Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kakšna je vaša omaka gospodična?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
186 komentarjev na to temo

#1 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. junij 2004, 21:17

Predvidevam da je tu na Luni okrog 300 žensk. Vsaka pač ima svojo omako, ki jo nekako uspešno ali neuspešno pripravi svojemu partnerju in sebi. xDDx :vragec:
Nekako kot lev se ne znajdem najbolje v kuhinji in iščem kak recept za pripravo omake brez Knorovih kock in/ali Vegete, saj s temi preparati je Stanetova sol slabo pomenska.

Prejle sem eno omako hotel narediti je pa nek džuveč ratal x:Dx x:Dx. Večerjo sem kljub vsemu pojedel, pa še kar dobra je bila, ampak to ni bila omaka kakršno sem hotel narediti.


Po drugi strani tudi mislim, da tule nisem samo jaz nek antitalent za kuhanje, zato bo topic verjamem služil tudi ostalim, verjetno predvsem moškim. Pa še Stane bo lahko tako več soli prodal.

Hvala za vaše omake gospodične. xDDx

Andres

#2 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. junij 2004, 21:53

kakšne omake imaš ti v mislih x?x :vragec:

#3 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:02

Ja omake za s kosilom, da ni tako pusta hrana. Piščanca sem dal odmrznit pred pol ure.

Andres

#4 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:17

kolk si hecen ... omake so omake in omake.... a bi rad tiste ta hitre, za k testeninam, recimo... al take razne, recimo divjačinske, vinske, poprove, .... al kwa :eek: x?x

#5 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:22

Ne vem če sem tako hecen kot si misliš. Jem vse, nič nisem izbirčen. Tudi svinjsko, le toliko za boljšo predstave moje fizionomije x:Dx x:Dx.
Vse to pomeni, da sem pripravljen tudi skuhati vse. Samo čas za kuhanje si moram vzeti. Najrajši pa kaj takega naredim, da si lahko še drug dan pogrejem.

Andres

#6 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:23

Jaz piško ponavadi bolj mariniram, kot pa polivam z omako.
Če ti to kaj pomaga.....narežem na koščke in dodam zenf (po občutku, jaz ga imam rada veliko) limonin sok, rožmarin, malce paprike -po želji, česen v prahu, poper, sol* -stanetova seveda...pomaranča, curry, kapre....

evo ene simpl....piščanca popečeš, dodaš paradižnike narezane na koščke cca 20dag, soliš, popraš in počakaš da zavre, dodaš 1dcl vinskega kisa in 1 dcl vode, dodaš kapre in cmariš ene 20 min da se omaga zgosti, ter preliješ preko piščanca.

potem imaš veliko varijacij, kjer prepražiš čebulo in česen, ter ostalo dodajaš po svojem okusu, ponavadi paradižnik, cimet, klinčki, muškatni oreh

-na drobno sesekljane olive, gorčica, olivno olje in malo vode...
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#7 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:26

kako si želim- da bi nekoč znala kuhat.... :D <_<

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:36

evo ene simpl....piščanca popečeš, dodaš paradižnike narezane na koščke cca 20dag, soliš, popraš in počakaš da zavre, dodaš 1dcl vinskega kisa in 1 dcl vode, dodaš kapre in cmariš ene 20 min da se omaga zgosti, ter preliješ preko piščanca.

65°C x!x x!x x!x x!x x!x x!x :onfire: :onfire: :onfire:

#9 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:40

Cosma!

Ker je moja kura na odtajevanju bom tvoj recept dol izpisal. Niti ne vem, če imam vse to doma. Bom jutri kupil, olive bom itak spustil, ker jih ne jem.
Ker sem še vedno kuhinjski kamen, bom verjetno vse skupaj naprintal. Tole mi vzame za pol študija umskega treninga.
Mimogrede. Stane pravi, da se soli pod 65 stopinj.

Aira!

Sledi topicu pa boš znala kuhati. :)

Andres

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. junij 2004, 22:54

Ne samo soli, tudi začinja. Poper, čili, peteržilj, origano itd so začimbe zato, ker glede na ostalo zelenjavo ali sadje vsebujejo mnogo več biokode že v sebi.
Nad 65°C pa se sol in C vitamin spremenita v konzervans, natrijev askorbat, torej v neprebavljivo komponento, saj bi drugače ne bila konzervans.

#11 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. junij 2004, 23:15

Andres, tudi jaz nisem neka Kuharica, ampak omake mi pa vedno ratajo x:px .

