Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Materializem & duhovnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#51 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. avgust 2004, 18:30

tudi jaz rada vidim bogate ljudi, še raje sem (zeloooo iskreno) kar ena izmed njih. Ampak ko vidiš, kaj ta denar iz njih naredi :xx!:  te mine volja do denarja. Takrat se začnejo rojevat vprašanja, če je to sploh dobro. Pa bi se na trenutke tudi temu odrekel, samo zato, ker ne vidiš rad podobnosti med njimi in seboj, po drugi strani ti pa glih ne paše, da bi spet prešteval drobiž... Z dnarjem je hudič, brez njega pa še večji :cry:

Meni se zdi, da denar naredi veliko dobrega. Kdo da denarne prispevke, za tiste, ki nimajo, najbrž tisti, ki imajo. Sicer pa kaj pomeni imeti denar je čisto relativno po presoji, nekomu se to zdi 300.000 sit na mesec, nekomu milijon na banki, nekomu tolarjev, nekomu dolarjev...

Ne bi rekla, da denar pokvari ljudi ampak samo potencira to kar so.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#52 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 18:36

Jes, točn to! Tudi jaz sem velikokrat dala v dobrodelne namene in sem se počutila fajn ob zavesti, da sem naredila dobro delo, potem pa sem prebrala modro mnenje (in se kritično ocenila in ugotovila, da je to res), da s tem napajaš svoj ego. Ker misliš, da si dober, ker dajaš. To je v bistvu nek svojevrsten odpustek. Od takrat dalje dajem samo anonimno in poskušam odkriti resnično dobro v sebi. Moram priznati, da mi ne uspeva vedno, včasih pa. Na dobri poti sem, tralalalala xDDx

#53 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 31. avgust 2004, 07:52

Meni se zdi, da denar naredi veliko dobrega. Kdo da denarne prispevke, za tiste, ki nimajo, najbrž tisti, ki imajo.

No ja, poraja pa se vprašanje, zakaj do tega pride, da nekdo nima. Štefka in "prijatelji" na enem UNICEF-ovi razprodaji umetnin v svojih krznenih plaščkih zaružijo več, kot se na razprodaji zasluži, sem nekje čital. Zakaj pa debeli američani žrejo živalska trupla kot neki norci, na svetu pa je toliko lačnih ljudi, ki bi lahko jedli tisto, kar sedaj jedo te živali (in te hrane je ogromno) ? So pa eni izmed najbogatejših narodov in "dajo nekaj za socialo". :xx!: Tudi nasilje nad Američani po svetu ni kar tako, kjer so vsaj malce bolj razviti od bušmanov (ki so itak največji asi, ampak jih bo evropska "nekultura" uničila) vedo, da američani dobro živijo ravno na njihov račun. Jebiga, nekaterih pač ne zadovolji: tako pač je. xnckrivx x:Dx

Sem nekje prebral izjavo neke nasprotnice dobrodelnosti: "Dobrodelnost je namenjena temu, da se revne ljudi drži v revščini". Kar se mene tiče, je tudi res. Če gledaš iz plati, da nekomu ni treba delati za hrano in obleko, potem je to OK.

#54 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 31. avgust 2004, 09:45

Sem nekje prebral izjavo neke nasprotnice dobrodelnosti: "Dobrodelnost je namenjena temu, da se revne ljudi drži v revščini". Kar se mene tiče, je tudi res. Če gledaš iz plati, da nekomu ni treba delati za hrano in obleko, potem je to OK.

Ker nisem kvalificirana za globalno mirovnico in pa reševalko svetovnih problemov. Jaz ne morem nahraniti Afrike, ne morem preprečiti malarije, ne morem jim poslati 1.000.000$, da si postavijo hišo, pa še kak priboljšek zraven. Lahko pa dam denar za cepivo, zvezke itd....zaradi tega se ne počutim boljši človek, pač pa vedno padem v neke vrste depro, zakaj so te ljudje tako revno revni....
Jaz se ne počutim bolje, ker dajem, pač pa mi srce krvavi ker te ljudje nimajo in če jaz to vem potem jim lahko nekaj dam, kar bi imela za sebe drugače. Ker jaz si lahko kupim, če si bom zaželela. Tudi pred našim pragom je veliko revščine. Dam kar lahko, zorganiziram obutev, obleke, igrače. Dam tistim, ki si ne morejo kupiti. Ali se moram zaradi tega počutiti manipulator? Ker dam iz srca, tistemu, ki nima.
Dolga leta sva bila z dragim botra, deklici, ki je živela v domu. To pomeni vsak mesec, žepnina in pa dodatek za praznik, RD, Božič.....
Ali sem ji kaj slabega naredil s tem? Je zaradi tega bila bolj revna?
Navajena sem dajati že od malega, že kot otrok sem dajala svoje igrače in obleke, tega so me navadili starši. Recimo moj oče vsak mesec redno daje denar določeni družini, da lahko sploh preživijo mesec. Včasih, da tudi večim, tudi jaz dam, ko potrebujejo, za ogrevanje, ko pride šola in potrka jesen na vrata.....pa nikoli nič ne dobim v zameno. In tudi nočem in o tem ne govorim. Ampak tole me je nekako **prizadelo** Da tisti, ki ima, pomeni zame da daš lahko tisto kar lahko, včasih 1000 sit, včasih žeton za avtobus, posodiš telefon, ker nimajo iz kje poklicati, plačaš koleke na sodišču, ker nimajo niti za to, da si izprosijo kako ugodnost....
Jaz ne hodim na dobrodelne avkcije in ne kupujem slik in kipov za stotisoče tolarjev. Ampak, če ne bi bilo Štefk in podobnih, bi bila situacija še slabša. Recimo vem kako delujejo v SILA-organizaciji in gospe res delajo prostovoljno in stalno gnjavijo velike firme in ljudi, ki imajo, da donirajo, da lahko recimo podarijo denar kakemu otroškemu domu, za mamogram itd......
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#55 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 10:28

