Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

VODA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
205 komentarjev na to temo

#126 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2007, 13:50

Edino cesar bo posledicno verjetno dovolj, je soli x;)x

Nič se ne boj, ne bo zmanjkalo niti soli, niti vode, saj sta 2/3 zemeljske površine pod morjem, sonce pa tudi vsak dan destilira vodo. Drži pa, da morajo državljani, lastniki podjetij, ki se jim reče država, čimprej prijeti svoje politike za vrat, da ne bodo sprejemali več škodljivih okoljskih in prehrambenih predpisov, ki zastrupljajo vodo in hrano.
Ampak, vse to piše v eni knjigi o zdravi soli, je še nisi prebral :o|o: x:)x

#127 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. marec 2007, 14:27

upam, da imas prav
strinjam
zaenkrat mi knjige niso blizu... imam rajsi kratke in jedrnate clanke

#128 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2007, 14:40

[color=#CC0000]Nekaj malenkosti, ki jih lahko naredimo sami:

- Zapirajmo pipe iz katerih kaplja oz. jih popravimo!
- Z nakapljano vodo lahko zalijemo vrt, peremo avto, etc...
- Zobe si umivajmo pri zaprti pipi!
- Vodo s katero smo oprali sadje ali zelenjavo, lahko uporabimo za zalivanje roz, splahovanje stranisca, etc...!

Voda, ki jo tisti, ki so priključeni na vodovod, prihranijo, steče iz rezervoarjev naravnost nazaj v zemljo po odtočni ( uberlauf ) cevi x;)x

#129 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. marec 2007, 23:35

ne razumem?
ali pravis, da ce voda kaplaj, gre odkapljana nazaj v rezervoar z vodo ali pa pravis, da gre dirket v zemljo kjer pac odtece kamor odtece?
in ce slednje, ali je to dobro ali je po bolje, da sploh ne kaplja?

#130 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 23. marec 2007, 23:44

ne razumem?
ali pravis, da ce voda kaplaj, gre odkapljana nazaj v rezervoar z vodo ali pa pravis, da gre dirket v zemljo kjer pac odtece kamor odtece?
in ce slednje, ali je to dobro ali je po bolje, da sploh ne kaplja?


odvisno kgdu rachun placha,,, :palec:

#131 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. marec 2007, 00:25

odvisno kgdu rachun placha,,, :palec:

Točno to, tudi voda vedno teče skozi žepe x:Dx

#132 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. marec 2007, 10:08

racun placa zemlaj in clovestvo. mar ni to ze ocitno!

odvisno kgdu rachun placha,,, :palec:



#133 chapika04

chapika04
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 26. marec 2007, 17:37

jaz pijem 95 procentov vode in tistih drugih oz. ostalih 5 procentov je pitje coca-cole,ledenega čaja
Objavljena slika

včlante se na ta forum če hočete:

www.chapika04.mojforum.si

#134 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 2. april 2007, 14:44

Pismo napisano leta 2070.

Njegova pomembnost je:

IMPRESIVNA


Upam, da te branje ne bo potrlo; a pošlji ga naprej, da se bodo vsi zamislili in se zavedli, kaj se nam lahko zgodi!




Včeraj zjutraj sem pod vrati našel čudno ovojnico. Papir je bil robat in siv, kot mešanica papirja in kovine. Znamke ni bilo, a moj naslov je bil napisan jasno in pravilno. Radovedno sem odprl pismo. Pismo je bilo napisano z roko in pisava se mi je zdela znana. Še bolj čuden pa je bil datum in vsebina pisma, ki vam jo posredujem.




PISMO NAPISANO LETA 2070



Dokument, oblavljen v reviji "Crónica de los Tiempos" iz aprila 2002.




Smo v letu 2070.

Pravkar sem dopolnil 50 let, kažem pa jih 85.

Imam resne težave, ker pijem malo vode.

Menim, da mi je ostalo le malo časa.

Danes sem ena najstarejših oseb naše družbe.




Spominjam se, ko mi je bilo 5 let.

V parkih je bilo veliko dreves, hiše so imele lepe vrtove in jaz sem si lahko privoščil kopel in stal celo uro pod tušem.

Vse je bilo čisto drugačno.

Sedaj uporabljamo za čiščenje navlažene brisače z rudninskimi olji.




Prej so imele vse ženske lepe lase.


