Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Marmelada brez sladkorja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
25 komentarjev na to temo

#1 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 5. julij 2004, 21:43

Ali ima kdo recept za marmelado brez sladkorja?

Imam možnost dobiti breskve, pa bi prosila mamo za pomoč pri kuhanju. x:Ix x:Ix
Tudi rabarbaro in drugo sadje.

Že vrsto let kupujem marmelado brez sladkorja, je odlična, na kozarcu piše, da je oslajena s naravnim jabolčnim sokom. Okusov je precej x:px x:px , edino kar ni super je, da stane 330 g 3,15 evra :eek: :o|o: :O:

Ne bi rada sladila z Natrenom in podobnimi ciklamati. Imate kakšen dober recept?

#2 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 6. julij 2004, 00:01

hjojta...a ni smiselno, brez kakšnega sladkega dodatka....pa je....
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. julij 2004, 05:34

Ne bi rada sladila z Natrenom in podobnimi ciklamati. Imate kakšen dober recept?

Imam, pa ti ne upam povedat x:Dx

#4 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 6. julij 2004, 07:48

Stane, sigurn je spet SOL x:)x
L.
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. julij 2004, 08:03

Seveda, marmelado, oziroma sadje, s kuhanjem dekodiraš in ji po ohladitvi na 65°C dodaš ščepec zdrave soli x;)x
Ampak, to moraš narediti tudi pri marmeladi s sladkorjem x:Dx
Probaj in povej, okus je fantastičen x:px

#6 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 6. julij 2004, 08:38

Dva recepta za malo bolj eksotični marmeladi, ampak sta obe božanski! x:px
Jaz ju sladim z želirnim sladkorjem(ki da tudi primerno gostoto,veliko manj sladek od navadnega)

MANGOV DŽEM Z INGVERJEMZa 1 liter

1 kg olupljenega in narezanega manga
60 ml limoninega soka
žlička nastrgane pomarančne lupinice
30 g drobno sesekljanega kandiranega ingverja
1 kg želirnega sladkorja

Pripravljene sestavine damo v večjo kozico in pri šibkem ognju kuhamo 12-15 minut, da postane masa kašasta. Dodamo nekoliko vode, če bi se sadje hotelo prijeti dna. Sladkor v pečici počasi segrejemo. Vroč sladkor damo v mešanico in med kuhanjem mešamo do želiranja. Nekoliko ohladimo, nalijemo v sterilizirane kozarce in tesno zapremo.



LIMETINO-POMARANČNA MARMELADA

Za 1,5 litra

4 limete
2 pomaranči
3 litre vode
1 kg želirnega sladkorja

Limete in pomaranči temeljito operemo pod tekočo vodo in odrežemo cvetni in pecljev nastavek. Sadeže olupimo in odstranimo belo lupino. Obarvano lupino narežemo na tanke rezance. Pečke zavijemo v krpico. Sadeže narežemo na rezine in skupaj z rezanci lupine in pečkami denemo v večji lonec. Prilijemo vodo, mešanico zavremo in počasi kuhljamo na šibkem ognju.
Sladkor pogrejemo v pečici. Zamešamo ga med sadje in med mešanjem pri močnem ognju kuhamo do želiranja. Marmelado nekoliko ohladimo in odstranimo krpico s pečkami. Potem marmelado nalijemo v sterilizirane kozarce in tesno zapremo.

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#7 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 6. julij 2004, 12:22

Prijateljica pravi, da je imela nekoc recept, kako narediti marmelado sladkano z medom....brez vseh zelirnih zadev. Ali ima mogoce kdo kak tak recept?
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#8 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 6. julij 2004, 12:52

Contesa :palec: :palec: , hvala

(sem malce upala, da se boš oglasila s kakšno ekstravagantno zadevo x:Ix x:Ix x;)x )

Moja mama pravi, da bo težko kuhati marmelado brez želirnih zadev, ki marmelado gostijo. :eek: :o|o: Prav tako je sladkor naravni konzervans, zato se marmelada obdrži toliko časa. :o|o: xrolleyesx

Marmeladi, ki predlagaš, sta nedvomno 'nobel' zadevi, ju ne vidim zjutraj na popečenem kruhu x;)x x8Dx ,

