Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

VODA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
205 komentarjev na to temo

#76 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 28. maj 2005, 07:26

Pri nas je že ne točimo več iz pipe(klor :xx!: ) oz. jo filtriramo xDDx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#77 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. maj 2005, 08:17

<{POST_SNAPBACK}>Pri nas je že ne točimo več iz pipe(klor :xx!: ) oz. jo filtriramo xDDx

Upam, da tako deminerilizirano vodo potem pred pitjem kaj kodiraš :8):
Za kuhanje je pa taka deževnica verjetno kar v redu.

#78 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. maj 2005, 22:40

da, zihr nobena voda na svetu (oziroma bolej povedano v vesolju), ni dobra, ce ne vsebuje sstanetove soli... x:Dx x:Dx

#79 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. maj 2005, 23:08

Free, imaš prav, če ne vsebuje biokode, je navadna deževnica. :xx!:
Biokoda je pa moje odkritje, ne moj izdelek x;)x
Pridi na predavanje v soboto x:Dx

#80 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. junij 2005, 18:03

no, sicer to NI RES, da ej navadna dezevnica, apmpak naumo zdej o tem... x:Dx x;)x

tule so pa neke novosti o preciscevanju vode:

UV svetloba ubija bakterije
München, Sreda, 1.6.2005

UV žarki se že vrsto let uporabljajo kot okolju prijazen način čiščenja vode brez klora in kakršnih koli kemikalij. Pri Siemensu so izboljšali princip čiščenja vode z UV žarki za domačo uporabo. Prenosna naprava se imenuje Puritec in je že na tržišču. Kratki snopi žarkov iz posebne žarnice prodrejo v celice bakterij in uničijo njihovo genetsko zasnovo. UV sevanje pa dezinficira tudi notranjost posode, v kateri se nahaja voda.

Puritec je zelo primeren za uporabo na poti. Sistem deluje z 230 ali z 12 volti in ga je zato mogoče priklučiti tudi v avtu. UV žarnico spustimo v vodo in vključimo napravo. 20 litrski kanister vode je očiščen v 15 minutah. Ima tudi varnostno zaponko, ki skrbi, da se žarnica izključi takoj, ko jo vzamemo iz vode – to preprečuje, da bi bili prisotni izpostavljeni UV sevanju.

vir: gambit

#81 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2005, 18:13

<{POST_SNAPBACK}>no, sicer to NI RES, da ej navadna dezevnica, apmpak naumo zdej o tem...  x:Dx  x;)x

tule so pa neke novosti o preciscevanju vode:

UV svetloba ubija bakterije
München, Sreda, 1.6.2005

UV žarki se že vrsto let uporabljajo kot okolju prijazen način čiščenja vode brez klora in kakršnih koli kemikalij. Pri Siemensu so izboljšali princip čiščenja vode z UV žarki za domačo uporabo. Prenosna naprava se imenuje Puritec in je že na tržišču. Kratki snopi žarkov iz posebne žarnice prodrejo v celice bakterij in uničijo njihovo genetsko zasnovo. UV sevanje pa dezinficira tudi notranjost posode, v kateri se nahaja voda.

Puritec je zelo primeren za uporabo na poti. Sistem deluje z 230 ali z 12 volti in ga je zato mogoče priklučiti tudi v avtu. UV žarnico spustimo v vodo in vključimo napravo. 20 litrski kanister vode je očiščen v 15 minutah. Ima tudi varnostno zaponko, ki skrbi, da se žarnica izključi takoj, ko jo vzamemo iz vode – to preprečuje, da bi bili prisotni izpostavljeni UV sevanju.

vir: gambit

Free, to se ne sklada z drugimi teorijami o energetskih valovanjih, posebej ne s to o živi vodi. Usmerjeno valovanje ozke valovne dolžine bi gotovo izbilo ione vodika iz kristalne strukture, ker je ta vez zelo labilna.
Sploh je pa neumnost pobijati bakjterije v vodi, ker jo ravno one kodirajo in jo delajo dobro.

