Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Napitki za zdravo vitkost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
135 komentarjev na to temo

#51 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. november 2004, 22:13

Vem, če pa hočeš še ti, si preberi knjigo na moji spletni strani, da ne bo Marsa huda, če bova tu preveč čvekala x:Dx

#52 pipika

pipika
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. november 2004, 14:01

<{POST_SNAPBACK}>Vem, če pa hočeš še ti, si preberi knjigo na moji spletni strani, da ne bo Marsa huda, če bova tu preveč čvekala x:Dx


hmmm, sem na hitro preletela naslovčkke oz. podnaslovčke kakorkoli že- ne najdem odgovora ali pa je skrit :ermm: Veliko piše o zdravem, o hujšanju in podobno, ampak ni to kar iščem.
pa ne da meniš, da zdrava sol vse "pozdravi" x:Dx

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. november 2004, 15:06

<{POST_SNAPBACK}>Kje se dobi ? Pod pultom v vsaki body-builder prodajalni  x:Dx

Hecam se, je v prosti prodaji.

V bistvu je to zelo kompleksen ogljikohidrat, zelo pocasi se sprosca.Primeren celo za sladkorne bolnike.
To pijejo triatlonci , da zdrzijo.
http://www.nutriline...altodextrin.htm

Pa zakaj mi nisi prej povedal, to rabim zdaj, ko sem cist svoh.

<{POST_SNAPBACK}>Vidiš, ti se sama ne držiš teme, pa pričakuješ, da se je bodo držali drugi.  :o|o:

To je res, se je pa tezko drzati pravih tem ravno zato, ker so povsod cvekarije, pa je kar enako potem vse, pa jaz ko sem v mozili in odpiram v tab-ih, se mi to lahko zgodi (zdaj se mi je komaj drugic).

<{POST_SNAPBACK}>berem in berem pa vsi pišete o hujšanju, manj jesti, zdravo jesti...
jaz imam pa drug problem: npr. danes sem že pojedla celo milko z lešniki, 3 skodele mlečnega riža (s polnomastnim mlekom) z veliko pocukranega kakava, dve porciji makaronov s piščančjo omako, 2 debela kosa kruha z veliko masla in marmelade in še in še in še- same kalorične, večinoma ogljikohidratne stvari, no tud nekaj zdravih je blo vmes...ampak že od nekdaj jem take stvari in kljub temu mi vsi pravijo "a ti sploh kaj ješ?"  xrolleyesx . Mi ne rata se zredit!!  :ermm:  A ve kdo v čem je problem?

najbrz ne gre za problem, vsak ima svojo presnovo. jaz pa nic ne jem pa imam skoz 53 kg. konstantno, torej po vseh pravilih bi prakticno morala hujsati (*to sem pa samo zdaj, ko sem prejsnji teden imela trebusno virozo in sem se scistila vseh vitalnih snovi).

<{POST_SNAPBACK}>Vem, če pa hočeš še ti, si preberi knjigo na moji spletni strani, da ne bo Marsa huda, če bova tu preveč čvekala x:Dx

Ja zdaj nimam kaj, ne, saj si mi opvedal tamle, kar mi gre. :) :D ;)

<{POST_SNAPBACK}>hmmm, sem na hitro preletela naslovčkke oz. podnaslovčke kakorkoli že- ne najdem odgovora ali pa je skrit :ermm: Veliko piše o zdravem, o hujšanju in podobno, ampak ni to kar iščem.
pa ne da meniš, da zdrava sol vse "pozdravi" x:Dx

mah, spet smo pri vecnem vprasanju - moc misli tudi vse pozdravi, pa cetudi bi slo pri soli samo za placebo.
Point je da si izberes nacin, stane pac pozna in 'ponuja' tega...
jaz pa bi rekla, zacni s tibetanci, nekomu pa, furni glino.
Stane meni, da je sol univerzalna, na nek nacin se pridruzujem njegovemu mnenju, vendar samo v osnovi, nisem se tako dalec, da bi dobila vpogled (sirsi) v zdravilnost. Verjamem pa cist, ker tudi sama sodim, da so najboljse stvari ravno tiste, ki so okoli nas in ki jih imamo ze na broju.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. november 2004, 17:07

Evo, glih sem prilimal tvoje tibetančke na mojo VITKOST, da bodo punce mislile, da so od tega shujšale, ne pa od soli x:Dx x:px

