Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Brisanje preteklosti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
85 komentarjev na to temo

#51 Sonce33

Sonce33
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 7. junij 2004, 12:46

Pozdravljena Marsha in vsi ostali,

Iskrena hvala za izkazano pomoč. Ko sem te pred tem prebirala, si mi nekako »sedla« v srce. Sedaj pa pri tebi odkrivam nove dimenzije – si zelo, zelo dober človek, ki je pripravljen neznanki iz medmrežja ponuditi roko. HVALA.

Če imaš temo in komentarje v zvezi s hojo po žerjavici, ti bom zelo hvaležna, če mi jih posreduješ. Glede tega, da mi zrihtaš cenejšo varianto, pa si enostavno ne dovolim prositi te. Če mi bo zneslo, bom šla ta mesec, drugače pa drug termin.

Zavedam se tudi, da je hoja po žerjavici ena izmed načinov iskanja sebe, po poti hodim že lep čas in zadnje čase delam velike korake. Bila sem pri terapevtu (alternativna medicina – šamanizem) in se trenutno počutim dobro, vem pa da me čaka še precej dela. Kot je napisal Tomaž – pot do spoznanja resnice je izredno težka in boleča.

Tomaž, tudi tebi se želim javiti, mogoče oz. sem prepričana, da mi kakšna tvoja izkušnja utegne pomagati najti smernico do spoznanja resnice.


Sončka vsem,
Sonce33

#52 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 7. junij 2004, 21:30

Tomaž, tudi tebi se želim javiti, mogoče oz. sem prepričana, da mi kakšna tvoja izkušnja utegne pomagati najti  smernico do spoznanja resnice.


Sončka vsem,
Sonce33

če misliš, da bi lahko kaj pomagal me lahko tudi na PM kontaktiraš, sicer sem čisto navaden človek, imam pa tudi kako svojo izkušnjo..čim več uspeha ti želim

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2004, 08:47

Pozdravljena Marsha in vsi ostali,

Iskrena hvala za izkazano pomoč. Ko sem te pred tem prebirala, si mi nekako »sedla« v srce. Sedaj pa pri tebi  odkrivam nove dimenzije – si zelo, zelo dober človek, ki je pripravljen neznanki iz medmrežja ponuditi roko. HVALA.

Če imaš temo in komentarje v zvezi s hojo po žerjavici, ti bom zelo hvaležna, če mi jih posreduješ. Glede tega, da mi zrihtaš  cenejšo varianto, pa si enostavno ne dovolim prositi te. Če mi bo zneslo, bom šla ta mesec, drugače pa drug termin. ...

Hvala ti, Sonce, za lepo reakcijo.
Samo prakticna sem, to ni nic takega - imam stevilne infote, povezujem nekako, nekdo nekaj rabi, nekdo drug pa tocno to ima...
Bogve kdaj bom jaz potrebovala roko oz. - jaz tudi potrebujem kdaj roko, in jo tudi 'dobim'... in jo tudi dam...

Tule je link na temo na forumu Hoja po žerjavici.

*Nisem ti prej odgovorila, ker nisem hotela obljubljat in govorit v prazno...
Namrec, ta hip pa sem govorila z Jimmyjem in ga pobarala in sva dogovorjena, je rekel, ni problema in lahko to kar velja. x:Xx :vio: :palec:
(*Tako mi lahko pises na OS oz. ti bom posredovala se stevilko, ko pa bo prva Hoja, pa bos nasla v LN NOvicah, ce te bom jaz pozabila posebej obvestiti- ali bos nasla v temi Hoja po zerjavici).
Vem, da si rekla, da ni potrebno, vendar kot sem razumela, si to rekla, ker me nisi hotela obremenjevati...
Razumem te tudi, ce se ne bos odlocila oz. ti si imela v mislih drugega terapevta - in dejansko je pomembno, da zaupas, da si izberes takega, ki ti ustreza.
A jaz poznam pac Jimmyja. :)
Tule pa link na njegovo knjigo Hoja po žerjavici - Malo strahu in veliko smeha.

Morda pa se odlocis drugic. Ali drugace, za drugo varianto - mislim pa, da je pri vecini terapevtov se mozno vse zivo zmenit.
Sploh ce si pravi Oven...
Jimmy pa je zelo zabaven in duhovit, za stose in za spase. xDDx x;)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 Sonce33

Sonce33
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:08

Marsha - HVALA.

Lep sončen dan tebi in vsem,
sonce33

#55 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 11. junij 2004, 12:28

pretekle težke izkušnje raje predelaj skozi daljši proces,
tak proces, ki te bo ojačal za naprej
in za kakršnekoli bodoče situacije
.

