Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Materializem & duhovnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#26 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 25. avgust 2004, 17:30

ej, žal mi je za to :C: . Mislim, da si v fazi, ko je vsako dolgovezenje o tem, da bo bolje, da se iz tega moraš nekaj naučiti, čisto brezveze.
Vse to že veš, oz. upaš. Jasno, da bo tako. Ti se meni zdiš čisto v redu. Ne vem sicer, kako je tem tvojim "..." uspelo ustvariti tako dobro bitje, ampak tako pač je. Potrpi, še malo.... x;)x

#27 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 26. avgust 2004, 08:04

Tako imenovani "idioti", saj sem napisal. Sicer pa se tej besedi raje izogibam. No, lahko jim rečemo ljudje s problemi. Takšnimi, ki še psa ne morejo vzgajati, potem pa se jim še takšni malo čudni otroci rodijo, kot sem jaz. Pa ki pijejo veliko alkohola in žrejo živalska trupla. Tjazy bi jih označil za čudne zadeve. Meni se tudi zdi čudno. Da si pijan, žreš živalska trupla in se do svoje punce obnašaš kot do "tazanjega pijanca, največjega klošarja". Tvoja mati pa se dela, kot da nič ni. Ipd.

Moje sožalje... :sori:

#28 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 26. avgust 2004, 12:58

Tako imenovani "idioti", saj sem napisal. Sicer pa se tej besedi raje izogibam. No, lahko jim rečemo ljudje s problemi. Takšnimi, ki še psa ne morejo vzgajati, potem pa se jim še takšni malo čudni otroci rodijo, kot sem jaz. Pa ki pijejo veliko alkohola in žrejo živalska trupla. Tjazy bi jih označil za čudne zadeve. Meni se tudi zdi čudno. Da si pijan, žreš živalska trupla in se do svoje punce obnašaš kot do "tazanjega pijanca, največjega klošarja". Tvoja mati pa se dela, kot da nič ni. Ipd.

Moje sožalje... :sori:

a je kdo umrl?! x:Dx x:Dx x:Dx

#29 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 26. avgust 2004, 14:56

Hojla rachek, ampak veš teh dveh lekcij o denarju in posesivnosti se moramo naućiti čisto vsi, v težji ali lažji obliki, kot matematiko ali fiziko, ali če opazujemo samo naravo, nam tudi odgovori na vsa vprašanja.
Kar se pa tiče staršev, smo pa kar mnogi imeli starše, ki predstavljajo eden Luciferja, drugi pa Mihaela. Al pa tko kot prav Castaneda zaleuovalci in sanjalci. Pa smo tam, vse je eno in isto , kot pravi Tjazy, 100% ga podpiram v tem, le pot ima vsak čisto svojstveno

zavedaj se, da sploh nisi sam, kar luštna družba nas je x;)x :palec: xDDx
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#30 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 26. avgust 2004, 19:17

a je kdo sploh imel vse o.k.? :(

#31 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 27. avgust 2004, 08:23

a je kdo sploh imel vse o.k.? :(

Verjetno ne gre za to, da bi bilo OK... Mislim v življenju. Kako se boš pa česa naučil, če ne bo težev. Pa otroci smo zahtevni. Me zanima kaj bodo moji tamali prijavljali o svojih tastarih... :eek:

#32 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 27. avgust 2004, 09:20

a je kdo sploh imel vse o.k.? :(

Verjetno ne gre za to, da bi bilo OK... Mislim v življenju. Kako se boš pa česa naučil, če ne bo težev. Pa otroci smo zahtevni. Me zanima kaj bodo moji tamali prijavljali o svojih tastarih... :eek:

eh, saj je vse to jasno kot beli dan... x:Dx Naučiti se je treba sprejeti situacijo znosno. Čisto vsega slabega, kar se nam v življenju zgodi pač ne moremo sprejeti z odobravanjem, čez čas že mogoče, v času dogajanja pa ne... tak je pač ta naš svetek. x:)x Ampak še vedno velja, da je nekomu pomembnejši njegov zlomljeni mezinec kot sosedova zlomljena hrbtenica... Ja, to pa ni v redu :vragec: .Naši "tamali" pa itak mislijo, da smo zateženi x:Dx . Malček imajo kar prav, anede xDDx

#33 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 27. avgust 2004, 09:21

Moje sožalje... :sori:

xscratchx Hmm, zakaj že ? x:Dx :vragec:

#34 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 27. avgust 2004, 12:54

Moje sožalje... :sori:

xscratchx Hmm, zakaj že ? x:Dx :vragec:

No, pol pa u redu... x;)x x:)x

#35 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 27. avgust 2004, 15:09

No, to pa že ni odgovor na moje vprašanje ... :eek: :inocent: x:Dx

#36 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 27. avgust 2004, 15:12

No, to pa že ni odgovor na moje vprašanje ... :eek:  :inocent:  x:Dx

žal ji je za to, ker imaš "...." okrog sebe in ker si nezadovoljen z njimi... x8Dx

#37 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 27. avgust 2004, 15:24

Meni ni. Spravil sem se tako daleč, da ego ne more več na nikogar s prstom kazati in ga blamirati. Ostali smo samo še jaz in moji problemi. x8Dx x;)x

#38 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 27. avgust 2004, 15:41

Meni ni. Spravil sem se tako daleč, da ego ne more več na nikogar s prstom kazati in ga blamirati. Ostali smo samo še jaz in moji problemi. x8Dx  x;)x

to se sliši kot neka velka množina x:Ix A misliš, da je res tako hudo?

#39 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. avgust 2004, 11:21

Meni ni. Spravil sem se tako daleč, da ego ne more več na nikogar s prstom kazati in ga blamirati. Ostali smo samo še jaz in moji problemi. x8Dx  x;)x

x:)x :palec:

Pa jaz pa moje priložnosti x;)x . Ko končam na sebi, se lotim še drugih x:px :palec: .

Jaz bi rekla, da sta materializem in duhovnost povezana, tako kot vsako drugo življenjsko področje nam ponuja možnost osebnostne rasti x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#40 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 12:33

zna bit, ja. Vprašanje se postavlja ob materializmu. Običajno ima ta izraz precej negativen prizvok... :inocent:

#41 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 30. avgust 2004, 12:43

to se sliši kot neka velka množina x:Ix  A misliš, da je res tako hudo?

Nič ne kapiram, ampak ziher je cool. x:Dx

#42 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 30. avgust 2004, 13:10

zna bit, ja. Vprašanje se postavlja ob materializmu. Običajno ima ta izraz precej negativen prizvok... :inocent:

ja ja ja, mene moti, ker ima materializem negativen prizvok......... men se ne zdi nič slabega, celo več, rad imam materialno varnost. Ne dam jo za noben denar. x!x

#43 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. avgust 2004, 13:16

x:Dx x:Dx x:Dx

Tut za Dolarje ne? Denar mora krožit, ja :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#44 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 30. avgust 2004, 13:28

Je*eš dolarje. raj vzamem angleške funte...... x:Dx x;)x

#45 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 30. avgust 2004, 14:42

ja ja ja, mene moti, ker ima materializem negativen prizvok......... men se ne zdi nič slabega, celo več, rad imam materialno varnost. Ne dam jo za noben denar. x!x

Podpišem. :palec:

#46 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 17:17

tud jst ne prodam svoje materialne varnosti. Odpovedala bi se ji samo tedaj, če bi bil kdo ogrožen, torej v imenu življenja. xDDx

#47 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. avgust 2004, 17:42

...Vprašanje se postavlja ob materializmu. Običajno ima ta izraz precej negativen prizvok... :inocent:

Materializem ima negativen prizvok, ker vsak ob tem najprej pomisli na bogataše, ki živijo v izobilju. Bogatašev pa se običajno ne mara zato, ker nekateri ljudje mislijo, da če ima nekdo nekaj več, ima zato on sam ali kdo drug toliko manj. To pa po mojem sploh ne drži.

Jaz sem vesela, ko vidim bogate ljudi. Več kot imajo drugi, več imam tudi jaz - dela in zaslužka z njimi. x:px x;)x x^x

#48 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 18:12

tudi jaz rada vidim bogate ljudi, še raje sem (zeloooo iskreno) kar ena izmed njih. Ampak ko vidiš, kaj ta denar iz njih naredi :xx!: te mine volja do denarja. Takrat se začnejo rojevat vprašanja, če je to sploh dobro. Pa bi se na trenutke tudi temu odrekel, samo zato, ker ne vidiš rad podobnosti med njimi in seboj, po drugi strani ti pa glih ne paše, da bi spet prešteval drobiž... Z dnarjem je hudič, brez njega pa še večji :cry:

#49 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. avgust 2004, 18:20

... Z dnarjem je hudič, brez njega pa še večji :cry:

:palec: x:Dx x:Dx

In kjer je hudič, so problemi. Kjer pa so problemi, so priložnosti za duhovno rast. x8Dx
No, pa smo prišli do tega, kako sta materializem & duhovnost povezana. x;)x

#50 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 18:27

:palec: x:Dx men soočenje s hudičem glih ne paše... preuč smrdi po žveplu. :eek: Vsaj rekli so tako. Gospod župnik mislim x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0