Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Preboleti ljubljeno osebo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
50 komentarjev na to temo

#1 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 22. julij 2004, 09:38

Zanima me,kako sploh prebolevamo neko osebo,ki oddide iz tvojega življenja?A ta proces sploh velja za vsakega človeka?Zakaj se včasih zdi,da je vse propadlo in da je bil vloženi trud zaman?

#2 Zarja

Zarja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 22. julij 2004, 10:03

Sem ravno v tem procesu prebolevanja in mi je prijateljica svetovala knjigo Debbie Ford z naslovom Razveza. :sori:
Sama sem se jo glih lotila, pa lahko že sedaj vidim, da mi bo pomagala najti številne odgovore na vsa vprašanja, ki se pojavljajo ob razhajanju s partnerjem. x:Xx xDDx

#3 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 22. julij 2004, 10:08

Jess prebolevamo ljubljeno osebo s "časom".
Edino zdravilo za vse srčne bolezni, za vsa razočaranja, za vse tegobe, za vsa hrepenenja... je ČAS.

TIK_TAK_TIK_TAK_teden_mesec_leto_dve_pet....TIK_TAK_TIK_TAK_.... potem se pa nekooooooč vprašaš...."A je bilo res TISTO tako hudo x?x "

(in potem se na1x zaveš... da je bilo...vse samo lepo..... x:)x ... ker v xsrcx ohraniš samo lepe trenutke; seveda če ne pestuješ tistega slabega)

#4 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 22. julij 2004, 10:37

Ha.. kako dober stavek...

Prebolevati ljubljeno osebo?!

Ce bi bil racunalnik bi ob takem stavku ziher zablokiral.. Disk bi se zrusil.. ker tega pa ne mores v trenutku dojeti, ce se malce poglobis v ta stavek..

Oseba, ki jo ljubis.. ti povzoca bolecine, ker je tvoj EGO vec ne more posedovati? Nekako tako? To pomeni, da je ne ljubis.. in zato je bolece..
Torej se bolecina v tem trenuktu vplete samo zato, da te uci resnicne ljubezni.. ne pa umske posedovalne ljubezni, ki v resnici sploh ne obstaja.

Kako preboleti? metod je ogromno.. med drugim tudi reiki kateremu sledi se iniciacija, ki baje?! xscratchx (tako pravijo) zbrise halucinacije.. ampak jaz si ne bi izbral te motode..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#5 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. julij 2004, 10:49

Oseba, ki jo ljubis.. ti povzoca bolecine, ker je tvoj EGO vec ne more posedovati? Nekako tako?

Takole nekako si jaz predstavljam, ja. da v bistvu žaluješ, če gre za partnerja, ker se ti je življenje postavilo na glavo. Čisto v vsakem detajlčku je življenje drugačno. Še celo zadeve, ki so ti bile tečne verjetno pogrešaš. Npr. da ne moreš več likati zanj... Žaluješ ja za tistim, česar ne boš več imel, za vsemi stvarmi, ki bi jih lahko počel s to osebo, pa jih ne boš več mogel.

Če si prepričanja,da ljudje pridejo in odidejo iz tvojega življenja,ko je čas za to, da si izmenjaš kar si je za izmenjati, pa če pride situacija, greš pač vsak na svoj odcep, potem mislim, da žalovanje ni dolgotrajno in zelo boleče, v idalnem primeru, ga sploh ne bi smelo biti.

