Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Crohnova bolezen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
43 komentarjev na to temo

#1 Sija

Sija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 2. junij 2004, 13:11

Pozdravljeni! :vio:

Sem prvic na forumu. x:Ix
Pred kratkim so mi ugotovili oz. postavili diagnozo 'Crohnova bolezen'.
To me je precej prestrasilo, se posebej, ker naj bi bila bolezen neozdravljiva.
Jaz pa menim, da zagotovo obstaja kaksna alternativna moznost zdravljenja in celo ozdravitve.
Ce ima kdo izkusnjo ali celo kaj vec ve o tem, bom zelo hvalezna za vase komentarje.
Hvala vnaprej. x:)x
Lp,

Sija

#2 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 2. junij 2004, 13:32

Dobrodošla Sija,
prvič slišim za to bolezen... žal ti ne znam pomagat,
le zaželim ti čimboljše okrevanje :flower:
in v to, da je kaj neozdravljivo, preprosto ne verjamem,
dobro se drži :vio: xokx
Stanka

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. junij 2004, 08:34

Pozdravljena, Sija, in dobrodosla! :vio: :palec:

Sama vem malo ali nic o tejle bolezni - ravno zadnjic sem malo brskala po netu, ko sem iskala za znanko, ki so ji tudi ugotovili to bolezen, vendar pravzaprav nisem nasla nic kaj zelo koristnega - v tem smislu, ki zanima tebe. Slo je predvsem za opis bolezni itd... nikjer pa nisem opazila alternativnih variant, razen z nekaksno rastlino (yuka - mislim da je), ki pa je prav tako kot nekaksno zdravilo in je se kar drago, kot sem si zapomnila...
Sklepam, da gre za moderno, novejso bolezen in ni se toliko raziskana.
Kolikor vem, gre za crevesne tezave, tezave s crevesno floro in baje gre tudi za pomanjkanje ali celo odsotnost nekaksnih 'resic'.

Kot Stanka tudi jaz ne 'kupim' razlage neozdravljivo.
Kot pravim, gre najverjetneje samo za to, da je pac premalo raziskano (se) in iz istega razloga se nekako niso prisli tudi do alternativnih oblik zdravljenja.

Sama nisem strokovnjak, zato se ti ne upam nic svetovati, vendar kot laik menim, da bi glinena kura (Glina) utegnila prinesti dobre rezultate oz. bi pomagala.
Tudi menim, da bi post bil lahko ucinkovit - vedar o tej moznosti se raje posvetuj z zdravnikom, poskrbi pa, da bos imela takega, ki je dojemljiv tudi za naravne oblike zdravljenja oz. ki bo pripravljen upostevati tudi tvoje mnenje - vendarle gre zate. :palec:

Tule pa podajam link na temo Post - ki v njej govorimo o postu (tudi nekoliko dolgotrajnejsem) in so podane ze stievilne osebne izkusnje in kup koristnih nasvetov. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. junij 2004, 18:51

*
Sem sla prejle za znanko se malo gledat o temle, pa se semle podam, kar sem koristnega nasla.
Tole je stran, kjer so povezave na vse mogoce nasvete in tudi nekaj receptov je vkljucenih, razlaga ozadje bolezni, po kom so jo imenovali in zakaj in vse...
Stran je v anglescini. :vio: - http://www.angelfire.com/ga/crohns/

Pa se ena, tudi v agnlescinio, kjer so spet vse mogoce povezave, omenja tudi simptome, obravnavo in zdravljenje bolezni in podobno... - http://digestive.nid...es/pubs/crohns/

Tudi na tej angleski strani so vse mogoce povezave in precej nasvetov in clankov - http://www.healingwell.com/ibd/