Prej je moj oče pral avto z vodo, ki je tekla iz cevi.



Sedaj otroci ne verjamejo, da se je voda uporabljala na ta način!


Sedaj si moramo briti glavo, da je čista brez uporabe vode.






Spomnim se množice oglasov:

“Hrani vodo”, a jih ni nihče upošteval in ljudje niso niti pomislili, da bi lahko voda pošla.



Sedaj so vse reke, tolmuni, jezera, slapovi in vodna zajetja kontaminirani do te mere, da tega ni več možno popraviti ali pa jih ni več.







Infekcije prebavil, kožne bolezni in infekcije urinarnega trakta so osnovni vzroki smrti.


Vsa pokrajina, ki nas obdaja je ena sama velika puščava.





Industrija je paralizirana, brezposelnost je dramatična. Tovarne za čiščenje vode so glavni vir zaposlovanja, plačujejo pa s pitno vodo namesto s plačami.




Napadi za kozarec vode so na zapuščenih ulicah vsakdanji.


Hrana je 80% sintetična.




Prej so rekli, da mora odrasla oseba spiti 8 kozarcev vode na dan.

Sedaj jo lahko spijem le pol kozarca!




Oblačila po uporabi zavržemo, kar je grozno. Vrniti smo se morali k starim izvirom, ker vodovodno omrežje ne služi svojemu namenu, saj ni vode.




Videz ljudi je pomilovanja vreden. Izmaličena telesa, dehidrirana, koža je polna gub zaradi ultravijoličnih žarkov, ker ni več ozonskega ščita.




Zaradi izsušenosti je koža 20-letnega dekleta videti kot pri 40-letnici.


Vode ni moč proizvesti. Tudi kisika ni več veliko, ker ni več dreves. Pomanjkanje kisika je znatno znižalo inteligenčni kvocient novih generacij.

Znanstveniki preučujejo razne možnosti, a rešitve ni.




Morfologija sperme večine moških se je spremenila.

Posledično obstaja veliko otrok z motnjami v delovanju organov, mutacijami in deformacijami …







Vladi moramo plačevati zrak, ki ga dihamo. 137 m3 dnevno za odraslega človeka.


Tisti, ki ne morejo plačati, se umaknejo v “področja z ventilacijo”, kjer so ogromna mehanska pljuča, ki delujejo na sončno energijo.

.

Zrak ni dobre kvalitete, a lahko dihajo.

Povprečna starost je 35 let.




V nekaterih državah je ob rekah ostalo še nekaj oaz z vegetacijo, a jih strogo varuje vojska.



Voda je postala zaklad, ki je bolj cenjen kot zlato ali diamanti...




Tu ni več dreves, ker skoraj nikoli ne dežuje.

Če pa že dežuje, je dež kisel.



Zaradi atomskih poizkusov in onesnaževalne industrije 20. stoletja so se letni časi drastično spremenili.

Ljudje so opozarjali na dejstvo, da je potrebno zaščiti okolico, a nihče se ni hotel meniti za ta opozorila.




Ko me moja hčerka prosi, naj ji pripovedujem, kako je bilo, ko sem bil mlad, ji pripovedujem o tem, kako lepi so bili gozdovi.



Pripovedujem ji o dežju,

cveticah, kako lepo se je bilo kopati v reki, loviti ribe in piti vodo do onemoglosti.



In o tem, kako lepo so se imeli ljudje.




In potem me zvedavo vpraša:

In tedaj začutim cmok v grlu!

- Oči! Zakaj pa ni več vode?




Ne morem se izogniti občutkom krivde, ker pripadam generaciji, ki je uničila svoje okolje ali pa preprosto ni naredila ničesar, da se to ne bi zgodilo.




Sedaj naši otroci plačujejo visoko ceno…





Resnično menim, da dolgo ne bo več možno živeti na Zemlji, ker je pokrajina uničena do te mere, da ni več povratka.




Kako rad bi se vrnil nazaj in ljudem pojasnil, kam vodi njihovo ravnanje !

... Ko je bilo še dovolj časa, da rešimo naš planet!




SPOROČILO POŠLJI VSEM LJUDEM, KI JIH POZNAŠ.

V VSAKEM, KI PREBERE TO SPOROČILO, SE USTVARJA IN UTRJUJE ZAVEST, DA JE POTREBNO STORITI NEKAJ ZA NAŠ PLANET IN ZA BODOČNOST NAŠIH OTROK.