Jaz se držim samo tega pravila:
- v nizko posodo dam olje (olivno, ker pri nas na Primorskem se skoraj samo to uporablja)
- na segretem olju popražim narezano čebulo
- potem pa zmečem noter kakršnokoli narezano zelenjavo
- pustim pokrito 5 minut, da se duši
- potem dodam sol in še kako začimbo (zeleno, baziliko, majaron, poper... - odvisno od zelenjave, kaj mi paše zraven)
- malo vode dodam samo takrat, kadar je zelenjava bolj suha (na primer bučke ali paradižniki itak spustijo svojo vodo, ko jih posoliš, tako da ni treba dodajati vode - oziroma vidiš sproti, ko pomešaš)
- potem pa to cmarim (pajcam), dokler ni vsa zelenjava skuhana

Včeraj sem dobila od mame z njive fižolete (stročji fižol po slovensko x:Ix ) in bučke, pa nisem vedela, kako bi šlo to dvoje skupaj. In sem probala po tem receptu xupx in je bilo super!
Včasih mešam bučke in korenček (korenček na drobno narezan, ker se kuha dlje kot bučke), ali pa grah in paradižnik, ali pa kar tisto mešano zmrznjeno zelenjavo za mineštre...

Če pa delam z mesom: na majhne koščke narezano meso najprej popražim skupaj s čebulo, da ni več rdeče (da posvetli), šele potem dodam zelenjavo, začimbe... in pajcam... Vmes vsake toliko premešam, da vidim, če je dovolj vode in če se mi ne prijema na posodo.

Ne vem, če si mislil take omake, ker to so menda bolj zelenjavne prikuhe. Ampak kakih drugih omak jaz sploh ne delam, tako da ti bo najbrž še kaka druga kuharica kaj napisala. Ti pa izberi in uživaj v kuhi in jedači. :palec:

#12 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. junij 2004, 23:22

Tamara!

Me prav veseli da si druga od cca 300 gospodičen tule, tudi ti prispevala svojo omako. Saj nekaj takega sem mislil tudi sam. Naj bo karkoli užitnega, samo da ni suho. :)

Andres

#13 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. junij 2004, 23:29

x^x x^x x^x

Še to: ko si omenil vegete pa to... jaz nikoli ne uporabljam takih in drugačnih že pripravljenih dodatkov, ampak samo začimbe v zelo majhnih količinah. Ne maram, da ima jed okus po začimbah, ampak samo vonj. Okus mora ostati po zelenjavi ali mesu.
Pa tudi nikoli ne dodajam moke za zgostitev. Če je potrebno (kar je redkokdaj - samo če vlijem preveč vode), dodam hruhove drobtinice.

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. junij 2004, 23:39

- potem pa zmečem noter kakršnokoli narezano zelenjavo
- pustim pokrito 5 minut, da se duši
- potem dodam sol in še kako začimbo (zeleno, baziliko, majaron, poper... - odvisno od zelenjave, kaj mi paše zraven)
- malo vode dodam samo takrat, kadar je zelenjava bolj suha (na primer bučke ali paradižniki itak spustijo svojo vodo, ko jih posoliš, tako da ni treba dodajati vode - oziroma vidiš sproti, ko pomešaš)
- potem pa to cmarim (pajcam), dokler ni vsa zelenjava skuhana

A vidiš Andres, nepoboljšljive, vse sol in surove začimbe cmarijo do strupa :C: xcivx xcivx :vragec: :eek: :o|o:

#15 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. junij 2004, 23:44

A vidiš Andres, nepoboljšljive, vse sol in surove začimbe cmarijo do strupa :C:  xcivx  xcivx  :vragec:  :eek:  :o|o:

To zato, da se vpijejo v jed. :sori:

Stane, ne jokat! :C: Se bom popravila! x:)x

#16 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. junij 2004, 23:51

Kaj zdaj. Bom delal omako brez biokode ali z biokodo? Stane kot vse to razumem daje zelenjavo, začimbe notri in potem dolgo dolgo kuha, ker je pod 65 stopinj.

Hmm. Zanimivo tole s 65 stopinjami. Tudi prostozidarstvo ima neko vezo s tem kot sem nekoč za kranjski primer izračunal.

Andres

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. julij 2004, 00:03

Tudi tako se da, traja pa kuhanje ustrezno bolj dolgo.
Enostavneje pa je dodati zdravo sol in začimbe, ko je omaka pripravljena in kuhana, kar pa tudi ne sme trajati več kot nekaj minut, ne ure. x;)x

#18 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. julij 2004, 07:47

No stanči, saj sem se malce poboljšala, zdaj solim ko je že na mizi x:Dx ...ampak avtomatsko pišem, sol, poper...blabla....

Andres oliv ne ješ :sori: ...meni so mega, jaz jih lahko povsod zraven jem. Aha sem se spomnila še ene varijante z piško, ki sem jo oboževala kot otrok, zdaj je pa že ene 100 let nism jedla....Ko je piška pečena (na štedilniku) vzameš meso ven, not pa streseš grah in dodaš malce vode mal potenstaš in je gotovo. Zraven sem pojedla še goro pire krompirja....to pa ja ni težko....upam, da grah pa maraš.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#19 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. julij 2004, 07:51

:palec: Brez omak mi jesti ni...... x:px x:px x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#20 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 1. julij 2004, 08:07

Obožujem gobovo omako iz jurčkov in lisičk! x:px
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. julij 2004, 10:03

Obožujem gobovo omako iz jurčkov in lisičk! x:px

Recept, recept x:px :8):

#22 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 1. julij 2004, 18:47

Cosma!