Jess o tem piše tudi dr. Gray : Moški in ženska na novem začetku. Zelo zelo berljiva knjigica, opisuje s primeri, tako da tule morda najdeš kakšno idejo. Vsekakor je pa to tvoja osebna lekcija in konkretni recept zase boš najbolje pogruntala sama zase.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#6 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. julij 2004, 10:53

Mah, to je meni kot ob odhodu-smrti bližnjega približn. x^x Če jo ljubim, imam rad, sem zaljubljen vanjo al karkoli od tega že..... in me zapusti......sem žalosten in nesrečen. Bog pomagaj, tak sem in dvomim, da bom kdaj drugačen.......ego gor al pa dol.....pa če še tolk knjig in pametnih misli preberem.....in velik jih itak že sem. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#7 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 22. julij 2004, 11:04

Janja pravis.. ce imas prepricanje.. taksno potem lazje prebolis.. Ja pa ravno prepricanje ustvari bolecino.. in zdaj rabis se eno prepricanje, da je bolecian manjsa.. Bolje se je znebiti prvega prepricanja, da je ta oseba tvoja, da pripada tebi.. kot pa ustvariti se eno prepricanje..
Zaradi prepricanj so vojne.. lakota, spolne zlorabe.. in tekstilne plaze... in poroke.. in religije in sekte in bla bla..

Knjige pa so v tem primeru samo tolazba.. in pranje mozganov.. v bistvu nekako s knjigo pravaras sebe.. In to je tista prava prevera.. pa nihce ne dela panike.. Ko pa haluciniramo, da na s je partner "prevaral".. je pa takoj panika in hudobija do ljubljenega.. Bolje je biti totalno zalosten, da se ti kar trga.. kot pa se zdraviti s knjigo. Ko se bolecina pojavi.. pomeni, da EGO je.. takrat ne mores delati na tem, da ta del EGOja ne bi obstajal, ker ze obstaja.. bolecina je.. takrat je potrebni iti totalno v zalost.. in jo izziveti.. zalovati.. jokati, kricati.. biti nor.. biti zival.. brez zavor. Potem lahko izgine..

Pravilo ena pri tem pa je... Teci stran od knjig, kar te noge nesejo, ker ti bojo naredile samo umsko halucinacijo.. nasprotno prepricanje, in vedno vec jih bos rabil.. in vedno bolj zapacan bos..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#8 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. julij 2004, 11:27

Janja pravis.. ce imas prepricanje.. taksno potem lazje prebolis.. Ja pa ravno prepricanje ustvari bolecino.. in zdaj rabis se eno prepricanje,  da je bolecian manjsa.. Bolje se je znebiti prvega prepricanja, da je ta oseba tvoja, da pripada tebi.. kot pa ustvariti se eno prepricanje..

Pravilo ena pri tem pa je... Teci stran od knjig, kar te noge nesejo, ker ti bojo naredile samo umsko halucinacijo.. nasprotno prepricanje, in vedno vec jih bos rabil.. in vedno bolj zapacan bos..

Tjazy, spet en tvoj post x;)x .Ko iz prepričanja, da ti določene dejavnosti z nekom pritičejo, ker.... prideš do prepričanja da se ljudje izmenjujejo v življenju, ko je čas za to, potem prvega prepričanja enostavno ni več, ker sta nezdružljiva.

Kar se pa pravil tiče je pa tako, da ima vsak svoj recept življenja in dojemanja vsega. Zate ne vem kako si prišel do svojih spoznanj, jaz sem postala boljša opazovalka življenja prav s knjigami, enim pomagajo delavnice, eni se najraje poglabljajo sami vase, ... Skratka nešteto receptov in v bistvu ni važno kakšno je sredstvo, niti se ne more nekomu reči, da nekaj mora ali nečesa ne sme, odloči se vsak sam zase, kaj paše in kaj ne x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#9 vesna8

vesna8
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 22. julij 2004, 11:53

kar se tice knjig...lahko ti odprejo oci, poglobijo razmisljanje, dobis nove ideje...npr. ko si v ljubezni trenutno nesrecen zaradi razveze sigurno na dolocene stvari gledas drugace, kot takrat ko si srecen, ko je vse okrog tebe svetlo in zaljubljeno...ampak tako pri zaljubljanju kot pri pozabljanju gre za proces, ki ga vsak dozivlja po svoje. sam ta proces pa terja cas. po mojem ne cas, ki ga poznamo skozi dan, tedne in mesece ko smo s kom zmenjeni ali pa kam hitimo, pac pa cas nase duse, notranjosti,...
pri sebi sem se do predkratkega mislila da sem ze zdavnaj pozabila nekoga, pa ga ocitno se nisem...tako da vcasih nas se lastno prepricanje prevara.
vendar, bo ze... x:Ix

