Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Roževec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#1 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:17

To je moj najljubši kamen. Mam ga skoz pr seb, ker me pomirja. Kakšni so še kej učinki? Nisem našla dost o njem zapisanga...
sanci_cat

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:29

Tule imas nekaj malega.

Gotovo pa se pojavi se Nosorog in poda vec o njem. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:31

Sem se že ustrašla da me boš okarala, da sem spet temo brezveze isto dodala. :sori:
Hvala! x:)x x;)x
sanci_cat

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:52

Hehe, saj sem res zmaj, ves. x;)x
... sem sla pogledat za vsak slucaj se 1x - ni je se (tudi ne z 'z') in tudi ne z 'rožnati' niti z 'roznati' kremen niti z 'rozenkvarc'.. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. julij 2004, 13:58

Jst mu rajš rečem rožnati kremen. Roževec, kar je sicer tudi prav, se sliši podobno kot roženec, ki pa je čisto nekaj drugega - drugo ime za roženec je pa flint.




ROŽNATI KREMEN
Trigonalni SiO2
Pogoste primesi: Na, Al, Fe, Ti, Ca, Mg, Mn
Trdota: 7
Gostota: 2,65 g/cm3
Element: zemlja - zrak

Običajno je debelozrnat, zaključeni kristali so izredno redki. Je rožnatordeč do rdeč, pogosto vsebuje tudi tanke iglice rutila, ki povzročijo, pri kabošonsko brušenih primerkih, asterizem. Če je predolgo na soncu, izgubi rožnato barvo, ki mu jo daje prisotnost titana in mangana.

Izvor imena:
Pod tem imenom, ki ga je dobil zaradi rožnate barve, ga poznamo dobrih 200 let.

Nahajališča:
Najlepši rožnati kremen prihaja iz Madagaskarja, na tržišču pa je največ Brazilskega. Pomembnejša nahajališča so še v Rusiji, ZDA (Kolorado), Španiji in na Škotskem.

Možnosti zamenjave:
Zamenjati ga skorajda ne moremo, saj je npr. veliko dražji morganit bistveno svetlejši.

Ponaredki:
Ponarejajo ga tako, da rožnato obarvajo nekatere vrste ahatov. Zelo pogosto pa pravim roževcem spremenijo barvo v bolj intenzivno rožnato tako, da ga pobrusijo z rdeče rjavim brusnim sredstvom, ki ostane v razpokah kamna in mu s tem naredi temnejši odtenek.

Tradicionalna uporaba:
Tradicionalno je veljal za kamen plodnosti, čeprav imajo ta sloves običajno kamni, ki jim vlada element voda. Uporabljali so ga za zdravljenje srčnih težav in ženskih bolezni, pa tudi v ljubezenski magiji.

Uporaba danes:
Eliksir iz rožnatega kremena sproži delovanje encimov (biokatalizatorji, ki omogočajo vse kemijske reakcije v telesu). Zaradi vpliva elementa zemlje, deluje eliksir tudi na debelo črevo, spolno območje in ledvica.
Nošenje rožnatega kremena v višini timusa ugodno vpliva na delovanje srca. Je primerno darilo ljubljeni osebi. Njegova vibracija nas osvobaja skrbi, podarja senzitivnost in nas dela nežne, a odločne. Običajno ga programiramo za pridobivanje in širjenje ljubezni ter prijateljstva.

Astrološke povezave:
Pripada vodnarjem z ascendentom v biku in bikom z ascendentom v tehtnici. K prizemljenosti pa pomaga tehtnicam z ascendentom v ribah.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 14:02

Eliksir iz rožnatega kremena sproži delovanje encimov (biokatalizatorji, ki omogočajo vse kemijske reakcije v telesu). Zaradi vpliva elementa zemlje, deluje eliksir tudi na debelo črevo, spolno območje in ledvica. ...

