Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Roževec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#51 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 4. september 2006, 10:21

Ko nekatere zbrušene kamne obsvetiš s točkasto svetlobo ali daš na sonce, se nad njimi pojavi svetlobna štirikraka (diopsid) ali šestkraka zvezda (predvsem rubin, tudi safir, morion, granat, rožnati kremen). Bolj je kamen temen, bolj izrazita je. Ker je rožnati kremen svetel, jo zato komaj opaziš. Do tega pride zaradi cevastih vključkov rutila v mineralu.

lalala


mmmmm x^x jst bi tole vidla rada x:px A jo še imaš?
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#52 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. september 2006, 23:51

mmmmm x^x jst bi tole vidla rada x:px A jo še imaš?


Seveda.

Zmagam na licitaciji... pol pa nosko pozabi roževca :o|o: ...
... verjetno je to sam izgovor, da me lahko še enkrat vidi x;)x x:px x:Dx

No, bilo je pozabil kot pozabil. Precej samozavestno ti tole ... In z lahkoto lohka tud jaz prilijem mal olja tvoji samozavesti - precej bolje zgledaš, kot pozimi. x:Dx

Nosko hvala za knjigico x:Xx ... pa ne se važit kok piva spiješ k jst sm vidla sam kavo pa Cocto :vragec: x;)x x:Dx


Gdaj sem se pa važil? Zadnje mesece ga sploh en kurc spijem. V zadnjem času sem bil sicer dvakrat nabasan, drgač pa res bl kave in kokte.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#53 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 5. september 2006, 07:05

Seveda.


... zvrcni, ko boš mel roževc v avtu in boš na mojem koncu x;)x x:px x:Dx


Js bi se pa kr klele zraven uštulila - sem nekje na istem koncu, večino dneva, kot valkira x:)x
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#54 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. september 2006, 07:38

Js bi se pa kr klele zraven uštulila - sem nekje na istem koncu, večino dneva, kot valkira x:)x


Na OS mi tresn tel. številko.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#55 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 5. september 2006, 09:31

Že vidim kaj bo za mene ostalo, nič.. :vragec:


x:Dx x:Dx
valda, leeonček to ti je feedback..dobiš to kaj daješ..


vse dobro in pozdravček!

Objavljena slika

#56 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 5. september 2006, 09:46

x:Dx x:Dx
valda, leeonček to ti je feedback..dobiš to kaj daješ..
vse dobro in pozdravček!



x:Dx x:Dx x:Dx


pa kaj za vraga vidite vsi na tem roževcu xrolleyesx
imam prečudovite uhane iz roževca x:px učinek tak, da bog pomagaj :vio: :vio:
vsi pobegnili od mene stran :xx!: eden pravzaprav :vragec: :vragec:

#57 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 5. september 2006, 10:15

x:Dx x:Dx x:Dx
pa kaj za vraga vidite vsi na tem roževcu xrolleyesx
imam prečudovite uhane iz roževca x:px učinek tak, da bog pomagaj :vio: :vio:
vsi pobegnili od mene stran :xx!: eden pravzaprav :vragec: :vragec:


Jst pa sem dobila mojega za darilo in sem ga dolgo časa ignorirala, potem pa sem ga začela nosit s sabo, kar tako brez kakšnega povoda in mi je naredil celo štalo :2src: - mislim sej mi je full dobro po eni strani, po drugi mam pa sranje xrolleyesx . Potem pa kar naenkrat puf in je izginil neznano kam in ga nisem našla full časa :sori: do 14 dni nazaj x:px .............. in je prec spet učinek xnckrivx x^x x:px xcivx
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#58 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 5. september 2006, 11:14

Ma, Lublana s širšo okolico ni problem, pridem pač kamor koli x:)x - službo mam drugač še zmeri tam sred polja xDDx
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#59 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. september 2006, 11:22

Ma, Lublana s širšo okolico ni problem, pridem pač kamor koli x:)x - službo mam drugač še zmeri tam sred polja xDDx


