Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Srečen sem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
299 komentarjev na to temo

#101 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. avgust 2004, 19:42

Če te to zbode, potem ja x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#102 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. avgust 2004, 07:39

Če živiš v današnjem tempu življenja, se je treba mogoče kdaj opomnit, da kaka zadeva ki je samo po sebi umevna, pač ni nujno da je.

Evo, jaz sem pa srečna, da znam biti srečna  :onfire:  :onfire:  :onfire:


Ja.. ce zivis v tem tempu zivljenja je pac tako.. da skozi tolazbo prides do srece.. kar potem itak nimas casa uzivati to kupljeno in sposojeno sreco, ki to sploh ni, ker je tempo prehiter.. zato jaz ne zivim v tem tempu zivljenja.. Navzven sicer zivim.. navznoter niti njmanj.. in veliko ljubsa mi je smrt.. kot pa podreditev temu unicljivemu idiotskemu sistemu politikov in organiziranih religij, ki skupaj peljejo clovestvo v propad..
Ko razpadejo osnovne celice egoizma.. druzine.. potem lahko razpade druzba.. in ko razpade iluzija druzbe.. lahko razpadejo drzave in religije.. in potem bi lahko zaceli tudi ziveti resnicno sreco.. ne samo halucinirati o njej.. oziroma loviti trenutke odsotnosti nesrece..
Potem bo lahko kdo napisal tudi samo "Sem srecen" oziroma je tudi besedica "srecen" cisto odvec.. Zdaj pa po vecini pisejo... "Sem srecen, ker ..." Prav idiotsko se slisi, da bi sreca potrebovala razlog.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#103 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. avgust 2004, 07:48

Tjazy, evo, pa jaz sem resnično srečna, pa če ti je ljubše brez vsakega kera x;)x xsrcx x:Xx . :hepko: :hepko: :hepko:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#104 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. avgust 2004, 07:51

jz sm tud srečna.. xcheersx :hepko: :fool: :flower:
spet se mi je na bolš poslabšal

#105 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 19. avgust 2004, 08:08

Ja.. ce zivis v tem tempu zivljenja je pac tako.. da skozi tolazbo prides do srece.. kar potem itak nimas casa uzivati to kupljeno in sposojeno sreco, ki to sploh ni, ker je tempo prehiter.. zato jaz ne zivim v tem tempu zivljenja.. Navzven sicer zivim.. navznoter niti njmanj.. in veliko ljubsa mi je smrt.. kot pa podreditev temu unicljivemu idiotskemu sistemu politikov in organiziranih religij, ki skupaj peljejo clovestvo v propad..
Ko razpadejo osnovne celice egoizma.. druzine.. potem lahko razpade druzba.. in ko razpade iluzija druzbe.. lahko razpadejo drzave in religije.. in potem bi lahko zaceli tudi ziveti resnicno sreco.. ne samo halucinirati o njej.. oziroma loviti trenutke odsotnosti nesrece..
Potem bo lahko kdo napisal tudi samo "Sem srecen" oziroma je tudi besedica "srecen" cisto odvec.. Zdaj pa po vecini pisejo... "Sem srecen, ker ..." Prav idiotsko se slisi, da bi sreca potrebovala razlog.

:palec:

Preberi knjigo Lojze Stanič: Nov obstoj.

#106 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 19. avgust 2004, 10:05

Tjazy :palec:
Teorijo obvladas. Kako pa kaj tvoja sreca?


#107 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. avgust 2004, 10:18

Tjazy  :palec:
Teorijo obvladas. Kako pa kaj tvoja sreca?