Grah jem in vse povrsti tudi, ravno pri olivah se pa nekako zatakne.
Bom naredil kako omako za h kuri. Verjetno jutri, ko prideta otroka sem čez vikend. In še ime bo dobro če jima rečem, da je to Cosma kura in Cosma omaka x:Dx x:Dx

Naslednjič bo seveda Tamara lamb in Tamara omaka. Sedaj pa je na vrsti Contensa ali katera druga od morebitnih 300 članic s svojo omako. Stanetova sol je seveda obvezno zraven.

Andres

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2004, 18:57

Andres, kul tema! x8Dx :palec:

Ob tolikih kuharicah pa se vzdrzim... nimam nekih tezkih receptov namrec, ker vedno kuham in vse delam po obcutku; torej ne uporabljam meric, namesto okusam voham... ipd.

Furam tako, da uporabim tisto, kar je doma - tako doma nikoli ne sme manjkati cebula in cesen - s tem lahko naredis svasta... pa se malo pogledas po hladilniku, pa je.
Veget in tega ze desetletje ne uporabljam.
ne smes zazgat, trso zelenjavo in sestavine dajem postopoma - npr. korenje najprej, petersilj na koncu. Solim na koncu in malo v zacetku - v zacetku za gusht, da se prepoji okus, na koncu pa za zdravje.
Prav tako postopam s cesnom. :palec:
Moke ne uporabljam, ce pa, pa zadnje cajte kostanjevo (po tem, ko me je navdusila Astra), sicer pa ze nekaj let gorcicno.
Moja omaka je preprosta, uporabim malo sestavin, a je nad... slisi se ne atraktivno, zato se ne stulim v teme, ampak je pa njami.
Uporabljam OGROMNO zelisc, najraje imam majaron, setraj, baziliko, lovor, ... ... rozmarin... ...

Vcasih za testenine naredim paradajzovo omako - imam ful razlicnih paradajzov - mezgo, domaco mezgo s Hvara (nekaj najboljsega), suh paradajz in ko je, svezega.
Vsec mi je spinacna omaka za testenine...
Pa tudi vsec so mi recimo samo z maslom in sirom, lahko dodas jajc in speh.

saj pravim, uporabim, kar je doma.
Manj je vec, oz. manj je doma, boljse je - ali pa zato, ker imam venero v biku in ker sem zaradi sco pri teh stvareh pravzaprav minimalist. :palec:

Upostevas se: paradajzaste stvari dajes na koncu, solis na koncu, mesa ne solis, solis na koncu, paradajz das, ko je meso ze zmehcano, sicer se pocasneje zmehca.
Itd...

saj imamo kaksne podobne gospodinjske teme z nasbveti ze, samo tega foruma nisem nic popravljala niti osvezevala - bom itak drugace uredila, s podforumi in vsem...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 1. julij 2004, 19:06

Prav fino mi je to slišat, "manj je doma boljše je". Pri meni je precej nekih podvojenih stvari, v trgovini grem pa mimo. Danes sem šel recimo mimo čebule, doma pa ne vem, če je še kakšna.

Andres

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2004, 19:12

Lahko pa pac pogledas malo po hladilniku, aha, naredis testenine s parimi siri - das sir, parmezan pa se kaksen feta sir ali kaj takega... pa je...
Ti zapasejo 'rdeci' - ok, vzames mezgo, to imas ziher doma (sicer pa si raje kupi pasteriziane pelate in jih zmixaj, ce se niso)...
Ze ko das olje gor, das lohk par cesnov (celih, da ti jih ni treba seckati in jih bos kasneje pobral ven, ne bo zazgan cesen, ampak jed bo imela prijeten okus in vonj)... pa je to skoraj ze to... :palec:

Lahko pa kupis in si v omaki pripravis brokoli in podobno zelenjavo, ki pa meni bolj sede z rizem...
Zdaj poleti so aktualne tudi bucke, ki so zelo hvalezne za omako - nimajo pretiranega specificnega okusa, imajo voljnost, prepojijo se z drugimi okusi, ker so precej nevtralne, vsebujejo pa dosti vode in so specialne zdrave, se posebej za tipe zaradi prostate. x^x

Riz lahko skuhas posebej in naredis omako, ki ti bo tukaj svetovana, recimo, lahko pa naredis rizibizi ali rizoto...
Sploh ne rabis graha, rabis samo cebulo, cesen, kroenje in paradajz in gate trga lohk tak rizi-bizi. x^x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0