Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Energija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
52 komentarjev na to temo

#1 _tinka_

_tinka_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. julij 2004, 12:50

ok, na začetku morm povedat, da komi kratek čas meditiram in se ukvarjam z energijami...tko, da upam, da se bom na forumu tut kj naučila..

zdj mam pa en 'problem'...no ne vem če je glih problem, ampak ko se sprostim za meditacijo, občutim na vratu tik pod brado neki..eno energijo, ki priska na moj vrat..
občutek pa je kot bi me kdo davil. včasih je to tako močno, da sploh ne morem nadaljevat in prekinem meditacijo.

a kdo ve kaj je to, in kako bi se to dalo odpravit??

p.s.:sj ne vem če sm glih pod pravo temo dala...

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. julij 2004, 13:00

mogoce se obrnes na kakega zdravilca, terapevta, etc.. al pa gres auro slikat (ce se bo kej vidl sploh).
(zdravilci in kontakti so navedeni v eni temi - malo prebrskaj po forumu...)

sicer pa: WELCOME! x:)x

#3 _tinka_

_tinka_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. julij 2004, 13:38

aha....sm našla.

najlepša hvala...auro si bom pa šla slikat..

#4 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 21. julij 2004, 14:11

hmmm..hm....m...nevem,no
se je v tebe naselu kaki moderni Duh Sprave x:Dx
tudi v meditaciji je dobro, da se znebimo odvečnih duhcev...delaj in prosi tudi tako... :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#5 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 21. julij 2004, 15:01

Tole je zdaj a totally wild guess, ampak glede na to, da nekak čutiš blokado (ker to negativno doživljaš, kot si sama opisala) na področju grla, grlne čakre, bi blo mogoče zanimivo razmislit o tem, kako se izražaš... A je tvoja pravica iskrenega in svobodnega izražanja omogočena, al se mogoče kje tule štopaš na tem področju, mogoče v odnosu z določenimi ljudmi samo... Pa se mal preprašaj glede tega..?

Kaj mislite drugi? Sama se s tem ne ukvarjam, da bi ti lahko govorila, kaj bi lahko bilo "narobe", vem pa da je grlna čakra in sploh ta predel povezan z govorjenjem resnice, izražanjem samega sebe x:)x

Pa veliko spehov pri tvojem odpiranju vesolju :palec: x;)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#6 _tinka_

_tinka_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. julij 2004, 15:45

ja sj sm že pomisnla da bi bla to kšna blokada na grleni čakri, samo to je občutit bolj na stičišču brade pa vrata...(če veste kje mislim)...ne pa toliko na samem grlu...pa a ni ta grlena čakra na vpodnjem delu vratu x?x

hm..glede svobodnega izražanja..mislim, da nimam problemov s tem, ampak bom probala še malo razmislit...

x:Ix hvala...

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. julij 2004, 15:54

ok, na začetku morm povedat, da komi kratek čas meditiram in se ukvarjam z energijami...tko, da upam, da se bom na forumu tut kj naučila..

zdj mam pa en 'problem'...no ne vem če je glih problem, ampak ko se sprostim za meditacijo, občutim na vratu tik pod brado neki..eno energijo, ki priska na moj vrat..
občutek pa je kot bi me kdo davil. včasih je to tako močno, da sploh ne morem nadaljevat in prekinem meditacijo.

a kdo ve kaj je to, in kako bi se to dalo odpravit??

p.s.:sj ne vem če sm glih pod pravo temo dala...

Verjetno imaš problem s ščitnico. Pritisni na akupresurni točki na dlaneh in če boš začutila neprijetno bolečino, je to to.

#8 _tinka_

_tinka_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. julij 2004, 20:53

kje pa so te akupresurne točke??
jasno mi je da so na rokah... x:)x samo ne vem kje točno so....

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. julij 2004, 21:01

Na blazinicah od palcev, približno. Pa še malo naokoli zakroži, točko pa stisneš s palcem in kazalcem druge roke, tako, da dlan objameš, palec spodaj, kazalec z zgornje strani dlani.
Stisni pa kar spodobno x;)x

#10 _tinka_

_tinka_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. julij 2004, 21:59

glih kar sm neki probala....sej nisem prepričana če sm prav nardila...
a to moreš kožo pol stisnit al kaj??? al pritisnit not v blazinico??

in še neki...kje naj bi potem občutila bolečino???

vem...dosti uprašanj... x?x x:)x ..samo bi res rada prišla temu do konca...