#82 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 6. junij 2005, 18:28

<{POST_SNAPBACK}>pozdravljeni!
mene zanima kako gledate na pitje navadne vode. a tisto iz pipe kako filtrirate? a pijete kupljeno? kaj menite o priporocljivih (teza x 0.3 dcl vode na dan) kolicinah vode? kako gledate na informirano vodo?
jaz sem pred malo vec kot dvema letoma zacela redno piti vsaj 1.5 l vode na dan. poleg tega spijem se kaksen sadni caj, nesladkan, seveda.  kaksnih razlik pri sebi v teh dveh letih nisem opazila, razen da bistveno prej zacutim zejo. zdaj si vodo filtriram z britto (posodo, ki ima notri ogljeni filter), ker nasa voda poleg vidnega vodnega kamna vsebuje se bogainpol slabih reci.
ko takole pijem, imam tak bolj cist obcutek, da mi nekako res odpelje iz telesa strupe. imam pa filing, da me hladi, tako bolj v slabem smislu, da imam mrzle roke in noge. nisem cisto prepricana, ce je to povezano, mozno pa je.
moj homeopat pravi, da je to new age-ovska finta in da je to bedarija. da mora clovek piti, ko je zejen in jesti ko je lacen in spati .... pravi, da spira iz telesa vitamine in minerale.
hkrati pa sem brala knjigo kako pomembno je pitje vode in koliko bolezni izvira iz dehidracije (me zanima kaj bo rekel sstane na to?)
torej kaj menite vi?
lp
lea
p.s.
a je kje ze podobna tema?


js mam pa to srečo, da živim v kraju, kjer imamo izvir radovne-najbolša voda v sloveniji, tako da jo pijem vedno tisto s pipe od 3 do 5 L na dan xDDx

voda je x:px :2src: x:px :2src: x:px x:Ix
honor and respect

#83 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 6. junij 2005, 18:35

voda mmmmm xyesx xyesx xokx
spet se mi je na bolš poslabšal

#84 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2005, 18:46

<{POST_SNAPBACK}>voda mmmmm xyesx  xyesx  xokx

Si ti riba :8):

#85 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2005, 21:20

<{POST_SNAPBACK}>:o|o: Teorij je mnogo....Naredi preizkus Stane :vragec:

Sem ga že zdavnaj in mirno pijem dravsko vodo iz pipe x;)x

#86 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. junij 2005, 21:20

:vragec:

najbl mokra je una voda v chevlu

zlomk x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#87 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2005, 21:50

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  :palec:  :palec: na zdravje...od vodenega mam najraj vino, al pa dvakrat prekuhan sadje x;)x

Dravske polje ma pa unmeglih vodo.... :xx!: vsa čast in hvala gre Pinusu in gnojnici v podtalnici :O:

Lia, od kod si že ti, da ne veš, da Dravograd ne stoji na Dravskem polju x:Dx x;)x

#88 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 6. junij 2005, 21:58

<{POST_SNAPBACK}>js mam pa to srečo, da živim v kraju, kjer imamo izvir radovne-najbolša voda v sloveniji, tako da jo pijem vedno tisto s pipe od 3 do 5 L na dan  xDDx

voda je  x:px  :2src:  x:px  :2src:  x:px  x:Ix

Blagor se tebi ! :o|o: x;)x
Jaz pa pijem že kake 10 leto vodo iz flaše (Oda, Julijana) ! x^x xrolleyesx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#89 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2005, 22:13

<{POST_SNAPBACK}>Blagor se tebi ! :o|o:  x;)x
Jaz pa pijem že kake 10 leto vodo iz flaše (Oda, Julijana) ! x^x  xrolleyesx

In, kaj, Italijani že dolgo pijejo tako x;)x

#90 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2005, 22:16

<{POST_SNAPBACK}>Z Marsa....Zgleda da ti veš več , ko si z Venere x:Xx

Če jo blagoslavljaš predno jo spiješ , verjamem da je vredi x:Dx  x;)x

Ja, najraje jo pijem kar iz dlani x:Dx

#91 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. junij 2005, 00:43

sstane, ne govori o zivi vodi, temvec o preciscevanju vode, ki pa je na mnogih predelih zemlje tega potrebna. odvisno pa je tudi od kolicine in vrste bakterij, kakor jaz vem no.. :vio: :inocent: sploh pa, ce je sodobni clovek v mestu, ki pije predvsem klorirano, precisceno vodo se odporen na vse 'naravne' bakterije v vodi, je tudi vprasanje kajne!
maaa, konec koncev samo podajam, kar sem prebral in mi je zanimivo no! x:Dx
ti pa si pac misli kaj ces.
-----------

Free, to se ne sklada z drugimi teorijami o energetskih valovanjih, posebej ne s to o živi vodi. Usmerjeno valovanje ozke valovne dolžine bi gotovo izbilo ione vodika iz kristalne strukture, ker je ta vez zelo labilna.
Sploh je pa neumnost pobijati bakjterije v vodi, ker jo ravno one kodirajo in jo delajo dobro.