SKRB ZA PLANET ZEMLJO NI ŠALA, GRE ZA RESNE ARGUMENTE!


Sporočilo ! x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#135 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. december 2007, 09:34

Objavljena slika Bojkotiranje ustekleničene vode

V San Franciscu, New Yorku, Parizu mestna vodstva, prestižne restavracije, šole in verske skupine zavračajo ustekleničeno vodo iz naklonjenosti do vode iz pipe, ki je tisočkrat cenejša.
Los Angeles je omejil porabo ustekleničene vode že leta 1987. Do konca leta 2007 bo v San Franciscu prepovedano nabavljanje ustekleničene vode za ministrstva in agencije, pri čemer se bo vsakoletno prihranilo pol milijona ameriških dolarjev in prispevalo k zmanjšanju emisij toplogrednih plinov.
St. Louis je oznanil, da bo v letu 2008 dobava vode za mestne uslužbence prepovedana. New York svoje prebivalce spodbuja naj pijejo vodo iz pipe, ki jo naravno filtrirajo na zaščitenem gozdnem območju v Catskillu. V Kentuckyju podarjajo prebivalcem prazne steklenice, da jih napolnijo z vodo iz pipe.
S takšnimi in podobnimi kampanjami izražajo skupine nasprotovanje prodornemu trgu ustekleničene vode, ki je povzročil, da so potrošniki izgubili vero v pipo. Pravzaprav je več kot četrt ustekleničene vode obdelana voda iz pipe (Aquafina, Dasani).
V nasprotju z vodo iz pipe, je ustekleničena voda izredno potraten izdelek. Posamično pakiranje plastičnih steklenic, narejenih s pomočjo fosilnih goriv, prispeva dober delež k onesnaženju.
Evropa je dolgo vodila v svetovni porabi ustekleničene vode. Italija je na samem vrhu seznama s 54 galoni ustekleničene vode na osebo v letu 2006. Sledijo ji Združeni arabski emirati, Mehika, Francija, Belgija, Nemčija in Španija.
Ampak tudi v zahodni Evropi steklenica izgublja na nujnosti. Rim, mesto številnih zgodovinskih vodnjakov, promovira vodo iz pipe. V Firencah uporabljajo v mestnem svetu, šolah in ostalih javnih uradih izključno mestno vodo. Skandinavci predvidevajo, da bo prodaja ustekleničene vode upadla, zavoljo rastoče okoljevarstvene ozaveščenosti. Tudi v Franciji, domu ustekleničene vode Evian, se soočajo z upadanjem prodaje.

Več kot milijarda ljudi na svetu nima urejenega dostopa do pitne in čiste vode. In s stotimi milijardami ameriških dolarjev, ki se jih v svetovnem merilu vsakoletno porabi za proizvajanje ustekleničene vode, bi lahko ustvarili in vzdrževali varno vodno infrastrukturo povsod na svetu.

Valerija Hozjan
www.earth-policy.org/
vir>>>

#136 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 26. december 2007, 09:40

Imam filter.
Ustekleničene vode NE kupujem.
Coca - Cola je pred časom bila "razkrita", da je v njenih plastenkah z vodo.
Voda iz lokalnega - mestnega vodovoda.

LP

#137 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 30. januar 2008, 10:53

Tale članek sem dobila včeraj. Zanimivo vedet, ampak hkrati sem pa nekje slišala,da NI preveč dobro se preveč nalivat z vodo.


PIJTE VODO NA PRAZEN ŽELODEC
Dejstvo, da je boljše »ne« piti mrzlo vodo po obroku vsekakor drži.

Na Japonskem je navada, da pijejo vodo takoj zjutraj, ko se zbudijo. Tudi znanstveni testi so dokazali prednosti te tehnike. Zdravljenje z vodo daje rezultate za »stare« in resne bolezni kot tudi za »nove« moderne bolezni – priznano je kot 100%-no uspešno za zdravljenje naslednjih bolezni: glavobol, bolečine v telesu, srčni sistem, artritis, hitro utripanje srca, epilepsija, maščobe v krvi, bronhitis, astma, tuberkuloza, meningitis, bolezni ledvic in uroloških organov, bruhanje, gastritis, diareja, hemeroidi, diabetes, zapeka, vse bolezni oči, bolezen maternice, rak in menstrualni problemi, bolezni ušes, grla in nosa.

