Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Otroci in 5.hiša


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
840 komentarjev na to temo

#26 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 16. julij 2004, 10:18

Najada,

kar brez panike, prosim. Saj smo že povedali, da to, da imaš 5.hišo prazno, ne pomeni samo po sebi, da ne bosta imela otrok...
Prazne hiše imajo tudi svoj pomen, le da če so v njej planeti, pride le še bolj do izraza - na kakšen način se izrazi je odvisno od narave planeta in njegove postavitve ter aspektov, ki jih tvori z drugimi planeti.

O Saturnu in njegov vlogi je pisal že Bern, tako da si preberi tudi tisto...
O Soncu in hišah pa imaš tudi nekaj na Luninem Netu v Mali šoli astrologije - priporočam... potem pa to prebrano poveži malo med sabo.

Nič ni tako slabo, da ne bi moglo biti boljše... x:Dx :palec:

LP, Nina

#27 najada

najada
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 16. julij 2004, 10:36

Čao, dr.Freudova! Hvala ti...
Res me je zadnje dni napadla prava mrzlica "raziskovanja", tako da pobiram drobtinice od vsepovsod. Absolutno se bom morala lotit zadeve bolj sistematično!
Zaradi Saturna me je pa v paniko spravila par dni nazaj astrologinja, ki se je osredotočila predvsem na to in mi je povedala, kako zelo težko in polno kriz je življenje s Saturnom v 8. hiši (ki naj bi jo prehajal tudi zdaj, pa še 2 leti!!) ;)
Lepo bodite!

#28 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 16. julij 2004, 10:58

Saturn je naš modri učitelj, ja...

Simbolizira tudi karmo in stvari, ki se jih moraš še naučiti in bodo zahtevale ogromno potrpežljivosti, bodo pa zelo poučne in prinašajo izkušnje. V tisti hiši, kjer "kraljuje", tam bo še večji poudarek na izkušnjah. Npr. sama ga imam ravno v 5.hiši (kar ni ugodno samo po sebi, pa še par zoprnih aspektov mi tvori), vpliv tega je razložil Bern...

Nič se bati, neglede na to, kaj ti je bilo povedano. Včasih ne razumemo stvari, ki se nam dogajajo, to pride s časom. Ti živi neobremenjeno s tem Saturnom in potem, ko se ti nekaj zgodi, pa poskušaj kaj potegniti iz tega za naslednjič in "ata" Saturn bo zadovoljen x;)x Pa še če ti bo šlo kaj narobe, lahko jezo vedno streseš na njega x8Dx x:Dx

Pošiljam ti veliko sončka in uživaj v raziskovanju,

Nina

#29 najada

najada
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:47

Nina, :palec: x:)x

#30 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 18. julij 2004, 01:09

Za število otrok je bolj malo pomembno, ali imamo v 5. hiši planete in tudi ne koliko planetov. Planeti v 5 hiši opisujejo dvoje: način rojstva in to skupaj z ascendentom in vrhom 9 hiše in opisuje otroka njegov značaj ter s čim se najraje ukvarja.
Med tem opisuje vrh pete hiše (vrh pomeni gledano od ascendenta v nasprotni smeri od urnega kazalca) in znamenje s katerim se začne hiša znamenje otroka (kar pa ni vedno sončne znamenje ampak je lahko tudi ascendent otroka), znamenje drugega otroka, to se pravi znamenje njegovega sonca ali ascendenta (če ga dobite) najdemo na vrh 7. hiše. Na splošno to v 80 % drži, razen kadar je bilo rojstvo odločeno od zdravnika (npt. ker je bil otrok v nevarnosti), če je nek dogodek pripeljal do predčasnega rojstva ali druge zadeve.
Če je ženska doživela splav, npr med 1. in 2. otrokom v tem primeru 2. otrok ni v 7. hiši ampak v 9. hiši.
v osebnem horoskopu otroku se lahko ugotovi od 9. hiše (= rojstvo) naprej dogodke po rojstvu, hiše pred 9. hiše pa "pripovedujejo zgodbo" kako je mati doživljala čas preden se je otrok rodil.