#92 NATHY

NATHY
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 181

Objavljeno: 7. junij 2005, 05:17

<{POST_SNAPBACK}>Lia, od kod si že ti, da ne veš, da Dravograd ne stoji na Dravskem polju x:Dx  x;)x


sem jaz tudi iz bližine Dravograda in pijem vodo iz pipe. in to vsaki dan do 3 letre. pa je 100% manj klorirana kot pa tista, ki jo pijejo v MB ali drugje v mestu x;)x

#93 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 7. junij 2005, 06:42

To ne bo držalo, MB je prvo mesto, ki je pred dvema letoma nehalo klorirati vodo.. :palec:

Astra
Per aspera ad astra

#94 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2005, 08:44

<{POST_SNAPBACK}>sstane, ne govori o zivi vodi, temvec o preciscevanju vode, ki pa je na mnogih predelih zemlje tega potrebna. odvisno pa je tudi od kolicine in vrste bakterij, kakor jaz vem no..  :vio:  :inocent:  sploh pa, ce je sodobni clovek v mestu, ki pije predvsem klorirano, precisceno vodo se odporen na vse 'naravne' bakterije v vodi, je tudi vprasanje kajne!
maaa, konec koncev samo podajam, kar sem prebral in mi je zanimivo no!  x:Dx
ti pa si pac misli kaj ces.
-----------

Free, najboljši test za to, kakšna je voda, je akvarij. Naliješ vodo, daš vanjo ribico in jo opazuješ :o|o:
Ni ravno humano, ampak j..i ga :sori:
Generalno je pa stvar taka, da mora imeti človek v sebi filter za vso svinjarijo, ki jo hote ali nekote požre in vdihne, ker v inkubatorju pač ne bomo živeli nikoli. x^x
In tak filter imaš, le voda v njem mora biti dovolj in pravilno slana, da lahko organizem iz nje proizvede vse ionske izmenjevalce, ki jih potrebuje za čiščenje x;)x

#95 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2005, 08:46

<{POST_SNAPBACK}>To ne bo držalo, MB je prvo mesto, ki je pred dvema letoma nehalo klorirati vodo.. :palec:

Astra

Šef komunale je moj kolega x;)x

#96 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 7. junij 2005, 08:50

<{POST_SNAPBACK}>Free, najboljši test za to, kakšna je voda, je akvarij. Naliješ vodo, daš vanjo ribico in jo opazuješ :o|o:
Ni ravno humano, ampak j..i ga :sori:
x;)x


Sstane, :palec: Torej mi imamo že skoraj eno leto akvarijske ribe in v njem srečno živijo. Zgleda, da imamo vredu vodo x?x Drugače se pa strinjam s teboj, da mora telo biti navajeno tudi na kakšno packarijo, saj se prilagodi....Vseeno sama še vedno pijem vodo kar iz vodovoda, včasih ustekleničeno ali pa, če je prilika, jo natočim v steklenico na kakšnem izviru (kadar gremo na rajžo v hribe).Drugače pa,.....kako bi pa izgledalo, da bi umrli stari, lepi in zdravi????? x?x x:Dx
Smisel življenja je največja sreča

#97 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2005, 09:06

Pametna punca :palec: x;)x

#98 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. junij 2005, 17:37

ojoj sstane... pa ne spet nooooo..... :xx!: stari, pa ni zdej sol VSE no. a ne stekas???
ti dam eno ornk bakterijov vodo, ti nau nobena sol vec pomagala, a stekas.
in seveda ja, sol je cool!! pa fajn, pa pomaga, pa se pa jos... ajde... sam NI VSE!!!
ne mors zdej v vse turit tole sol no. :sori: x:Ix pa ceprav je zdravilna, pa dobra, pa priporocljiva pa uzitna pa se kaj...
k tole slici ze mal na ... hm, sem pozabu kako se rece x:Ix
-----------