METODA ZDDRAVLJENJA:

1. Takoj ko se zjutraj prebudite, preden operete zobe, popijte 4 x 160 ml kozarcev vode (640 ml)
2. Operite zobe in ustno votlino in ne jejte niti ne pijte nič naslednjih 45 minut.
3. Po 45 minutah smete normalno jesti in piti.
4. Po 15 min. (kolikor je trajal vaš zajtrk/kosilo/večerja) ne jejte niti ne pijte nič naslednje 2 uri.
5. Starejši ali bolni ljudje, ki ne bodo mogli spiti 4 kozarce vode takoj na začetku (dokler se ne privadijo), lahko pričnejo tako, da spijejo naenkrat toliko kolikor morejo, a potem vsak dan povečujejo količino vode, tako da doesežejo te 4 kozarce vode.
6. Ta metoda bo ozdravila bolezni, medtem ko bodo zdravi uživali še večje zdravje.

KOLIKO DNI JE POTREBNO ZA OZDRAVITEV NASLEDNJIH BOLEZNI:

1. visok krvni pritisk – 30 dni
2. gastritis – 10 dni
3. diabetes – 30 dni
4. zapeka – 10 dni
5. rak – 180 dni
6. tuberkoloza – 90 dni
7. tisti, ki imajo artritis, lahko to metodo zdravljenja izvajajo samo 3 dni v prvem tednu, od drugega tedna naprej pa dnevno

To zdravljenje nima stranskih učinkov, razen pogostega uriniranja.

Dobro bi bilo, da imamo to navado za dnevno prakso tekom celega življenja, a ne samo dokler zdravimo bolezen. Pijte vodo in ostanite aktivni.
V tem je smisel. Kitajci in Japonci pijejo vroč čaj med jedjo…….ne hladno vodo. Mogoče je čas, da osvojimo njihove navade pitja (toplo po malih požirkih) med jedjo.

Ta članek je koristen za tiste, ki radi popijejo hladno vodo.
Lepo je popiti kakšno hladno pijačo po obroku, ampak hladna voda bo skupaj zlepila maščobe, katere ste pred tem užili – te vam bo upočasnilo prebavo. Kadar takšne sestavine reagirajo s kislino, se zlomijo čreva in jih apsorbirajo hitreje kot gosto hrano. To bo razbrazdalo čreva (poškodovalo črevesne resice) in kaj hitro povzročilo debelost in pripeljalo do raka. Zato je boljše piti toplo juho ali toplo vodo po obroku.
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#138 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2008, 11:11

Se strinjam, včasih so nas že v osnovni šoli učili, ne pij vode med jedjo ali takoj po jedi. Krožile so zgodbe o smrtnih primerih, ko so se ljudje po zaužitju ovčje juhe in lojevo mastne ovčje pečenke napili vode, loj se je strdil in je bilo konec.
Tudi s količino se strinjam.
Danes pa so mnoga priporočila obratna, pij vodo, kot krava :o|o:

#139 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 30. januar 2008, 11:15

Torej sstane, tvoje mnenje je, da ni narobe tolk pit. Jazse moram prav silit, če bi hotela vase zlit toliko tekočine.
Mrzlo sploh ne morem pit, niti poleti ne.
Na Sri Lanki smo ves čas tolkli toplo vodo. Ali so namdomačini stisnili sok iz pomaranč (mljac), potem to začinili s - soljo :xx!:
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#140 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2008, 11:35

Torej sstane, tvoje mnenje je, da ni narobe tolk pit. Jazse moram prav silit, če bi hotela vase zlit toliko tekočine.
Mrzlo sploh ne morem pit, niti poleti ne.
Na Sri Lanki smo ves čas tolkli toplo vodo. Ali so namdomačini stisnili sok iz pomaranč (mljac), potem to začinili s - soljo :xx!:

Ni, ti tvoji trije kozarci vode so poleg ostale vode v hrani čisto dovolj za povprečnega človeka. Za rudarje in športnike seveda ne.
Vodo in sok so ti pa solili zato, da se preveč ne potiš pri tako visoki relativni vlagi, kot je tam. Seveda pa za dolgotrajno uporabo ni vseeno, kakšna je sol. Če so solili s čisto morsko vodo, je pa kar ok.