Kje maš (božjo) službo?
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#60 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 5. september 2006, 12:28

Jst mam (bogovsko) službo x:Dx V Mengšu.
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#61 Mičo

Mičo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 8. september 2006, 14:07

"Rožnati kremen" oz. "roževec" je rožnati različek kremena, ki ga ponavadi najdemo v masivnih agregatih znotraj pegmatitnih žil. Posamezni kosi lahko dosegajo metrske velikosti in več 100 kg. Kljub temu so prve kristale našli šele leta 1959 v Minas Gerais-u, Brazilija. Kristali z dosedaj edine lokacije dosegajo do 4 cm, izjemoma več.
Roževčeva rožnata barva je posledica nanometrskih vlaknastih vključkov minerala dumortierita (Al, Fe 3+)7 [O3 BO3 (SiO4)3].

Predhekerska tema, po moje še vedno aktualna...

#62 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 8. september 2006, 15:02

Zdaj, ne vem od kje imaš ta podatek- meni je znano le to ,da je rožnati kremen obarvan zaradi prisotnosti železa in titanovih ionov.
Obstoja pa Dumortieritni kremen/ kakor ga imenujejo / , modrikastega odtenka , kar je masivni kremen z vključki kristalov dumortierita.Formula bi bila pa taka-dumortierit- Al6.5 - 7(BO3)(SiO4)3(O, OH)3.
Take podatke imam jaz... xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#63 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 8. september 2006, 15:16

je možno, da je roževec premočen kamen :inocent: al je tud oblika pomembna xnckrivx
mam obesek, ki sem ga veselo nosla ene 14 dni potem pa je bla kr kriza in ga zdej sploh ne morem met okol vrata xrolleyesx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#64 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. september 2006, 15:24

je možno, da je roževec premočen kamen :inocent: al je tud oblika pomembna xnckrivx
mam obesek, ki sem ga veselo nosla ene 14 dni potem pa je bla kr kriza in ga zdej sploh ne morem met okol vrata xrolleyesx


Jutr ga prnes s seboj. x;)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#65 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 8. september 2006, 15:30

Jutr ga prnes s seboj. x;)x

to mam taka ala tak namen x:Dx x^x na koncu bom mela celi žaklček kamnov za prečekirat x:o)x xDDx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#66 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 8. september 2006, 15:38

hi,hi,hi....a imaš prikolco? xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#67 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 8. september 2006, 15:46

hi,hi,hi....a imaš prikolco? xegox

ne..to še zaenkrat ni potrebno...sam če se bo tak nadaljevalo..potem pa ja x:o)x x:o)x x:o)x

prideš jutri :vio:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#68 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 8. september 2006, 15:50

Ne , bom na Lj počakal .Sicer bom v nedeljo na pohorju, jutri imam pa opravke glede dela....xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#69 Mičo

Mičo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 8. september 2006, 16:35

Zepo,

masivnega modrega kremena z durmortieritom, ki ga omenjaš, ne poznam. Edini poznani (s sinonimi blue quartz, Blauquarz, Lazurquartz, Lazurquarz, Saphirquarz, Saphyrquarz, Sapphire Quartz itd.) je prav tako plav, ampak zaradi vlaknastih vključkov magnesioriebeckita ali crocidolita. Misliva isto? Pa to je že druga tema...

#70 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 8. september 2006, 16:57

Zepo,

masivnega modrega kremena z durmortieritom, ki ga omenjaš, ne poznam. Edini poznani (s sinonimi blue quartz, Blauquarz, Lazurquartz, Lazurquarz, Saphirquarz, Saphyrquarz, Sapphire Quartz itd.) je prav tako plav, ampak zaradi vlaknastih vključkov magnesioriebeckita ali crocidolita. Misliva isto? Pa to je že druga tema...