Glede planetov v hišah pomenijo po mojih izkušnjah
Sonce pomeni nekaj otrok (od tega bo eden zelo uspešen ali deležen časti)
Luna - številni otroci
Merkur - pametni otroci
Venera - nadarjeni in čustveni otroci, ki prinesejo staršem zadovoljstvo
Mars - sebični otroci ali več otrok
Jupiter - otroci, ki hitro napredujejo in so spoštovanja vredni
Saturn - zanositev ne poteka lahko, lahko težave z otroci, ali pa imajo starši močan občutek odgovornosti, ali se včasih vedejo do otrok bolj hladno ali pa veliko zahtevajo
Uran - talentirani in ekscentrični otroci, vendar pa malo otrok
Neptun - močna želja po otrocih, ki imajo umetniško dušo.
Pluton - nevarnost pri nosečnosti, zaradi otroka velika sprememba v življenja, in otrok je lahko zelo oblasten

Spol otroka kaže znamenje na vrhu pete hiše ( zato je potrebno vedeti, katero znamenje je žensko in katero je moško).
Slab aspekt med Soncem (pri ženski), (pri moškem je to luna) s Saturnom pogosto kaže na malo ali nič otrok. V rojstni karti ženske pokaže napet aspekt med Soncem in Uranom nevarnost splava ali druge nenavadne ali nepričakovane okoliščine pri rojstvu.
In glede število otrok lahko dvotelesno znamenje izda da bosta najmanj dva otroka prišla na svet :)

No jaz imam vrh pete hiše v levu, kar je enotelesno in moško znamenje zato sem rodila sina, ker je v 5 hiši Uran je tik pred rojstvom prišlo do zapletov (popkovina je bila zavita okrog vratu) in je tako prišel otrok na svet s carskim rezom. Ker je Uran v aspektu z Saturnom se je vleklo preden sem postala noseća.
In ker je Uran v 5. hiši se otrok najraje igra z računalnikom ter tuhta kako se kaj počne :) :sori: bi raje videla, da več bere

#31 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 18. julij 2004, 13:26

Če jo že imaš, to hčer, povej, če ne, je pa to mnogo premalo, da bi streljali ... x^x x;)x
Dum spiro, spero.

#32 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 18. julij 2004, 20:40

No, potem pa verjetno pomeni, da bo vse skupaj malo bolj pozno, se pravi kasneje. Po 28 letu. Zaradi kozoroga, ki simbolizira "malo kasneje"... x:)x
Dum spiro, spero.

#33 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 18. julij 2004, 20:47

...pa po moji intuiciji bo sin, ne hči... x8Dx
Dum spiro, spero.

#34 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 19. julij 2004, 15:07

kaj pa ce imas 5 in 7 hiso prazno?? :eek:

#35 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 19. julij 2004, 15:15

To nič ne pove....jaz imam tudi 5.hišo prazno pa imam dva otroka. x:)x
Dum spiro, spero.

#36 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 19. julij 2004, 21:50

Med tem opisuje vrh pete hiše (vrh pomeni gledano od ascendenta v nasprotni smeri od urnega kazalca) in znamenje s katerim se začne hiša znamenje otroka (kar pa ni vedno sončne znamenje ampak je lahko tudi ascendent otroka),

Mars - sebični otroci ali več otrok
Jupiter - otroci, ki hitro napredujejo in so spoštovanja vredni

Tale informacija je pa mega x^x :palec: :eek: :eek: :eek: :eek:

Sem šla kontrolirat mamino natalno karto. Vrh 5. hiše ima v Škorpijonu in jaz sem se rodila dekle in Ško. :eek:
V njej ima še Jupitra x^x x^x x;)x
In Mars, imam še mlajšega brata.
No, vrh sedme hiše je vodnar, 9. pa Ribi, brat pa je Ško. , Asc.- Ško. in Luna v Ribah :o|o:


Šla sem pogledat tudi natalne karte prijateljic: ne morem verjet :eek: :eek: : vse imajo vrh 5. hiše v sončnem znaku njihovih prvorojenk in prvorojencev :eek: :eek: x^x x^x

#37 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 20. julij 2004, 09:23

...
Če je ženska doživela splav, npr med 1. in 2. otrokom v tem primeru 2. otrok ni v 7. hiši ampak v 9. hiši.
...


Tole ni čisto pravilo. Kar nekaj primerov sem imel, ko to ni bilo tako in je ženska drugega otroka "videla" lepo tako, kot se ga vidi v sedmi hiši, vmes pa je bil tudi splav. Kako je to mogoče, ne vem, samo zapisujem stvari, ki mi jih ljudje povedo. Mislim, da gre za razlike pri dojemanju horoskopa, na ta način je razložljivo marsikaj. Ampak v večini primerov pa dejansko pride tako. kot praviš, od pete dalje se lepo vidi, kaj je bilo in kako.