#55 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 17. november 2004, 23:50

Živjo Sstane! Malo prebiram tale forum in bi prav rada poskusila kakega od teh napitkov, še posebaj tistega z paradižnikom in feferonom, samo en problemček imam, ker ne vem kje naj kupim te soli.... :eek: :inocent: :inocent: U kaki trgovini z zdravo prehrano?
Pa sorry če je malo glupo vprašanje, amapk jst res ne vem! x:Ix x;)x

#56 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. november 2004, 15:45

A, vidiš, kake riti so, nobena ti noče povedat x:Dx
Klikni na tisto, ki miga :eek: x:Dx

#57 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 18. november 2004, 23:42

Me ne marajo!!! :sad: :Oo:
Nočejo da bi poskusila tvoje napitke! x:o)x x;)x

SStane Hvala! x:Xx x:)x

#58 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 19. november 2004, 09:23

<{POST_SNAPBACK}>berem in berem pa vsi pišete o hujšanju, manj jesti, zdravo jesti...
jaz imam pa drug problem: npr. danes sem že pojedla celo milko z lešniki, 3 skodele mlečnega riža (s polnomastnim mlekom) z veliko pocukranega kakava, dve porciji makaronov s piščančjo omako, 2 debela kosa kruha z veliko masla in marmelade in še in še in še- same kalorične, večinoma ogljikohidratne stvari, no tud nekaj zdravih je blo vmes...ampak že od nekdaj jem take stvari in kljub temu mi vsi pravijo "a ti sploh kaj ješ?"  xrolleyesx . Mi ne rata se zredit!!  :ermm:  A ve kdo v čem je problem?



v ničemer ni problem..razen, če si presuha..drugače pa bodi vesela, ene bi ubijale za tvojo presnovo..jaz tud veliko jem in se ne zredim, lahko sva samo happy x;)x
DON'T PANIC

#59 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. november 2004, 09:32

Vaju lahko nekaj vprašam, se branita pikantne hrane :8):

#60 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2004, 09:39

Ja, to najbrz, Surya, pa se nekaj... trinity, morda si vodnar (se mi nekaj megleno dozdeva, da sem morda nekje ujela) - slednji ima tako drugacno telesno zgradbo kot tudi potrebe kot denimo en Lev, tako najbrz taka pac si.
Samo pazi, da dovajas dovolj Fe, ce si 'tipicen' Vodnar - bledikava, etericna, nekoliko nagnjena k slabokrvnosti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#61 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 19. november 2004, 09:42

<{POST_SNAPBACK}>Vaju lahko nekaj vprašam, se branita pikantne hrane :8):



u, ne, nasprotno..sama si doma enkrat do 2x na teden nardim kitajsko hrano..pekočo.. x:px
DON'T PANIC

#62 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 19. november 2004, 10:15

Marsa - hvala! x:)x
sem vodnar, ne vem koliko tipičen, s tem predvsem cijam na eteričnost, kar se pa bledikavosti in slabokrvnosti tiče je pa res... :8):
Fe mi je pa vedno delalo težave, ker predvsem ne maram suhega sadja, jogurtov, rdeče pese, ipd. se pa trudim to jesti... :inocent:

x:)x

#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2004, 11:15

Hm, evo... kaj se da vse najti, ugotoviti mal takole. :)
ves kaj ti se priporocam - med!!! ful medu, to krepi in dovaja totalno dragocenih snovi. prima ti bo delo, nenazadnje nekatere snovi pomagajo absorbciji Fe. :palec: :vio:

p.s. ker pa smo pri napitkih, pa pac pij caje z medom. Sipek pij, blag sipkov caj z medom. Ali hibiskusov.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 19. november 2004, 11:19

Moram pripomnit nekaj, čeprav ni za v to temo...

Moja sestra je vodnarka in poje več kot pojem sama, pa je presuha, slabokrvna, s slabim imunskim sistemom,...

Jaz, kozoroginja, pa pojem sorazmerno malo (pa še s športom se ukvarjam) pa moram pazit na vsak grižljaj....
Mogoče je res to povezano z znamenji...