Durmortierite quartz - pravijo masivnemu modremu kremenu z vključki dumortieritnih kristalov / kristalizira res bolj bogo / .Zgleda da ne misliva isto. xegox :palec:
Pa saj nima veze- zanima me , kje si dobil podatek o dumortieritu in rožnatem kremenu? Ta mineral je sicer res rožnat / pink / do moder...pa vijolčast do rjav...
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#71 Mičo

Mičo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 8. september 2006, 17:08

Sem poskusil še na googlu, pa "durmortierite quartz" očitno ni ravno popularen.

O rožnatem kremenu sem dobil članke od Janeza iz American Mineralogist -a. Post je pravzaprav namenjen Tadeju, če se je že pozanimal pri prof. Herlecu.

#72 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 8. september 2006, 17:13

Jutr ga prnes s seboj. x;)x


vse lepo jutri vsem na delavnici, da se čimveč naučite, da bo dobra družba in da spravite nosoroga v še boljšo voljo xwizardx

se vidimo naslednič (lalala)

Objavljena slika

#73 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 8. september 2006, 18:16

Sem poskusil še na googlu, pa "durmortierite quartz" očitno ni ravno popularen.

O rožnatem kremenu sem dobil članke od Janeza iz American Mineralogist -a. Post je pravzaprav namenjen Tadeju, če se je že pozanimal pri prof. Herlecu.



Ja, sem najdu, ble so 2 ali tri študije narejene- v prvi pravijo , da ni glih dumortierit, ampak nek soroden/ v zvezi z / material. v zadnji pa pravijo tako , kot si napisal ti ,sam da je tudi dodano železo kot nadomestek aluminija. . Je pa tko- pri vseh študijah so bili trije isti ljudje, pa saj veš- kar se mineralov tiče, v zadnjih 20 letih so se znani podvojili/2000-4500/, tako da so verjetno vsakodnevna nova odkritja o različnih mineralih. Bereš , kar pač prebereš- jaz sem tole slišal danes prvič- iz vira , ki si ga navedel. Možno , da je, možno da je tudi železo in titanovi ioni, kva pa veš... konec koncev- sicer pa- ni vseeno. Jebat ga..xegox :palec:
Vsi ostali viri pravijo , kot sem napisal najprej- pa bodi pameten. :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#74 Mičo

Mičo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 8. september 2006, 23:30

Zame je kar razlika, če preberem z dokazi in poiskusi podkrepljeno trditev ali pa preprost stavek: to je tako. Še nikjer pa nisem zasledil, zakaj bi ga obarvala železo in titan oziroma nisem zasledil dokaza za to. Če obstaja, se priporočam!

#75 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. september 2006, 11:31

Zame je kar razlika, če preberem z dokazi in poiskusi podkrepljeno trditev ali pa preprost stavek: to je tako. Še nikjer pa nisem zasledil, zakaj bi ga obarvala železo in titan oziroma nisem zasledil dokaza za to. Če obstaja, se priporočam!


Tole je pa mal smešna izjava- zakaj- tudi jaz ne vem, verjetno sta bila vključena med kristalizacijo /pomešana v kremenici/ ...Mislim, tole zgleda tako- enepar tisoč geologov, mineralologov /priznanih v svetu in tudi pri nas/ piše in uči , da sta vključena železo in titan - je zate -preprost stavek.
Potem pa leta 2002 al 3 trije kemiki vštulijo dumortierit zraven - je pa zate strokovna s poskusi podkrepljena trditev .Raziskavo, ki naj bi podkrepila to trditev so pa spet opravili prav ti trije.
Tistih mali milion geologov pa verjetno tudi ni na daljavo na pamet ocenil , da je notri železo in titanovi ioni- zihr se opirajo na kakšno dejstvo oz. raziskave.
Sicer se ne bom kregal s tabo, ker tle ne navijam za nikogar,ampak izražaš se kot da bi bili v srednjem veku, kot da bi bili sedanji strokovnjaki totalni amaterji. Ne vem kako se potem človek lahko sploh uči geologije. Tvoja izjava me spominja na tisto- kar vidim -to verjamem. Pa dvomim, da si kdaj že videl/ s svojimi očmi/ . da je zemlja glih okrogla....
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0