Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Namazi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
125 komentarjev na to temo

#76 evelin

evelin
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 437

Objavljeno: 6. avgust 2006, 16:17

Men osebno je zelo všeč tunin namaz iz naslednjih sestavin..........


160 g tune v olivnem olju (ena velika pločevinka)
1 "zdenka sirček"
dve žlici kisle smetane
2-3 dag dimljenega sira
2-3 dag ementalca
2 srednje veliki vloženi kisli kumarici
pol žličke vegete
čajna žlička suhega peteršilja in drobnjaka
poravnana čajna žlička sladke paprike v prahu
poravnana čajna žlička čebule v prahu

Del olja odlijemo od tune in jo pretlačimo z vilico. Prestavimo v globoko posodo in primešamo zdenka sirček. Dodamo začimbe, nariban sir, sesekljane kisle kumarice in na hitro obdelamo s paličnim mešalnikom. Primešamo kislo smetano in po potrebi dolijemo še malo ostalega tuninega olja.
Naslednji dan je okus boljši, ko se vsi okusi dobro prepojijo.

Recept sem uporabila že velikokrat, vedno zadovoljil še tako zahtevne goste..........sama velikokrat dodam še hud feferon, da je malo pikanten..
..........pa dober tek x:Dx

#77 Pjotr2000

Pjotr2000
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 25. oktober 2006, 10:51

Evo, ena "nrblj" simpl tunin namaz.... dober, pocen, einfoch...

1 velika konzerva tune (skupaj z olivnim oljem, se pravi, olje NE odlij)
1/2 lončka Hrenovega namaza Ljubljanskih mlekarn
2 mali žlički hrena iz kozarčka (vsaka trgovina)

mix

dober tek!

#78 Teyka

Teyka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 711

Objavljeno: 1. februar 2007, 18:26

Recept sem uporabila že velikokrat, vedno zadovoljil še tako zahtevne goste..........
..........pa dober tek x:Dx

sem včeri nardila tale namaz, pa sem ga nardila full malo, ker sem bla skeptična glede tega kako bo všeč mojim domačim, in so bli vsi zlo navdušeni. smo popekli malo kruha in si ga pol namazal z namazom in so bli res navdušeni, tak da pohvala receptu! :palec: :palec:
Never let the fear of striking out keep you from playing the game!!!

#79 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 2. februar 2007, 06:38

Hvala, strelka!
Aha, s skuto zna biti tudi fajn, bolj light... Pa seveda začimbe naredijo svoje. x;)x :palec:
Je za probat tudi po tem tvojem receptu. x:px



Ja , s pusto skuto je tudi zlo fajn...a ne ? Pa še šleparju mlečne maščobe se izogneš , ki se nahaja v obilju v teh raznih namaznih sirčkih...To je tudi glavni problem namazov, ker vsebujejo toliko nezdravih maščob, da boli še kaj drugega, ne samo glava.
Najbolj reven, pa tudi najbolj zdrav tunin namaz bi zgledal tko- tune iz vode odcediš, dodaš mal /res mal/ olivnega olja, pa mini puste skute, pa česen,pa mal čebulce , pa mal peteršilja ,pa seveda zasoliš in dopopraš ..pa namažeš...ne gre glih skamot, gre pa ...pa tiste deklice , ki niso glih šlank vsaj nimajo pol slabe vesti oz. jim je lahko jasno, da šlaufek niso dobile od namaza ...o okusu pa ne vem..kakor komu, meni je kar, sam jaz o okusih ne razmišljam preveč..bolj o sestavinah.
xegox :palec: ja, saj v bistvu je to strelkin recept, sam da je konzerva druge sestave...
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#80 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 2. februar 2007, 06:46

Uf, jst bom tud po mojem dons strelkin recept ubodla, pa mal popekla na kruhu...dbest! :palec: x:px

#81 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 2. februar 2007, 09:09

Sploh še nisem bla v tej temi x:px I Love It xsrcx :palec: Tunin namaz rulz x^x
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#82 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. februar 2007, 15:48

:vragec:

brez delfinchka ni dobre tunine... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#83 petra marmite

petra marmite
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. februar 2009, 12:37

zdravo,

mene pa zanima ali kdo ve, kje dobiti namaz marmite v bližini celja. lp petra

#84 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. februar 2009, 12:43

vem, da ga imajo v LJ v ta velikem Mercatorju, poskusi kaj podobnega v Celju..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#85 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 6. februar 2009, 13:07

Pa vam je všeč?
Meni je čisto zanič. x:Ix
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#86 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. februar 2009, 13:09

Jaz ga obožujem xsrcx
(mi ga je Uriella zadnjič prijazno prinesla iz Londona ta veliiiko pakiranje :) )

popečen toast, pa mal počakaš, da se tolk ohladi, da se maslo ne stopi čist, ko ga na debelo! gor namažeš.. pol pa eno noževo konico (al pa mal več) marmita čez... polet še dve rezini paradižnika.. x:px x:px x:px
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#87 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 6. februar 2009, 13:52

To je en tak namaz..