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. julij 2004, 22:05

Kazalec in palec nastaviš tako, kot da bi merila debelino dlani in stisneš. Bolečino boš pa občutila seveda tam, ne kje drugje.

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. julij 2004, 22:29

Tinkaaa, da si nisi prstov polomila, ne tolk fejst :eek:

#13 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. julij 2004, 23:19

moje mnenje

Nekaj narobe delaš, verjetno meditiraš zaradi nekega problema, čustvenega, verjetna tvoja meditacija ni v resnici meditacija (alfa stanje), ni prostega pretoka misli in se zaustavljaš točno pri določeni misli, ki te bremeni, to se odraža na srčno čakro in delovanje srca, tesnoba v grlu je ponavadi motnja delovanja srca.....srčne čustvene bolečine se odražajo na ta način, če je prisoten strah se poveča še voda okoli srca...nehaj meditirati in poišči vzrok tega...l.p.Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#14 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 22. julij 2004, 01:28

Tomaž :palec:

Stane x:Dx x:o)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#15 _tinka_

_tinka_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 22. julij 2004, 09:45

[QUOTE]
nehaj meditirati in poišči vzrok tega...l.p.Tomaž

kaj pa trenutno delam?? :xx!:

hvala za tvoje mnenje ampak ravno sedaj lahko brez problema rečem da nimam prav nobenega čustvenega problema..vsaj ne takega, zaradi katerega bi se mi misli ustavljale.

sm pa včeraj iskala neko knjigo in sm se tega lotla z nihalom, pol sm pa prišla na idejo, da bi nihalo povprašala za to energijo. in kaj mi je 'povedalo'...da je to neka pozitivna energija, ki jo namenoma pošilja nek moj prijatelj....mene pa zdej zanima, koliko ima lahko nihalo prav.... x?x

na akupresurne točke sm pa zdej prav pritisnla....in me je zabolelo...

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. julij 2004, 10:09

na akupresurne točke sm pa zdej prav pritisnla....in me je zabolelo...

Potem pa klikni pod mojim imenom in si preberi kjigo in pobrskaj po forumu okoli ščitne žleze.

#17 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. julij 2004, 11:26

ja sj sm že pomisnla da bi bla to kšna blokada na grleni čakri, samo to je občutit bolj na stičišču brade pa vrata...(če veste kje mislim)...ne pa toliko na samem grlu...pa a ni ta grlena čakra na vpodnjem delu vratu x?x

hm..glede svobodnega izražanja..mislim, da nimam problemov s tem, ampak bom probala še malo razmislit...

x:Ix hvala...

ja, morda je kaj z scitnico!? ker sem jaz tudi mel taksne filinge... xrolleyesx
kadar mi je mocneje delovala scitnica.
to ti lahko hitr kaksen bioenergetik pove, k vsaj pribl. obvlada zadevo.

#18 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 22. julij 2004, 11:32

[color=blue]Tole je zdaj a totally wild guess, ampak glede na to, da nekak čutiš blokado (ker to negativno doživljaš, kot si sama opisala) na področju grla, grlne čakre, bi blo mogoče zanimivo razmislit o tem, kako se izražaš... A je tvoja pravica iskrenega in svobodnega izražanja omogočena, al se mogoče kje tule štopaš na tem področju, mogoče v odnosu z določenimi ljudmi samo... Pa se mal preprašaj glede tega..?

tinka se strinjam s soncno vilo... ko si napisala, da med vratom pa grlom ne direkt grlo...sej grelna cakra ni tocno postavljena direkt na grlo, ampak je le v njenem predelu, itk je pa to valovanje energije tko da nima dolocenih mej, do kje se naj razprostira, pac pa se preliva z ostalimi cakrami... grlena cakra res vpliva na komunikativnost, tudi na neodvisnost, pospesuje samoizrazanje... tko, da verjetn imas tle najvecje blokade, da cutis najprej obcutke v tem predelu! tudi sama sm mela probleme z njo... ampak si jo lahko poskusis preden zacnes meditirat cimbolj odpret, ocisit!

lahk pa ima prav tudi tomaz...da nekaj delas narobe, ceprav ce bos prisluhnila sama sebi, bos kmal ugotovila, kje je blem, in kak ga odpravit!