:palec:

Nosorog, eliksir sem iskala prej, pa nasla samo ahat... ali bi se ti dalo enkrat dodat... aja... saj res, sem precizirala v naslovu ze...
Ali imamo posebno temo eliksirji?
ker potem bi namrec lahko dali posamezne eliksirje oz. delovanje iz posameznih kristalov...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. julij 2004, 16:52

Lohka to nardimo ja. Mal drgač. Sj s temile opisi kamnov na tak način bom mogu itak zdaj zdaj nehat, drgač nove, razširjene izdaje knjige Minerali*zdravje*duhovnost, iz katere delovnega gradiva te opise črpam (izšla naj bi jeseni), živ bog ne bo kupil (ker bo vse na LF - lalala) :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 19:35

Nosorog... xrolleyesx 'sem ti rekla'. :o|o: x:o)x x;)x
Vseeno pa: v bistvu dvomim, ves... po tej logiki nihce ne bi kupil LK, ker je ze vse na netu - pa ni tako - folk hoce imet doma, na broju... x:)x

Saj bos videl zdaj, ko imas in bos imel vec in vec stika z netom... kaj in kako in vse...
Morda, ce se ti bo dalo, bos imel cas in vse, bos 'prilagodil' texte - podal manj - ali kaj jaz vem....

Ce bos recimo zbral vse zive eliksirje v text - jih zberi raje v clanek in ga objavi na Magazinu.
In ne (samo) na LNF.
Tam je itak postavka (ali pa bo), da lahko folk tudi komentira - jasno na forumu.... Tako da se bo itak povezalo....
Zate pa je to vse referenca... vseeno...
Ves koliko je nalkjucnih interesentov.....
Saj ta skupina ljudi, ki si na netu najdejo vse, ali v knjiznicah, itak ne bi kupila knjig. katerihkoli v bistvu.....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 16. julij 2004, 19:39

Vidiš nosorog, jaz sem pa najprej pomislila..kul, tole knjigo pa bom kupila...preprosto zato, ker se ti ne da kr naprej iskat na netu...knjigo pa imaš lepo na polici...in kadarkoli polistaš mal po njej..

Astra
Per aspera ad astra

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 19:46

No, evo, to govorim. :palec: x:)x

p.s. S tem si v bistvu kvecjemu privabis ljudi... tudi kratkorocno (in ne samo dolgorocno) - ker - aha, to je vse notri, dbest...
Ljudje so postali kriticni, ne kupijo vec vsega - normalno, ob taki ponudbi...
Pa je fino vedeti, kaj in kako, kje to dobis. x;)x
Tukaj - vse. :palec: x^x x8Dx xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 17. julij 2004, 19:39

ok, tole ni moje mišljenje o kamnih in eliksirjih, ampak že nekaj časa razmišljam kaj vse živo imamo tu in na LN - kis, glina, rman in preslica x:Dx, vaje za telo, mandale, sol, nasveti , kristali, minerali, knjige, reiki, joga,astrologija, in še kup dobrih razmišljanj, pomoči...prava zakladnica znanja in Nosorog verjemi da bomo tudi forumovci kupci tvoje knjige...

#12 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 18. julij 2004, 00:02

Nosorog, lepo tole opisano...čakam knjigico x:)x ....da bo doma na broju kot pravi Marsa.
Pred leti sem si kupila roževec in me spremlja že leta in leta...brez tega ne minejo pomembni dogodki v mojem življenju je kot talisman. Včasih ga kam vtaknem...in ga ne najdem...pa se spet pojavi. Ko sem se **možila** sem imela v torbici roževec in kameno strelo. Se mi zdi, da brez tega obred ne bi bil energetsko podprt....kaj pa vem, mogoče se motim :wOOt:
Bom si pa še eleksir začela pripravljati...se mi zdi tole fino kar si podal.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#13 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. julij 2004, 09:32

hm, a se eliksir vedno dela iz enega kristalčka? al lahko npr v kozarec vtakneš roževec in ametist?...........oz se to lahko kako kombinira ali ne x:)x x?x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#14 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. julij 2004, 19:45

hm, a se eliksir vedno dela iz enega kristalčka? al lahko npr v kozarec vtakneš roževec in ametist?...........oz se to lahko kako kombinira ali ne  x:)x  x?x