* mangovo, ki ji ingver da tisto posebno pikantnost bi dodala kot omako h kakšni divjačinski hladni pečenki x:px x:px xDDx

*lime-pomarančno pa obvezno s kakšno sladko gorgonzolco, mogoče gorgonzolo z maskarponom, zraven grisini in stebla od zelene x:px :2src: :2src: xsrcx

V te namene imam doma kar nekaj žlahtnih marmeladic, džemčkov, sladko in salsic: robidnično, figino, iz vrtnic, iz kutine, iz vijolic... x:px x:px x:px

Vendar, da se držim teme:Jaz bi rada naredila marmelado iz breskev, ki ne vsebuje sladkorja, ne belega, ne rjavega, ne tistega za diabetike (natren in podobno), ne želirnega. Marmelado za zajtrk, popečen polnozrnat ali koruzni kruh, gor nemastna skuta in marmelada brez sladkorja! x^x x^x

#9 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 19. julij 2004, 13:41

Prijateljica pravi, da je imela nekoc recept, kako narediti marmelado sladkano z medom....brez vseh zelirnih zadev. Ali ima mogoce kdo kak tak recept?

Glede na to, da je pri medu kritična temperatura zelo nizko, 45 stopinj, in pregret med postane zgolj okusno sladilo, bi težko pričakoval kakšen dober recept.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. julij 2004, 14:27

Vendar, da se držim teme:Jaz bi rada naredila marmelado iz breskev, ki ne vsebuje sladkorja, ne belega, ne rjavega, ne tistega za diabetike (natren in podobno), ne želirnega. Marmelado za zajtrk, popečen polnozrnat ali koruzni kruh, gor nemastna skuta in marmelada brez sladkorja!  x^x  x^x 

Potem pač ne tišči cukra not :sori:

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. julij 2004, 16:29

...Moja mama pravi, da bo težko kuhati marmelado brez želirnih zadev, ki marmelado gostijo. :eek:  :o|o:  Prav tako je sladkor naravni konzervans, zato se marmelada obdrži toliko časa. :o|o:  xrolleyesx ....

a brez se ne obdrzi? oz. da dodas le malo sladkorja?
mnorda bi bila zanimiva kombinacija, da bi na vrhu sdezev, ki vsebinsko predstavljajo marmelado dodala kaj drugega, kar bi odvrnilo pozornost bakerij oz. bi raje sle na vrh sadezev!? ; ali pa i imela dvojne kozarce z ozkim prehodom, spodaj bi bila marmelada, zgoraj pa prostor za vse drugo x:Dx :eek: xrolleyesx

#12 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 19. julij 2004, 21:17

ruby27: pa nared marmelado tko kot je sstane napisal: "ne tisci cukra not" x:Dx po navadnemu receptu le ne notr dt sladkorja in zeleja pa teh zadev... emmm, bos dobila ven nesladkano cezano? x:Dx
sam zakaj brez sladkorja? sej tudi fruktoza v sadjih redi... x:px

drugace pa lahko poskusis, tko da prekuhas sadje, ki ima dovolj pektina, ker v skrajnem primeru namesto zeliranih sladkorjev pektin poskrbi za gostoto, tega pa imajo najvec jabolka, ribez... sam breskve? al pa naredi mesanico, teh tvojih breskev, pa dodaj nesladkan sok ribeza? pa potem vse to shran v majhnih kozarckih! ker tko ni dolgo obstojna! vem pa za recept maremelade brez teh stvari, ki tebi niso vsec gre pa nekak tkole: 1,5 kg sliv, sok ene pomarance, sok ene limone, 1/2 drobno naribane pomarancne in limonine lupine, 150 g rozin, kuhas brez vode, rozine pa dodas na koncu... lahk pa poskusis namest sliv z breskvami? x;)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#13 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. julij 2004, 11:08

vou, evo, sej sm vedu, da se da! x^x :palec: x:Dx

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. julij 2004, 11:30

Free, ampak, če bi pa še kuhal pod 65°C, bi pa to bila marmelada za lek x:px x;)x

#15 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 20. julij 2004, 13:29

vou, evo, sej sm vedu, da se da!  x^x   :palec:  x:Dx

jap, vse se da! (ce si upas tvegat) x:px
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#16 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 20. julij 2004, 16:36

Hvala za nasvete.
Po pravici povedano, ne bom tvegala. x;)x

Upala sem na kakšen preizkušen recept, ne bi ekserimentirala z kilami breskev, pa kozarci...pa ves mater...