#10 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 22. julij 2004, 21:42

Torej se bolecina v tem trenuktu vplete samo zato, da te uci resnicne ljubezni.. ne pa umske posedovalne ljubezni, ki v resnici sploh ne obstaja.

Enkrat smo že o tem v neki drugi rubriki. Ljubezen obstaja, vendar resnično samo v 5%, vse ostalo ljubi ego, je pa ljubezen orodje, za trpljenje, pri trpljenju pa dozorevamo, kadar ljubi ego imamo mi v resnici samo neko stopnjo rad imeti

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#11 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 22. julij 2004, 22:36

ja ena tema .
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#12 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. julij 2004, 10:55

Pa res x;)x Kako ga preboleti in začeti Živeti?
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#13 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 23. julij 2004, 11:20

Pa res  x;)x Kako ga preboleti in začeti Živeti?

Sem prebrala......takrat sem še celo jaz ji nekaj pametovala,hehe...

#14 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. julij 2004, 07:04

Počas sem velik boljši v tem kako prebolet kakor pa se zaljubit in ljubit... swašta ampak... :D nekaj pointerjev,

bodi kdor si,
obišči prijatelje,
počni kar te veseli,
naredi karkoli misliš da ti bo pomagalo, to ponavad deluje,
poslušaj samo tapravo muziko....
in poiskat je treba nekaj novega, da zapolni praznino, vrzel ki ostane za osebo ki ti poleg srca pobere velik časa...
pol pa stati inu obstati, najbolj klišejska, čas pozdravi vse, vzet si ga je treba...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#15 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. julij 2004, 07:55

:palec: :palec: x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#16 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 24. julij 2004, 14:47

obišči prijatelje,
počni kar te veseli,
poslušaj samo tapravo muziko....

x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#17 leica

leica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 100

Objavljeno: 24. julij 2004, 21:07

kako preboleti? hmm, najdi si drugega tipa/tipico:),cimvec v druzbo, kot je rekl ze el nino, dejstvo je, da ČAS prinese svoje...........bomo videli......

#18 blackie

blackie
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 274

Objavljeno: 13. avgust 2004, 13:14

Moj recept: cas, dobri in razumevajoci prijatelji, kaksna knjiga na to temo, predvsem pa posvecanje svojim obcutkom, ter veliko neznosti do samega sebe. Vsaka stvar ima svoj namen... x:)x
predvsem pa ne skrivat bolecine vase, to ni nikoli dobro. Nič ni narobe, ce si zalosten. Vsak ima kdaj zlomljeno srce. To je (na zalost) del zivljenja...
x:)x x:)x x:)x
Če hočeš najti zaklad, bodi pozoren na znamenja. Bog je v svet zapisal pot, ki ji vsak od nas mora slediti. Vse, kar moraš storiti, je to, da prebereš, kaj je zapisal tebi. P. COELHO

#19 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 13. avgust 2004, 13:23

Počas sem velik boljši v tem kako prebolet kakor pa se zaljubit in ljubit... swašta ampak... :D nekaj pointerjev,

bodi kdor si,
obišči prijatelje,
počni kar te veseli,
naredi karkoli misliš da ti bo pomagalo, to ponavad deluje,
poslušaj samo tapravo muziko....
in poiskat je treba nekaj novega, da zapolni praznino, vrzel ki ostane za osebo ki ti poleg srca pobere velik časa...
pol pa stati inu obstati, najbolj klišejska, čas pozdravi vse, vzet si ga je treba...