Evo:
Yeast Extract
Salt
Vegetable Extract
Niacin
Thiamin
Spice Extracts
Riboflavin
Folic Acid
Celery Extract
Vitamin B12


Sej sigurno znaš angleško...

V Angliji je ful popularn. Jaz sem ga tam poskusila na podoben način kot Aliana (brez paradižnika). Pa mi ni.....





Objavljena slika
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#88 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 6. februar 2009, 14:14

kaj je to ena ogabna zadeva :wOOt: :ermm: ko sem bila v angliji, niti nisem vedla, kaj je to...pa probala... :sick: :sick: :sick:
brrrrrrr :switz:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#89 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 6. februar 2009, 14:37

kak okus pa ima?
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#90 petra marmite

petra marmite
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. februar 2009, 17:25

hvala za odgovor aliana, žal ga v ce mercatorju in tudi drugje nimajo. naj te še vprašam, kje pa je v lj glavni mercator-šiška?
kar se pa okusa tiče, kylie, je pa zelo slan in malce grenek, zanimiv okus, vendar je pomembno, da ima vitamin b 12 ki ga vegetarijancem včasih lahko malo manjka. pa tudi folno kislino. lp petra

#91 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 6. februar 2009, 17:40

hvala za odgovor
ne vem, če bi bil ravno po mojem okusu, bi ga pa z veseljem probala
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#92 petra marmite

petra marmite
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. februar 2009, 17:54

aliana, klicala sem v center mercator v lj, tam nimajo pojma o takem namazu, kdaj si ga pa ti nazadnje tam videla? namreč nikjer v slo se ga ne da dobiti. ne moreš verjet....lp petra

#93 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. februar 2009, 18:34

hvala za odgovor aliana, žal ga v ce mercatorju in tudi drugje nimajo. naj te še vprašam, kje pa je v lj glavni mercator-šiška?
kar se pa okusa tiče, kylie, je pa zelo slan in malce grenek, zanimiv okus, vendar je pomembno, da ima vitamin b 12 ki ga vegetarijancem včasih lahko malo manjka. pa tudi folno kislino. lp petra


v mercatorju šiška sem ga kupila ene.. hmm.. največ pol leta nazaj, po moje manj... sam so imeli sam čist ta malo pakiranje, cena je bila pa precej visoka.. (sem pisala o tem v temi kaj bomo danes jedli, lahko malo tam pobrskaš oz. iskalnik uporabi....)
drugače pa, priporočam - če imaš kake veze v Angliji ali pa koga, ki gre tja, naroči, ker je ful, ful ceneje! majo ga pa tam v vsaki trgovini..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#94 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 6. februar 2009, 21:21

Jaz grem aprila... ce kdo hoce x:Ix
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#95 eternity

eternity
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 114

Objavljeno: 17. september 2009, 11:32

Če se ne motim, sm ga jst enkrat v Kalčku v Ljubljani vidla. Sicer pa je men mnogo ljubši Vegemite :) Tega se pa pri nas res nikakor ne da dobit, ga pa prodajajo v Angliji, tko da predlagam tistim, k mate radi Marmite, da poskusite Vegemite pač če greste kej v UK oz. če mate kake veze... Jst sm ga še največkrat v Sainsbury's kupila. Sicer pa je pr tem namazu tko, vsaj po mojih izkušnjah, al ga ljubiš al pa ti je ogaben...ni srednje poti ;) Pa dober tek!
Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti sanje uresničile. Coelho

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš. Gustave Chevallier

#96 Gorjan

Gorjan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 3. februar 2011, 20:30

Pozdravljeni!

Že pred leti, ko sem bil na nekakšni dieti in potem presedlal na vege prehrano sem čisto slučajno malo testiral v kuhinji in nastalo je tole. Rad sem med lonci kadar je le mogoče. Nič od spodnjega recepta si ne lastim in verjetno je kaj takega že kdo objavil. Sem bolj poredko tu in žal nisem vsega prebral, kar ste do sedaj objavili. Zadeva je zelo okusna in še vsestransko uporabna, res pa je s pripravo kar nekaj dela, a se na koncu trud izplača.