Ne bi vedel.. Ce me vprasas kaj bolj konkretno bom probal odgovoriti.. tkole pa nimam pojma, kaj naj napisem..
Kaj me hoces vprasati s tem?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#108 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 19. avgust 2004, 10:39

Mrbit je hotla vprašat, če si že našel hlače? x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#109 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. avgust 2004, 10:53

Mrbit je hotla vprašat, če si že našel hlače? x;)x


Nisem.. zdaj jih itak ne potrebujem.. do takrat ko bo mrlo.. pa se bojo mogoce kje pojavile.. x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#110 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 19. avgust 2004, 10:56

Ja te čutim v kosteh....da kljub temu da velik veš, se te sreča izogiba isto k mene..k nč ne vem.... x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#111 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. avgust 2004, 11:07

Sreca se me izogiba? Mogoce se jaz kdaj izognem sreci.. To je bolj verjetno...
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#112 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 19. avgust 2004, 16:32

Kadar ti sreča ponuja prst, ji daj roko. x:)x

#113 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 20. avgust 2004, 11:42

sreča, dragi moji, je tu na naši ljubi zemljici, vedno kratkotrajna. Mogoče je to bolj zadovoljstvo. Iskren občutek sreče npr. doživi mamica ob pravkar rojenem otroku. Takrat - v tistem trenutku - ni niti kančka strahu. Če je prisoten strah, da lahko nekaj izgubimo, zapravimo..., potem to ni sreča. Je zadovoljstvo, ker nam je bilo dano, da imamo kar imamo in smo, kar smo. Če se odcepimo od telesa, lahko začutimo srečo, povežemo se z nečim konstantnim, trajnim, večnim, kar nam ne more biti in nam ne bo odvzeto. Ko pa se spet prizemljimo in začutimo svoj želodec, preštevamo svoj denar, v daljavi zaslišimo sirene rešilca, se nas polakomi strah in še tako velika sreča dobi senco.
Ampak - zadovoljstvo, pa čeprav samo ob pogledu v lastno preteklost, je tisto, kar nam daje občutek, da smo vendarle izbrani. Za to, da mislimo, razumemo in občutimo.

#114 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. avgust 2004, 11:49

Če se odcepimo od telesa, lahko začutimo srečo, povežemo se z nečim konstantnim, trajnim, večnim, kar nam ne more biti in nam ne bo odvzeto. Ko pa se spet prizemljimo in začutimo svoj želodec, preštevamo svoj denar, v daljavi zaslišimo sirene rešilca, se nas  polakomi strah in še tako velika sreča dobi senco. 
Ampak - zadovoljstvo, pa čeprav samo ob pogledu v lastno preteklost, je tisto, kar nam daje občutek, da smo vendarle izbrani. Za to, da mislimo, razumemo in občutimo.

Se da tudi čisto na tleh brez kakšnih duhovnih tehnik tako živeti x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#115 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 20. avgust 2004, 12:36

Saj v bistvu niti ne gre za neko strašno, zateženo tehniko. x:Dx
Samo tako, na trenutke se da začutit tisto, kar bi lahko bila, vsaj meni se tako zdi, res sreča. Sicer je pa res. Svet je lep. Glavno je, da se imamo fajn.

#116 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. avgust 2004, 12:41

Jp, tule sem mislila, da se da gledat vsak detajlček v življenju tako, da je namenjen prav tebi v užitek ali pa v uk x;)x , potem pa ne vem zakaj bi lahko bil nesrečen :inocent: x8Dx :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#117 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 20. avgust 2004, 12:55

tudi jaz tako mislim. Sicer pa ne vem, če imam prav. Nikogar v življenju namreč še nisem izgubila.
Vendar - to kar praviš je pogojno res. Ampak vprašanje: "ali sploh imam razlog, da bi bil nesrečen?", vedno pride potem, ko je tisto slabo, kar se nam dogaja, že mimo. Npr. slabi starši. Dokler so ob tebi in dokler jih prenašaš in ob njih trpiš, enostavno ne moreš biti srečen. Takrat si velikokrat nesrečen. Ko leta minejo in ko modro potegneš, da si se vendarle iz tega veliko naučil, si lahko tudi za tiste "nesrečne" izkušnje hvaležen in srečen, da so se zgodile. Vendar je tega sposobnih malo ljudi, Na srečo sem med njimi.