ZELO, ZELO, dobro povedano

Se močno strinjam predvsem pa s tem;najbolj klišejska, čas pozdravi vse, vzet si ga je treba...; klišejska, že mogoče, toda zelo resnična :palec: :palec:


#20 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 25. avgust 2004, 19:24

...o odpuščanju
Vedno odpusti svojim sovražnikom. Z ničimer jih ne boš bolj razdražil kot z odpuščanjem. (O. Wilde)
V odnosih se večkrat pojavi problem odpuščanja. Ali partnerju odpustiti, ko te prizadene? Ali mu odpustiti, ko te pusti na cedilu? Ali mu odpustiti, ko krši gradnike, na katerih temelji vajin odnos? Dilemo poznamo vsi. Vsi se slej ko prej znajdemo v situaciji, ko nas nekaj prizadene in smo pred odločitvijo, ali bomo nekomu nekaj odpustili. Prav tako se vsi kdaj pa kdaj znajdemo na strani "krivca", ki je hote ali nehote partnerja prizadel.
Pred nekaj dnevi sem se o tem pogovarjala z Andrejem, ki je pred kratkim doživel hud udarec v svojem odnosu. Ugotovil je, da čeprav je ženi Mateji rekel, da ji odpušča, tega ni naredil. Le rekel je. Andrej pa ni vedel, da se je z besedami "odpuščam ti" šele začel proces odpuščanja, ne pa dokončal. Andrej se namreč le postopoma odrešuje tiste jeze in bolečine, ki sta ga tako stiskali pri srcu.
Vsi smo ponavadi zelo uspešni pri zakrivanju jeze, celo pred seboj jo uspešno zakrivamo. Tudi Andrej jo je uspešno zakrival. Vse dokler ni prišlo v odnosu do naslednjega ozkega grla, ko je jeza prišla na dan in je postalo očitno, da Andrej še ni odpustil pa čeprav je Mateji tako rekel.
Odpustiti zato pomeni dovoliti, da se bolečina razblini, da izgine, ne da bi zaradi tega morali tudi morali pozabiti na bol. Odpuščanje ni torej v tem, da pozabimo, da se je nekaj zgodilo, temveč da tisto bolečino preživimo, da razpustimo jezo, ki obdaja naše srce. Le takrat, ko nas bolečina zapusti, ko se zaključi zdravljenje rane, lahko gledamo na preteklost z nekim novim notranjim mirom.
Dokler ne spustiš bolečine in ne ozdraviš ran, do takrat bodo spomini škodovali predvsem tebi.

