Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Razhudniki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#1 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 24. junij 2004, 09:05

Mene pa zanima zakaj so razhudniki slabi?
(paradižnik, krompir, malancani in paprika)
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#2 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 24. junij 2004, 15:37

živjo! x:)x

zakaj pa naj bi bili slabi x?x . jaz imam zelo rada paradižnik(v vseh oblikah), papriko ( sploh v voku skupaj z bučkami, porom,rižem...mmmmm), melancani so zakon na žaru, krompir je pa itak ful dobr(si že probal krompirjeve žgance? )x:)x
DON'T PANIC

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:08

hmm, nekateri razhudniki so v bistvu 'delno strupeni' - lahko pride do -LAZJIH- oblik zastrupitve ob uzivanju nezrelih ali surovih sadezev... Sicer ima morda kaksno zvezo tudi to, da je vse nasteto blazno jin - po makrobiotiki naj bi bilo prehranjevanje uravnotezeno po teh polih...
najbrz ni nakljucje, da so ze nase babice pripravljale paradiznik in parpiko s cebulo, krompir in melancane pa s petersiljem.
ravno zato je kul obdelava recimo prazenje oz. bolj jang nacin.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:13

hmm, nekateri razhudniki so v bistvu 'delno strupeni' - lahko pride do -LAZJIH- oblik zastrupitve ob uzivanju nezrelih ali surovih sadezev...

ej!

jest mam blazno rada paradižnik, seveda pa ga ne jem, če je zelen oz nezrel. krompirja tud ne morš napol surovga jest...

že dolgo pa si razno zelenjavo pripravljam v voku, na hitro popražim, skupaj z rižem, mmmmm :palec:
DON'T PANIC

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:17

jaz pa sem nora na paradajz. x:px :vragec: :vio:
Cist shizim, tone ga pojem, a samo Pravega in ko je. med junijem in septembrom ga pozrem dve toni, ziher. x:)x :2src:
Shizim tudi na melancane, vendar v obdobjih, ne tako kot na paradajz, ki ga poleti lahko vsak dan jem...
paprika... hm, malo se mi peha po njej, ne pase mi vedno, krompir tudi tako, imam obdobje, ko mi pase, lahko ga pa kar daljse obdobje sploh ne jemo.
Skratka - od razhudnikov jaz furam sam paradajz.
ja, zeleni deli so strupeni, prav tako nezreli.

O tem smo ze govorili - o paradajzu in tem, ne spomnim se, kje, morda se kdo spomni. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 25. junij 2004, 11:23

Zelenjava iz rodu razhudnikov (krompir, paradižnik, cvetača in jajčevci) vsebuje škodljive snovi, enako kot tobak. Jemlje kalcij in telesno toploto.
Tole sem našla za enkrat, samo bom še malo raziskala!
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 11:32

ja, to je povezano... tobak je prav tako zelo jin - celo pravis, 'jemlje toploto (*torej jang aspekt) organizmu'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 25. junij 2004, 12:33

Ne maram melancan :xx!: .
Pravzaprav jih naredim le enkrat na leto: avgusta, na siciljanski način, se jih (pre)objem in je pol mir za eno leto. :o|o: :eek: xrolleyesx x:Ix

Krompirja en klobuk na leto -polna kapa! x:Dx

Karfijola-ne maram, padem skupaj od smrada, če jo kdo od sosedov kuha :xx!:


Pomidori (paradižnik) :2src: :2src: :2src: , vedno samo Z R E L :vragec: , nekateri pa gnjavijo branjevke-dejte bolj zelenga, za solato :eek: :o|o: :xx!:

Paprike: x:px x:px x:px , še posebej tiste makedonske ali južno srbske, 'dugačke', temnordeče, malo finga sira not pa pleh v ror.. x:px x:px :2src:

...ko dobim vsako poletje žakelj teh božanskih paprik z juga, kupim recimo grojer...si jih pripravim cel pekač...

..nato dvakrat zaklenem vrata, izklopim zvonec,telefon, mobitel, naženem mačko in psico in... x:px :vragec: x:px :vragec:

#9 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 25. junij 2004, 12:43

Zelenjava iz rodu razhudnikov (krompir, paradižnik, cvetača in jajčevci) vsebuje škodljive snovi, enako kot tobak. Jemlje kalcij in telesno toploto.