Se en slovenski prispevek o Cr.b. na Konpolji.org - CROHNOVA BOLEZEN IN ULCERATIVNI KOLITIS
in precej izcpren prispevek z naslovom
ZDRAVLJENJE SINDROMA RAZDRAŽLJIVEGA ČREVESA S KITAJSKIMI ZELIŠČNIMI ZDRAVILI in podnaslovom RANDOMIZIRANA KONTROLIRANA ŠTUDIJA (tu je veliko napisanega).
Se en link - http://www.kabi.si/s...a/v22clnk5.html.
In se en clanek na Soncevih Pozitivkah - osebna izkusnja, kjer avtorica opisuje, kako je zbolela in na kaksen nacin se je pozdravila - http://www.gape.org/...040321173632296
*zadnji odstavek -

... Zdaj, 15 let kasneje, nimam več ne bolečin ne simptomov, ne jemljem nikakršnih zdravil, niti ne potrebujem zdravnika. Počutim se odlično, veseli me, da sem zdrava, da imam družino in otroka. Zdaj šele prav dojemam tisti preroški stavek. Res sem hvaležna svoji bolezni in zahvaljujem se ji za vse, kar sem prestala. Življenjska preizkušnja me je pripeljala do veležitja, ki me je usmerilo na pot telesnega, čustvenega in duhovnega zdravja. Tako kakovostnega zdravja ti ne more dati nobena tableta. ..."

(tudi sama sem laicno prijateljici svetovala makrobioticno prehrano oz. prestop na tak nacin prehranjevanje).
To moras nujno prebrati.

In 'potrjuje' mnenji naju s Stanko. x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 3. junij 2004, 18:55

Chronovo bolezen ima tudi hrvaški novinar Denis Latin in je odkrito, javno, spregovoril o tem. Mogoče, boš kje kaj izbrskala na netu kako se je on spopadel s tem.

Pa srečno :detelca:
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#6 Kasandra

Kasandra
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 7. junij 2004, 14:15

če kaj pomaga - sem zasledila par mesecev nazaj članek ene gospe ki je imela to bolezen in kako si jo je z borovnicami zdravila
bilo je v prilogi Dela - tisti ki izhaja ob torkih čisto na predzadnji strani, kjer so pisma bralcev, bila je tudi GSM številka te gospe.

izvod boš sigurno našla v knjižnici, ona se je pozdravila, je pa zelo nadležna bolezen (moj sodelavec jo ima in kadar se mu "oglasi" je več mesecev v bolniški tko je ubogi

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2004, 14:59

Pozorno sem prebral, kaj piše v medicinski literaturi o tem problemu.
Najbolj karakteristično je vsekakor to, da medicina ne pozna vzroka bolezni, niti zdravila zanjo.
Toda, kadar medicina to izjavi, pomeni le, da so, kot skoraj vedno, na napačni poti, saj hočejo zdraviti bolezen, ne pa človeka.
Sija, svetujem ti, da se dodobra seznaniš z vsem, kar kje piše o bolezni, pa tudi na mojo spletno stran skoči in preberi knjigo.
Če se ti bo zdelo, da je lahko tudi pri tebi vzrok neravnotežja v tem, kar tam piše, ti svetujem dve metodi za uravnoteženje:
1. radikalna metoda : prehod na presnojedstvo z začetnim postom in ostalimi procedurami, kar ti bo lahko najlažje opisal naš Rachek
ali
2. manj radikalna metoda: devetmesečna biodieta z zdravo soljo, ki je opisana v knjigi.
Če je tvoja bolezen že zelo napredovala, bi bilo vsekakor za poskusiti s presnojedstvom, če pa je šele v začetnem stadiju, bi morda zadoščala že biodieta.
Poleg tega bi bilo pa zelo pametno uporabiti tudi kakšne metode psihičnega sproščanja, akupresure, kristaloterapije in podobnega, ker nikoli ne veš, kaj ti lahko poleg osnovnega načina spreminjanja v prehrani dodatno pospeši okrevanje.
S tem, da je kaj neozdravljivega, se pa nikar ne sprijazni.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2004, 15:07