Free, najboljši test za to, kakšna je voda, je akvarij. Naliješ vodo, daš vanjo ribico in jo opazuješ :o|o:
Ni ravno humano, ampak j..i ga :sori:
Generalno je pa stvar taka, da mora imeti človek v sebi filter za vso svinjarijo, ki jo hote ali nekote požre in vdihne, ker v inkubatorju pač ne bomo živeli nikoli.  x^x
In tak filter imaš, le voda v njem mora biti dovolj in pravilno slana, da lahko organizem iz nje proizvede vse ionske izmenjevalce, ki jih potrebuje za čiščenje x;)x



#99 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. junij 2005, 17:49

aja, a telo mora bit navajeno na klor, pa kemikalije in tako... :xx!: ne bi reku no. x;)x na bakterije se clovk pomoje lazje privadi, kakor na kemijo, v tem razponu katerem govorimo.
no, kot podatek ti povem, da, ce merimo ORP - potencial (recimo temu Zivost vode), so namerili neko amerisko vodo in mestnega vodovoda celo +650; kar pomeni da je zelo zelo mrtva in da so jo totalno razkuzili z vsemi kemijami in jo tako spravili v visoko mrtvost, ce se tako izrazim. recimo anitibotik ospen 2000 je + 2000 , in preprecei da se v krvi razvijajo bakterije (dvigne PH krvi). To je povsem NENARAVNO stanje nasega organizma. Hkrati antibiotik zelo unicuje crevesno floro - kije eden galvnih dejavnikov za dober imunski sistem cloveka!! v crevesju se namrec nahaja vecina obrambnih telesc v nasem organizmu.
Naravno stanje ORP v nasem crevesju je od -200 do -300, kar pomeni, da je biolosko okolje ANTIOKSIDANTSKO! minus (-) pomeni ANTIOKSIDANSTKO, plus (+) pa OKSIDIRANO (oksidirano je v katerem se razvijajo bacili, bakterije, bolezni, rak, tumor, etc...).
Zatorej ce pijemo vodo, ki ima ORP potencial + 650 pomeni, da pijemo zelo mrtvo vodo. Ce pijemo recimo slovensko vodo pozimi, ima nekje od +50 do + 150. Poleti pa tudi do + 250, saj jo poleti zaradi vrocine (ker se bakterije lazje razvijajo) klorirajo in kemizirajo bolj kakor pozimi. Tudi usteklenicene vode niso kaj dosti boljse glede na ORP.

no, da naum zdej spet propagande delal za FHES, ki naredi zivost vode tudi do - 650, kar pomeni da vodo OZIVI, in pomaga ustvarjati v nasem telesu ANTIOKSIODANTSKO okolje!! In to je tudi eden od razlogov zakaj je namocnejsi znan antioksidant na svetu, ki podaljsuje zivljenje celic celo za 4x.
Kajti dokazali so, da celica lahko zivi vecno! ce ima hrano, primerno (anitoksidantsko) okolje in kisik.
Sodobni clovek ima naravno razmerje 75% dobrih bakterij in 15% slabih bakterij v crevesju ravno zamenjano!! Kar je verjetno tudi eden od galvnih razlogov za kolicino degenerativnih bolezni, ki se pojavljajo. (teste kakovosti crecesne flore se da menda delat tut v nemciji; za slo. pa nevem).

no, sam tolk, da se malo osvetli glede ZIVOSTI VODE in hrane!

a sm dovolj razumljivo napisal?? :inocent:
ce nisem, pa kupte knjizico ki sem jo izdal: FHES x:Dx x;)x
cjena: sitnica

kokoslava x:Xx
----------

Sstane, :palec: Torej mi imamo že skoraj eno leto akvarijske ribe in v njem srečno živijo. Zgleda, da imamo vredu vodo x?x Drugače se pa strinjam s teboj, da mora telo biti navajeno tudi na kakšno packarijo, saj se prilagodi....Vseeno sama še vedno pijem vodo kar iz vodovoda, včasih ustekleničeno ali pa, če je prilika, jo natočim v steklenico na kakšnem izviru (kadar gremo na rajžo v hribe).Drugače pa,.....kako bi pa izgledalo, da bi umrli stari, lepi in zdravi????? x?x x:Dx



#100 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 7. junij 2005, 18:30

To sem pozabila še povedati, da uporabljamo tudi informirane kozarce in skodelice za izboljšanje vsakdanje vode. Kaj pa vi menite o tem?
Torej, nekaj že pripomoremo k kvaliteti vode iz vodovoda....Mogoče pa le umrem stara, lepa in zdrava,hihihi Nikoli se ne ve....:eek: x?x


x:Xx
Smisel življenja je največja sreča




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0