cosma :palec: :palec: :palec: Ti sledim :palec:

#56 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 31. avgust 2004, 10:31

Ne verjamem v tako dobrodelnost, da kdo gnjavi velike firme. Vsi ti ljudje imajo v odzadju svoje poslovne namene, svojo promocijo, ipd. V večini primerov je dobrodelnost "velik biznis, ki je spromoviran kot dobrodelnost". BandAid pa to že ...

#57 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 31. avgust 2004, 10:34

Imaš kak boljši program Rachek?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#58 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:05

Ne verjamem v tako dobrodelnost, da kdo gnjavi velike firme.  Vsi ti ljudje imajo v odzadju svoje poslovne namene, svojo promocijo, ipd. V večini primerov je dobrodelnost "velik biznis, ki je spromoviran kot dobrodelnost". BandAid pa to že ...

saj mi smo male ribice in malim ribicam lahko pomagamo. Toliko možnosti je, da lahko pomagamo, da nam ni treba zabrest v neke velike organizacije. Vsak po svoje, kot ve in zna. Kot zmore in hoče... in kot pač želi

#59 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 31. avgust 2004, 13:05

Cosma, perfektno si povedala! Rachek, mal se mi zdiš preveč črn, preveč deprimiran.

Jaz mislim, da je brez veze razmišljat, kaj bi morali drugi nardit, pa kako bi se morali drugi obnašat, pa kakšne majo motive. Narediš, kar lahko, spremeniš, kar lahko. Za druge tudi ne poznaš celotne slike, pa ne moreš soditi pošteno (če pozabimo to, da nima nihče od nas pravico soditi).

Koliko narediš, Cosma, svaka ti čast! Jaz dam včasih kaj za RK, pa za Unicef, pa na Karitas nesem, česar ne rabim, pa klošarjem dam občasno kak drobiž. Ni ne vem kaj...
xrolleyesx

#60 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. september 2004, 12:37

Band aid...naredil veliko dobrega, vendar tudi nisem čisto prepričana, da se nihče ni okoristil, vsi slavni so nastopali in dali vse od sebe-kapo dol, vendar so ravno tako imeli promocijo na svoj račun in to kakšno. Marketinška mašinerija jih je stalno promovirala imeli so reklamo za nič denarja. Vendar, če njih ne bi bilo, ljudje ne bi prišli in s tem posledično manj denarja. Mislim, da si je Geldof tukaj prislužil naziv -Sir- kar sploh ni slabo za angleške loge. Ti poveča ugled itd....

Recimo všeč mi je delo Bona Voxa on se tudi stalno nekaj ven meče in prosi za odpustke in je precej aktiven v svojem delu, pomaganju tretjemu svetu. Si Bono želi biti še bolj slaven? Ne vem no, če je sploh še lahko bolj slaven. U 2 poseduje veliko nepremičnin, večino od tega v samem centru Londona, če ti to kaj pove. Poleg kraljice....jah fantje znajo naresti denar, v prostem času se pa ukvarjajo še z dobrodelnostjo. Ali naj mu očitam slabe namene pri temu? Poslušaj Bono, nehi ga srat, a bi se rad še enkrat pokazal na TV, mogoče poljubil roko papežu?

Recimo v zahodnih deželah Nemčija, Holandija, veliki uspešni podjetniki, morajo plačati veliko davka, iz tega naslova podarjajo velike cifre v dobrodelne namene, kar jim je davčna olajšava. Ok, seveda imajo korist, ampak oni so tudi **naredili** ta denar. Včasih se jih združi nekaj skupaj in **posvojijo** cele vasi otrok v Romuniji, Rusiji itd....
Otroci so veseli, ko dobijo nove stvari, igrače, hrano....oni pa tudi, ker se jim zmanjša davek...