... o prizadetosti
Nobena veza se dejansko ne more izogniti primeru, da kdo izmed partnerjev prizadene drugega.
Če bi Miha sestavil seznam žaljivk in neprijaznih besed, ki mu jih je povedala Barbara, bi lahko pisal v nedogled. Tako pravi Miha o svojem petletnem odnosu s punco Barbaro.
Ko sem ga pa vprašala, kako se je ON na te besede odzval, je Miha obmolknil.
Kako to?
Zamislil se je in ugotovil, da je večkrat tudi sam na isti način reagiral - in torej bil enako kriv. Čeprav so bile njegove reakcije večkrat upravičene.
Vendar tudi Barbara je verjetno mislila, da so bile njene reakcije upravičene.
Kam nas torej to pripelje? Ali lahko torej Miha zagovarja, da je bil on bolj upravičen kot Barbara, da se dere, da se razburja in da je nesramen, žaljiv?
Odgovor je enostaven: Ne, ne more. Kajti tako kot je z njegovega zornega kota njegova reakcija povsem upravičena - tako je z Barbarinega zornega kota njena reakcija upravičena. In kako lahko Miha ve, zakaj se je Barbara odločila za tako reakcijo, kjer sta oba nesrečna - tako Miha kot tudi ona, Barbara?
Ko nas kdo prizadene, se torej ponavadi odzivamo z enakim orožjem - tudi mi poskušamo prizadeti njega. Zob za zob, oko za oko - to je naša prva reakcija. S tem pridobimo začasni, prehodni občutek zadovoljstva. Vendar nismo zaradi tega tudi res srečni, saj s tem ne pripomoremo k srečnemu odnosu v najini vezi.
Z vsem tem se Miha popolnoma strinja. Oko za oko, zob za zob ni idealna dokrina in ne pelje k uspešnemu odnosu. Vendar ima Miha tudi vprašanje, na katerega ni enostavno odgovoriti: "Če se odločim, da ne bom reagiral z jezo in da se ne bom "maščeval", potem dam Barbari vedeti, da je prav in sprejemljivo, da me prizadene. Tega pa nikakor nočem narediti. Kaj mi torej preostane?"
Ali nista Miha in Barbara (ter jaz in moj partner, pa ti in tvoja ljuba polovica) že dovolj pretrpela v tem življenju? Morda ne moreš preprečiti, da te ljubljena polovica prizadene, vendar se lahko odločiš, da ne boš k temu s svojimi odločitvami tudi sam prispeval. Pomembno si je zapomniti, da nihče v vojni ne zmaga. Vojna pozna le poražence. Večje ali manjše, vendar poražence.
Zato si dovoli čutiti. Vendar ne dovoli, da bi se na podlagi čustev odločal za dejanja, ki bodo škodovala tebi, ljubljeni osebi in vajinemu odnosu.

... o denarju
Malo je bogatih ljudi, ki posedujejo svojo lastnino. Lastnina poseduje njih. (R. G. Ingersoll)
Premislite, ali se težave v vašem odnosu pojavljajo zaradi materialnih dobrin in denarja. Ali zapostavljate partnerja/družino zaradi službe, pridobivanja dodatnih prihodkov? Ali se zaradi pomanjkanja časa in stikov s partnerjem spreminjata v tujca, ki živita pod isto streho?
Če je tako, potem vas materialno blagostanje "stane" več, kot ste si predstavljali. Kakšno ceno lahko namreč postavite intimnosti, občutku, da sta si res blizu, igrivosti, ki je sad dobrega odnosa, in predvsem svojemu notranjemu miru?
Ustavite se torej za trenutek in se resnično vprašajte: Kaj pričakujem v tem odnosu? Česa si želim? Kaj mi je res pomembno?
Nato se ozrite naokrog. Poglejte, kaj posedujete, in odgovorite na naslednje vprašanje: ali materialne dobrine ne jemljejo najini vezi več, kot k njej prispevajo?

... o varanju
"Ne pridigaj o resnici, živi jo." (E. Hubbard)
Ali ste kdaj pomislili, da bi svojega partnerja prevarali?
Mnogi bodo na to vprašanje odgovorili z zgroženim "neeeee". Vendar raziskave kažejo, da je resničnost drugačna, in da je med temi ne-ji mnogo zarečenega kruha.
Mogoče ste doslej le flirtali ali si le domišljali, kako bi bilo, če ... Ob tem pa veste, da imate neko trdno črto/linijo, preko katere ne nameravate iti.
Morda pa imate posebno dobrega "prijatelja", s katerim se redno videvate, vendar je "le prijatelj". Pri tem pa poskušate racionalizirati privlačnost do te osebe, ki v vas ves čas narašča.
Nemogoče je biti pošteni do drugih, če nisi pošten do sebe.
Ko se oziraš po ljudeh izven odnosa, v katerega si vpet, zamujaš nekaj pomembnega v svojem odnosu. Ni se ti treba bati privlačnosti, ki jo čutiš. Bati se moraš le svoje omahkljivosti, ki ti onemogoča, da bi resno poskusil ugotoviti, zakaj te nekdo drug privlači.
Če se igraš z ognjem dovolj dolgo, potem se boš prej ali slej opekel. Ali lahko res sprejemaš dobre odločitve v trenutku, ko se ukvarjaš z ostanki vajinega razmerja? Ali lahko v trenutku, ko vajino razmerje propada, res sprejemaš pametne odločitve o svojem naslednjem partnerju?
Odgovor je zelo enostaven: Ne. To ni pravi trenutek za izbiro naslednjega partnerja. Je pa pravi trenutek, da pogledaš vase in preveriš možnosti, ki so zate najbolj primerne in najbolj zdrave. Preden se odločiš za nekaj, kar bo zaznamovalo ves potek tvojega nadaljnjega (ljubezenskega) življenja.