masaze kot je omenil sstane res pomagajo! ce pa ti ne zaleze pri masiranju rok, pa poskus na refleksnih tockah stopal! stopala so pri vecini bolj dovzetna za pretakanje energij po telesu kot roke...in prav refleksna tocka za zlezo scitnice na stopalih je v pregibu palca, bolj na zunanji strani (ne tisti obrnejni proti kazalcu ampak na tisti obrnjeni proti drugemu stopalu!) direkt za scitnico je pa tam, ce razpolovis palec po dolzini na polovico, na tisti tocki v pregibu! al pa v bistvu je tko vs palec povezan z grlom, mandelji, scitnico.... lahk poskusis pred meditiranjem to nekaj casa masirat! pa ne razmisljat, kje mors pritisnit, kak krozit itd. itd...., ker s tem delas se zavestne blokade, raje se prepusti, da bo vse steklo samo od sebe tam ko najbolj potrebujes! pa bo tudi meditacija postajala vse bolj uspesna! x:Xx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#19 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. avgust 2004, 08:05

:eek: iscem kako temo v zvezi z energijo, gledam...vidim: tema energija, avtor: tinka.... :eek: xcivx x?x :wOOt: :blink:


ne vem, kako bomo to resili, tinka in tinka... x:o)x

ampak:anyway, moj problem je malo drugacen:


iscem kaj za dvig energije...imam kronicne probleme z raznimi vnetji, pa sem se odlocila, za preventivno itd terapijo pri refleksologinji, akopresuristki. grem prvic, drugic...problem je ta:
zelooo sem utrujena od takrat, stalno spim, in bi spala. mislim, da imam probleme s scitnico, ker me tudi masira tam, kjer si pisala, kapica, pa stane. imam neuravnovesene hormone, to je jasno po moji kozi itd...terapevtka tudi misli, da je del mojih problemov s tem povezan ( rodila, vnetja). tudi pravi, da imam se par stvari za predelat...se strinjam, delam na tem.
se mi torej ni zdelo cudno, nenavadno, da sem tako utrujena. sem se vseeno prisilila, sla malo ven...
problem je v tem, da naenkrat ne morem spat...nikoli nisem imela problemov s spanjem, zdaj pa komaj zaspim, stalno se zbujam,
cudno sanjam...stalno utrujena!!! bel jezik, danes pa spet bolecine v trebuhu...slabo spala

ta trebuh me boli, kot da bom spet dobila kaksno vnetje...za znoret!!!! :angry: :( :wacko: :sniky:

ce ima kdo kaksen predlog, prosim za pomoc! xsrcx :sori:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2004, 08:30

Tinka, si že kaj kontrolirala sladkor v krvi? Ob povišanih vrednostih so taki simptomi tipični, v trebušni votlini pa leži tudi slinavka, ki rada daje vtis, da te trebuh boli. Nahaja se od leve strani pa malo čez sredino pod rebri, akupresurna točka pa je na levi dlani in levem stopalu na liniji mezinca proti dlani oziroma peti, približno.
Če je ta točka občutljiva, bi lahko šlo za ta problem.

#21 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. avgust 2004, 10:40

hej sstane!
mislim, da ni to...je res mehur, ker boli, kjer je mehur :o|o:
pa malo v kombinaciji z jajcniki...za popestritev.

glede sladkorja pa...imam kmalu pregled, se bom potrudila x:)x
zelo so obcutljive tocke za scitnico.
ne razumem, kaj bi bilo s sladkorjem lahko narobe, ker ne pijem nicesar sladkega, ne jem sladkega, razen obcvasno sadja...
kavo pijem 1x na dan, ce sploh...ne kapiram. :o|o:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#22 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. avgust 2004, 10:46

Nivo 'sladkorja' v krvi je lahko povecan ne glede na prehrano, ce ti trebusna slinavka ne deluje pravilno....


Glej funkcijo slinavke:
http://www.zrsss.si/...krVse1lgws.html

#23 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. avgust 2004, 12:22

hvala kroko...ma bo treba nekaj naredit, ker to je ze prevec! :xx!:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2004, 12:24

Drži, jaz tudi nisem nikoli imel rad sladkarij, pa sem bil pred tremi in pol leti tik pred komo. Tako sem tudi odkril vse, kar pišem v knjigi.
Zelo poučen link si podal, sem si ga dal takoj v spomin, da ne bo potrebno več po priročniku brskat x;)x :palec:

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2004, 12:27

hvala kroko...ma bo treba nekaj naredit, ker to je ze prevec!  :xx!:

Tinka, ne pretiravaj in si ne dviguj pritiska po nepotrebnem, dobro pa je, da v miru ugotoviš, kaj te v resnici muči.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0