Tole je po moje bistvo! :palec: xsrcx
Predelati, preoblikovati, potem izgubi tisto uničujočo moč, ker izginiti vendar ne more.
Morda to pomeni, da moraš vse skupaj dovolj dobro ozavestiti...
Začneš z malim (manj težko izkušnjo)...
Včasih je, kot bi gledal strašno gorsko steno pred seboj, pa si vzameš čas, si jo pogledaš iz drugih zornih kotov, tista stena bo ostala še vedno tam, ne moreš jo porušiti, razen če ne porušiš tudi gore, morda je oblika te gore z druge perspektive sprejemljivejša, morda najdeš kako lažjo pot mimo nje, poslušaš izkušnje drugih gornikov, vsaj premakneš se iz njene sence severne strani južneje proti soncu... ko ti na koncu uspe, se ti tudi prepadna stena ne bo zdela več strašljiva, še vedno bo stala tam, a te ne bo tako vznemirjala...
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#56 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 11. junij 2004, 12:41

Ja, hm... Jaz sem tudi en čas nosila svinjarijo s seboj, pa takrat se nisem bila sposobna niti mm premakniti drugam, pa je prišel moment, ko sem vse skupaj odvrgla s sebe, sprejela nov pogled. parkrat se mi je še kak flash naredil, pa sem ga z novimi spoznanji pomirila in zdaj je cool.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#57 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 11. junij 2004, 13:31

pretekle težke izkušnje raje predelaj skozi daljši proces,
tak proces, ki te bo ojačal za naprej
in za kakršnekoli bodoče situacije
.

Tole je po moje bistvo! :palec: xsrcx
Predelati, preoblikovati, potem izgubi tisto uničujočo moč, ker izginiti vendar ne more.
Morda to pomeni, da moraš vse skupaj dovolj dobro ozavestiti...
Začneš z malim (manj težko izkušnjo)...
Včasih je, kot bi gledal strašno gorsko steno pred seboj, pa si vzameš čas, si jo pogledaš iz drugih zornih kotov, tista stena bo ostala še vedno tam, ne moreš jo porušiti, razen če ne porušiš tudi gore, morda je oblika te gore z druge perspektive sprejemljivejša, morda najdeš kako lažjo pot mimo nje, poslušaš izkušnje drugih gornikov, vsaj premakneš se iz njene sence severne strani južneje proti soncu... ko ti na koncu uspe, se ti tudi prepadna stena ne bo zdela več strašljiva, še vedno bo stala tam, a te ne bo tako vznemirjala...

:palec: ...dobra primerjava...gore ne moreš porušiti, prav tako pa ne izbrisati preteklosti... :palec:
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#58 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 12. junij 2004, 16:57

:palec: :palec: :2src:

#59 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. junij 2004, 09:08

Še na nekaj sem pomislil ob brisanju preteklosti:
Ker so se pretekli dogodki zgodili, torej jih ne nmoremo brisati, lahko brišemo samo spomin nanje. Ampak zato bodo še vedno tam. Sedaj si pa predstavljajte črno luknjo v vesolju, vase srka energijo od vsepovsod, samo če se preveč približamo... Skratka, lahko se nam bo dogajalo, če svojih črnih lukenj ne poznamo, da nas bo nekaj nenadoma nerazložljivo potegnilo, če se bomo eni taki preveč približali. Vpliva si sploh ne bomo znali razložiti. Naenkrat nam bo pobralo vso energijo.
Bolje je, da vemo, kdaj in kako lahko naše črne luknje vplivajo na nas!
Piko is talk!
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#60 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2004, 09:13

Uh, sem morala dvakrat prebrat, kok si dobr tole napisal, Piko! :palec: :eek: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#61 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 14. junij 2004, 09:29

Piko, točno tako je, kot si napisal. "Črne luknje" so neljubi dogodki, ki jih stlačimo v podzavest, vendar kljub temu vplivajo na naše delovanje in naše občutke. Če so stvari le prehude, je naloga psihoterapevtov, da te "črne luknje" izbezajo iz naše podzavesti v zavest in ko se s svojo preteklostjo soočimo, si olajšamo sedanjost in prihodnost.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#62 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. junij 2004, 09:43

Vse to me močno spominja na brisanje računalniških virusov in drugih nevšečnosti. Če jih vržeš samo v koš, ta hudič še vedno tam čepi in ga lahko po nerodnosti tudi znova aktiviraš.
Tako, da dvakrat zbrisat, to je pravo. Sedaj to vem, ko mi je računalnik crknil in sem moral kupiti novega, prej se mi še pa sanjalo ni.
Žal se mi pa nič ne sanja o tehniki brisanja preteklosti in mi je zelo zanimivo to, kar pišete.