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2004, 11:29

Imas nekaj strelca, morda se ti nabira voda, je nagnjenje k povecani tezi tu...
Se pravi preslicin caj ipd. (koruzni laski zelo dobro cistijo tudi).
preslica pa je dobra zate tudi zaradi kozoroga, ima ogromno selena, to pa je fajn za vezi ipd. tu pa ima veckrat koz. tezave...
Pa vid morda tudi, a vitamin.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 19. november 2004, 11:35

Thx Marsa. :palec: Selen že dolgo iščem v naravni obliki in ga, razen v rdečem zelju, nisem našla. Si bom nabavila to. Sem že razmišljala o tem, da bi jo poleti sama nabirala, vendar pri teh "travicah" nisem povsem prepričana, če so prave in nabiram samo tiste, za katere zihr vem... :palec:

#67 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. november 2004, 11:39

Kaj ga še nisi dobila :8):

#68 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 19. november 2004, 11:42

A misliš na sol, Stane? A je v zdravi soli tudi selen?
Al me samo malo hecaš? :o|o:

Aja, thx za sol. Zaenkrat funkcionira v solatah in tam, kjer jo lahko uporabim. Sicer pa me po novem letu, natančneje po mojem rojstnem dnevu čaka biodieta... :palec:

#69 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. november 2004, 11:47

V vsakem kristalčku zdrave soli sta Sonce in Zemlja v miniaturi, seveda tudi selen in vsi ostali elementi v razmerju sestave Zemlje. Sonce je pa v energiji, ki drži vse elemente v ravnotežju.
Beri knjigo, tam vse piše, tudi tisto, kar ne piše, je pa v tvojem spominu x;)x

#70 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 19. november 2004, 11:50

Prebrala knjigo - že prvi dan. :palec:
Iz spomina pa še nisem utegnila izbrskati vsega, kar je med vrsticami napisano... x:o)x

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2004, 11:59

<{POST_SNAPBACK}>Thx Marsa. :palec:  Selen že dolgo iščem v naravni obliki in ga, razen v rdečem zelju, nisem našla. Si bom nabavila to. Sem že razmišljala o tem, da bi jo poleti sama nabirala, vendar pri teh  "travicah" nisem povsem prepričana, če so prave in nabiram samo tiste, za katere zihr vem... :palec:

Dolores, v preslici ga je najvec od zelisc, blazno velik... raste na barjih... imajo pa to tud v zeliscnih lekarnah, je brez okusa in neskodljiva, lohk zakamufliras tamalim clo v caj. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 19. november 2004, 12:07

Thx :palec:

#73 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 19. november 2004, 12:14

Med - Hvala!! :palec:
Bom večrat zdaj prakticirala njegovo uporabo x;)x

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2004, 12:45

<{POST_SNAPBACK}>Thx Marsa. :palec:  Selen že dolgo iščem v naravni obliki in ga, razen v rdečem zelju, nisem našla. Si bom nabavila to. Sem že razmišljala o tem, da bi jo poleti sama nabirala, vendar pri teh  "travicah" nisem povsem prepričana, če so prave in nabiram samo tiste, za katere zihr vem... :palec:

Dolores, tole je preslica:
http://www.herbateka.com/preslica.html
http://www.biotera.org/page84.htm
http://www.lunin.net...je/preslica.php (nekaj malega o preslici)
http://www.tegobe.co...e/preslica.html

<{POST_SNAPBACK}>Med - Hvala!!  :palec:
Bom večrat zdaj prakticirala njegovo uporabo  x;)x

le daj, mal si oglej na LN pri zdravju ( http://www.lunin.net/zdravje/med.php ), sem precej napisala o medu - sicer so pa tu se cebelarji. :palec:
Apikomplex pa krepi, to je pa za... izredne primere bolj...
Med dalec od tega, da bi bil zdravilen samo za grlo oz. zgolj pri prehladih in podobnih tezavah...
rane celo zdravi, recimo...
Premalo cenimo med, hitimo pa kupovat javorjev sirup.
Ne furamo starega dobrega slovenskega hrastovega lubja, pac pa drago kupujemo taheebo caj...
ne recem, da je kaj od tega slabo, nasprotno - zelo je OK, ampak moj point je, da v tem okolju je to dobro zame.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 19. november 2004, 13:33

Marsa, si se pa res potrudila. Hvala, sem že vse linke pregledala in celo ugotovila, da jo poznam. Letos jo bom kupila, naslednje leto pa jo bom zagotovo nabirala.
Thx :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0