Stane :palec: - a ves da sem kar malo cakala na tvoj odgvoor?
Se mi je zdelo, da bi lahko bilo povezano z 'elektroliti in tem'... xDDx x:o)x
In zelo dober odgovor, se strinjam, tudi jaz sem se nekoliko bolj posvetila in tudi frendici takoj rekla, da ne kupim te razlage, da preprosto ne morem verjeti v to, ravno iz tega razloga, ki ga omenjas, ker ce namrec ne moremo odkriti konkretnega vzroka, pomeni da so bioloske le posledice, ne pa tudi njihov vzrok, ki je, kot tudi medicina ugotavlja, psihicnega izvora, saj povsod omenjajo kot najvplivnejsi dejavnik stres. Torej lahko zdravimo le simptome.....
Ravno zato pa je pogosto medicina tako nemocna - ker se problemov ne loteva celostno...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2004, 15:23

Marsa, imaš prav in, ko sem prebiral tvoje linke in drugo literaturo, mi je bil stalno Rachek pred očmi, čeprav nima te diagnoze. In, če ti pogledaš te razne čudežne ozdravitve, izvirajo vse iz spremembe v prehrani in resnično najbolj radikalna biodieta je pravzaprav presnojedstvo, ki pa popolnoma potrjuje tudi moja odkritja biokode.
Zato se pa tudi tebi ni potrebno čuditi, da ne zaužiješ dnevno povprečno dozo zdrave soli, ker se prehranjuješ nadpovprečno bolj od ostalih s surovo hrano. To opažam tudi pri sebi, ko sem si enkrat obnovil iztrošeno zalogo elektrolitov, se je poraba stabilizirala točno na razmerju kuhana-surova hrana v odvisnosti od kalorij.
Tako, da Splošna formula iz knjige drži skoraj do potankosti.

#10 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 7. junij 2004, 21:40

Pozdravljeni!  :vio:

Sem prvic na forumu.  x:Ix
Pred kratkim so mi ugotovili oz. postavili diagnozo 'Crohnova bolezen'.
To me je precej prestrasilo, se posebej, ker naj bi bila bolezen neozdravljiva.
Jaz pa menim, da zagotovo obstaja kaksna alternativna moznost zdravljenja in celo ozdravitve.
Ce ima kdo izkusnjo ali celo kaj vec ve o tem, bom zelo hvalezna za vase komentarje.
Hvala vnaprej. x:)x

Ne poznam bolezni poznam pa nekoga, ki je sicer zdravilec, vendar je imela njegova žena podoben problem še predno je postal zdravilec. Obiskala sta nekoga v okolici Lesc in takrat se ji je zdravje izboljšalo. njegova tel. je 041 506 037, verjamem, da ti bo znal svetovati, ne ustraši se ga, je izredno pozitiven in istočasno moj dober prijatelj (drugače je pa Domančičev tečajnik).

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2004, 07:54

Aha, fino ko si spomnil, Tomaz... :palec:
Se linka na ti temi na LNF:
Bioenergetik v Kranjski gori (*Domancic)
Domančićevi učenci

In se ena tema, ko smo ravno pri zdravilcih:
Seznam zdravilcev in terapevtov, ki je tu smiselna predvsem zato, ker so podali komentarje tudi nekateri, ki imajo s posameznim zdravilcem izkusnje (ali pa ob prebranem -Sija oz. kdorkoli zainteresiran- morebiti dobi se kaksen vpogled v posamezno terapijo oz. metodo).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2004, 12:47

Se nekaj* - CL je omenila v temi Iz debelega crevesja izvira veliko bolezni, kjer je govora o Hydroterapiji, da v primeru Crohnove bolezni slednja ni priporocljiva, vendar pa da bi utegnila koristiti v tem primeru akupunkturna masaza brez iglic, ker 'sili telo v lastno zdravljenje'.
Tule si lahko preberes clanek, kjer je podanega vec o tej metodi..
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 8. junij 2004, 13:22

Sija, enga x:Xx k premagovanju 'neozdravljive' bolezni.

