Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slani obkladki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
19 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. julij 2004, 13:55

Zdajle se psiholosko pripravljam x;)x, da si bom ubodla obkladek - tokrat za spremembo slan (ponavadi uporabim domac jabolcni kis).
Zanima pa me postopek.
najbrz bo vedel Stane. :)

Torej, Stane (in kdorkoli to ve), ali naredim takole (kot si sama to predstavljam):
v posodo (ki ne bo kovinska) bom dala malo vode, a ne prevec, prvic ker je skoda zdravo sol tako redciti in morebiti kasneje vreci stran, drugic pa ker itak ni potrebno - nameravam uporabiti toliko slane vode samo, da se bo recimo prepojila ena krpa (vpojna, recimo plenica).
Torej, v vodo bom natrosila ZDRAVO SOL. In pocakala, da se slednja raztopi in bom notri pomocila krpo.
Potem bom pac to polozila na mesto poskodbe ali si vse skupaj pritrdila s kaksnim trakom ali elasticnim povojem.
A je to to? :8):

In - koliko naj dam soli, recimo da bom vzela najvec pol litra vode? :8): x:Xx
Pliz v scepcih ali zlic(k)ah, da se ne za* z vaganjem kaksnim ali kaj taksnega.

Thanx! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:03

Evo, to je na moj forum napisal neki gospod. Za pol litra daš seveda pol manj soli, to je 50 gr, to je 6 epruvetk, to je enih 10 velikih žlic x;)x



obkladke z slano oblogo na izvor bolečine iz zdrave soli,ki se naredi takole: na 1 l vode damo 100g soli v raztopino namočimo rjuho ali brisačo in jo ožmemo samo toliko ,da ne teče jo ovijemo okoli izvora bolečine ležemo v posteljo in se dobro pokrijemo za uro do dve.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:09

Dbest, hvala ti, Stane, se mi je zdelo najbolj logicno taksnole ravnanje...
A tolikoo?
Ja, saj se mi je zdelo, da mora bit veliko, da je ornk raztopina, itak.
Samo malo sem skrta, 10 zlic soli pismu... :o|o: - to je kar ena pakunga skoraj... One nepreciscene morske pa nimam vec...
No, ja, nic, bom pac porabila, se mi gre, poskodbe je treba cimprej zdravit (no, kot vse).
Eno do dve uri... kul, a morda vseeno tole sfuram zvecer... a bolje bi bilo zdajle IN zvecer...
Sem hotela kopel si narediti, samo to bi pa porabila vso tvojo sol, pa se kupit bi jo morala morsko zdravo, se mi pa ne da v mesto.
Hvala Stane. :vio:
Seveda potem porocam. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:30

raje, da je močna raztopina in da res v miru ležiš, da bo prej boljše počutje, naj ti ne bo škoda za zdravje... ali pa kar kopel z morsko soljo
prejšnji teden me je v križu vščipnilo in sem se komaj pripogibala, ravno tiste proste dneve sem imela najbolj težave, a nisem imela drugega, kot da sem si masirala z eteričnimi olji...
Danes se počutim super in znam res ceniti to, ker sem imela cel teden nazaj slabo, splača se potrpet in si delat domača zdravila in take obloge.
in saj veš: Želim ti čimboljše in čimprejšnje dobro počutje, da boš rekla, da si: xgoldfishx :hepko: :flower:

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:39

Samo malo sem skrta, 10 zlic soli pismu...  :o|o:  - to je kar ena pakunga skoraj...

Ne lomi ga, v mesečni dozi imaš najmanj 50 žlic :8):
Pa vzami le dva deci vode, pa pol plenice, pa samo pol soli, saj nisi menda cela potolčena :eek: x:Dx

Če ne, pa Conteso pokliči na pomoč, morda ima kaj rezerve :8):

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:54

Stane, hvala za skrb xsrcx - sem si ze 'pripravila' dozico in vse - pride priblizno pol flaske tole - itak pa sem presodila, da bo kake 3 dcl vode dovolj, tako bo ravno pravsnji % raztopine.
Sem se nekaj kulskega spomnila (x^x x8Dx), samo se ne povem, ker se nisem izvedla, ne bom prej cvekala. x;)x
verjamem, da mi bo pomagalo - tako kot kis neverjetno pomaga, samo moras cimprej zacet zdravit. :palec:

Stane, soli imam se pol flaske, malo sem je potalala prijateljicam tudi. :8):
Dve sta se zelo navdusili, potem ko sem je imela manj, sem jima pa samo se manjse dozice dajala. ;)
Itak sem imela se morsko zdravo, to sem imela bolj za tako (obkaldki, kopeli itd.).
ma, sol je zakon, kot glina in kis (samo gline nimam dovolj, pa tecneje si je to nastimat, sploh glede na mesto poskodbe). :)

Stanka, ja, saj, seveda, cimvecji koncentrat, jasno. xcrossfingx

Porocam skratka. x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2004, 09:02

Slani obkladki so zakon, prav tako kot kisovi! x^x xsrcx :palec:

Danes sem kar precej bolje! :hepko:

Ravnala sem tako kot sem rekla, le da sem vzela manj *vode.
Vsa ta silna sol se mi ni hotela raztopiti, morda zato, ker je je bilo preprosto prevec na kolicino vode, najbrz pa tudi zato, ker je ta bila hladna oz. ne topla.
Tako mi je se celo malo tele slane raztopine ostalo in danes ponovim zadevo.

Torej, vzela sem pribl. 2 dcl *vode in cca eno ornk pest soli... zmesala, natopila cunjo notri, jo malo ozela in si vse skupaj pritrdila s takim mehkim salom. Stane je rekel, da bi zadostovalo dve uri ali celo ena sama, sem pa imela kar cez noc.
Ucinek je resnicno opazen. xsrcx

Pac pa, kaj sem se carala malo zraven, cesa sem se domislila. xideax x8Dx
*'Pozabila' sem spiti eliksir vceraj zjutraj (ki ga nekaj casa, morda kake dva tedna, bolj ali manj redno pijem zjutraj) in sem potem za tole slano raztopino uporabila slednjega. Dolila sem pac to. x^x xwizardx

Zdaj sicer ne bom mogla vedeti, ali je samo zaradi soli ali je prste vmes imel tudi eliksir, a glavno je, da mi je pomagalo. x^x xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. julij 2004, 10:44

Ne sekiraj se, pri špricerju tudi ne veš, se napiješ vina ali vode x:Dx x;)x
Če ne, pa na Mitju ponovi preizkus x:Dx :eek: xcivx

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2004, 11:46

Stane, k sreci Mitja ni tako nagnjen k poskodbam, tako upam, da ne bomo potrebovali preveckrat izvajati tegale... :)
je pa vsekakor dbest, da vem tole in sem preizkusila in se enkrat se mi je potrdilo, da imam prav - vse imamo ze pri sebi in vse je zelo preprosto.

Danes sem tole (obkladek) ponovila.
Ugotovila sem, da je dejansko bil prevelik koncentrat oz. da ocitno lepo vidis, koliko je potrebno dati soli, saj potem se preprosto ne raztopi vec. Vceraj sem dodala malo tople vode, pa se je vse raztopilo.
Ucinek je res ful dober, sem ze skoraj cisto ok.
Vendar pri teh zadevah (poskodbah) je veckrat tako, da se takoj recimo pozdravimo 70%, a onih 30% pa potem dlje zdravimo oz. rehabilitiramo.
OK, morda sem mimo udarila s %, ampak veckrat opazam, da je nekako tako.
Tako mi tudi danes - glede na to, da je ze vceraj bilo toliko boljse - v razmerju pravzaprav ni tako pomagalo, kajti potem bi moralo biti ze cisto OK, pa ni in bom morda se kak mesec cutila tole, tezko bom sedela, se bom tezko sklanjala, ce bom naredila kak gib, me bo cuknilo in fejst zabolelo, a tale glavni del sem pa *sanirala*. :vio: x:Xx

Ob vsem tem nadalje razmisljam; ce tole tako zelo deluje, potem bi bilo dbest si vsake toliko omisliti zelo mocno taksnole kopel, saj je tako kot bi se namakal v Mrtvem morju. x8Dx x:)x :palec:

Cist shizim, hvalezna, da obstajajo vedno na broju ze vse zadeve, samo izbrati in vzeti jih mroam... malo pomisliti, malo operacij v glavi racunalnik naredi, potem pa provajdas resitev. Kul. x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. julij 2004, 13:23

