jes prosu, da mi ti tole natalno karto nardiš...
kaj rabiš, kaj uporabnega lahko poweš? ampak uporabnega... ne cel kup neznank pa ali, ali pa, če, mogoče... dejstva in koliko lahko stojiš za tem, kar poweš?


začetno šolo astrologije sem opravila pri znani astrologinji prof. Andrijić Zdenki.
Povedala bi rada samo to, kar je povedala ona: za natančno interpretacijo neke astrološke karte potrebuje ONA, 14 dni.


Še enkrat se opravičujem za medklic.

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#136 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 24. marec 2009, 08:43

začetno šolo astrologije sem opravila pri znani astrologinji prof. Andrijić Zdenki.
Povedala bi rada samo to, kar je povedala ona: za natančno interpretacijo neke astrološke karte potrebuje ONA, 14 dni.


Še enkrat se opravičujem za medklic.

LP


uauuuu....
se pravi, da se upravičeno loh sklepa, da je na tem trgu večinoma ponudbe čisti nateg...
al zdej res razni računalniški programi opravijo vse delo?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#137 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 24. marec 2009, 10:43

Rčunalniški programi naredijo izračune, ne morejo pa oraviti človeškega faktorja interpretacije in sklepanja.
Upoštevajo npr. vse aspekte, pa so med seboj izključujoči ... eden je na primer močnejši kot drugi. katerega upoštevat primarno? računalniški program tega ne ve.


aha. torej... tut pri astrologiji je treba intuicijo, sklepanje... pa tko... improvizacija :o|o:
no, pol pa bom ostal pri svojem dosedanjem mišljenju, da astrologom ne zaupam. sklepat, interpretirat in improvizirat znam tut sam. zlllooo dobr x^x
pa ponavljam, da ne mislim žalit vaše znanosti.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#138 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 24. marec 2009, 11:03

Ostani pr kakršnem koli mišljenju češ :)
Ne čutim potrebe po prepričevanju kogarkoli x:Dx


thx. xsrcx
in k si tko prjazna, pa jes oblubm, da ne bom hodu u teme, kjer se jokca in nobenga opominjal, da nej si razum u kakšni drugi hiši poišče x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#139 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 24. marec 2009, 12:12

uauuuu....
se pravi, da se upravičeno loh sklepa, da je na tem trgu večinoma ponudbe čisti nateg...
al zdej res razni računalniški programi opravijo vse delo?



računalniki seveda, ne morejo nadomestiti človeškega faktorja, kar se astro. interpretacij tiče.
Dober astrolog uporablja, to povdarjajo na vsakem predavanju, tudi intuicijo. Na prvem mestu pa je poznavanje astrologije.
Tako tradicionalne, kot moderne in djotiš.

Kako je s tržno ponudbo mi ni znano, saj astrologije (časopisne) ne prebiram. V delo, posameznih, astrologov, se ne vtikam.
Vsak po svoje, vsak po svoji vesti. Nič pa preko astrološke etike.

Janko, saj, če se ne motim, se tudi ti ukvarjaš z astrologijo. Se motim? x?x

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#140 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 24. marec 2009, 14:06

aja... :eek:
a to od Anante ta novejša.... x:Dx
JA sej človek je vsega sposoben od masaže sam zdej sem v dvomih o kakši je bila tam govora x:Dx kot preberem v eni drugi temi ..zdaj astrologija ..Janko ti si multipraktik xDDx
eto še trebušna plesalka mogoče kdo ve xDDx x;)x

(ok da ne bo kdo hud ..se mal zafrkavam x;)x )
zdaj pa ven ...da ne blatim te resne teme x:Dx x:px :8): :inocent:


ma nee nooo...
sej vidš, da so usi zblojen x:px x:Dx . z astrologijo se pa seweda ukvarjam. oz bl točno- z usako polno luno in usakim mlajom po dwa tedna x:Dx . zdej morm nekej še nardit. nimam časa use brat pa ga srat x^x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#141 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 24. marec 2009, 16:43

Jaz sem tudi.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#142 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 24. marec 2009, 19:27

Zblojena, po moje je hotla to povedat.


no widš. to je zdej nekej po twoje... nau douh, k bo pa že dejstvo, da je mišel zblojena. :vragec:
al pa tko... razlika je rekla, da je mišel zblojena x:px
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#143 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 24. marec 2009, 22:01

no widš. to je zdej nekej po twoje... nau douh, k bo pa že dejstvo, da je mišel zblojena. :vragec:
al pa tko... razlika je rekla, da je mišel zblojena x:px


Sej me ne moti. x:Dx Sej je res!!! Priznam.
Zadnje čase sem res ne rabim veliko, da čisto znorim...
Čeprav sem hotla rečt, da sem malo nagnjena k depresiji. Ne tisti tipični no. Preveč razmišljam... to...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#144 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 26. marec 2009, 19:58

[quote name='č.v.e.k.a' post='1055491592' date='24. Mar 2009, 12:13']računalniki seveda, ne morejo nadomestiti človeškega faktorja, kar se astro. interpretacij tiče.
Dober astrolog uporablja, to povdarjajo na vsakem predavanju, tudi intuicijo. Na prvem mestu pa je poznavanje astrologije.
Tako tradicionalne, kot moderne in djotiš.