Pišeš tudi naslednje:
<v osebnem horoskopu otroku se lahko ugotovi od 9. hiše (= rojstvo) naprej dogodke po rojstvu, hiše pred 9. hiše pa "pripovedujejo zgodbo" kako je mati doživljala čas preden se je otrok rodil. >

Prva trditev izhaja iz Life*Time*Astrology in sem kar vesel, da se tega oprijemlje še kdo, glede na to, kako zelo uporabna je ta metoda.
O drugi trditvi bom pa zelo vesel, če boš napisala kaj več, ker tega ne poznam.

Živijo!

x:)x

#38 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 22. julij 2004, 21:35

vrh 5. hiše , 7. hiše resda pokaže lepo spol otroka,
glej Ruby drugi rojenec je moški spol (saj praviš) da imaš brata in Vodnar je moški spol, kaj ne? x:)x

glede znamenja in Ascendenta pa sem večkrat ugotovila da zajema lahko 5. hiša sonce ali ascendent prvega in drugega otroka, na žalost pa nisem še zasledila študije o tem, ki bi to malo podrobno raziskovalo. Take da zaenkrat lahko samo trdim da visi to z drugim otrokom nekako v zraku. Vesela pa bi bila če bi kaj o tem izvedela.

Bern pozdravljen! Priznam, da zadeve s spolom in znamenjem otroka ni tako enostavno, saj bi bilo pri raziskovanju tega upoštevati več faktorjev, ki bi lahko vplivalo na horoskop. Npr. kaj se zgodi v primeru posilstva, ali operativnega posega itd. Zdi se mi da je tu morje vprašanj, ki (saj po moji vednosti) niso še dovolj temeljito raziskovana. It mojih primerov se zdi kot da take zadeve sploh ne vplivajo na horoskop, drugič pa. Trenutne se ne spomnim od kod , imam pa v spominu omembe, da se naj bi to razbralo iz 12. hiše Težko je reči le na raziskave majhnega števila žensk potrebovali bi zato veliko več podatkov.

Glede mojih omemb 9 hiše prej in po nisem brala iz Life*Time*Astrology ampak sem imela priliko poslušati Seminar A.T.Mann, ki je predstavil iz svoje knjige »Astrology and the Art of Healing« odkritja glede dogodkov ki je doživela mati pred rojstvom. Čudim se pa, da v Life time ni omenjen tudi ta faktor???
No na kratko povedano zna čudovito prikazati primere, kjer se vidijo dogodke matere v omenjenem obdobju.
Knjiga je resda vredna branja, in jo toplo priporočam.

#39 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 23. julij 2004, 13:49

In to je seveda ISTO, Jupi.

A.T.Mann, ki ga osebno poznam že desetletje in čez, je avtor teorije L*T*A in jo odtlej povezuje z vsemi svojimi nadlajnjimi teorijiami. Tako jo imam jaz v dveh njegovih knjigah, vem pa, da je tudi sestavni del knjige, ki jo omenjaš ti, saj je o njej predaval v benetkah pred leti. Ampak teorija je ena in ista ves čas. Pa še odlična je povrh! Praktično jo uporabljam od leta '94. Deluje, da dol padeš!

Lep pozdrav!

Bern

#40 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. julij 2004, 14:07

Bi lahko prosim kdo pomagal razbrati, kdaj bi bilo najbolj primerno obdobje za zanositev? Moja draga priateljica namreč že več let ne more zanositi :V: . Vsakršna hormonska kura ji zelo škodi.

Rojena je 02/09/1969 v Trstu ob 20.15
Devica, asc.Riba in Luna v Biku.

Vrh 5.hiše je v Raku na 9.stopinji.