... o "tretji osebi", ki je "boljša" od partnerja/ke
"Napačen vtis je le lepo preoblečena laž"
Dobri in slabi trenutki so sestavni del vsake veze. Zelo uspešne ali manj uspešne. V slabih trenutkih verjetne sebe zasačiš, kako se oziraš naokrog in se sprašuješ, ali ne bi bilo s kom drugim bolje. Ali ne bi bil s kom drugim srečnejši.
Pogledati še druge ribice v oceanu je normalno početje vsakega zdravorazumskega človeka. Človeška radovednost in domišljija sta namreč lastnosti, ki sta v večji ali manjši meri bogastvo vsakega posameznika. Radovednost in domišljija sta tako sredstvi, s katerima nenehno preučuješ možnosti, ki te lahko privedejo do večje, bolj izpopolnjujoče sreče.
Zato se včasih zgodi, da, tako kot jaz, naletiš na koga, ki se ti zdi vedno bolj privlačen. Morda te zasipa s pozornostjo, zdi se ti razburljiv, šarmenten, zanesljiv - in ima skratka vse osebnostne lastnosti, ki se ti zdijo privlačne.
.Ko te čustva peljejo v takšno smer, je primeren čas, da se ustaviš in da "sebe prizemljiš".
Kako dobro tega človeka res poznaš? Kolikšen del njegove osebnosti poznaš? Ko si z drugimi, je čisto naravno, da pokažeš svojo najboljšo plat, da poudariš svoje najboljše lastnosti, in da zakriješ to, kar je pri tebi najslabše, česar se sramuješ. Ali ni mogoče, da ta "oboževana" oseba počne točno isto?.
Zato je smiselno, da se vprašaš, zakaj te privlači? Ali ni zato, ker imaš nekaj dobrih vtisov o tej osebi? Ali to osebo res vidiš v celoti, tako kot svojega partnerja, ki ga poznaš že vrsto let? Ali ni mogoče, da vidiš le to, kar mi ta oseba želi pokazati?
Tvoj partner morda ni brezhiben, vendar tudi ti nisi. Kljub temu imaš o svojem partnerju bolj popolno predstavo o tem, kdo je, kot o komerkoli drugemu.
Realnost je večkrat veliko boljši temeljni kamen odnosa kot iluzija.

... o tem, kar me moti pri partnerju
Ne dovolite, da bi vaš spomin postal smetišče.
Če si mi vsaj malenkost podoben, potem se lahko skupaj usedeva in prebijeva celo popoldne v sestavljanju seznama, kaj naju moti pri najinih partnerjih. Morda se razburjaš zaradi pomanjkanja čistoče, organiziranosti ali pa zaradi prevelike natančnosti pri čiščenju in pospravljanju stanovanja. Najina partnerja pa se pritožujeta nad tem, kar sva pustila nedokončano - vendar, da se razumeva, tudi sama sta "podvržena" istemu grehu ...
Četudi se midva ne bova usedla, hote ali nehote sestavljava "tak" seznam v najinih beticah. Vsakokrat ko se nekaj "takega" zgodi, ta podatek nekam "shraniva" v svoj RAM. Zato da ga bova ob pravem trenutku "potegnila iz rokava".
Kaj bova s tem seznamom dosegla? Dejansko si gradiva alibi. Da se bova lahko izgovorila takrat, ko naju bosta partnerja oštela za nekaj drugega.
Ko si torej polniva spomin s tovrstnimi podatki, izvajava nekakšno tekmovanje in ne gradiva odnosa. V tem tekmovanju zmaga ta, ki ima najmanj napak. Vendar bolj kot se zaposlujeva s tem "zbiranjem točk", manj sva sposobna proizvajati prijetne, ljubeče misli.
Več šare kot zbiraš v svojem spominu v obliki spominov in misli, ki ne prispevajo k tvoji sreči, manj srečen boš.