#118 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. avgust 2004, 12:59

x:)x :palec: . Če uvidiš pri eni zadevi da takole funkcionira, potem si lahko sproti srečen za naprej :vio: :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#119 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 20. avgust 2004, 13:12

ja, vendar je najbrž težko biti srečen, če si si zlomil nogo, če si padel na izpitu, če ti kdo pritisne klofuto, če ti kdo umre. Čez čas ja, v tistem trenutku pa zagotovo ne. Vsaj jaz ne poznam nikogar. Izjeme so mogoče guruji, ki se vseskozi hahljajo.... :o|o:

#120 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. avgust 2004, 13:21

Hm, če bi si zlomila nogo, bi bila srečna, da samo eno, pa prepričana, da se spet zaceli, pa mogoče srečna, da bi tako poceni lahko par trenutkov invalidov doživela.

Če padeš na izpitu, si lahko srečen, ker si se uspel na prav tisto fakulteto vpisati, ker boš nekoč delal nekaj kar te veseli, ker boš šel še enkrat skozi snov, ki je ne obvladaš najbolje x;)x .

Če ti nekdo umre, za komer ti je hudo, je najmanj to, da je sploh kdaj bil del tvojega življenja lahko sreča x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#121 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 20. avgust 2004, 13:31

vse to, teoretično drži in tudi sama mislim tako, vendar....v tistem trenutku zagotovo nisi srečen, ker te boli noga, ker te je strah, ker ne veš kako hud je zlom, ker te boli praznina, ki je nastala za nekom. V tistem trenutku ni sreče, sreča pride naknadno, z razmišljanjem in občutenjem preteklih dogodkov.
Če ti kdo umre, zagotovo nisi srečen v tistem trenutku, ker nisi sposoben razpoznati sreče.
Če je s tabo drugače - kapo dol... x;)x

#122 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. avgust 2004, 13:35

Glede smrti ti ne morem reči, nimam takšne izkušnje (da bi umrla oseba, ki mi je zelo blizu), glede vsega ostalega pa mislim da sem že precej tam. Vsekakor sem v vsakem momentu srečna da živim in da sem jaz x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#123 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 20. avgust 2004, 13:46

saj, tudi meni se dogaja podobno, samo trenutki do sreče oz. zadovoljstva so različno dolgi. Včasih tudi kolnem med čakanjem na to, da me dohiti sreča. xDDx Sicer pa sem tako ali tako pristaš in goreč zagovornik rekla: "vsak si je svoje sreče kovač..." V različnih obsegih, jasno.
V svojih rosnih štiridesetih pa sem prišla do zaključka, da nas najbolj nesrečne naredijo neizpolnjene oz. nikoli izpolnjene želje. Po mojih (ne osebnih) izkušnjah so ljudje najbolj nesrečni, ne takrat ko si zlomijo nogo ali padejo na izpitu, temveč takrat, ko ne morejo izpolniti svojih želja. Te želje pa so absurdne. In strinjam se s tabo, da je vsak trenutek lahko sreča, oz. zadovoljstvo, le mir je treba najti v sebi in zavedanje, da SMO... x:o)x

#124 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 23. avgust 2004, 18:33

Čigar sreče se veseliš, tega imaš rad.
:detelca:

#125 gioia Sw

gioia Sw
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 25. avgust 2004, 01:03

sreča je jutro, je nasmeh, je vera, je dežna kaplja, je topel objem, so sanje, prijazen pozdrav, sreča je ljubezen, je sonce, je poljub, sreča so pravi prijatelji, lepe misli, sreča je ponedeljek, torek, sreda, četrtek, petek, sobota, nedelja...sreča je zdaj in bo naslednji trenutek spet...

sreča je večnost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0