#14 Sija

Sija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 8. junij 2004, 13:36

Najlepsa hvala vsem, ki ste si vzeli cas za mojo bolezen in mi z izcrpnimi informacijami in nasveti, dali možnost upanja in nacine spopadanja z njo.
Sedaj potrebujem se nekaj časa, da vse pretehtam in morda se enkrat natancno preberem vse linke. Na zalost, doma nimam interneta in sem vezana na omejen cas, ko ga lahko koristim.
xrolleyesx Mislim, da bo presna hrana prava resitev, seveda z natancnejsimi informacijami in ob pomoči zdravilca.
Jutri sem narocena v Smarjeti pri Otočcu - me zanima kaj mi bo svetoval?!
Z veseljem si bom prebrala vec o soli go. Staneta, oz. bi kar zacela z njeno uporabo (obcasno ze uporabljam slanico himalajske soli), ker mislim, da mi lahko le koristi.

Vsekakor je cas za akcijo in hvala, ker me pri tem vzpodbujate!!! xrolleyesx
Lp,

Sija

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2004, 14:40

Super, Sija, hvala za odziv.
Drzimo pesti za jutri, da bos imela super stik z zdravilcem in da bo pravi in vse, ti pa se se kaj javi in porocaj! xcrossfingx :detelca:
:palec: :vio:

p.s. s Stanetom lahko stopis v kontakt prek OS-a (tako da kliknes na njegovo ikonico in v opcijah kliknes - poslji osebno sporocilo) - ali pa prek njegove spletne strani (link nanjo, kjer je tudi knjiga, najdes na osebni strani - s klikom na Staneta).

Po mojem je himalajska tudi kul, ko pravis, da to pa ze uzivas... vendar samo obcasno, najbrz bi morala biti doslednejsa... skenslati pa bi itak morala iz prehrane vse kar je nezdravega - to itak, ampak mislim tudi sol (ne-zdravo) itd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 22. avgust 2004, 20:54

Malce pozno, a vseeno x:)x . Ko sem zase iskala rešitev, sem med branjem naletela tudi na Chronovo bolezen tule. Očitno je makrobiotika ena izmed rešitev. Močno upam da je, ker jo tudi sama obupno potrebujem.
Upam, da ozdraviš, tako ali drugače.

:detelca:

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. avgust 2004, 11:36

Kitty, hvala ti za post. Upam najboljse zate! xsrcx

Vsec mi je, ko omenjas makriobiotiko... sama, laik, sem frendici predlagala to, se mi je zdelo nekako zelo... to... pravo.. primerno... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 27. avgust 2004, 18:27

Hvala, Marsa x:)x Tudi meni se zdi da je to to, sedaj, ko sem bolna. Ko je človek zdrav, se ponavadi zmrduje nad tem x:px . Težava je pa v tem, da ne vem kako začeti s tem oz. kaj vse spada pod makrobiotsko hrano (razen rjavega riža) :o|o: . Mogoče ti veš (ali kdorkoli drug, ki to bere x:)x ), ali obstaja kakšna knjiga z makrobiotskimi recepti? Brskam po spletu, a ne najdem ničesar, v knjižnici prav tako ne . Imam knjigo Učinkovita naravna zdravila ( makrobiotični vodnik ), a to ni to. Ne potrebujem obližev in zvarkov, temveč hrano x:)x . Sem se pa kar zgrozila nad imeni rastlin in živil v tej knjigi, kako se bom šele nad cenami x:Dx .
Vsakega nasveta in recepta x:px bom res zelo zelo vesela.

Hvala xsrcx

#19 Nova

Nova
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 27. avgust 2004, 20:14

Ojla Kitty!

Pri založbi Ara je ravnokar izšla nova knjiga: Jadranka Boban Pejič- Hrana za življenje: uvod v makrobiotično prehrano.

Morda boš v njej našla kakšen napotek... Dobi se v vsaki knjigarni, stane okrog štiri tisoč...

Drugače pa ima Chronovo bolezen mož moje najbpljše prijateljice. Se bom pozanimala, kako jo premaguje... Žal je to bolj tabu tema, tako da nisem na 'tekočem'.

Vse dobro... x;)x
There is a difference between living and being alive.