Kako je s tržno ponudbo mi ni znano, saj astrologije (časopisne) ne prebiram. V delo, posameznih, astrologov, se ne vtikam.
Vsak po svoje, vsak po svoji vesti. Nič pa preko astrološke etike.

Janko, saj, če se ne motim, se tudi ti ukvarjaš z astrologijo. Se motim? x?x

LP[/quote]

Ne, čveka, z astrologijo se ne ukvarjam. Kako naj na hitro razložim?
Je ne zanikam, ampak mislim, da je resnično ne razume nihče in je zato ne more z gotovostjo interpretirati. Prav danes sem bežno na radiu ujel, da je te dni nek svetovni dan ali teden ali nekaj pač, posvečen astronomom oz. astronomiji. Oni pa vedo nekaj o zvezdicah. Definitivno pa o položajih planetov in vse okoliške "krame" dosti več kot vsi tisti, ki so astrološke knjige in učbenike sestavljali, saj niso niti vedeli za mnogo planetov, da sploh obstajajo, za katere se danes ve, pa še vedno se odkrivajo novi. Pred kratkim so izstrelili v vesolje nek satelit, ki bo snemal, slikal... in pričakujejo, da bodo odkrili na desetine zvezd in planetov, za katere se do zdaj niti ne ve. In v intervjuju je (pozabil sem kdo) omenil, da se mu zdi astrologija neresna. No... in zdaj pa naj bom jaz pameten? Tudi če bi me zanimalo in bi se ji začel posvečati, bi v x letih prišel do nivoja znanja, na katerem je danes na tisoče ljudi. Ne vidim smisla. Pa tudi kaj bi s tem znanjem, če a priori nimam zaupanja. Intuicija in to... O tem pa raje ne bi...
Ha, kaj sem se spomnil...

http://www.lunin.net...mp;p=1055464025

Škoda, da vi, ki se s tem resneje ukvarjate, ne poveste nič iz tega naslova.

[quote name='Mystica' post='1055491593' date='24. Mar 2009, 12:20']xsrcx
Mene nič ne moti, če me sklincaš v temi, kjer jokcam ;) če si to mislu.
Sem pa sama končno prišla do faze, da mi mišljenje vsakega posameznika ne pomeni več toliko kot mi je včasih. Tako, da zaradi mene ... tud če me ne maraš xsrcx svet se mi ne bo podrl. Sem pa potrebovala nekaj časa, da sem prišla do te faze.


:palec:[/quote]

Draga Mystica.
Žal mi je in se opravičujem, če si kdaj dobila občutek, da te "klincam".
To vsekakor nikoli ni bil moj namen. Prepričan sem celo, da vsak, kdor ima IQ za spoznanje višji od sobne temperature, lahko takoj vidi razliko, kadar se janko "zajebava", ali če misli resno. In roko na srce... se tudi izogibam resnim debatam na forumih, ker nikoli ne dosežejo cilja in ne pripeljejo nikamor. Seveda pa je to moje subjektivno mnenje. Bo pa mogoče tudi držalo, da se največje tragedije skrivajo v humorju in mnoge modrosti v t.i. "ircanju". Pa pustimo...
Veš, tudi na splošno se izogibam ocenjevanja in "klincanja". Nimam nobenih pristojnosti in pravice do tega, niti užitka ali želje, sploh pa, ker sem polno zaposlen sam s sabo. Me pa zelo veseli, da si ti zadovoljna s svojim napredkom in v kolikor kdaj potrebuješ kakšno "klincanje", pa lahko naredim izjemo in se z veseljem potrudim zate.
Jooooj, koliko špeha sem napisal, pa tako enostavno bi bilo malo ircniti. Npr. če ti intuicija prawi, da te ne maram in če je intuicija potrebna pri astrologiji, pol si za en k...c astrolog x:px x:Dx ja sej... če mal pogledam, res ni čudn, da sm tolkrat narobe razumljen. sej še dobr, da me ne tepete x:Dx

[quote name='Michelle' date='24. Mar 2009, 22:02' post='1055491752']
Sej me ne moti. x:Dx Sej je res!!! Priznam.
Zadnje čase sem res ne rabim veliko, da čisto znorim...
Čeprav sem hotla rečt, da sem malo nagnjena k depresiji. Ne tisti tipični no. Preveč razmišljam... to...

nujno se obrn na astrologe x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0