#141 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. januar 2008, 11:36

Jst se na tole ne spoznam, ampak se mi zdi, da bi blo zlo dobr najprej fest preplaknit ustno votlino z vodo al pa oljem in to izpljuniti, pa šele pol spit vodo.
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#142 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2008, 11:40

Jst se na tole ne spoznam, ampak se mi zdi, da bi blo zlo dobr najprej fest preplaknit ustno votlino z vodo al pa oljem in to izpljuniti, pa šele pol spit vodo.

Če preveč poješ, je najbolje najprej splaktnit kar cel želodec v wc in šele potem popit kozarec vode x;)x

#143 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. januar 2008, 12:00

ma jst zjutraj takoj, ko vstanem, se nažljokam mlačnotople vode (ali nesladkanega čaja pozimi), zmer dobre pol litra. in tut tko ne maram pit mrzlih (ledenih pa sploh ne) pijač/vode, prav tako ne maram pit vročih. Najrajši mam toplo vodo z limono-to men najbl paše. In to BREZ soli :vragec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#144 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2008, 12:06

In to BREZ soli :vragec:

x:Dx :palec:

#145 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. januar 2008, 12:11

Dokler ne spoznas osebe, ki je popila prevec vode in imela zaradi tega posledice!
Danes tako zelo radi vsi posplosujemo! Crno-beli svet.
Ni vse za vsakega in ne vedno! Obenem pa so tudi kolicine dolocenih substanc razlicne pri vsakem posamezniku.

Vcasih je lahko tenka linija med tem, da neka substanca deluje zdravilno ali skodljivo!


...
Danes pa so mnoga priporočila obratna, pij vodo, kot krava :o|o:



#146 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2008, 12:19

Jaz tud na tesce spijem (razen ce nimam kake druge kure) cca 3 dcl vode - *ta velik kozarc* (k mam enga 'prav za to' xDDx).
Ponavad stisnem not mal limone pa dam en scepcek soli.
Ze zato pijem vodo, ce zaradi drugega ne, ker ce se le da, zjutraj telovadim. Pa da ma kej cistega pa bistrega za shopat tam po ledvickah. xDDx

Drugac pa men tud voda zna bit *mrzla* prevec, ampak jo vseen pijem, ker je edina pijaca, ki me odzeja. Poleg caja in limonade, kar je pa spet voda. x:)x

Voda je zakon! xokx

Sicer pa je res, da eni svetujejo blazote na dan, medtem ko pa eni to odsvetujejo.
V bistvu je zoprno, ker mors sam najti mero, kajti pogosto je res, kar pravijo, da namrec, ko si ze zejen, je ze '(pre)pozno'.
Stalno blazno nalivanje pa po mojem tud ni ok, ne za ledvica ne za srce.

Sicer meni ne pase blazno nalivanje (razen zjutraj komot spijem vsaj 2 dcl), vendar veckrat dnevno si pol natocim mal manjsi kozarc, caje pa kake 3 spijem, tko da v bistvu potem dost vode dobim.

Zanimivo pa je, da med jedjo nikoli ne pijem, niti takoj po jedi. ze desetletja. se mi zdi nekak.. preagresivno za telo.
ni mi blo nikol vsec. jaz pijem prej. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#147 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. januar 2008, 12:26

kul.

se mi zdi pomembno tut to, da vodo odvajamo.
ravno to, da vode ne odvajamo lahko (po moje) povzroci, da zgubimo obcutek potrebe pitja vode.
stres pa je tisti, ki velikokrat povzroca to, da vode ne odvajamo, nesproscenost.
... xrolleyesx tak zacaran krog - sam se da iz njega! x;)x

#148 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 30. januar 2008, 14:08

Pijem vodo - mlačno po požirkih skozi dan.
Glede na občutek žeje. Ko sem ne - žejen vode ne pijem. )

#149 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. januar 2008, 14:41

Jst tud med jedjo nikoli ne pijem, pojem pa vsakič 2dl terana.
Po jedi se pa držim prvega dela dolenjskega pregovora, ki pravi, da človek ni nikoli tolk sit, da bi ne mogel popiti liter cvička in pojesti klobaso.
x:o)x
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#150 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 30. januar 2008, 15:59

tantra, mislim da je to najboljše, problem pa je, ko jaz nmam sploh več občutka kdaj sem / nisemžejna. Trenutno sem ful zapackana. Tolažim se s tem, da si bom kmalu našla čas, da se odpackam in si prisluhnem
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0