V 5. hiši ma Venero, na 5,30 stopinji Leva
Venerini aspekti:
VE kvadrat Saturn (1.hiša,Bik)
VE trigon Neptun (8.hiša,Škorpijon)
VE sekstil Uran
VE sekstil Jupiter

Luna je v drugi hiši na 29.25 Bika

Hvala vnaprej

#41 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 23. julij 2004, 14:17

no, kaj takega, ... ravno sem preučevala na astro.com, Ruby pa postavlja tu istočasno vprašanje glede zanositve:
kjer greš pod
1.Free horoscopes
2.Extended chart selection
3.klik na Astrodienst special in v okviru tega najdeš spodaj varianto:
Lunar Phases Fertility Calendar

za mene za ta zadnji mesec sem presenečena, se ujema z mojim ciklusom... no, saj nimam biti kaj presenečena, saj se mi je že astrologija dokazala x-krat

Vnesi podatke in potem ko dobiš ven grafe po mesecih, boš videla plodne dneve z rdečo črto označene :palec:

ampak pri tvoji prijateljici, ne vem, treba je bolj natančno preučit, ker praviš, da se že tako dolgo trudi...
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#42 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. julij 2004, 14:53

Stankaa-1000 hvala!

#43 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. julij 2004, 15:00

Pri meni se tudi ujema :eek:

#44 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. julij 2004, 15:05

Tudi pri meni :eek: :eek: :eek:

#45 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 23. julij 2004, 15:13

me veseli, da sem vas naučila malo "ribic nalovit", tam lahko kolegici natančno sprintaš plodne dneve x^x

Sem pogledala njeno karto-glede na to, ko sem videla Luna (vl.5.h) v Biku je plodna, ampak žal je na zadnji stopinji Bika, kar že otežuje in tudi opozicija z Neptunom kot da ne dovoli, da bi se zadržal plod oz. neke nejasnosti, mogoče že prej z menstruacijo problemi in že kot majhna bolj občutljiva. Planet v 5.h Venera tudi dela kvadrat na ta Neptun v 8.h...

Mislim, da glede na to, da Venera dela lepe 3 sekstilčke in to tudi z Merkurjem (ki tudi ponazarja otroka), Uranom, Jupitrom...
menim, da se ji bo vse dobro izšlo, samo ne zlahka...naj kdo vidi kje je rešitev...preko česa, gotovo ne preko zdravil-Neptuna

kdaj bi bilo obdobje primerno za zanositev...

Želim ji vse naj in čimprej xsrcx

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#46 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 23. julij 2004, 19:31

Tale luna na 29. stopinji žal ni najbolj perspektivna. Po moje bo otrok takrat(?), ko pride Saturn v Leva. x?x Zdravilo zanjo je v njej sami...preobrazba. x:)x
Dum spiro, spero.

#47 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. julij 2004, 20:41

Stankaa in Oona, najlepša hvala :palec: :palec: :palec:

Ja, ima probleme z menstruacijo praktično od vedno. Odkar pa se je pred 4 leti poročila, vsakič po ovulaciji začne krvaveti. Po nekaj kapljic na dan, potem pa normalen ciklus.

Spet so jo uspeli prepričati in so ji uvalili neke hormone, je čisto paf od njihovega delovanja, zanosi pa ne.

Hudo mi je zanjo, ker jo to nedoživeto materinstvo žene v delo, je ze itak deloholik, vendar se bo ugonobila, če bo šlo tako naprej. :V:

Upam, da bo še kdo kaj napisal v zvezi s tem. Tema je delikatna, jaz jo nič ne sprašujem, počakam, da sama kaj pove v zvezi s tem.
Njen mož pa že kar misli, da ne bo nobenega potomstva, pa si je šel kupit psa :o|o: :ph34r: :!!:

#48 labodka

labodka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 27. julij 2004, 22:34

Venera sekstil Uran
Venera kvadrat Pluton
Venera trikotnik Ascendent ( devica )


Venera je v 5 hiši v znamenju ( kozoroga) na 18 stopinj.
7 hiša v ribah. x:Ix

Hm...moti me Venera kvadrat Pluton. Baje splav ali smrt otroka. Problemi pri nosečnosti.

Peta hiša v veneri mi pomeni, da bodo otroci sončki ampak planeti??? :inocent:

Nisem vešča v tem.
Mi lahko kdo malo obrazloži, please... x:)x

#49 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 27. julij 2004, 23:15

Jaz nisem tak stručko, da bi na podlagi treh podatkov uspela pravilno napovedat, kaj bo in kaj ne bo. xnckrivx Če pa je kakšen tak tukaj gor, pa ...kapo dol! x:Dx

Aja. Pa pete hiše v Veneri ni. Je ni. :o|o: Edino Venera v 5.hiši...

Lep dan! x:)x
Dum spiro, spero.

#50 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 28. julij 2004, 00:44

Hm...moti me Venera kvadrat Pluton. Baje splav ali smrt otroka. Problemi pri nosečnosti.

?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0