Za zelenjavni namaz uporabljam naslednje sestavine:

- cvetačo
- brokoli
- paradižnik
- riž
- česen
- jajčevec (lahko tudi bučko)
- olive
- kapre
- peteršilj
- tahini pasta (mleti sezam)
- tamari omako
- origano
- bazilika
- limonin sok
- jabolčni kis
- olivno olje


Priprava:

1. Od cvetače (manjša glava) in 1 brokolija izrežem in uporabim zgolj "cvetove", vse ostalo od tršega stebla gre posebej v juho. Cvetove kuham nad paro okoli 1 uro.
2. Posebej dam kuhati v soljeno vodo 4 pesti riža (običajno je to Basmati ali Jasminov riž).
3. En celotni strok česna narežem na drobno in ga popečem na olivnem olju, samo toliko, da zacvrči in izgubi svojo dražilno lastnost, aroma pa ostane.
4. Na liste narezan jajčevec srednje velikosti popečem na olivnem olju.
5. Na kolobarje narezane rezine 3 paradižnikov popečem na olivnem olju.

V vseh primerih pazite, da olje ne dobi previsoko temperaturo, saj olivno olje ni primerno za tovrstne obremenitve - beri, postane nezdravo.

6. Narežem 10 do 20 izkoščičenih oliv
7. Narežem šopek svežega peteršilja
8. Na drobno narežem za 1 polno jušno žlico kaper


Vse navedeno - pripravljeno - eno za drugim postopno dodajam v multipraktik in "mešam" v njem do kaše. Vmes dodajam: okoli 1 dcl svežega olivnega olja, sok polovice srednje velike limone, 1 jušno žlico tahini paste, 1 pokrovček Ašičevega jabolčnega kisa in po občutku dodajam tamari omako. Dodam večji ščepec bazilike in manjšega origana. V kolikor pride kaša pregosta in se motor multipraktika že "malo" muči dodam še nekaj žlic juhe, da se zadeva razredči.

Po vsem navedenem bi morala biti omaka gotova. Jaz jo sicer postopoma ves čas poskušam in na podlagi tega na koncu pridem do želenega okusa.
Po želji je mogoče dodajati malce papriciranih sestavin, kot je napr. čili (pazi na zmernost, saj poti nazaj običajno ni) ali pa le prah sladke paprike, po želji in okusu.
Glede na to, da nisem profi kuhar mi priprava namaza vzame nekje okoli 2-3 ure.
Vse količine izbiram glede na občutek in seveda na kapaciteto posode multipraktika, zato žal nimam količin razdelanih po naprimer teži. Je bila zadeva že tolikokrat pripravljena, da že imam občutek izbire velikosti posamezne zelenjave.
Namaz pri nas izgine v dveh mesecih pri hranjenju v manjših steklenih kozarcih in na hladnem v hladilniku. V tem času še vedno ostane precej svežega okusa menim pa, da bi z lahkoto zdržal tudi kaj dlje.

Pa še to, zadevo uporabljam tudi kot dodatek k juham, omakam za testenine itd. Vse odvisno od domišljije. Kam pa pridemo brez nje ...xDDx
Pa srečno in dober tek!


lp,M.

#97 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 3. februar 2011, 20:40

Hvala za tole :palec: bo treba sprobat enkrat.

Eno vprašanje edino - tale 1 ura kuhanja cvetačinih in brokolijevih "cvetov" se mi zdi preveč :eek: Če brokolijeve vršičke pokuhaš na sopari, je ponavadi dovolj že 5 minut da so mehki in za jest v solati na primer. Je kak drug razlog da jih kuhaš tako dolgo? Čudno mi je zato ker zadeve na koncu itak zmikasaš, če jih kuhaš tako dolgo pa izgubijo vse vitamine?
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#98 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 3. februar 2011, 21:14

tole zgleda njamiObjavljena slikaObjavljena slika, se pa strinjam z Vilinčico, da je kuhanje brokolija in cvetače 1 uro malo prevečObjavljena slikaObjavljena slika

#99 Gorjan

Gorjan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 3. februar 2011, 21:38

Oh, ne se lovit na moje odvečne minute. To je verjetno zaradi tega, ker spodaj v loncu cmarim še juho v kateri so trdi kosi brokolija in cvetače, pa da je potem dovolj mehko, da otroci ne jamrajo. Ma lahko je manj in samo da je dovolj mehko za v multipraktik. Če izboljšate in javite nazaj bomo vsi bogatejši. Nisem, res nisem kak znalec in kot pravim rad se vseeno sukam med lonci in prav mi bo prišel kakršen koli nasvet z vaše strani.

Juhu,
M.

#100 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 3. februar 2011, 21:47

Gorjan, če me spomin ne vara, se brokoli kuha največ 25 minutObjavljena slikaObjavljena slika, lepo pa da si sprejemljiv za nasvete Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0