... o zvestobi
Če nameravaš skrivnosti odnesti v grob, pazi, da te ne bodo skrivnosti odnesle tja (B. Hansen)
Ko čutiš, da moraš nekaj zakriti pred svojim partnerjem, je čas, da natančneje pregledaš vzroke in izbire, ki si jih naredil.
Če si razlagaš, da "ga bo le prizadelo, če mu povem," ali ga res varuješ pred bolečino s tem, da ohranjaš skrivnost?
Kar večkrat ne vidiš, je namreč to, da lahko skrivnosti, dokler so skrite, naredijo več škode, kot bi je naredile v primeru, da bi jih razkril. Nepoštenost izbriše ljubezen - tako v tebi kot v "tvojem" odnosu - uničuje vajin občutek bližine ter poveča vajine težave.
V takih trenutkih je pametno vprašati se, ali bi JAZ rad vedel za to skrivnost, če bi bila situacija obratna. Ali bi si želel vedeti resnico zdaj ali izvedeti zanjo 20 let kasneje, potem ko bi me partner zadržal v nevednosti v prevari za tako dolgo obdobje.
Ko se bojiš povedati skrivnost, moraš pomisliti na to, da te bo oropala življenja v mnogih vidikih, k jih boš spoznal šele veliko, veliko kasneje. Ti vidiki so ti zdaj morda v celoti zakriti, nevidni.
Če resnica boli, potem moraš vedeti, da pomanjkanje resnice boli še bolj.
Julija Smole
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#21 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 25. avgust 2004, 20:13

:palec: ... hehe, zdej nam pa ni treba knjige odpret, ker že vse taglavno vemo x^x x:Dx

zadnje čase večkrat naletim na takele in podobne teme ... In ko to berem, se mi včasih zazdi, da je v odnosu vendarle več odgovornosti, prilagajanja,... kot pa užitka(sploh na dolgi rok). Tko, da mene to ne-ravnovesje še ni prepričalo x:Dx
Še kar egoistično uživam v ednini x:Dx ... se mi včasih še prav fajn zdi x^x

Kar se tiče pa prebolevanja: čas zaceli rane.... no, pa tud mi mu moramo mal pomagat... x;)x

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. avgust 2004, 20:35

My best bet.... get a new one...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 25. avgust 2004, 21:02

Pri meni je čas veliko naredil, največ. Mogla sem spremenit način življenja... saj ne rečem hitro, ampak počasi je šlo.
Zdaj se počutim tako umirjeno kot že dolgo ne... Enkrat je Vojko rekel: Vsaka naslednja zveza je boljša!
Boljša pa je zato, ker se v prejšnji nekaj naučimo.... razen če nismo popolnoma nedovzetni za učenje.

Samo srečni smo lahko da je tako! x:)x

#24 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 25. avgust 2004, 21:40

Vsaka naslednja zveza je boljša

:palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#25 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 26. avgust 2004, 15:43

Vojko rekel: Vsaka naslednja zveza je boljša!
Boljša pa je zato, ker se v prejšnji nekaj naučimo.... razen če nismo popolnoma nedovzetni za učenje.


v prejšnji se naučimo nekaj, v naslednji pa zopet nekaj drugega.

Življenje je preveč kompleksno, da bi ga lahko
zajeli s enim stavkom.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0