Pismo vse je dvorezen meč.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#61 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 1. september 2004, 13:10

cosma :palec: ...nikoli ni samo ena plat medalje
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#62 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 1. september 2004, 18:34

cosma  :palec: ...nikoli ni samo ena plat medalje

ena je pa kljub vsemu lepša od druge x:Dx

#63 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 3. september 2004, 20:59

"Denar je uresničenje Boga, reši nas pomanjkanja in omejitev, vendar ga je vedno treba imeti v obtoku in ga nameniti za prave stvari. Kopičenje in varčevanje pa povzroči zlovešče maščevanje" ..... mam napisano v moji beležnici, se mi zdi da je iz Igra življenja in kako jo igrati x;)x

LP Nataša
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#64 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 3. september 2004, 21:10

:palec: Nataša !!

Še ena knjiga ti sledi obvezno x:)x
POT SANT MAT

P&L
clean
peace and love
Klinar

#65 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 3. september 2004, 21:24

Clean :flower:

Dam na spisek, hahaha! xbookx xbookx xbookx xzobkox

:palec: x;)x x:Xx
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#66 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. september 2004, 21:49

cosma :palec:

obsojat dobrodelnost zaradi tega, ker 'tisti, ki imajo' s tem nevemkajže... če je namen dobrodelnosti ta, da se z dobrim delom, prostovoljnim prispevkom... da nekaj nekomu, ki nima, je namen izpolnjen. Odprto srce in sočutje pa najbrž nista vrlini tistega, ki tišči vse k sebi in kritizira vse, ki imajo, pa želijo, da imajo od tega še drugi nekaj. Ker če bi bila, se ne bi ukvarjal s tistimi, ki imajo več kot on, pač pa bi bil spontano radodaren in bi si želel tisto, kar ima, včasih podeliti s kom, ki nima... ne da bi ob tem prav hudo razmišljal...

#67 katalinka

katalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 23. september 2004, 08:37

Duhovnost lahko kmalu postane materializem.
Pri materializmu gre za ohranjanje ega - v strahu pred svojo minljivostjo se oklepa materialnih stvari, tudi ljudi, ima potrebo po pohvali, priznanju. Duhovnost bi bila temu nasprotje, saj gre za preseganje vzorcev ega, oziroma zbujanje iz morastih sanj v resničnost. Materializem kot slab trip in duhovnost kot jasnost, resnica. Kaj se pa dejansko v večini primerov zgodi, je pa to, da se začne duhovnost uporabljat kot nek egotrip. Zdaj jaz, ki sem dvignjen nad materialno in spoznal resnico, jaz, ki sem se dvignil nad ostale, jaz ki sem zdaj pač še bolj pomemben, saj sem postal nekak duhovni učitelj mnogim, jaz, ki sem prebral vse te knjige in tudi Castanedo razumem, vse mi je jasno in srečen sem v svojem zagrajenem svetu. Ker dejansko je zagrajen. Stopil sem na kup knjig iz DZSja (hehehe) in zdaj vidim dlje! in bolj jasno! Višji sem od ostalih ljudi. Tam vidim še enega na takem kupu knjig, on je moj prijatelj, sorodna duša, o, in glej, tam še eden, pa še en:))!!! Ja, cel forum jih jeeee!!!!! juhuuuuu!!!!

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2004, 08:41

No, fino, Katalinka, si pogledal in se prikljucil v eno od odprtih tem. Kul. :palec:

Ni mi pa jasno, kaj ima zveze s tabo, kaj furam v lajfu jaz oz. 'mi' ali nek deseti forum, ki te ne zanima.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 katalinka

katalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 23. september 2004, 08:45

hahaha, pa kdo pravi, da me ne zanima?? Mene vse zanima :)

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2004, 08:46

OK. Kul - potem si pa pac zdaj tukaj. :palec:
Torej, si ze eden od 'nas'. :vragec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. september 2004, 08:48

Poglej pod noge, mogoče že na knjigcah DZSja stojiš x:Dx x;)x x:Dx

Sicer pa dobrodošel/a med nami xsrcx :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#72 katalinka

katalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 23. september 2004, 08:55

Stopil sem na kup  knjig iz DZSja

Kdo je to rekel? JAAAAAZZZZ!! :vragec: JAAZ!! x:Dx JAZ. x:)x
:palec: sem in :palec: tja

#73 katalinka

katalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 23. september 2004, 09:06

Kako lahko trdim, da kislo mleko ni dobro, če ga ne poskusim?

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2004, 09:07

a zdaj je pa naenkrat kislo, sem mislila, da govorimo pa o sladki smetanci in da te ravno to v bistvu moti. x:Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. september 2004, 09:20

Khmmm, meni to že nekam znano zveni. Lahko pa, da je samo en od mojih ego tripov in se mi samo dozdeva.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0