#20 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 28. avgust 2004, 12:50

Nova, najlepša hvala x:)x . V ponedeljek letim v knjigarno, jo celo imamo x:Dx . Jaz nimam Chronove bolezni, na njo sem prvič naletela, ko sem iskala "recepte" za svojo bolezen. Medicina jih nima, a verjamem, da jih ima mikrobiotika. In če prištejem še uživanje gline in bioterapije, ni :vragec: , da ne ozdravim x:)x

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. avgust 2004, 12:23

... a verjamem...

Kul. x^x :palec:

Ne verjamem v pojem 'neozdravljivo'...
Pa tudi - celo pri starih ljudeh se lahko precej uspesno obnovijo celice... zato sklepam, da si tudi tole floro ubodes lahko pravsnjo, sam... a z vestnim sledenjem kure oz. metode, ki si si jo izbral... ce nisi, potem ne pripisuj neuspesnosti tej posamezni metodi... res pa je, da je potrebno obravnavati bolezen individualno...
vendar ce prav razumem, je point pravzaprav (kot skoraj povsod, itak) v psihi - najveckrat imajo to pretirano zaskrbljeni ljudje, ki imajo potrebo in zeljo po izrazanju, ne znajo pa nekako tudi odpreti pravega ventila in potem se notri to nabira in jih zre... to je dokaj smiselno in logicno - gre za prebavo... vse si notri, vase tlacil, a nenadoma... ne gre vec skoz...
Treba korenito nekaj spremenit, po mojem - PREDVSEM pa se preprogramirati iz zrtve v zmagovalca... menim, da je obcutek zrtve tu point...
Poznam sicer zelo malo primerov, a vendarle dovolj, da lahko potegnem eno majceno rdeco nitkico...

Skratka - dajmo reci - VERJAMEM v ozdravitev, sam sem upravljalec svojih mehanizmov... :palec:
Treba gledat, kaj gre noter - to je catch... in kako gre ven.
Vse je v programiranju, sploh pri tehle 'modernejsih' boleznih....

Navijam za vas vse!! xcrossfingx :detelca:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 12. september 2004, 18:43

point je pravzaprav (kot skoraj povsod, itak) v psihi -

Marsa, tole pa še kako drži. Sem ravnokar danes ugotovila na svoji koži in na svoji psihi x:Dx . Kadar sem premišljevala kaj vse mi je (samo grozote seveda, pač primerne mojemu počutju ) se mi je stanje poslabšalo ( fizično ). Pred nekaj dnevi pa sem spoznala osebo, ob kateri vsi moji grozni simptomi izginejo. Ko sem s to osebo x;)x , sem skoraj ok, ko pa greva narazen, je stanje takšno kot je bilo :V: Po tem spoznanju sem prišla do zaključka, da je kriva moja psiha. Razen če je on čarovnik x;)x

Vrba, vidim, da se spoznaš na te zadeve x:)x . Te lahko nekaj vprašam privat?

#23 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 12. september 2004, 20:30

hehehe ne bom o tvoji žlahti, niti o tebi ne, o sebi bom x:Dx . Jutri dobiš mail, danes sem preveč :xx!: :C: :vragec: :V: :O: :( :cry: x:)x

Thx x:)x

#24 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 15. september 2004, 09:19

Uf, Vrba x:)x . V bistvu še precej smeškov manjka, tako da razlaga ni možna x;)x . Vsekakor pa ni dobra.

#25 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 15. september 2004, 12:46

Uf, Vrba  x:)x . V bistvu še precej smeškov manjka, tako da razlaga ni možna  x;)x . Vsekakor pa ni dobra.

x:Dx
pisala sem ti dva maila in sta prisla nazaj...od
"Postmaster - undelivederable Mail."
Poslji mi direktno na moj mail <info@hypnotalk.de> samo test, da pritisnem na odgovor.
ciao
PS: a se ne mores smejati moji razlagi smeskotov? hm

Se že smejem x:Dx x:Dx x:Dx . Pa narobe si me razumela, tvoja razlaga je že dobra, moja ni x:px .
Test sem poslala iz drugega maila, prejšnji nagaja x:Ix
Hvala x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0