Zanimivo, povem naprej :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#10 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:01

Mene pa zanima zakaj so razhudniki slabi?
(paradižnik, krompir, malancani in paprika)

Razhudniki

Razhudijo človeka

Je bolj vzkipljiv, jezljiv

torej vplivajo na žolč in jetra in jih najbrž slabijo,
saj se ta čustva pojavijo, ko nekaj ni v redu z omenjenima organoma.


lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#11 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:25

torej vplivajo na žolč in jetra in jih najbrž slabijo,
saj se ta čustva pojavijo, ko nekaj ni v redu z omenjenima organoma.

zanimivo x:o)x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#12 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 28. junij 2004, 14:48

torej, če pojem veliko paradižnika, krompirja in paprike bom huda, živčna in ne vem kaj še vse. men je to kr neki. pa jin in jang, kva pa vem. ješ tisto kar ti paše, v nasprotnem primeru pa ti že telo pove kaj je ok zanj in kaj ne. mislm, kaj je sploh zdrava hrana? enmu paše to, drugmu drugo. če bi upoštevala vse kar je "nezdravo", ne bi nič jedla. mal sem se (raz)hudla, ha ha x;)x
DON'T PANIC

#13 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 28. junij 2004, 14:58

Kdo je reku, da paradajz pa krompir ni dobro jest ? :angry: :angry: Razhudeni Mick x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:01

Kdo je reku, da paradajz pa krompir ni dobro jest ?  :angry:  :angry: Razhudeni Mick  x:o)x

xnckrivx :unsure: xnckrivx

#15 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:03

Še posebej, če so slani s pravo soljo...... x;)x x:px x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#16 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:03

Jaz imam vse našteto rada, sploh krompir(je pa res, da ne jem vsega naenkrat) x:Dx Mislim, da ti je lahko slabo tudi ob kakšni drugi hrani, če se preveč napokaš! xg:Dx xideax
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:05

Ali pa če preveš stradaš, še bolj x:Dx xcivx x^x x:Dx

#18 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:06

To pa itak! x;)x x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:10

Od česa je kaj danes naši Tamarki hudo, nobene ne zine x:Dx

#20 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:31

:vragec:

hehe
od vseh razhudnikou je DATURA STRAMONIUM (kristavec po domache) she zmeri nartaboljsh x:px x:o)x x:Dx

666 zadetih zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#21 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:34

Razhudijo cˇloveka

Je bolj vzkipljiv, jezljiv

torej vplivajo na zˇolcˇ in jetra in jih najbrzˇ slabijo,
saj se ta cˇustva pojavijo, ko nekaj ni v redu z omenjenima organoma.


ko te nekaj jezi = ti gre na jetra
ko je debata jezna = zolcna debata

bojda narodi s preveliko kolicino uzivanja krompirja gojijo vec agresije v sebi...juzna&severna amerika, zahodna evropa...


hm...je neka logika...ze v imenu.
ne maram dosti razhudnikov naenkrat, res vedno v kombinaciji z zelo jang zadevami...najbrz izbiram po obcutku in je tako ravno prav.
paradiznik brez cebule ni ravno omembe vreden
x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#22 Ion

Ion
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 28. junij 2004, 22:44

Tinka :palec:

Ion

#23 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. junij 2004, 11:49

Hm........... a ni glih paradižnik antioksidant in zato zelo zelo priporočljiv ? Sicer pa zelo zanimiv izraz razhudniki.

paradižnik imam tudi jaz rada, najraje v solati in takjrat ko je sezona zanj, ne nekaj na silo sredi leta. Krompir pa tudi obožujem, mnajraje pire, sem ga pred kratkim spet unega iz vrečke (večina se jih itak zgraža, ampak meni je blazno všeč), pa včeraj sem prvič novega, pečenega x:px . V solati mi je tudi všeč, ali pa samo kuhan s kako črno redkvijo nastrgano, al pa s kislim mlekom. še najmanj sem v bistvu nad pomfrijem nacdušena.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. junij 2004, 17:03

HJTA, JEST PA RAVNO NIČ OD TEGA NE JEM, RES :8):

hjta, sm pa res srečen, da tega sploh ne jem,nikol še, res..(krompir pa ja)

:eek: :wacko: :( x:Dx

#25 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. junij 2004, 17:04

Samo ne sme biti čebule zraven,ne? x;)x x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0