#63 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. junij 2004, 11:54

Še na nekaj sem pomislil ob brisanju preteklosti:
Ker so se pretekli dogodki zgodili, torej jih ne nmoremo brisati, lahko brišemo samo spomin nanje. Ampak zato bodo še vedno tam. Sedaj si pa predstavljajte črno luknjo v vesolju, vase srka energijo od vsepovsod, samo če se preveč približamo... Skratka, lahko se nam bo dogajalo, če svojih črnih lukenj ne poznamo, da nas bo nekaj nenadoma nerazložljivo potegnilo, če se bomo eni taki preveč približali. Vpliva si sploh ne bomo znali razložiti. Naenkrat nam bo pobralo vso energijo.
Bolje je, da vemo, kdaj in kako lahko naše črne luknje vplivajo na nas!
Piko is talk!

Piko zanimiva primerjava, samo dokler so črne luknje, so črne luknje... še vedno te posrkajo...

Point v reševanju teh zadev je pa, da jih pogledaš z drugega zornega kota, da jih dojameš kot del svoje preteklosti, ki so ti sproti prinašale določene boleče zadeev, hkrati pa tudi dosti novih spoznanj, pa tudi zagotoo kaj pozitivnega. te črne luknje je treba videti drugače, takrat imaš pospravljeno v sebi x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#64 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. junij 2004, 12:21

Point v reševanju teh zadev je pa, da jih pogledaš z drugega zornega kota, da jih dojameš kot del svoje preteklosti, ki so ti sproti prinašale določene boleče zadeev, hkrati pa tudi dosti novih spoznanj, pa tudi zagotoo kaj pozitivnega. te črne luknje je treba videti drugače, takrat imaš pospravljeno v sebi  x;)x .

Če bi mislil drugače, ne bi naredil tiste primerjave z goro.
Ampak kakšne stvari bodo vedno vplivale na nas. Vedno bomo malo drugačni zaradi njih. Vedno bomo ravnali malo drugače. Naj imamo še tako pospravljeno. Kakšnih stvari preprosto ni mogoče pospraviti. x;)x
Piko is talk!
P.S.
Evo, tu te bom nalašč razumel napačno: če se nam razbije dragocena vaza, črepinje lahko vedno pospravimo, a spomin nanje nam bo ostal. Nikdar ne bomo povsem ravnodušni do tega. Pa naj si črepinje na smetišni ogledujemo s katerekoli strani! x:Dx
P.P.S.
Povečini smo tako naštimani, da veliko hitreje pozabljamo (brišemo spomin) na slabe stvari, kot na dobre!
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#65 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. junij 2004, 12:36

Ja vaza ostane razbita, lahko si žalosten, ker je razbita, lahko jo poskušaš kako zlepiti, lahko pa si enostavno rečeš, da je bilo krasno, da je bila tista vazica tam, ampak zdaj je pa super, da je ni več, ker pride nova, ki bo krasno tja pasala.

Saj ne gre za to, da bi človek brisal spomin na to, da je tista vaza kdaj tam bila x;)x .

Pujsa is talking x:Dx x:o)x x:Dx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#66 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. junij 2004, 12:45

Ja vaza ostane razbita, lahko si žalosten, ker je razbita, lahko jo poskušaš kako zlepiti, lahko pa si enostavno rečeš, da je bilo krasno, da je bila tista vazica tam, ampak zdaj je pa super, da je ni več, ker pride nova, ki bo krasno tja pasala.

Prav to sem pričakoval, da boš napisala. x:Dx Ker sem tako razmišljanje na netu že večkrat ujel.
Meni uspejo poceni fore samo pri cenejših stvareh ... x;)x
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#67 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. junij 2004, 12:51

Tole niso poceni fore, zame so zelo zelo dragocena naravnanost, ki mi pomaga biti vedno in povsod nasmejana in pozitivna, uporabiš lahko vedno in povsod, če pa iščeš izgovor, ga pa tudi najdeš vedno in povsod x;)x .

x:Xx x:)x x:Xx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#68 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. junij 2004, 13:02

Tole niso poceni fore, zame so zelo zelo dragocena naravnanost, ki mi pomaga biti vedno in povsod nasmejana in pozitivna, uporabiš lahko vedno in povsod, če pa iščeš izgovor, ga pa tudi najdeš vedno in povsod  x;)x .
x:Xx  x:)x  x:Xx

Recimo, da sva se razšla s punco: draga mi je bila, čeprav se na koncu nisva več razumela. Do sebe, prav tako pa tudi do nje ne bi bil pošten, če bi rekel - še bolje je tako, bo prišla druga, boljša itd., kaj bi se sekiral? Še vesel moram biti, da me je pustila, ker je tako bolje zame!
Piko is talk!
P.S.
Veš, z mačjimi očmi imaš problem - tudi če ti pujsa ugasne luč, vidiš v temi !
- a morda poznaš komad - ... razbijam čaše, dok se ljubim ... ?
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#69 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. junij 2004, 13:38

Vidim v temi ja, brez skrbi,da si dostikrat prižgem luč, pa še takrat kdaj žarnico raznese x:Dx . Ampak enostavno nisem tip človeka, ki bi se usedla v kot in objokovala, pa spraševala, kaj pa zdaj...

