Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Tudi država in cerkev sta profitni organizaciji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
38 komentarjev na to temo

#1 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2004, 21:37

Vse, kar živi, se trudi, da se njena vrsta reproducira.
Da se lahko reproducira, mora proizvajati seme.
V ekonomiji se temu semenu pravi dobiček.

#2 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 7. junij 2004, 22:12

Ej Sstane to pa ja ni nič novega. Saj pravijo da je Vatikan najstarejša multinacionalka na svetu. Država pa itak nič drugega ne počne kot stoletja pobira davke, na tak ali drugačen način. Za časa fevdalizma so ljudje procentualno gledano manj plačevali dajatve ali tlako svojim gospodom. Danes kot delavni državljani, državi plačujemo mnogo, mnogo več kot so to včasih tlačani.
Ja sam ka mali pao s lipe

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2004, 22:26

Seveda, zato pa je Vatikan najbogatejše podjetje, država. Vsi delajo maksialno po svojih sposobnostih, trošijo pa po svojih skromnih potrebah zelo malo in podjetje ima maksimalen dobiček.
Davka iz dobička pa tudi v nobeni državi cerkev ne plačuje, zato je njeno bogastvo dvakratno.
Seveda to ni nič novega.
Tudi moje vprašanje, čigava je država, ni novo x:Dx :palec:

#4 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 7. junij 2004, 22:47

kakšna revolucija˝pa bi se nardila,ko bi začela cerku plačevat davke?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#5 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 8. junij 2004, 06:01

Itak ima krščanska cerkev ene vrste monopol...dons hočjo verouk v šolo...jutri že šolo v cerkev...kaj bi se zgodilo s cerkvijo, če bi dokazali, da Kristus ni vstal od mrtvih... x:Dx in da Bog kot tak ne obstaja...in da je bila devica prostitutka... x:o)x x:Dx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#6 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 8. junij 2004, 07:26

x:Dx :palec: x:Dx :palec: majica: :palec: x:Dx

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. junij 2004, 14:01

Vidve brezbožnici, jaz nisem odprl naslova zato, da se bosta spravili nad cerkev, ampak zato, da se spravita nad državo in jo posvojita z DD. :o|o:

#8 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 8. junij 2004, 19:53

Še mal, pa bo cerkev državo hotla...al pa vsaj koalicijo v parlamentu... :xx!:
brezbožnica pa nisem...jaz verjamem v Boga...sam v cerkev ne... xcivx xcivx xcivx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. junij 2004, 21:01

Razlika med živaljo in človekom je ravno v tem, da žival verjeti ne zna, človek pa.
Vera pa prihaja iz glagola verjeti ali obratno, kar je isti šmorn x^x x:px x:Dx x;)x

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. junij 2004, 21:40

hehe berem naslov... cerkev vsekakor je profitna organizacija... :D ampak država pa nima nevem kaj profita ;)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 8. junij 2004, 21:58

Razlika med živaljo in človekom je ravno v tem, da žival verjeti ne zna, človek pa.

huraaaaaaaa x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#12 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 9. junij 2004, 05:04

Razlika med živaljo in človekom je ravno v tem, da žival verjeti ne zna, človek pa.

Pes tut verjame, da mu boš dal vsak dan obrok... x:o)x x:Dx x;)x

Ne, no...hec...zapackala temo spet... x:px o cerkvi bi znala napisat tolk negativnega, da bi sesula tezo o prijaznem forumu...Cerkev definitivno je profitna organizacija, tko kt država, vsaka obeh organizacij pobira davek, s tem, da se v obeh primerih točno ve, kdo je dal in koliko je dal. Cerkev je institucija, ki je svoje potrebe razpasla čez rob, reformacija v zgodovini je za trnutek hotela popraviti vtis, a smo spet na istem. Cerkev pravzaprav dela še več, za denar ti daje odpustke... :xx!:
Hm...priporočam knjigo Spolno življenje papežev... Bazilika Sv. Petra je bil itak največji kupleraj v vsej zgodovini človeštva, saj je naenkrat v njej prebivalo tudi do 300 prostitutk, da o oblekah cerkvenih dostojanstvenikov ne govorimo, saj ena obleka stane toliko kot avto... kdo bi vse to vzdrževal, če ne bi bila profitna organizacija... poleg tega ima cerkev največjo površino nepremičnin in zemlje v lasti po vsem svetu...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:13

:vragec:

neki mi nisi vech chist ushech :xx!:

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:16

:vragec: Ma ja...kaj ti klele na paše...pa ja nis preveč cerkven ratu... x:px
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:22

:vragec:

hmmmm....
zlomki smo nekak zlooooo odvisni od ....khm....(pssss) cerkve

ni mi pa vshech GNOJNICA ki so vam jo v glave nafilal komunajzarji in jo zlivate na CHLOVEKOLJUBNO organizacijo kot je VATIKAN
che ne bi bilo vatikana....kaj bi pa imela umetnostnazgodovina za pokazat....NICH
ne bi bilo BENETK,
beneshke romantike,
romea in julije x:Dx ,
renesanse,
in predvsem....(che ste zhe tko zlo radi slovani) bi vas pichke she vedno obrezovali

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:30

ccc... :vragec: sej za umetnostno zgodovino kapo dol...to nč ne rečem...čeprav je itak vsa umetnost bla odvisna od cerkve sam zato, ker je ravno ta institucija imela denar...raja pa ne, a ne?...no ja, kašne velike družine recimo...Mediči...
Če pa gledamo malo globje, pa je cerkev zelo omejevala svobodo umetnikov...Bach bi bil še vedno Bach, tut če ne bi bil kapelmojster...Mozarta so itak v ogenj dajal...Sikstinska kapela je bla pa pomalana, ker je blo dobr plačan...umetniki so bli vedno od cerkve plačani...vse ostalo je bla njihova samoiniciativa, pa brez plačila...
+
Pri mojem mnenju ta rdeči nimajo nč...nkol nisem bla za tardeče...niti zdej za LDS ali ZLSD...moje mnenje je oblikovala cerkev sama ob raznih obiskih te institucije...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#17 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:33

:vragec:

o ti pizdarija ti x:o)x
kwa si pa mela za en shiht, de si u cerku hodila, pa so ti take nepel x:Dx x:o)x x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#18 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:37

Nč...krst mela...sam takrt še nisem bla zihr, a je to dobr al ne...po birmi je blo pa vse jasno... x^x x:px
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:43

Nč...krst mela...sam takrt še nisem bla zihr, a je to dobr al ne...po birmi je blo pa vse jasno... x^x  x:px

:vragec:

oh
to ni nch hudga
jst sm birmo delu kot odrasel
ker k sm biu she mlad,
sm pr veroku izjavu:
CHE ZHE GREM V NEBESA, GREM NA AVTOSHTOP IN NE S POTOVALNO AGENCIJO x:Dx
pa so me na cesto postavl....shtopat x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 9. junij 2004, 06:53

ja...pr župnikih ni dobr neumnosti klatit...bolj da zun ustaneš... x^x x;)x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#21 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 9. junij 2004, 22:26

Cerkev pravzaprav dela še več, za denar ti daje odpustke

priporočam knjigo Spolno življenje papežev... Bazilika Sv. Petra je bil itak največji kupleraj v vsej zgodovini človeštva, saj je naenkrat v njej prebivalo tudi do 300 prostitutk

, da o oblekah cerkvenih dostojanstvenikov ne govorimo, saj ena obleka stane toliko kot avto... kdo bi vse to vzdrževal, če ne bi bila profitna organizacija...

poleg tega ima cerkev največjo površino nepremičnin in zemlje v lasti po vsem svetu...

zANIMIV0 x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#22 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 9. junij 2004, 22:29

jst sm birmo delu kot odrasel, ker k sm biu she mlad,
sm pr veroku izjavu:
CHE ZHE GREM V NEBESA, GREM NA AVTOSHTOP IN NE S POTOVALNO AGENCIJO pa so me na cesto postavl....shtopat  

uffa, mene marbit tut še čaka, hrrr, če se odločm izpopolnt vse zakramente x:o)x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#23 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 9. junij 2004, 22:39

z verami je itak konec... al pa vsaj začetek konca... ni panike...

... že več tisoč let !

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. junij 2004, 22:44

http://www.nsi.si/mo...129616&t=129414

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2004, 08:56

Vidve brezbožnici, jaz nisem odprl naslova zato, da se bosta spravili nad cerkev, ampak zato, da se spravita nad državo in jo posvojita z DD. :o|o:

1000 milijard tolarjev kapitala države mora letno državi prinesti preko pobiranja 25% davka na dobiček podjetij 250 milijard tolarjev donosa.
Iz tega izhaja 1 CANKAR mesečne dividende na državljana :eek: .
Približno x;)x
Se strinjaš :8):




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0