Iz tegale vprašanja sem dobil čudovito idejo, s katero bom skušal obogatiti knjigo, ki je v delu (in čuveni Magazin seveda). Eliksir namreč lahko delaš iz več kristalov, a dejstvo je, da so nekateri kristali kompatibilni in se energijsko podpirajo, nekateri pa se energijsko "bremzajo." Najbolj odtrgano aktivna je kombinacija podpiranja energij med selenitom in hematitom, kot sem že nekje omenil. Poskusil bom torej odkriti "pravilo", po katerem se bo dalo sklepati, katere energije so kompatibilne in katere ne. Ni namreč nujno, da je stvar tako preprosta, kot je videti na prvi pogled - na prvi pogled bi recimo lahko rekel, da energiji ognja in vode nista kompatibilni. Že res, a močno okrepita delovanje elementa zraka. V glavnem - če bom kj konkretnga pogruntu, se že oglasim.


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#15 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. julij 2004, 12:02

ej, super :palec: ..........torej nič mešanja........zaenkrat delat eliksirje vsakega posebej x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. julij 2004, 16:05

V primeru roževca in ametista da. S problematiko kompatibilnosti se bom pozabaval med dopustom, a "čez prst" ocenjujem, da rožnati kremen in ametist nista kompatibilna. xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. julij 2004, 01:26

... ocenjujem, da rožnati kremen in ametist nista kompatibilna. xrolleyesx

Ja, jaz sem tudi pomislila tole, ko sem prebrala, Amis...
Meni tudi po filingu ne pase skupaj...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2004, 15:54

malo so sivkasti, a la dimni kremeni... morda pa je sam svetloba taka....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:03

Viš Ruby, ponudiš kamen, pa hočejo kamnolom x:Dx x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:35

Ja, nikoli zadovoljni... :o|o: ,

x?x
A to mislis, ko ni nihce komentiral moje fotke (Krizopraz) tamle v kateri kamen ali kaj?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:55

Kaj pa je z njo narobe?
Lepa je. x:)x

Spomnem pa se svojih tezav, ko sem zacela nakupovati prve kristale. Pojma nisem imela. Celo z Luninim koledarckom in obkrozenimi imeni kristalov v njemu sem sla v trgovino, pa z Noskovi napotki in nasveti. Potem pa je izpadla cela brljotina, ker smo slabo prevajali iz slo v it in obratno... :o|o: :O:

No, zdaj je tudi v Lf magazinu kar nekaj slik in detaljnih opisov, se kaksna slikica pa ne more skodit, clovek dobi obcutek za kristale :palec:

#22 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 1. november 2004, 17:27

Kolegica je zadnjič kupila roževc, pa je potem ugotovila, da ni kupila roževca, ampak lepo obarvano steklo! Sploh opazila ni, da ni pravi.

Moj se me pa zadnje čase drži kot klop. Ne vem zakaj ampak skoz ga mam v mislih...
sanci_cat

#23 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 5. november 2004, 00:20

Js pa spim z dvokilskim in se imam čudovito! Včasih ga stisnem k sebi al pa ga odrinem stran, ker je premrzu :) hehe...

No, name super deluje, sem ratal zelo odprt in tudi precej lahko vzpostavim prijateljske odnose, ljubim, se zavedam, da sem del živega vesolja in ga pač ljubim... bla bla bla...

kokr da se kermu da brat :xx!: x:Dx

Jure

#24 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. november 2004, 00:46

x:o)x x:Dx x:Dx x:Dx x:Xx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#25 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. november 2004, 07:13

in vendar smo prebrali x^x ...zmer se nam da brat, kakšne izkušnje ima kdo s kristalčki :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0