Marsa, niso potrebne mrtvomorske kopeli, za sproti zadošča že tuširanje in uporaba morske raztopine namesto šampona in mila.
Saj veš, 1 epruveto zdrave soli daš v izpraznjeno mesečno dozo in zaliješ z mlačno vodo in raztopiš.
Jaz to še vedno delam enkrat na dan in me sploh ne vleče več toliko v morje, kot nekoč x;)x

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2004, 13:34

Stane.. ko sem vceraj in danes imela tole gor... sem obcutila nekaj znanega, takoj asociirala na morje (pa potem pomislila, to je zato, ker vem, imam skratka informacijo v glavi), asociirala pa sem tudi na nek znan obcutek, kot v maternici (pa tudi o tem pomislila, da sem pravzaprav asociirala tako zaradi vedenja in notranjega sklepanja, ki se je zgodilo prehitro, da bi moje misli to zaznale, pac pa je zaznal instinkt...)...
No, da ne zabluzim... verjamem, vem. x;)x :palec:
Bomo sprakticirali, podali... seveda... z najvecjim veseljem...

Alkimist... (jaz sem tudi) je postekal, da je vse ze doma... jaz to skozi lajf postekavam...
In zakaj sploh smaragd? ker beril, ker je njegova formula taksna in taksna? Dvomim... preprosto zato najbrz, tako mislim, ker je modrozelen... kot nasa draga zemlja. xsrcx xcivx

Tako je s tem, ja...

Zakaj sem rojena tu?
Kjer so alpe in je kalcij in vse, sol... med... in hrastovo lubje...
Oni, ki pa je se pojavil v casu in prostoru drugje, pa si bo morebiti ubodel taheebo... ali je boljsi? ali je hrast boljsi?
ne, oboje je ok - za oba oz vsakega ki mu sede.

Hawk. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. julij 2004, 13:43

Marsa, edina konstanta v gibanju vesolja je informacija. Le najti jo moraš, pravo, za vsako stvar x;)x :palec:

Energija in materija sta neuničljivi :eek:
In, kaj je tu konstanta :8):
Informacija, da je tako x:Dx x;)x

#13 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 5. julij 2004, 22:56

Informacija, da je tako

x:Dx :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#14 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 6. julij 2004, 00:49


Samo malo sem skrta, 10 zlic soli pismu...  :o|o:  - to je kar ena pakunga skoraj...

Ne lomi ga, v mesečni dozi imaš najmanj 50 žlic :8):
Pa vzami le dva deci vode, pa pol plenice, pa samo pol soli, saj nisi menda cela potolčena :eek: x:Dx

Če ne, pa Conteso pokliči na pomoč, morda ima kaj rezerve :8):

Tisti gospod ki je na tvoj forum napisal tole o odmerku vode in soli je verjetno preživel letalsko nesrečo. Poceni jo je odnesel z eno žlico soli. xDDx xDDx xDDx

Andres

#15 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. julij 2004, 11:04

moram tole jaz danes preizkusiti, poročam x:Dx

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. julij 2004, 11:08

No, fino, sem ti glih v Dnevniku hotela predlagat tole, pa si ze sama nasla oz. se spomnila. x:)x :palec: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. julij 2004, 13:00

včeraj tole pomagalo tolk da je mal oteklina izginila... moram danes ponoviti, šele danes pa čutim vse mišice in kosti... očitno je bil padec hujši kot sem sprva mislila... torej modrica velika za mojo dlan pa še malo, barve rdečo črno, zatečeno... od tega zatečenega stvora pa do kolena
rahle modrice... :V: pa boli ko vrag, peče v bistvu, eh bo že...

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2004, 13:01

Fak, sranje, potem pa si omisli se kopel, ker imas vecje obmocje udarca. :palec:
Ali pa kisovo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. julij 2004, 13:07

ja bom najprej s kopeljo probala, imam še soli mickeno :V: potem pa še kis... me je začelo tole motiti...

#20 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. julij 2004, 13:13

x:Xx :palec: Selene en pobož... Pismu, sam dejta vedve pazit nase, no.... x:Ix Saj vem, momentek, pa je dost, se en dva tri zgodi x:Ix :o|o:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0