Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prepeličja jajca


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
22 komentarjev na to temo

#1 hribi

hribi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 18. avgust 2004, 06:28

Lepo pozdravljeni!

Mi kdo ve povedati kaj več o zdravilnih učinkih jajc od Japonskih prepelic.

Hvala.

#2 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 18. avgust 2004, 07:58

...sliši se grozno. Prepeličja jajca :xx!:
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#3 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 18. avgust 2004, 07:58

deluje pa..... x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. avgust 2004, 08:07

Samo, če so oplojene x^x

#5 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 18. avgust 2004, 13:20

A JIH SPLOH UVAŽAJO˝ V SLO.?- al kr same prletijo se gonit?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#6 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:01

Spoštovane dame in spoštovani gospodje,


ne mečite biserov med svinje, če o prepeličjih jajcih vi nič ne veste potem vas lepo prosim, da se vzdržite komentarjev. :shsh:


Človeško telo je čudovit stroj, ki si z zelo malo suporta zna odlično sam pomagat do homeostaze (ravnovesja in posledičnega zdravja).

Jajca niso zdravilo..... So pa kvalitetna hrana bogatejša od navadnih kurjih jajčkov.

Uživanje teh jajčk se priporoča otrokom, bolnikom z okvarjenimi jetri (po tromesečnem uživanju teh jajčk so se popravila jetra bolniku,-dokazano skoz pod zdravniškim nadzorom, zmanjšanje holesterola in dvig imunskega sistema.....
itd.

Mislim, da je kar nekaj rejcev v Sloveniji ima jih pa na policah tudi naš dober sosed Merkator.

Za otroke -3 tedenska kura- 5 surovih jajčk s petimi žličkami cvetličnega medu stepeno v sladko peno (za zajtrk odlično- ki ga otroci z užitkom pojedo)


(ahja-za dvig spolne moči uporabite fantje kostanjev med x:Dx )
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:10

Pa veš, da so kokošja tudi taka, če se kokoške pasejo in uživajo naravno hrano :8):

#8 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:16

Vtipkaj na iskalniku pa si preberi, nimam nič device v horoskopu....
Pa tud računalniški taliban sem, tako da ti ne znam skenirat pa poslat.

So rekli tisti, ki imajo več device v horoskopu, pa k znajo to merit,da ima dokazano več tistega kar najino telo rabi, da lahko funkcionira....

Pa tud kura k se danes zunaj pase :eek: :eek: :eek: je že dolgo nisem srečala....

...ha,ha v živalskem vrtu x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:22

Pa tud kura k se danes zunaj pase :eek:  :eek:  :eek: je že dolgo nisem srečala....

...ha,ha v živalskem vrtu x:o)x

Tudi prepeličke živijo že kurjo usodo v kletkah in ob industrijski hrani, na prostem jih pa še v živalskem vrtu ni, ker bi ušle nazaj na Japonsko x:Dx x;)x

#10 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:33

In kaj želiš zdaj povedati, da jih ne ješ in da so ...... :eek: ??????
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:35

Da jih in da so surova x:px

#12 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:52

Da jih in da so surova x:px

x:Xx a ,si bikec ,al si ovenček, da se takole bodem s teboj, a? x:o)x :eek: x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. oktober 2004, 22:55

Da jih in da so surova x:px

x:Xx a ,si bikec ,al si ovenček, da se takole bodem s teboj, a? x:o)x :eek: x;)x

21.4. nekaj vmes ali pa oboje x:Dx

#14 Lucica

Lucica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 4. avgust 2005, 15:48

živjo!
no, čist slučajno sem zasledila tut tole temo... (drugač sem iskal nekaj o bioenergiji.. pa sej ni važn x:)x ) no in me je zelo presenetl, da ne poznate te zadeve.
js morm rečt, da jo poznam kr dobr-oz skor preveč dobr xrolleyesx
doma imamo namreč 300 prepelic, k vsak dan znesejo ta čudovita zdravilna jajčka. kaj naj rečem, res so zlo zdrava-če že ne druzga brez dvoma imajo majn holesterola. so pa čist dobra drugač... mislm, čist navadn okus in vse, samo lupina je taka šekasta.
naše prepeličke majo čist v redu žeivljenje, je pa res, da na prostem skor ne smejo bit- kokr js vem, ker ni dovolj toplo za njih. ampak majo pa vsaj dost prostora.
ja no, je kr neki rejcev, in cene so recej zasoljene. v merkatorju je eno jajce 40 sit... heh, zdj pa reklama-pr ns jih prodajamo po 20... tako, d če koga zanima z veseljem prodam... xDDx
drugač sm pa iz domžal...