Pa drugo leto :o|o: :o|o: :xx!:

#17 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 20. julij 2004, 16:54

ne leje sej gre! je znanstveno dokazano pri moji stari mami x;)x sam nevem ce z breskvami... x:o)x gre pa po tistem postopku, ki sem ga mal visje napisala z slivami pa rozinami...zdj po moje bi mogl bit nekak isto ce namest sliv das breskve? ah, pol pac drugo leto :sori:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#18 Zarja

Zarja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 21. julij 2004, 10:59

Ali kdo ve kako se pa obnese , če sladkaš s fruktozo? Ali ima kdo kak recept za marmelado s fruktozo??
Bi ga bila full vesela. xDDx x:px

#19 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 15. avgust 2005, 20:10

Hello x;)x

Help.
Torej, dobil smo veliko breskev. Ogromno. Pa sva se z mami odlocile, da bi naredile marmelado. Tako, ki bi jo tudi Michelle jedla, torej brez sladokrja, al pa z natrenom. A ma kdo kak dober recept?
Sem prebrala tistega z zdravo soljo, samo jo zal nimam in nocem da prej zgnijejo x;)x

Kdo? Kdorkoli? x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#20 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 15. avgust 2005, 20:15

Jaz ponavadi vse marmelade delam z nadomestkom sladkorja, ker imamo v družini diabetes, ampak nikoli po receptu ampak zgolj po občutkuxDDx .....vedno mi uspejo....pač, odvisno kako je sadje sladko, sem že delala slivovo marmelado brez sladkanja.....Mi namreč ne maramo preveč sladkih marmelad :palec: ....

xDDx
Smisel življenja je največja sreča

#21 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 15. avgust 2005, 21:24

@Stane, pretiravanje s soljo škodi! :vragec: x:Dx Še bolj pa škodi pretiravanje s sladkorjem x!x

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. avgust 2005, 21:35

<{POST_SNAPBACK}>@Stane, pretiravanje s soljo škodi! :vragec:

Kdo pa pretirava, jaz ne in tudi tega nikomur ne priporočam x;)x

#23 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 22. avgust 2005, 21:20

<{POST_SNAPBACK}>Hello  x;)x

Help.
Torej, dobil smo veliko breskev. Ogromno. Pa sva se z mami odlocile, da bi naredile marmelado. Tako, ki bi jo tudi Michelle jedla, torej brez sladokrja, al pa z natrenom. A ma kdo kak dober recept?
Sem prebrala tistega z zdravo soljo, samo jo zal nimam in nocem da prej zgnijejo  x;)x

Kdo? Kdorkoli?  x;)x

Najbrž je že prepozno...pa vendar...
Breskve bi zmlela v multipraktiku, dodala zmleta jabolka(pektin!)...zavrela, dodala tekoči natren in sok dveh limon....napolnila v kozarce, ki sem jih sterilizirala....

#24 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 25. avgust 2005, 11:02

Hvala enja, sva na zelo podoben nacin naredili.
Potem pa dali 2 kozarca sosedom, 2 babici, ostalo je ostalo za doma in je ze vse izginilo. So jo jedli kar z zlico x:px
Pa nisva cist zmlele, ker jaz imam rada kaksen koscek vsake tolk casa x:o)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#25 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 25. avgust 2005, 11:12

<{POST_SNAPBACK}>Hvala enja, sva na zelo podoben nacin naredili.
Potem pa dali 2 kozarca sosedom, 2 babici, ostalo je ostalo za doma in je ze vse izginilo. So jo jedli kar z zlico  x:px
Pa nisva cist zmlele, ker jaz imam rada kaksen koscek vsake tolk casa  x:o)x

Super Michelle :palec: ..sem najprej prebrala, da vama je vse zgnilo xDDx ....če ste jo že pojedli, je morala bit pa res dobra.Tudi sama pustim koščke v marmeladi...in rada pomešam sadje..slive, breskve, jabolka...itd...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0