Vsako zadevo se da na ogromno načinov videti in jaz si izbiram mavrične odtenke.

Tvojo situacijo bi jaz videla tako, da sta verjetno preživela lepo obdobje, doživela dosti lepih trenutkov, zdaj pa je očitno bolje za oba, da sta šla narazen, ker sicer ne bi šla. Lahko še kdaj prideta skupaj, če bo v vajino dobro, sicer pa bosta vsak pos voje dobila izkušnje, ki jih potrebujeta.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#70 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. junij 2004, 13:49

Tvojo situacijo bi jaz videla tako, da sta verjetno preživela lepo obdobje, doživela dosti lepih trenutkov, zdaj pa je očitno bolje za oba, da sta šla narazen, ker sicer ne bi šla. Lahko še kdaj prideta skupaj, če bo v vajino dobro, sicer pa bosta vsak pos voje dobila izkušnje, ki jih potrebujeta.

No vidiš, kako sva uskladila poglede? :palec:
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#71 etna

etna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 14. junij 2004, 13:58

Ojla, Sonce33!

Nisem prebala vseh zgornjih komentarejev, nasvetov na tvojo temo, tako da ne vem, kaj so ti svetovali, napisali, pa še terapevta si med tem obiskala,vendar ti vseeno povem kaj jaz menim.
Brisanje preteklosti? S tem ne rešiš ničesar, nasprotno. Vse kar se ti je dogodilo moraš ozavestiti, samo to je zdravilo. Zdravilo z veliko bolečine, joka, besa pač kakršnega koli čustva, ki se ti poraja ob ozaveščanju "tvoje preteklosti". Stalno ponavljanje-ozaveščanje, npr: Opuščam vse moje zamere temu in temu... , pozitivno ramišljanje-afirmacije, meditacija in še mnogo tega pomaga. Vsak si pač vzame svoj način.
Terapevtov na duhovnem področju je veliko. Zopet je odvisno koga si izbereš, tu pa velja previdnost. Ne škodi nekoliko poizvedovanja, informacij predvsem pa tvoj "filing" ta bo pravi, ker mu moraš predvsem zaupati "ti".

Upam, da si si izbrala pravega terapevta in sedaj že veš, kako in kaj, delati, delovati.
Predvsem je vse na "tebi", terapevt je samo orodje s katerim si pomagaš in ne smeš "viseti" na njem in če je bil terapevt pravi ti je to tudi povedal.

Pozdrav! x:)x

Etna

#72 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 14. junij 2004, 14:21

JanjaK in Piko!

Vidim, da sta se navzela budistične miselnosti. Človek se ne sme na nič in na nikogar preveč navezati. Vse v življenju mine in če se na karkoli preveč navežeš, ne moreš kvalitetno živeti, ko nekdo ali nekaj iz tvojega življenja odide. Veseli in hvaležni smo lahko, da je nekdo nekaj časa v življenju hodil z nami, oziroma, da smo nekaj posedovali. Ko pa to obdobjee mine, se moramo posvetiti novim osebam in novim stvarem. Vedno moramo živeti tukaj in sedaj, nikakor pa se ne smemo valjati v preteklosti. Preteklost je zgodovina, prihodnost pa je negotova.

:palec: :palec: :palec:
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#73 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. junij 2004, 14:40

Celo življenje se je treba posvečati sebi x:)x :palec: , pa širiti ljubezen ven x;)x x:Xx .


x:Xx x:Xx x:Xx BigM x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. junij 2004, 16:51

Hmmm, se dobro, da sem opazila.
Zdajle sem izbrisala del preteklosti tele teme..
Pa se cesa drugega...

Ne komentirajte objav tisstih forumovcev, katerih komentarjev ne prenasate, saj s komentiranjem gonite neverending story.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 23. junij 2004, 07:49

Hmmm, se dobro, da sem opazila.
Zdajle sem izbrisala del preteklosti tele teme..
Pa se cesa drugega...

Marsa, to! :palec: :palec:
Spomnila si me, da je včasih treba tudi brisanje preteklosti,
kakšne nevažne stvari, brisanje spominske navlake. Kot je potrebno doma brisanje prahu, in vreči v koš smeti in nesnago, ki se je nabrala.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0