lep pozdravčič

#15 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 4. avgust 2005, 21:31

Holesterol v jajčnih rumenjakih naj ne bi bil nič problematičen, ravno nasprotno! Ampak pod enim pogojem, da se jajca uživa surova, kar je veliko bolje kot kakorkoli termično obdelano jajce, sploh pa beljak, ki je v takih primerih ob pogostem uživanju razlog za alergije.
Čeprav imajo nekateri razmeroma neutemeljen strah pred salmonelo, naj ne bi bilo nevarnosti, če znamo preveriti svežino jajca in pravilno delati z njimi (čistoča).
Zelo dobro je, če so kure oz. jajca iz domače proste reje, kar pri jajcih iz veleblagovnic zagotovo ne drži čisto. Čim manj so kure krmljene s krmili in podobnim tem boljše kvalitete je holesterol v jajcih, prav tako vse ostalo.
Kako jih uživati? Lahko stepete beljak in rumenjak posebej in potem skupaj zamešate, dodate par kapljic ruma in po želji rahlo sladkate. Presenečeni boste nad okusom. Lahko pa uporabite tudi samo rumenjak, ni pa priporočljivo uživanje izključno beljakov v večjih količinah (lahko povzroči pomanjkanje biotina-razni bodybuilderji pozor). Tako pripravljene sem včasih dobil že kot majhen, zato se mi najbrž ne zdi nič posebnega. Nisem pa še probal s prepeličjimi.
Ne bi pa mogel posrkati celega jajca čez luknjico, kdo zaboga še tako dela? x:Dx

#16 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 4. avgust 2005, 21:32

<{POST_SNAPBACK}>Samo, če so oplojene x^x


Kako to misliš?

#17 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 4. avgust 2005, 21:45

<{POST_SNAPBACK}>
Ne bi pa mogel posrkati celega jajca čez luknjico, kdo zaboga še tako dela? x:Dx


Tisti, ki rad poje xDDx

Pomaga glasilkam.

pozdravček xsrcx

#18 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 4. avgust 2005, 21:46

Vse o jajcih.... xDDx

http://www.ovum.si/v...cu/prehrana.htm

pozdravček xsrcx

#19 Lucica

Lucica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 5. avgust 2005, 12:54

noi, sej to je možno.. preiznam d nism ravno najbolj poučena o tem. moj oče bi znal kej več povedat-ker je agronom, pa tut tko, zlo velik jih je... pa pr ns doma jih velik uporablamo tut v kuhinji in mislm, d je z mano še zmer vse v redu xDDx
drugač so pa naše kure kokr js vem čist srečene, ubistvu sm jih js k so ble mejhne pazila, d recimo niso padle v vodo (k so res čist mejhne k se izvalijo) no pol pa če je kšna not padla, smo jo pa s fenom sušil... pa tko, sej je blo kr zabavno x:)x uglavnem, če koga zanima, res priporočam-pa še doamča so in zdrava in oh in sploh... probat ni greh ane x:Dx

#20 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 5. avgust 2005, 15:55

No, sem probal enega izmed mnogih receptov za shake, ki vsebujejo jajce (by dr. Ben Kim http://drbenkim.com/articles-eggs.html).

Power shake:
-2 jajci
-1 banana
-2 žlici zmrznjenih borovnic
-malo vode

Miksaj 20 sekund. Okus je zelo dober, jajc se sploh ne čuti. Lahko uporabljate tudi samo rumenjake. Pravzaprav je z vidika pravilnega kombiniranja hrane tako tudi bolje pa nekateri zdravniki tudi poudarjajo predvsem rumenjak, v katerem so bistvene snovi, pomembne za organizem. Najbolje pa je, da sami poskusite, kako se vam najbolj dopade.

Recepti v prihodnosti še sledijo...

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2005, 16:06

<{POST_SNAPBACK}>Kako to misliš?

Da ni megle v njih x:)x

#22 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 1. maj 2007, 10:39

Za jajca ful lepa pridejo pobarvana za zajčje praznike ... :2src:

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#23 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 3. maj 2007, 15:06

čisto na kratko : moj brat jih je jedel, ko je bil še majhen in sicer zato, ker je bolehal za bronhitisom
takrat se še ta jajca niso mogla dobiti v Slo in je ati hodil ponje v Avstrijo
pa še to: pomagala so mu
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0